Tipy na zajímavé weby: Ucelené informace o světě na jednom místě

aktualizováno 
Svět v číslech najdeme na webu Citypopulation.de. Nový způsob vyhledávání informací v encyklopedii a na internetu nabízí projekt Wikidi.com. A jak se bránit vykutáleným obchodníkům a dalším firmám, poradí web Spotřebitel.net.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Svět v číslech

Citypopulation.de – www.citypopulation.de

Věděli jste, že Česká republika je 117 největší zemí světa nebo že nejvíce ropy se vytěží v Rusku? Chcete-li vědět ještě víc, zamiřte na web Citypopulation.de.

Stránky jsou v anglickém jazyce a nachází se na nich velké množství statistických údajů. Čísla uvozují grafy a tabulky. V části World se nacházejí údaje o populaci, zdraví, demografii, ekonomice atd.

V části Countries jsou jednotlivé státy světa a údaje o nich. Například u měst zobrazí a na mapě Google vykreslí počty obyvatel v různých obdobích (zda populace klesá či stoupá). Data pocházejí ze státních statistických úřadů zemí.

Citypopulation.de

Citypopulation.de

Podobné
Geography-exam.com – informace o státech světa
Whathappenedinmybirthyear.com – co se stalo v roce mého narození?

Kříženec mezi vyhledávačem a encyklopedií

Wikidi.com – www.wikidi.com

Projekt Wikidi.com je internetový vyhledávač křížený s encyklopedií. Nabízí vyhledávání informací, ale výsledkem jsou krátké články, obsahující především fakta zpracovaná do tabulek. Měla by být oproštěna o zbytečnosti a musíme říci, že Wikidi.com se to daří. Ve výpisech se zorientujeme mnohem rychleji než v seznamu odkazů na web či v dlouhých článcích v encyklopediích.

Byť je to český projekt (vlastní ho zakladatel Jyxa Michal Illich), je provozován v anglickém jazyce. Na hlavní stránce se nacházejí aktuální témata (co hýbe světem).

Wikidi.com

Wikidi.com

Podobné
Fotopedia.com – fotoencyklopedie
Qwiki.com – multimediální enckylopedie

Rady spotřebitelům

Spotřebitel.net - www.spotrebitel.net

Sdružení Spotřebitel.net na svých stránkách informuje o tom, jak postupovat při problémech jako je reklamace, dále jak vrátit zboží z předváděcí akce či nabídnuté po telefonu atd.

Kromě článků a formulářů se na webu nachází kurz, pomocí kterého si mohou lidé zvýšit své znalosti o spotřebitelských právech. Sdružení každý týden zveřejňuje novou kapitolu, která je tematicky zaměřena na určitou část spotřebitelských práv. Součástí kurzu je například ukázka korespondence a základy procesního práva.

Spotřebitel.net

Spotřebitel.net

Podobné
Občansképoradny.cz – Asociace občanských poraden
ČOI.cz – Česká obchodní inspekce

Uwwwízlo v síti

Pokud obětujeme necelých 20 amerických dolarů (zhruba 380 korun) a deset minut času, můžeme využít služby webu Resumesimo.com, která vytvoří originální životopis. Po zadání údajů o naší osobě a nahrání fotografie vygeneruje netradiční životopis (stačí si vybrat jednu z připravených šablon), který by mohl případného nového zaměstnavatele zaujmout.

Vše co nás zajímá kolem seriálů, najdeme na webu Serialzone.cz. V databázi se nachází záznamy o jednotlivých seriálech a jejich epizodách, včetně informací o hercích, režisérech, popis epizod či kdy a kde je dávají v TV. Součástí je i jejich hodnocení.

Server Titulky.com pomůže v případě, kdy hledáme titulky k seriálům, filmům nebo jiným videím. Stránky mají nový design.

Titulky.com

CES 2019

Veletrh spotřební elektroniky CES se koná od 8. do 11. ledna. Tradičně se představí novinky ze světa smartphonů, televizí a ostatních IT odvětví. Sledujte dění z veletrhu CES 2019 online.

Mezi žhavá témata letošního veletrhu patří sítě 5G a autonomní automobily. Samsung představil modulární microLED televizi, LG srolovatlenou OLED obrazovku do podstavce. Vyzkoušeli jsme také první smartphone s ohebným displejem.

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: tvorba moderních on-line dotazníků

Ilustrační foto - formuláře

Naklikáním vytvořit grafický dotazník, a tak snadno zjistit třeba názor z lidu, umožní služba Click4survey.cz. Položit...

Zemřel jeden z „otců internetu“. V 29 letech nakreslil schéma první sítě

Lawrence Roberts (1937 - 2018) v roce 2001 získal Cenu Charlese Drapera za...

Lawrence Roberts, jeden z vědců, kteří velkou měrou přispěli k rozvoji počítačové sítě internet, zemřel. Bylo mu 81...

Pozor na e-mail s VydanaFaktura.zip. Chce vám ukrást peníze

Ochraňte si počítač před virem

Českem se šíří vlna podvodných e-mailů, které prostřednictvím zavirované přílohy dokážou přes internetové bankovnictví...

Najdete na iDNES.cz