Tipy na zajímavé weby: Poslouchejte miliony písniček zdarma

aktualizováno 
Zkuste web, kde se můžete kdykoliv zaposlouchat i do vašich oblíbených písniček zdarma. Na jiném webu můžete zkusit zapátrat po majiteli telefonního čísla, z něhož vám volal. A přijít vhod by mohl i web obsahující informace o filmech, hudbě a knihách na jednom místě.

Logo Grooveshark.com | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Nekonečný přísun hudby
Grooveshark.com – www.grooveshark.com
Oblíbená služba Last.fm je u nás bohužel placená. Ale nezoufejte, existují další, které jsou podobné a v poslouchání hudby ji dokáží nahradit. Konkrétně Grooveshark.com umožňuje vyhledávat hudbu a pustit ji v elegantním rozhraní.

Pro spuštění služby vám stačí internetový prohlížeč s flash doplňkem a připojení k internetu. Poslouchat můžete okamžitě. Stačí do vyhledávacího pole zadat název kapely, písničky a odeslat. Úspěch při vyhledávání budete mít nejen u zahraniční hudby, ale také české.

Nechybí hudba od Kabátů, Tří sester, Ewy Farné a dalších našich interpretů. Výsledky lze řadit dle názvu skladby, interpreta či alba a to vzestupně i sestupně. Vyhledanou hudbu spustíte poklikáním či kliknutím na znaménko plus. Automaticky se přidá do playlistu dole v okně.

Vlastní playlisty si lze takto nejen jednoduše vytvářet, ale po registraci, která je zdarma také ukládat a sdílet (zadáte e-mailovou adresu příjemce a případně zprávu). Hudbu můžete hodnotit a dokonce přidávat i vlastní. Ta se ukládá přímo na servery služby.

Nastavit si můžete i grafické pozadí služby. Zajímavá je funkce Radio. Pokud ji aktivujete, Grooveshark se na základě toho co nejraději posloucháte snaží do seznamu hudby zařadit písničky co by se vám mohly líbit. Pokročilý uživatel mohou využít export do EMBED kódu či plug-in do Wordpress a svůj blog tak obohatit o možnost používat službu i zde.

Grooveshark.com

Podobné stránky
Last.fm – hudba na vyžádání
Jango.com – poslouchejte to, co chcete


Kdo vám volal
Whocallsme.com – www.whocallsme.com

Kdo mi to volal? Tak tuto otázku si zřejmě položí každý z nás, kdo najde na mobilu zmeškaný hovor od neznámého čísla. Pomoci rozlousknout odpověď, aniž byste museli volat zpět by mohla pomoci služba Whocallsme.com.

Jistě namítnete, že zavolat zpět je to nejednodušší co můžete udělat, ale co když jde o telefonní číslo zpoplatněné vysokým tarifem? Během jedné minuty tak můžete přijít i o desítky korun z vašeho tarifu či předplacené mobilní karty. Proto se nabízí právě tato služba.

Do formuláře služby zadáte telefonní číslo, odešlete a čekáte, zda již není obsaženo v databázi s nějakým komentářem od jiných návštěvníků. Pokud není, vyplníte formulář a ten se uloží na server.

Ostatní návštěvníci v případě, že číslo znají, mohou odpovědět a vám pomoci najít kdo vám volal. Bohužel v České republice není služba tolik známá a tak tuzemských čísel je v databázi obsaženo poskrovnu. Určitě však nevolejte zpět na číslo 729930852.

Whocallsme.com

Podobné stránky
O2active.cz – telefonní seznam od O2


Hudba, film a knihy
Tastekid.com – www.tastekid.com

Máte oblíbeného spisovatele, herce, režiséra či zpěváka? Jestliže ano, pak byste měli zavítat na web Tastekid.com.

Tato služba vám totiž po zadání údaje předloží řadu informací, které byste sice našli i jinde, ale zvlášť byste museli na web o filmu, o hudbě o knihách apod. U karty záznamu je k dispozici nejen popis (v angličtině), ale také video pro ilustraci a možnost vyhledat další informace na Google či Wikipedii.

Jako návštěvník máte možnost hodnotit, zda jsou informace užitečné či nikoliv a zároveň se tuto informaci dozvědět od návštěvníků před vámi. Chcete-li informace poslat známému, můžete využít záložky pro sdílení (poslat na Facebook a Twitter). Bohužel informací o českých hercích, knihách filmech či zpěvácích zde moc nenajdete.

Tastekid.com

Podobné stránky
Imdb.com – filmová databáze
Idlist.com – knižní databáze


Uwwwízlo v síti
V případě, že chcete uspořádat konferenci, seminář, školení, workshopy, veletrh či jinou akci zcela poprvé, pak musíte řešit řadu věcí a na některé můžete zapomenout. Právě proto vznikla služba Takeplace.com, která vás provede celým procesem pořádání odborné akce, nebo účasti na ní.

Jestliže rádi hrajete hru populární osobnosti, tedy kdy ostatní hádají, jakou osobností jste, pak zavítejte na web Akonator.com. Zadáte své jméno, věk a můžete začít. Kouzelný džin vám bude pokládat otázky (v angličtině) a vy na ně budete odpovídat pěti možnostmi. Během chvilky uhodne, kdo jste.

Na serveru Allmusic.com najdete hudební databázi. Ať už vás zajímají podrobné informace o vašem oblíbeném zpěvákovi, kapele, vybraném albu či zda si máte koupit nové album, najdete zde i řadu dalších údajů a odpovědí.

Allmusic.com

Mohlo by vás zajímat: Černobyl

Černobylská havárie se stala 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině (tehdy část Sovětského svazu). Vzpomínka na tragédii v těchto dnech oživila televizní minisérie Černobyl.

Téma Černobyl v článcích Technet.cz:
Brzda místo plynu a plyn místo brzdy. To byl Černobyl
Havárie neskončí před rokem 2065. Černobyl polyká tuny vody a miliardy eur
Výbuch roztavil beton a tisícitunový poklop létal vzduchem. Černobyl 1986

Nejčtenější

Scéna jako z hororu. Na střeše mrakodrapu vrtule rozsekala cestující

Havárie vrtulníku N619PA na střeše budovy PAN AM 16.5. 1977

Části zdeformované vrtule se do ulic New Yorku řítily jako smrtící neřízené projektily. Vrtulník společnosti New York...

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Osudový omyl. První a poslední přistání proudového letadla v Olomouci

MiG-21F trupového čísla 0618 s nímž v Olomouci tragicky havaroval kadet Omran...

Bylo mu 23 let, když se u Přerova učil létat na vysoce výkonném letounu Mig-21F. Podcenil však zadání úkolu a při...

Kilogram má novou definici. Jeho fyzická podoba ztratila 50 mikrogramů

Kopie originálu kilogram z Paříže v americké laboratoři Sandia. Podobné vzory

Od 20. května začala platit nová definice kilogramu. Ta již nebude mít fyzickou podobu, ale bude odvozená od pevné...

Jarní aktualizace Windows 10 je ke stažení. Microsoft se moc nepředvedl

Světlý motiv v jarní verzi Windows 10  2019

Microsoft uvolnil ke stažení velkou jarní aktualizaci Windows 10. Nečekejte však žádné velké změny. Většina se odehrála...

Další z rubriky

Tipy na weby: odhalte svůj rodokmen a zjistěte, kde máte nejvíc jmenovců

Ilustrační foto - lidé

Nejčastějším českým příjmením jsou Novákovi. Na webu KdeJsme.cz také zjistíte, jaké pořadí patří vašemu příjmení a kde...

Google připravuje funkci automatického mazání záznamů o poloze a webech

(Ilustrační snímek)

Společnost Google se rozhodla vyslyšet stížnosti řady uživatelů a připravuje funkci, která umožní automaticky po určité...

Facebook chce konkurovat Alexe i Siri. Chystá vlastního asistenta

Facebook Portal v bílé

Společnost Facebook údajně pracuje na vývoji vlastního hlasového asistenta, který by se mohl objevit v jejích...

Najdete na iDNES.cz