Tipy na zajímavé weby: Porovnáním platů zjistíte, kolik berou ostatní

  0:14aktualizováno  0:14
Jaký plat kdo bere za určitý druh činnosti v ČR, prozradí web Platy.cz. Služba sMoneybox.cz umožní mít domácí účetnictví pod kontrolou a zaujmout vás může i vyhledávač českých videí Najdivideo.cz.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: SXC.hu

Porovnání platů

Platy.cz – www.platy.cz/platy

Platy.cz shromažďují statistiky, které se týkají výše platů v různých oborech a regionech.

Obsahují informace od více jak 74 500 respondentů. Přidat se může každý. Stačí vyplnit dotazník a ihned získáme srovnání svého platu s databází údajů. Vše je anonymní. Plat lze zjistit i bez vyplňování dat. Stačí si vybrat oblast ve stromové struktuře. V této části se zobrazují i případné pracovní nabídky na dané pozice, a tak je možné si najít třeba i lépe placenou práci.

Platy.cz

Platy.cz

Podobné
Můjplat.idnes.cz – kolik se vydělává na vybrané pozici
Platy.prace.cz – porovnání platů

Domácí účetnictví

sMoneybox.cz – www.smoneybox.cz

Služba sMoneybox umožňuje vést informace o tom, za co uživatel utrácí nejvíce peněz. Informace lze přehledným způsobem filtrovat.

Výstupem jsou grafy příjmů a výdajů. Ty mapují příjmy a výdaje dohromady, ale také v kategoriích, které si lze definovat. Systém některé úkony automatizuje, například pravidelné platby. Data lze importovat z XLS a CSV. Připojit se k němu je možné odkudkoliv v dosahu internetu (existuje i aplikace pro Windows a iPhone), je nezávislý na prohlížeči a zdarma. Lokalizován je do 15 jazyků. Pro registraci je nutné zadat pouze e-mail.

sMoneybox.cz

sMoneybox.cz

Podobné
Billapp.cz – fakturace na webu
Mádatidal.cz – peníze pod kontrolou

Vyhledávání v českých portálech

Najdivideo.cz – www.najdivideo.cz

Vyhledat na internetu video, které si přejeme, není v některých případech jednoduché. Existují speciální videovyhledávače, ale prozatím chyběl nějaký funkční český.

Lokální videovyhledávač Najdivideo.cz je hledá v českých stránkách (videoportálech, ale i zpravodajských serverech, IT, vzdělávacích apod.). Měl by je vyhledat přesněji a lépe než zahraniční vyhledávače. Na jednom místě má uživatel všechna česká videa pěkně pohromadě. Ty se nachází také v kategoriích, takže v nich lze listovat. Dobrá je i možnost videa filtrovat podle data: lze si vytvořit pomyslnou časovou osu. V případě seriálů je možné dokonce filtrovat konkrétní sérii. Součástí je i sekce, kde se nacházejí on-line vysílající TV.

Najdivideo.cz

Najdivideo.cz

Podobné
Stream.cz – videoportál
N-Joy.cz – Více než video

Uwwwízlo v síti

Pochopit, či najít to, co hledáme v zákonech, je běh na dlouhou trať. Toho si všiml i web Ley.cz a chce s tím uživatelům pomoci. Zpřístupnil je on-line a umožnil v nich fulltextově vyhledávat.

Problematice alternativních pohonů se věnuje internetových magazín Hybrid.cz. Od roku 2006 přináší informace ze světa hybridů, elektromobilů či třeba aut na plyn a vodík. Najdeme na něm i články o jednostopých dopravních vozidlech jako jsou elektrokola, elektromotorky či elektroskútry.

Railpage.net přináší informace ze světa železnic. Pokud jste vláčky a vším kolem nich fascinováni, neměl by vám uniknout.

CES 2019

Veletrh spotřební elektroniky CES se koná od 8. do 11. ledna. Tradičně se představí novinky ze světa smartphonů, televizí a ostatních IT odvětví. Sledujte dění z veletrhu CES 2019 online.

Mezi žhavá témata letošního veletrhu patří sítě 5G a autonomní automobily. Samsung představil modulární microLED televizi, LG srolovatlenou OLED obrazovku do podstavce. Vyzkoušeli jsme také první smartphone s ohebným displejem.

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Šéf Googlu tvrdí, že nyní neplánuje spuštění vyhledávače v Číně

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Již několik měsíců se spekuluje, že by se společnost Google mohla se svým vyhledávačem vrátit na čínský trh, ale se...

Tipy na zajímavé weby: portály plné zpráv o sněhu a lyžování

Ilustrační foto - sníh

Nejčerstvější informace o aktuálním stavu sněhu na horách najdete na zimních portálech Snow.cz či Kamzasněhem.cz. A...

Facebook musel opravit chybu, která dala všanc data milionů uživatelů

Facebook logo

Na konci minulého týdne společnost Facebook oznámila, že v září musela opravit chybu, která zpřístupnila fotografie z...

Najdete na iDNES.cz