Tipy na zajímavé weby: vytvořte si vlastní písmo pro PC

aktualizováno 
Psát na počítači vlastnoručně vytvořeným fontem není vtip. Navrhněte si a vytvořte své písmo použitelné ve Windows, Linuxu či MAC OS X. Mohli byste zabrousit i na stránky s neuvěřitelnými podobami či si vybrat novou internetovou startovní stránku.

Zdroj: SXC.hu | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Generátor písma
Yourfonts.com – www.yourfonts.com

Co takhle mít vlastní písmo? Je-li to pro vás lákavá nabídka, ale přitom nechcete utrácet velké peníze za návrh a realizaci, zkuste zajímavý internetový projekt.

Yourfonts.com umožňuje vytvořit si pomocí rukopisu vlastní písmo do počítače, které můžete používat v operačních systémech Windows, Linux a Mac OS X. Stačí, když si vytisknete formulář (uložený na stránkách v PDF formátu), vepíšete do něj rukou svým stylem písmena a oskenovaný ho nahrajete zpět na server (musí být ve formátu GIF, JPG, JPEG, PNG, PDF nebo TIF). To je ve zkratce celý proces tvorby fontu. Celkem na vás čeká sedm kroků, které zvládnete za 15 minut. Poté budete mít k dispozici více než 200 znaků písma.

Yourfonts.com

Podobné stránky
Myfonts.com – vyberte si svůj font
Mytools.com – font manager


Neuvěřitelné podoby
TotallyLooksLike.com – www.totallylookslike.com
Znáte to, zahlédnete nějakého člověka a připadá vám, jako kdyby vypadl z oka vašemu známému. Nebo na stěně objevíte flek podobný světadílu či panně Marii. A určitě jste zahlédli i nějaký kus zeleniny ve tvaru zvířete. Svět nabízí řadu úžasných podivností. Ty obrazové můžete zkoumat na tomto webu.

Když se kolem sebe začnete lépe dívat, můžete pozorovat zajímavé věci. Někteří lidé si je nechtějí nechávat pro sebe a dělí se o ně s ostatními. Na server TotallyLooksLike.com nahrávají a porovnávají dvě stejné fotografie, na kterých je možné pozorovat podobnost, kterou jste si možná nikdy neuvědomili (třeba i populární osobnosti se mohou podobat jiným populárním). Fotografie lze hodnotit, komentovat, sdílet či odeslat jako odkaz známým na e-mail.

TotallyLooksLike.com

Podobné stránky
Optické klamy – otestujte svůj zrak
Myheritage.cz – nepodobáte se známé osobnosti?


Vlastní startovní stránka
Pageflakes.com – www.pageflakes.com
Výchozí, či chcete-li startovní nebo domovská stránka slouží k rychlému přechodu na vámi oblíbené weby nebo k zobrazení užitečných informací – počasí, kurz měny, vývoj akcií, elektronické pošty atd.

Existuje řada takových služeb, které vám toto umožní. Jistě znáte iGoogle, Netvibes, Domovská.cz nebo Bookmarky.cz. A znáte Pageflakes.com? Ta již od roku 2006 umožňuje uživatelům podobně jako konkurence vytvořit si vlastní stránku s velkým množstvím vámi vybraných doplňků. Vybírat je můžete z galerie a na stránce je přesouvat do vybraných boxů. Kromě hlavní stránky máte k dispozici i záložky a na ně můžete umístit tématicky zaměřené odkazy a doplňky (obecná, zprávy, hry apod.). Nevyhovuje-li vám tedy vaše startovní stránka, pak vyzkoušejte Pageflakes.com.

Pageflakes.com

Podobné stránky
Netvibes.com – vlastní stránka v češtině
iGoogle.com – domovská stránka od Google


Uwwwízlo v síti

Pro kreslení různých schémat a digramů využijte web Lovelycharts.com. Během několika minut si přímo z počítače můžete vytvořit podle svých představ jednoduché, ale i složité schéma pro kolegy či své přátele.

Že je web mimo provoz, se dozvíte při jeho návštěvě, ale že se vrátil zpět do života, tedy jeho administrátor ho opět uvedl do provozu, se dozvíte jen tehdy, pokud ho znovu navštívíte. Nechcete-li tak činit co pár minut, pak využijte službu Dingitsup.com. Po zadání URL webu a vašeho e-mailu, vám po jeho zprovoznění přijde e-mail, který vám to sdělí.

Co píšou dnešní papírové noviny? Na jejich přední strany se můžete podívat díky projektu Newseum.org. Pomocí mapy světa si vyberete konkrétní zemi a pak už kliknutím na tečku zobrazíte hlavní stranu novin. Nechybí ani listy z ČR včetně MF DNES.

Newseum.org

 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

„Jsem odporná tlustá velryba!“ Online šmejdi vám prodají zázraky na míru

Chcete zhubnout bez námahy? Zbohatnout bez jakýchkoli znalostí? Omládnout o...

Chcete zhubnout bez námahy? Zbohatnout bez jakýchkoli znalostí? Omládnout o patnáct let? Nebo platit méně za benzin...

Nový doplněk do prohlížeče Chrome vám zkontroluje bezpečnost hesel

Google upozorní na kompromitované heslo v rozšíření, které vám v prohlížeči...

Google připravil nové rozšíření do svého prohlížeče Chrome. Novinka má prozradit, zda vaše heslo nebylo kompromitováno.

Tipy na zajímavé weby: vyzkoušejte Office nebo Photoshop v prohlížeči

Ilustrační foto - cloud

Už není zcela nutné vyzvedávat e-mail v aplikaci, psát dokumenty, vytvářet tabulky v programu instalovaném v PC. Řadu...

Najdete na iDNES.cz