Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 3. října 2023 Bohumil

Tipy na zajímavé weby: Potřebuji najít bankomaty v okruhu 1 km

Vyzkoušejte nový vyhledávač služeb se zaměřením na polohu, kde se právě nacházíte. Posílejte texty novou unikátní službou, ve které lze nastavit dobu expirace. A nechcete si nechat navrhnout, co vše můžete uvařit za pochutiny z ingrediencí, které máte po ruce?

Lokální vyhledávání na mapách
Lokola.cz – www.lokola.cz

Chtěl bych zajít do restaurace, kina či divadla a pak najít čerpací stanici, obchod s elektronikou, a to právě v Příbrami, kde se aktuálně nacházím. Podobný problém může řešit řada z nás. Nacházíte-li se v místě, kde to dobře znáte, budete nejspíše vědět, kde všechna tato místa naleznete. Pokud však vycestujete do jiného, vám neznámého města, pak tento problém nastat může. Naštěstí nemusí, pokud znáte Lokola.cz.

Lokola.cz je nový a nadějný projekt s prvky Web 2.0 aplikací sloužící k vyhledávání služeb typu restaurace, obchody, kina, bankomaty, nemocnice apod., v závislosti na poloze. Výsledkem je zobrazená mapa (používá mapy Google) s vyznačenými nejbližšími místy k vámi zadané lokalitě. Lokola.cz je přístupná jak z počítače, tak ze všech mobilních zařízení – Android, Java, Mobilní Web, Windows Mobile, iPhone, BlackBerry apod.

Vyhledávat přitom můžete už pouhým jedním kliknutím. Do pole "co" napíšete službu (např. restaurace) a do pole "kde" potom místo (např. Příbram). Projekt následně najde nejbližší výsledky u zadané adresy.

Vyhledávat lze však i firmy a produkty. Právě díky mobilnímu přístupu je služba předurčena pro používání na cestách. Máte-li v zařízení i GPS, pak již stačí jen zadat, co hledáte, a nemusíte ani vědět, kde vlastně jste. Lokola.cz nalezne požadované nejblíže vašemu místu.

Pro vyhledávání se používá interní databáze. Jestliže se vám tedy stane, že se nedostaví výsledky, které byste očekávali (přehlédne nějakou službu poblíž místa, některé specifické nemá zadané), pak je to pouze o tom, aby provozovatelé anebo vy kýženou informaci doplnili. Ano, i vy jako uživatel můžete pomáhat službu dále zkvalitňovat. Stačí využít odkaz Add business a postupně ve čtyřech krocích bod přidat.

Lokola.cz

Podobné stránky

Mapy.google.cz – služby na mapách
Nelso.cz – vyhledejte co a kde


Schránka pro vzkazy
Clipboard.cz – www.clipboard.cz

Potřebujete-li někomu poslat text, pak možná využijete e-mail či instant messengera, případně svůj blog či vlastní internetové stránky. Co však dělat, pokud nemůžete anebo nechcete tyto cesty použít a raději byste volili jiný způsob? V tom případě vyzkoušejte Clipborad.cz.

Tato služba umožňuje jednoduše ukládat texty on-line přímo z vašeho webového prohlížeče. Je jedno, zda vkládáte čistý text či s nějakými syntaxemi HTML, CSS, PHP, C++, Delphi, Python apod., klidně ho do pole vložte a Clipboard.cz si s ním poradí. Umožňuje tak ukládat zdrojové kódy v různých jazycích a dovoluje i zápis matematických vzorců v syntaxi známé z TeX-u, které převede na jejich odpovídající grafický zápis.

Se službou se pracuje lehce a má i jednu specialitu. Do prázdného pole vlevo vložte text. Chcete-li umožnit číst ho každému, pak vpravo dole klikněte na odkaz Uložit text a získat adresu. Systém text uloží, vygeneruje adresu a ta se zobrazí. Můžete ji pak poslat, komu potřebujete, a tím se na text odkázat.

Další možností je nechat si vygenerovat text na určitou dobu či ho zabezpečit heslem. Stačí si zvolit heslo a dobu platnosti (počet přečtení, hodinu, den apod.) a opět kliknout na vytvoření odkazu. Poslední a neméně zajímavou možností je vlastní adresa. Text můžete uložit na internetovou adresu v podobě XX.clipboard.cz, kde XX si můžete sami zvolit.

Clipboard.cz

Podobné stránky

Drbz.cz – mikroblog pro každého
Jdem.cz – zkratky pro adresy www


Z ingrediencí navrhne jídlo
Supercook.com – www.supercook.com

Chcete-li si něco dobrého uvařit k večeři, buď vám stačí vaše paměť, anebo kuchařka. Ty existují jak v papírové podobě, tak dnes už i v elektronické třeba na internetu či v podobě programu. Nemáte-li však ani potuchy, co si uvařit, nebo máte v ledničce jen pár základních ingrediencí, pak je tu Supercook.com.

Představte si situaci, kdy máte po ruce kuřecí maso, zeleninu a rýži a chcete z těchto surovin uvařit nějakou pochutinu. Jídel, co se z nich dá zhotovit, existuje dost, ale vy si na žádné ne a ne vzpomenout. To však nevadí. Zavítejte na Supercook.com a máte vyhráno.

Tento projekt v anglickém jazyce slouží k nalezení vhodného receptu na jídlo ze surovin, které mate po ruce. Do vyhledávače stačí zadat potraviny (jednu podruhé a odeslat), které zrovna jsou v lednici, spíži nebo mrazáku. Za okamžik se zobrazí stránka s tipy na to, co se z toho dá dobrého uvařit a jaké další potraviny jsou k tomu případně potřeba (seznam ingrediencí).

Díky prvkům Web 2.0 aplikací se již při odesílání ingrediencí postupně zobrazují jídla, která přicházejí v úvahu. Kliknete-li na vybraný pokrm, pak se zobrazí nejen seznam potravin potřebných k uvaření, ale také přesný postup, jak jej uvařit a nechybí ani nutriční tabulka výživy.

Po registraci, která je zdarma, máte možnost zapsat si své potraviny a vytvořit seznam receptů apod. Samozřejmě nechybí ani možnost konverzovat nad recepty s dalšími návštěvníky serveru. Služba má jedinou nevýhodu pro našince, kteří nevládnou anglickým jazykem – zatím je k dispozici pouze v něm.

Supercook.com

Podobné stránky

Recepty.cz – kuchařka on-line
Labužník.com – něco pro labužníky


Uwwwízlo v síti

Zajímají vás top weby v různých zemích? Že byste ještě dokázali zjistit, jaké to jsou v Česku, ale už ne pro Slovensko, Řecko či Itálii? Pak zkuste Alexa.com. Nejen to zjistíte zde – poznejte internetový provoz.

Dalo by se říci, že server Můjmultimarket.cz je jen dalším obchodním domem, kde lze nakoupit elektroniku, kosmetiku, drogerii, oblečení, učebnice, automobily apod., ale na druhý pohled tomu tak zcela není. Na této adrese totiž najdete elektronický obchod, který nejenže může uspokojit potřeby celé rodiny a každého jednotlivce z pohodlí domova, ale ještě na nákupech můžete vydělat. A to formou bonusů, slev na další nákup. Musíte však dodržet určitá pravidla.Můjmultimarket.cz


Chcete znát názor lidí? Vytvořte si formulář a pak ho nechte vyplnit, kým jen budete chtít, anebo vašimi přáteli, kterým na formulář pošlete odkaz. Na serveru Wufoo.com najdete pohodlné vytváření formulářů, dotazníků, anket a spoustu dalších sběren informací a to z internetového prohlížeče.
  • Nejčtenější

Nobelovu cenu za fyziologii a lékařství získal vývoj mRNA vakcíny

Ve švédském Stockholmu začalo v pondělí udělování Nobelových cen. Jako první byla vyhlášena cena za fyziologii a...

Čtvero zásad, jak pořídit fotovoltaickou elektrárnu bez strachu z požáru

Fotovoltaické elektrárny na střechách rodinných domů rostou jako pověstné houby po dešti a v souvislosti s tím se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Šance na přežití se blíží nule. Sedm nejtragičtějších leteckých havárií

Letecká technika způsobila v dopravě ještě větší revoluci než železnice o století dříve. Letadla jí sice nemohla...

KVÍZ: Zbraně na obranu republiky. Čím naše armáda disponovala v roce 1938

Znáte nejen letadla a tanky, ale i další zbraně československé armády, kterými na podzim 1938 mohla bránit ohroženou...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Usnadní práci všem. Balík nástrojů od Microsoftu vám provětrá počítače s Windows

Premium Balík aplikací PowerToys se skládá ze škály užitečných nástrojů a funkcí. Lze je využít k usnadnění a optimalizaci...

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Při výchově sourozenců nejde být úplně spravedlivý, vysvětluje psycholožka

Premium Do pracovny za ní chodí rodiče, kteří tápají ve výchově ratolestí, řeší komplikované vztahy sourozenců či výchovu...

Jsme firma na zážitky. Ředitel Sparty Křivda o Priskem i novém stadionu

Premium Dodnes ho zabolí nohy, když si vzpomene, jak hrála Sparta naposledy v Edenu. V loňském derby dostala takovou...

OSUDOVÁ MÍSTA: Když rychlík smetl tatru, zahynuli elitní čeští vojáci

Jedna z nejtragičtějších nehod v novodobých dějinách české armády se stala před polednem devátého prosince 2004. Vojáci...

Padl velký milník, na internetu už je více než pět miliard lidí

Služby internetu používá už více než 63 % všech lidí na Zemi. Pojďme se podívat, jak vlastně internet využíváme. Víte...

Podívejte se, jak získaly název prohlížeče Chrome, Edge, Safari a Firefox

Celosvětově nejpoužívanější internetový prohlížeč dostal svůj název proto, aby jasně odkazoval na své přednosti. Dává...

Nejrychlejší zdarma dostupné možnosti sdílení souborů a bez registrace

Podívejte se na několik jednoduchých způsobů, jak rychle sdílet soubory bez nutnosti cokoliv instalovat, někam se...

Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!
Lahodné příkrmy Gerber: Vyzkoušejte je s námi zdarma!

Zapojte se s námi do soutěže o 10 velkých balíčků plných produktů pro malé gurmány od značky GERBER.

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

V 25 letech zemřela pěvkyně Patricia Burda Janečková, podlehla zákeřné nemoci

Ve věku pětadvacet let zemřela v neděli operní a koncertní pěvkyně, muzikálová zpěvačka a herečka Patricia Burda...

To mi máma nikdy neřekla! Archiv StB Janu Kratochvílovou překvapil

Podraz režimu a nucená emigrace. Tak popisuje Jana Uriel Kratochvílová (70) čtyřicet let staré události, které...

Sophii Lorenovou si manžel vyhlédl v šestnácti. Herečka dodnes lituje jediné věci

Historie vztahu herečky Sophie Lorenové (89) a italského filmového producenta Carla Pontiho (†94) byla dramatická....

Smartwings přestanou létat z malých letišť. Zařízly plány cestovek

Premium Posílit význam tuzemských regionálních letišť a umožnit řadě lidí cestovat na dovolenou bez cesty na pražské letiště. S...