Tipy na zajímavé weby: Tam, kde jsou houbaři doma

aktualizováno 
Poznejte domov amatérských mykologů. Můžete s nimi diskutovat, nahlížet do atlasu hub a nechat si poradit, kde právě rostou. Omalovávat se dá i na internetu, a to dokonce on-line, vyzkoušejte to. A zájemce o hraní her by mohl zaujmout nový český server s videorecenzemi.

Houby s octem na víně | foto: In Images

Domov amatérských mykologů
Damyko.info - www.damyko.info
Někdo říká, že rostou, někdo zase, že nerostou. Patříte-li i vy mezi milovníky hub anebo byste se o nich chtěli dozvědět co možná nejvíce, pak zkuste zavítat na internet. Existuje na něm totiž řada českých stránek věnovaných mykologii.

Mezi jedny z nejlepších se řadí Damyko.info. Web je věnován houbám, houbařům, houbaření, mykologii a všemu, co má s tímto tématem alespoň trochu společného. Uživatelé zde mají možnost získávat informace, žádat o spolupráci a komunikovat s ostatními amatérskými i profesionálními zájemci o mykologii. Čekají na vás rubriky novinky, fórum, atlas hub, houbař, mykolog, kuchař a ostatní. Mezi opravdu vydařené rubriky se řadí atlas hub. O vámi vybrané houbě se zde dozvíte velké množství informací. Znáte-li název, pak si ho stačí v abecedně seřazeném rejstříku (buď podle českého, anebo latinského názvu) najít a kliknout na něj. Zobrazí se stránka se synonymy hub, s informacemi o třeni, dužině, základních rozlišovacích znacích houby, kde se vyskytuje, k čemu se hodí (zpracování), s jakou houbou je zaměnitelná a nechybí fotogalerie. Určitě nepřehlédněte ani fórum, ve kterém načerpáte řadu informací a rad a budete si moci nekonečně povídat o houbách s jinými návštěvníky stránek.

Damyko.info

Podobné stránky

Hobby.cz - atlas hub
Nahouby.cz – zjistěte, kde právě rostou
Houbař.cz – portál o houbách


Omalovánky on-line
Fun4child.com – www.fun4child.com
Malé děti si rády hrají. Dokážete-li je zabavit, pak máte čas sami na sebe a své blízké. Najít jim však zábavu není někdy lehké. Pokud však vaše děti rády omalovávají, máte po starostech.

Záliba v omalovávání je na dítě nejen nenáročná, ale také podporuje tvůrčí schopnosti. Komu by se však neustále chtělo dávat peníze za nákup papírových omalovánek. Proto zkuste ty internetové. Nejenže je díky nim možné omalovávat ihned, ale také lze vybírat z široké palety obrázků. Takovou službu nabízejí i stránky Fun4child.com. Omalovánky se dají vybrat z několika rubrik – zvířata, ptáci, ryby, květiny, děti, objekty atd. Stačí si na zvolenou oblast kliknout myší a zobrazí se seznam dostupných omalovánek. Po kliknutí na tu vaši se zobrazí v samostatné stránce společně s paletou barev. Pak již stačí zvolit tu, která se vám bude líbit, a kliknout na vybranou část v obrázku (obdoba ručního vykreslení). Chcete-li pro své děti raději zvolit klasický postup, tedy ruční vykreslování, pak není problém si zvolený obrázek vytisknout. Klikněte na tlačítko Print a je to.

Fun4child.com

Podobné stránky

Coloring.com – on-line vybarvování obrázků
Morecoloringpages.com – omalovánky k vytištění s barevnou předlohou


Nejen videoherní recenze
GameTV.cz – www.gametv.cz
Nedávno vznikl nový web, který obsahuje videa o hrách. Zajímáte-li se o herní svět, pak zavítejte na GameTV.cz.

Jde o česko-slovenský videoportál, jehož náplní je zveřejňování videí ze světa počítačových her, včetně originální produkce redakce GameTV.cz. Ta chce nabídnout kvalitní informace ze světa her v moderní, atraktivnější a pohodlnější formě - pomocí videa. Tradiční články a suchopárný text nahrazují obrazem a zvukem. Najdete u nich i zahraniční videa, která však opatřují českými či slovenskými titulky. Vytvářet titulky navíc můžete i vy, stačí se zapojit. V budoucnu se plánují soustředit zejména na tvorbu vlastních pořadů s herní tematikou, nejnovější oficiální trailery na očekávané herní tituly, vývojářská videa, rozhovory se zahraničními vývojáři, prezentace her a další cizojazyčné materiály s českými nebo slovenskými titulky.

GameTV.cz

Podobné stránky

BonusWeb - vše ze světa her
Games.tiscali.cz – videorecenze
Gametrailers.com – herní trailery


Uwwwízlo v síti

Chcete si odpočinout? Chystáte se do lázní? A víte, jaké služby jednotlivé lázně, respektive hotely v nich, nabízejí? Informovat se můžete na stránce Lázeňsképobyty.cz. Zde naleznete širokou paletu relaxačních lázeňských a wellness programů i standardních léčebných pobytů.
Poznat slovanské státy vám může pomoci web Slované.ic.cz. Najdete zde mnoho informací o vámi vybraných zemích včetně historie, kultury, kuchyně, top míst atd.
Stálá expozice a aktuální výstavy představující historii a činnosti bezpečnostních sborů na území ČR a také exponáty z oblasti kriminalistiky a známých kriminalistických případů. Tak to je muzeum Policie ČR. Najdete ho na Praze 2 nebo se podívejte on-line na fotografie z expozic.

GameTV.cz

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Rusko se chce opřít do Facebooku a Twitteru. Nedodržují tamní podmínky

Ilustrační snímek

Roskomnadzor oznámil, že tento týden zahájil správní řízení vůči společnostem Facebook a Twitter, které ve stanovené...

Facebook bude muset v Německu omezit zpracování dat uživatelů

Logo Facebooku

Facebook nesmí podle rozhodnutí německých úřadů spojovat data uživatelů, která získal z různých platforem.

Tipy na weby: jak parkovat v Praze nebo převedení textu z obrázku

Ilustrační foto - parkování

Parkování v Praze nemusí být peklem na zemi. Pomůže web ParkujVklidu.cz. Texty z obrázků již nemusíte přepisovat ručně....

Najdete na iDNES.cz