Tipy na zajímavé weby: Vtipné a zajímavé záběry z Google Street View

aktualizováno 
Není to tak dlouho, co Google fotografoval Prahu, již nyní si však můžete prohlédnout zajímavé okamžiky z celého světa, které pořídil a uživatelé na ně upozornili. V čem otevřít neznámý soubor si nechte poradit speciální službou. A stejně lehce můžete namluvit a poslat audio či video zprávu.

Oficiální foto Google Street View Car | foto: Google

Zajímavé Google Street View momentky
Streetviewfun.com – www.streetviewfun.com
Podívejte se na zajímavé okamžiky, tak jak je zachytily panoramatické kamery Google a služby Street View. Fanoušci této služby hledají neobvyklé, zajímavé nebo kontroverzní situace a své objevy publikují na internetu.

Že jsme prakticky denně pod dohledem kamer asi netřeba zdůrazňovat. Na internetu lze najít nejen živé kamery, ale také snímky z nich. Snímkuje nás i Google, který tyto fotografie pak propojuje se svými mapami. Někdy se mu podaří zachytit opravdu zajímavé okamžiky, a tak vznikla speciální stránka, která na ty nejlepší z nich upozorňuje. Jmenuje se Streetviewfun.com. Kromě prakticky denně objevených nových a nových zajímavých momentek zde naleznete i žebříček TOP 100. Filtrovat tak máte možnost nejlépe hodnocené objevené snímky či nejvíce navštěvované. Žebříčky existují však i pro některé konkrétní oblasti, respektive státy.

Streetviewfun.com

Podobné stránky
Sawse.com – správný okamžik
Sawse.com – správný úhel

The File Extension Source
FILExt.com – www.filext.com

Firmy, které se zabývají výrobou software, používají pro své aplikace celou řadu formátů. V praxi to potom znamená, že pro obrázky, videa, dokumenty, hudbu atd. je zapotřebí vždy jiný formát. Kdo si má však pamatovat, v čem který soubor otevřít.

S tímto problémem vám pomůže internetová služba FILExt.com. Jde o jakousi databázi koncovek souborů a díky vyhledávacímu rozhraní stačí zadat požadovanou koncovku (poslední písmena za tečkou) a odeslat. Během chvilky se zobrazí výsledek. V něm si přečtete nejen drobnosti o tomto formátu/koncovce, ale také jakým programem se vytváří, otevírá a kdo je jeho výrobce. Navíc nechybí odkaz na stránky daného programu, se kterým ho otevřete, takže máte možnost si ho i rovnou stáhnout.

FILExt.com

Podobné stránky
Akonapc.sk – přípony souborů
PNDesign.cz – databáze přípon a jejich popis


Audio a video zprávy
Hlasovka.cz – www.hlasovka.cz
Nahrát, napsat text a poslat. Tak to je stručný popis nové služby Hlasovka.cz. Chcete-li i vy posílat audio či video zprávy svým známým, přátelům či rodině, máte možnost, a to dokonce bezplatně.

Internet umožňuje komunikovat s lidmi na dálku. Buď tak můžete činit on-line, či off-line. Není tedy problém posílat e-maily či hovořit pomocí speciálních sítí on-line anebo dokonce vést rozhovor přes webovou kameru. Chcete-li však s někým komunikovat, i když je právě off-line, pak je tu služba Hlasovka.cz. Umožňuje z mikrofonu nahrát zvuk a z webové kamery dokonce i video. Pak již vyplníte, komu ho chcete poslat s předmětem a textem zprávy a to je vše. Pošlete kamarádům osobní videovzkaz jako originální pozvánku na vaše narozeniny nebo namluvte audio zprávu pro vašeho kolegu, když se vám zrovna nechce psát dlouhý e-mail. Vše jednoduše, rychle a zadarmo. Stačí mít pouze mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem, případně webovou kameru (IP kameru) či jiné podobné zařízení, a to je vše. Vyzvednutí zprávy také není nic složitého. Adresát dostane e-mail a v něm je uveden URL odkaz, na který klikne a zprávu si vyzvedne bez dalšího programového vybavení.

Hlasovka.cz

Podobné stránky
Telfa.cz – internetová telefonní ústředna

Uwwwízlo v síti
Potřebujete-li znát prakticky hned bonitu nějakého subjektu, pak je dobré naučit se používat Centrální registr dlužníků (CERD). Na stránce Cerd.cz se nachází systém, který umožňuje vyhledávat nesplacené závazky ekonomických subjektů registrovaných v ČR s napojením na registry v EU, USA a dalších zemích prostřednictvím mezinárodního Centrálního registru dlužníků. Přístup je podmíněn registrací.

Digitální fotorámečky přímo vybízejí k připojení na internet. Pak je totiž možné stahovat a prohlížet si obrázky z obrazových galerií. Služba Framechannel.com sdružuje výrobce těchto zařízení jako D-Link, Samsung, Philips, iGala, Apple apod., a prostřednictvím nich umožňuje uživatelům nahrávat a prohlížet obrázky pohodlně bez PC přímo k těmto účelům uzpůsobeným zařízením.

Chcete-li opravit titulky k filmu či seriálu, lze to velmi jednoduše a to rovnou on-line. Umožňuje to služba Subedit.xz.cz. Pracuje se soubory typu SUB, SRT, TXT. Dokáže nejen editovat texty v titulcích, ale také měnit jejich časování a automaticky v nich hledat chyby (nezobrazující se, špatné časování apod.). Služba není funkční v prohlížeči Internet Explorer.

Subedit.xz.cz

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Facebook bude muset v Německu omezit zpracování dat uživatelů

Logo Facebooku

Facebook nesmí podle rozhodnutí německých úřadů spojovat data uživatelů, která získal z různých platforem.

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Rusko si kvůli válce vyzkouší odpojení od světového internetu

Ilustrační foto - internet

Rusko plánuje operaci, při níž che vyzkoušet, zda se dokáže odstřihnout od světového internetu a zvládne ho provozovat...

Najdete na iDNES.cz