Tipy na zajímavé weby: mapy ukážou zácpy a počasí

aktualizováno 
S webem Moře-financí.cz kdykoliv získáte přehled o finančních produktech, které platíte. Školní svačinový systém Snacker.cz nenechá pražské děti ve škole hlady, a jaký je stav dopravy a jaké bude počasí, prozradí nově mapy Googlu.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Robert RambousekMF DNES

Osobní finance pod kontrolou

Moře-financí.cz – www.more-financi.cz

Mít pod kontrolou osobní finance umožňuje projekt Moře-financí.cz. Uživatel do něj může nahrát svůj elektronický výpis z účtu (podporované banky jsou Česká Spořitelna, mBank, ČSOB, Raiffeisenbank, Poštovní spořitelna, Fio banka a Komerční banka) a systém automaticky rozpozná část jejich transakcí.

Sám nabídne uživateli rozdělení části položek do různých výdajových a příjmových kategorií, na základě vyhledávaných klíčových slov a výrazů. Uživatel může sám zadávat své vlastní výrazy, u kterých chce, aby se je systém naučil (detekují se například platby v určitém obchodě apod.). Tak je možné sledovat finanční pohyby a platby. Kromě záznamů v tabulkách a možností úpravy všech transakcí, vidí uživatel své příjmy i výdaje v celé řadě přehledných grafů. Může zobrazovat libovolné vybrané skupiny výdajů nebo příjmů, jejich detaily, podkategorie i vývoj v čase.

Služba dále nabízí funkce jako je například stanovení rozpočtu pro kategorie a zasílání informačního e-mailu ve chvíli, kdy dojde k jeho překročení. Pro snazší plánování oslav nebo sportovních akcí poslouží funkce sledování společných výdajů, kde budou členové skupiny neustále v obraze, kdo, komu a kolik dluží. Pro založení profilu stačí e-mailová adresa a heslo. Pro šifrování přenosu dat slouží 2048bitové certifikáty EV SLL od společnosti Comodo s 256bitovým šifrováním.

Moře-financí.cz

Moře-financí.cz

Podobné
Mádatidal.cz – peníze pod kontrolou
eÚčty.cz – osobní finance

Školní svačinový systém

Snacker.cz – www.snacker.cz

Chodí-li vaše děti do školy v Praze, pak by vás možná mohla zaujmout možnost, jak jim dopřát na výživy bohatou svačinu. Na Snacker.cz lze objednat (i na několik dní dopředu) svačiny, které jsou sestaveny tak, aby poskytly dětem dostatek energie, vlákniny, vitaminů, minerálů, stopových prvků, antioxidantů a bílkovin.

V podstatě jde o obdobu donáškového systému. My si z nabídky svačin vybereme a ta bude následující den doručena do školy v Praze, kterou navštěvuje naše dítě (stačí vybrat ze seznamu). Nemusíme tak trávit čas jeho přípravou a neustále vymýšlet co vlastně udělat. Každý den je připraveno více než 30 druhů sladkých, slaných, českých svačin, které lze libovolně kombinovat se slazenými i neslazenými nápoji z nabídky. Dítě si tak každý den v měsíci může pochutnat na jiné svačině.

Ceny začínají na 9,90 Kč a pro objednání je nutné své konto nejprve nabít (třeba převodem z účtu). V systému si lze nastavit, že pokud zapomeneme svačinu objednat, dojde k objednávce automaticky – automaticky se vybere jedna z těch, které objednáváme nejčastěji.

Snacker.cz

Snacker.cz

Podobné
Školnísešit.cz – pomocník nejen do školy
Etřídnice.cz – školský informační systém

Doprava a počasí na mapách Google

Maps.google.cz – www.maps.google.cz

Google na svých mapách nově spustil dvě další vrstvy. První má pomoci zjistit stav dopravy pro Českou a Slovenskou republiku a další země. Druhá pak slouží pro zobrazení a předpověď počasí ve městech po celé republice.
Dopravní servis si lze aktivovat na adrese Maps.google.cz kliknutím vpravo nahoře na tlačítko Doprava. Zobrazí se informace o dopravní hustotě (dálnice a velké tahy) v ČR, SR, ale také Rakousku, Belgii, Dánsku, Německu, Irsku, Izraeli, Lucembursku, Nizozemsku, Polsku, Španělsku a Švýcarku. Tato funkce sbírá a vyhodnocuje informace od uživatelů chytrých mobilních telefonů s Androidem a podle toho odhaduje, jaká je úroveň dopravy v jednotlivých městech v daný okamžik. Hustota provozu je barevně odlišená.

Aktivujeme-li vrstvu Počasí, pak u větších měst se objeví aktuální teplota a stav oblačnosti. Data pochází ze serveru Weather.com. Po kliknutí na ikonu se zobrazí další informace jako předpověď na pět dnů, vlhkost a stav větru.

Mapy.google.cz

Mapy.google.cz

Podobné
Počasí.idnes.cz - předpověď a vývoj počasí
Wunderground.com - předpověď počasí pro celý svět

Uwwwízlo v síti

O příznivých vlivech vína na lidský organismus zájemce informují stránky Vínoprozdraví.cz. Ty jsou určeny konzumentům vína, kteří se z nich mohou od českých lékařských odborníků dozvědět o jeho vlivu na náš organismus.

Jaké bude počasí v dalších dnech, prozradí Počasí.idnes.cz. Najdeme zde nejen aktuální situaci v ČR, ale také předpověď na osm dní a především nejrůznější podrobné mapy: teplotní, srážkovou, oblačnosti blesků atd.

Životopis jinak? Ano, pokud obětujeme necelých 20 amerických dolarů a deset minut času, pak můžeme využít služby webu Resumesimo.com. Ten po zadání údajů o naší osobě a nahrání fotografie totiž vygeneruje netradiční životopis (stačí si vybrat jednu z připravených šablon), který by přece jen případného nového zaměstnavatele mohl zaujmout a nemusel by mezi ostatními životopisy zapadnout.

Resumesimo.com
 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Těšte se na bezdotykové ovládání, revoluční radar od Googlu má zelenou

Miniaturní radar v čipu Soli

Miniaturní radar s názvem Google Soli umí rozpoznávat jemná gesta lidské ruky. Hodí se jako vstupní zařízení pro...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: portály plné zpráv o sněhu a lyžování

Ilustrační foto - sníh

Nejčerstvější informace o aktuálním stavu sněhu na horách najdete na zimních portálech Snow.cz či Kamzasněhem.cz. A...

Pozor na e-mail s VydanaFaktura.zip. Chce vám ukrást peníze

Ochraňte si počítač před virem

Českem se šíří vlna podvodných e-mailů, které prostřednictvím zavirované přílohy dokážou přes internetové bankovnictví...

Tipy na zajímavé weby: tvorba moderních on-line dotazníků

Ilustrační foto - formuláře

Naklikáním vytvořit grafický dotazník, a tak snadno zjistit třeba názor z lidu, umožní služba Click4survey.cz. Položit...

Najdete na iDNES.cz