Tipy na zajímavé weby: omezte rizika při nakupování na internetu

aktualizováno 
Ještě než nakoupíte u méně známého internetového obchodu, podívejte se na rady a doporučení, jak by takový bezpečný obchod měl vypadat. Odhalte nová místa cestováním po Zemi. Zkonvertujte on-line videa z YouTube do AVI a podívejte se, jak zneškodnit různé druhy škůdců.

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Jak bezpečně nakupovat na internetu
Bezpečný-nákup.cz - www.bezpecny-nakup.cz

Hlavní sezona nakupování zboží přes internet nás čeká zejména v následujícím období. Abyste nenaletěli podvodníkům či si snad neobjednali nějaké zboží, které vám bude kdovíkdy doručeno, podívejte se na stránky Bezpečný-nákup.cz.

Na vzniku tohoto nového webu se podílelo Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) a Asociace pro elektronickou komerci (APEK), která sdružuje tuzemské internetové obchodníky. Najdete na něm informace o tom, jak se při nákupech na internetu vyhnout různým problémům. Čeká na vás desatero rad, které mají pomoci omezit riziko špatného výběru obchodu a vyhnout se tak nebezpečí, že po zaplacení nedostanete objednané zboží a ani peníze zpět.

To je přitom na místě, protože Česká obchodní inspekce loni na podzim zjistila nedostatky ve zhruba třetině kontrolovaných internetových obchodů. Nejčastěji zjištěným prohřeškem bylo špatné informování zákazníků internetových obchodů o reklamacích či podmínkách prodeje. Nakupujete-li na internetu, pak byste si měli vybírat z internetových obchodů opatřených certifikátem a logem Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Certifikace totiž potvrzuje, že internetový obchod dodržuje základní pravidla bezpečného a bezproblémového nákupu, zejména úplné a pravdivé informování o provozovateli, procesu nákupu, vyřízení objednávky a reklamacích a bezproblémovou komunikaci se zákazníkem. Na tuto databázi se můžete jednoduchým proklikem dostat i ze stránky Bezpečný-nákup.cz.

Bezpečný-nákup.cz

Podobné stránky
Ověřeno.heureka.cz – obchody ověřené zákazníky
APEK.cz – certifikované obchody

Cestování a objevování zajímavých míst
Hedvábnástezka.cz – www.hedvabnastezka.cz

Cestovatelé sami sobě. Tak to by mohlo být motto serveru Hedvábnástezka.cz. Chcete-li se stát i vy cestovateli či se snad o své cesty podělit s lidmi, pak je to pravé místo právě zde.

Na svých toulkách si každý prožije svá vlastní dobrodružství a objeví pro sebe nová místa nebo třeba sám sebe. Doba objevů a dobrodružství zdaleka neskončila. Kdo chce, ten je i dnes najde na mnoha místech světa. A návod k tomu, kde je hledat, najdete v článcích, cestopisech a v diskuzích. Velmi vítaná je i možnost založit si vlastní blog, kde si své cesty budete pěkně vést, přidávat fotografie a necháte si je komentovat ostatními návštěvníky.

Přes interaktivní mapu máte možnost vybrat stát a dozvědět se o něm hlavní informace či se rovnou přepnout na cestopisy, které o něm publikovali ostatní návštěvníci. Na své si zde však přijdou i teprve začátečníci, dozvíte se, jak cestovat s dětmi, nakoupit potřebné cestovatelské věci lze v bazaru a jste-li na cestování sami, pak využijte funkci pro hledání spolucestovatele. Příjmy z inzerce provozovatelé věnují na neziskové projekty prostřednictvím Expedičního fondu. Ten pak podporuje cestovatelské, horolezecké, speleologické, vodácké a další expedice a humanitární či výzkumné projekty – vždy pokud obsahují prvek dobrodružství nebo objevování.

Hedvábnástezka.cz

Podobné stránky
Cestovatel.cz – poznejte svět
CZeCOT.com – poznejte Česko

Stažení videa z YouTube do AVI
Vixy.net – http://vixy.net

Jistě se vám stalo, že po zhlédnutí videa na serveru YouTube.com jste toužili si ho uložit do počítače či přenosného zařízení, a to v jiném formátu než Flash. Existují speciální aplikace, které to dokážou, ale proč je instalovat, když můžete na internetu využít zdarma dostupnou službu.

Po zadání adresy Vixy.net do internetového prohlížeče se zobrazí řádek pro vložení URL odkazu na videa a pod ním otevírací boxík, ve kterém máte možnost vybrat si, do čeho chcete stahované video rovnou konvertovat. Na výběr je oblíbené AVI, MOV, MP4, 3GP či jen MP3 (pokud si přejte uložit pouze zvuk). Pak již klikněte na tlačítko Start a počkejte několik desítek sekund, než bude proces dokončen. Objeví se odkaz pro stažení souboru s videem a to je vše. Nikde se nic nenastavuje, ani kvalita videa, a dokonce se nemusíte ani registrovat a použití je zdarma. K dispozici je i klasická desktopová verze pro Windows a Mac OS X.

Vixy.net

Podobné stránky

Media-convert.com - on-line konvertování souborů
on-line konvertování flash
Zamzar.com – on-line konvertor souborů

Uwwwízlo v síti
Znáte Postservis.cz? Že ne? Pak vězte, že jde o středisko České pošty a jeho náplní práce je elektronické "podání zásilek", tisk dokumentů, jejich vkládání do obálek a zasílání na adresy. Chcete-li tak zpracovat a rovnou odeslat nějaký dokument a máte ho pouze v elektronické podobě, pak to za určitou cenu můžete provést díky této službě a o nic se nemusíte starat.

Nedaří-li se vám identifikovat škůdce či se ho zbavit, pak zamiřte na web Škůdci.com. Najdete zde magazín ze života škůdců, informace a zkušenosti, poradnu, která je tvořena samotnými uživateli. Jistě oceníte zejména databázi škůdců a informace o nich včetně fotografií, jak vypadají.

Vyznavači a milovníci cykloturistiky by mohli uvítat server, který nabízí možnost plánování trasy on-line. Na Cykloserver.cz je totiž k dispozici nejen možnost najít nějakou cyklotrasu v celé ČR, ale také si vytvořit vlastní, a to dokonce s údaji o ní včetně výškového profilu.

Cykloserver.cz

  • Nejčtenější

Kafe jako hnůj. Trápení italského stíhače, který zabloudil do Čech

Před 60 lety se letiště v Hradci Králové stalo místem přistání italské stíhačky s mladým pilotem Ernestem De Majem. Ten...

Na cele s Meresjevem. Konec bloudění italského stíhače českou oblohou

K italskému pilotovi, který v roce 1959 zabloudil na naše území, pustily úřady představitele ambasády až po více než...

Programování vám pomůže chápat svět, říká slavný geek. Varuje před AI

Říkat počítači, co má dělat, je naprosto jedinečná činnost. Naučí nás to mnohem víc, než si uvědomujeme. Programovat...

Neházejte 737 Max na piloty, píše legenda „Sully“. Byla to smrtelná past

Chesley Sullenberger varuje před svalováním viny za nehody letadel 737 Max jen na piloty. Slavný „kapitán Sully“,...

Kompletně česká koloběžka zvládne 150kg tlouštíka i sto tisíc kilometrů

Řezání a vrtání laserem, sváření roboty, ohýbání počítačem řízenou 3D ohýbačkou … Koloběžka sice vypadá jako jednoduchý...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Facebook zaútočil na Snapchat, vytvořil novou aplikaci Threads

Americká internetová společnost Facebook spouští novou komunikační aplikaci s názvem Threads určenou uživatelům služby...

YouTube zablokoval zápasy robotů. Rozpoznal v nich týrání zvířat

Zápasy robotů mohou vypadat drsně. Trpí při nich kovy i plasty. Ale určitě k újmě nepřijdou zvířata. Přesto YouTube...

Jak zabít otravný zvuk? Chrome konečně nabízí řešení, je ale schované

Snad nic není na webu otravnější, než nevyžádaný zvuk. O to horší, když nevíte, která z otevřených stránek je za...

Celý stát bude bez Photoshopu. Firma předplatitelům ani nevrátí peníze

Firma Adobe oznámila, že musí deaktivovat všechny účty uživatelů ve Venezuele. Přikazuje jim to nařízení prezidenta...

Najdete na iDNES.cz