Tipy na zajímavé weby: Nepropásněte slevu na výrobu fotografií

aktualizováno 
Přejete si vědět, kdo vám rychle, kvalitně a přitom levně zhotoví vaše digitální fotografie v papírové podobě? Chcete se přidat do komunity deviantů? Potřebujete mít vaše poznámky on-line stále při ruce?

Ani v době internetu neztrácí klasické fotoalbum nic na svém kouzlu | foto: Profimedia.cz

Zpracovatelé digitálních fotografií
Digilaby.cz – www.digilaby.cz

Jestliže velmi rádi fotíte oslavy či jiné události, potom po Vánocích a oslavě Silvestra máte jistě celou řadu hezkých fotografií. Chcete-li si některé z nich nechat vyvolat a přemýšlíte, jaký fotolab zvolit, zbystřete. Máme pro vás totiž tip na jedinečnou stránku, která obsahuje mnoho informací o zpracovatelích digitálních fotografií.

Na internetové adrese Digilaby.cz naleznete nabídky z oblasti zpracování a výroby papírové digitální fotografie profesionálními fotolaboratořemi nebo pouličními digilaby. Cílem autorů těchto stránek je vybudovat a udržovat kvalitní seznam převážné většiny zpracovatelů digitální fotografie v ČR, jejich provozoven a smluvních sběren. Chcete-li tedy dostat digitální podobu zachyceného okamžiku na papír za rozumný peníz a nechce se vám tisknout fotografie doma, zavítejte nejdříve na tyto stránky. V sekci novinky na vás totiž čekají nejen nejčerstvější zprávy od fotolabů, ale také příležitosti v podobě různých akcí. Zpracovatelé fotografií totiž čas od času udělají nějakou akci a vy máte jedinečnou možnost za zlomek ceny pořídit papírovou fotografii, která by jinak stála mnohem více. V databázi zpracovatelů je téměř 80 fotolabů a další  přibývají. Nejenže zde naleznete kontakt, ale také informace o ceně za fotografie v různých formátech, co vás bude stát poštovné, kde se nacházejí sběrná místa a další detaily. Databáze sběrných míst se rozrostla na 3 200, takže si stačí vybrat to nejbližší vašemu bydlišti či okolí vaší práce (opět nechybí přesné kontaktní údaje) a nemusíte po nich složitě pátrat jinde. Velmi užitečná je především sekce Hodnocení. Stačí si vybrat značku digilabu a ihned se od ostatních uživatelů dozvíte jejich zkušenosti. Přitom zde naleznete informace jak o barevném podání fotografií, ostrosti, čistotě provedení, zákaznickém komfortu a dodržení lhůt, tak i psané poznámky od uživatelů. Jestliže se nebudete moci rozhodnout ani na základě těchto informací – komu svěřit svoji zakázku – tak v tom případě využijte možnost zadat, co přesně chcete vyrobit – pomocí pravého sloupce. Odměnou vám bude seznam fotolabů, které vaše podmínky jsou schopny splnit.

Digilaby.cz

Podobné stránky

IDIF.cz – institut digitální fotografie
Technet.cz – fotolab, domácí tiskárna, nebo web?


Staňte se deviantem
DeviantART.com – www.deviantart.com

Na internetu existuje celá řada webů nabízející prostor pro vaše fotografie. Česká republika samozřejmě nemůže zůstat pozadu, tak i u nás najdete řadu míst, kde můžete obrázky vystavit. Využít můžete i službu na iDNES.cz – rajce.idnes.cz. K dispozici je i však celá řada profesionálních fotoarchivů. Bohužel většina z těch, které za něco stojí, tudíž v nich objevíte hezké fotografie a obrázky, je však placená. Najdou se však i výjimky. Zkuste se připojit k DeviantART.com a najít si ten svůj snímek.

Na tomto serveru totiž naleznete populární on-line uměleckou komunitu. První verze se objevila v roce 2000. Poskytuje místo pro jakéhokoliv umělce, fotografa nebo malíře. Mnozí z vás se možná leknou názvu, ale pravdou je, že díky němu je služba nepřehlédnutelná a vystihuje to, co na ní naleznete. Zakladatelé těchto stránek názvem zřejmě chtěli dát na vědomí, že se tu nachází opravdu zajímavá díla odlišující se od normálu. Všechny obrázky, a je jich tu na 49 milionů, jsou roztříděny do několika kategorií a podkategorií. Nemusíte však zůstávat pouze u prohlížení. Svůj účet si totiž může založit opravdu každý a tím tak dát světu možnost prohlížet vaše výtvory.

DevianART.com

Podobné stránky

Rajče.idnes.cz – místo pro vaše fotografie
Profimedia.cz – fotobanka


Poznamenám si to a nezapomenu
Poznámky.cz – www.poznamky.cz

Pokud řešíte problém, jak si poznamenat nějakou poznámku na jednom počítači a aby ta přitom byla dostupná na jiném, máme pro vás tip na jednu českou službu, která vám to umožní. Poznámky.cz je totiž místo pro vaše poznámky bezpečně dostupné z jakéhokoliv počítače připojeného k internetu.

Pro úspěšné zaregistrování do systému Poznamky.cz je nutné nový účet aktivovat pomocí odkazu, který vám bude doručen na e-mail uvedený při registraci. Nyní po přihlášení do systému můžete vytvářet, editovat a mazat své poznámky v kategorii Moje poznámky. Novou poznámku přitom zapíšete kliknutím na odkaz Přidat poznámku. V otevřeném okně pro psaní poznámek napište text poznámky a stiskněte tlačítko Uložit. Tato poznámka vám nyní po přihlášení k vašemu účtu bude stále po ruce a lze ji dále editovat. Přitom po registraci jsou každému uživateli přiděleny dvě kategorie poznámek – Soukromé a Obchodní. To můžete změnit v sekci Nastavení, kde lze kategorie poznámek přidávat, editovat a mazat. Počet kategorií není omezen a poznámky si můžete snadno prohledávat dle zvolených kritérií.

Poznámky.cz

Podobné stránky

Google.notebook.com – poznámky u Google.com
Magnoto.com – post-it papírky

Uwwwízlo v síti
Jste-li příznivci černého, ale opravdu černého humoru, pak by vás mohla potěšit následující stránka. Na http://posli-parte.kvalitne.cz se totiž může během chvilky zrodit podařený vtípek. Potřebujete někomu poslat parte, třeba jeho vlastní? Jste na správné adrese, máte možnost právě teď, ani se nemusíte zvedat ze židle. Stačí znát adresu dotyčné/ho a mít po ruce mobil. Poté služba sestaví parte podle jedné ze šablon, provozovatelé ho vytisknou a vloží do obálky a poštou jej odešlou. Na obálce se jako odesílatel objeví pohřební služba z okolí adresáta. Tato legrace vás přijde na 50 Kč.
Umíte psát všemi deseti a myslíte, že jste v tom dobří? Pokud ano, tak si rychlost psaní změřte. Máte jedinečnou možnost, a to díky stránce Keybr.com, kde naleznete Web 2.0 aplikaci, která to umí.
A pokud sháníte obal k vašemu DVD filmu či hudebnímu albu, pak zavítejte na Coverparadise.to. Zde se totiž nachází přes 300 tisíc různých obalů a bookletů a samozřejmě nechybí ani ty české.

Coverparadise.to

 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Nový doplněk do prohlížeče Chrome vám zkontroluje bezpečnost hesel

Google upozorní na kompromitované heslo v rozšíření, které vám v prohlížeči...

Google připravil nové rozšíření do svého prohlížeče Chrome. Novinka má prozradit, zda vaše heslo nebylo kompromitováno.

Rusko se chce opřít do Facebooku a Twitteru. Nedodržují tamní podmínky

Ilustrační snímek

Roskomnadzor oznámil, že tento týden zahájil správní řízení vůči společnostem Facebook a Twitter, které ve stanovené...

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Najdete na iDNES.cz