Tipy na zajímavé weby: Nezávislé recenze a zkušenosti s výrobky a službami

aktualizováno 
Zkuste web, kde naleznete recenze produktů a služeb obyčejných lidí pro lidi, encyklopedii, která je přístupná i z mobilu, nový portál o soudních sporech či slovník internetové reklamštiny a ještě více.

Otestováno na lidech
Mr. Tester – www.mrtester.cz

Ať už si chcete koupit novou ledničku, pračku, televizor, satelitní přijímač či automobil, jistě nám dáte za pravdu, že se nejdříve podíváte na to, co na trhu můžete sehnat. Dále si vybíráte dle svých představ a kritérií. Jestliže už máte skoro jasno, co koupit, pak byste možná uvítali názory, rady a zkušenosti někoho, kdo již tento výrobek má. Obrátit se můžete na specializované noviny, časopisy a internetové servery, které vám mohu pomoci. V těchto médiích tak můžete nalézt řadu recenzí a srovnávacích testů. Ty jsou však dělány redakcí a ne vždy mohou být nezaujaté či v nich může pro vás podstatná informace scházet. Pak se zkuste obrátit na nezávislé testery.

Nalézt je můžete například na serveru Mr. Tester. Jak již jeho slogan napovídá – Otestováno na lidech – najdete na něm řadu informací od spotřebitelů, kteří si pořídili nějaký výrobek a nyní se o zkušenosti s jeho používáním chtějí podělit i s ostatními uživateli. Služba pomáhá v případech, že někdo má skvělé nebo naopak přímo děsivé zkušenosti s výrobkem či službou určité firmy nebo instituce. Informuje o nekvalitních autoservisech nebo o neseriozních cestovních agenturách. Dále zde lze nalézt zážitky s hotely, veterináři nebo stavebními firmami. Zkrátka jednoduše jde o místo, kde se uživatelé dělí o své zkušenosti a tak pomáhá všem návštěvníkům orientovat se v záplavě informací a při výběru výrobků či služeb. Lidé své hodnocení ukládají do 18 hlavních kategorií (např. audio, video, knihy, elektronika atd.) a ty dále obsahují podrubriky. Zapojte se a staňte se i vy recenzenty.

Mr. Tester

Podobné stránky

Recenze-autobazaru – recenze autobazarů
Hotely-recenze.cz – recenze hotelů z celého světa


Encyklopedie v pohybu
Vševěd.cz – www.vseved.cz

Narazíte-li na slovo, frázi či pojem, který neznáte, pak zřejmě sáhnete po některém z mnoha slovníků či encyklopedií. Těch papírových existuje celá řada. Mohou být jazykové, naučné, výkladové atd. Jestliže po ruce žádný nemáte, pak zkuste využít služeb internetu.

I zde se totiž nachází řada slovníků a encyklopedií, přičemž vyhledávání v nich je rychlé a přehledné. Jejich výhodou je také to, že jejich obsah lze kdykoliv aktualizovat, takže se vždy můžete setkat s novými pojmy či obrázky, přičemž lze využít provázanosti webových stránek. Navíc je jejich používání ve velké míře zdarma, někdy do nich dokonce můžeme přidávat nová hesla a podílet se tak na spoluvytváření některého z velkých projektů. Tak například encyklopedie Vševěd se může pochlubit tím, že je dostupná jak z internetového prohlížeče na PC, tak i z mobilu pomocí wapu, přičemž vyhledávání v ní je možné i pomocí SMS zpráv. Na stránkách encyklopedie máte dále možnost převádět jednotky, využít on-line slovníky nebo si zjistit informace o stupnici síly zemětřesení, větru nebo teplotě.

Vševěd.cz

Podobné stránky

Cojeco.cz – vaše encyklopedie
Coto.je – tři encyklopedie na internetu


Informace o soudech a řízeních
InfoSoud - http://infosoud.justice.cz

Na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové došlo před několika dny ke spuštění nové služby InfoSoud. Ta umožňuje účastníkům řízení sledovat přes internet stav soudních jednání probíhajících u všech okresních a na některých krajských soudech v republice.

Lidem tak šetří čas při zjišťování těchto údajů a zároveň se sníží zatíženost kanceláří soudů, protože ubude například počet telefonických dotazů o postupu řízení. Služba InfoSoud je součástí portálu české justice, kde účastník soudního řízení získá po zadání příslušného jednacího čísla přehlednou informaci o stavu projednávání jeho případu. K dispozici jsou pouze takové informace, které účastníkům umožní sledovat postup ve vyřizování věci. Osobní údaje se nezveřejňují. V současné době Ministerstvo spravedlnosti provozuje několik služeb eJustice (elektronického soudnictví). Vedle infoSoudu v současnosti funguje například ePodatelna (elektronická komunikace se soudem) nebo insolvenční rejstřík (informace o probíhajících insolvenčních řízeních).

InfoSoud

Podobné stránky

Justice.cz – obchodní rejstřík
RZP.cz – živnostenský rejstřík


Uwwwízlo v síti

Zaslechli jste na internetu výrazy jako ajsíkjů, bener, fleš či hotlajna a nevíte, co znamená? Pak si zkuste zadat do browseru tuto adresu a načte se vám stránka s výkladovým slovníkem internetové reklamštiny.
Na adrese Hint.cz se nachází databáze knih, které stojí za přečtení. Pokud si tedy vybíráte knížku třeba na léto ke čtení u vody, zkuste se podívat, co by stálo za přečtení.
Milovníci destilovaných nápojů mohou navštívit web, který pojednává o kvalitním alkoholu.
Na adrese Destiláty.cz totiž naleznete recenze a zprávy o pivu, vínu, koktejlech, ale i tvrdém alkoholu.

Destiláty.cz

 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: tvorba moderních on-line dotazníků

Ilustrační foto - formuláře

Naklikáním vytvořit grafický dotazník, a tak snadno zjistit třeba názor z lidu, umožní služba Click4survey.cz. Položit...

Tipy na weby: najděte si levný benzin nebo si proklepněte budoucí školu

Mapy.cz

Interaktivní mapa prozradí, kde lze natankovat nejlevněji pohonné hmoty i s pohledem na dosavadní vývoj ceny. Informace...

Hity, které přežily: výběr nejlepších článků Technet.cz za rok 2018

Muskův kabriolet Tesla Roadster s figurínou Starman se vznáší ve vesmírném...

Elon Musk, rudý Měsíc a Stephen Hawking. Co mají společného? Kromě vesmíru také to, že tato témata v roce 2018...

Najdete na iDNES.cz