Tipy na zajímavé weby: Kupte si byt či dům bez provize realitce

aktualizováno 
Nechcete zbytečně vyhodit desítky tisíc za koupi či pronájem nemovitosti? Hledáte automobilovou encyklopedii? Jste levákem a sháníte se po nářadí, které by vám padlo do ruky? Myslíte, že sázet na internetu je složité?

Červený dům - Dřevěné lamely v létě zabraňují tomu, aby do velkých oken pražilo slunce. | foto: Jiří KoťátkoMF DNES

Nemovitosti přímo od majitele
Bezrealitky.cz – www.bezrealitky.cz

Přemýšlíte-li o koupi bytu, domu, či jejich pronájmu, jistě se vám nechce platit provizi realitní kanceláři. Jsou to peníze, které můžete využít na jejich zařízení. Až donedávna na internetu moc stránek, které by nechtěly provizi neexistovalo. Poklidné vody však rozvířila nově spuštěná služba Bezrealitky.cz.

Poprvé se oficiálně představila veřejnosti koncem října a jde o první realitní server s prodejem a pronájmem nemovitosti přímo od majitele. Cílem tohoto unikátního projektu je ztransparentnit současný realitní trh vytvořením soukromého trhu bez asistence realitních kanceláří a tím umožnit a zjednodušit prodej a pronájem nemovitostí bez provize. Stránky využívají Web 2.0 aplikace, díky kterým jsou uživatelsky příjemné a nabízejí řadu služeb a přidaných hodnot. Nabídky nemovitostí k prodeji či pronájmu se kromě seznamu zobrazují na mapě (klasické, satelitní, hybridní), která poskytuje i přehled o občanské vybavenosti okolí nabízené nemovitosti. Najdete zde například bohatou síť restaurací, sportovišť, škol apod. Lze tedy velmi dobře vyspecifikovat požadavky na nemovitost a její lokalitu. Bezrealitky.cz využívá Google mapy. Dbá se i o osobní data a soukromí klientů a to prostřednictvím funkce Štít. Ta zajišťuje, aby na stránky nepronikali realitní makléři. Server navíc nabízí ke stažení základní právní dokumenty potřebné k prodeji či pronájmu nemovitostí a také osobního asistenta, který zdarma poradí, jak se serverem pracovat, s právními službami či financováním nemovitostí atd.

Bezrealitky.cz

Podobné stránky

Sreality.cz – nabídka nemovitostí od realitek i soukromých majitelů


Encyklopedie aut
Auta5P - www.auta5p.eu

Jste fanda motorismu? Máte rádi automobily? A víte, jaký automobil má dnes svátek, či kde se konají jejich výstavy, srazy atd.? Pokud ne, tak nezoufejte a zamiřte na stránky Auta5P. Zde totiž najdete odpovědi nejen na tyto otázky, ale ještě více.

Základem je encyklopedie, která se snaží zmapovat většinu celosvětové produkce osobních automobilů od vzniku prvních vozů až do současnosti. Automobilová encyklopedie začala postupně vznikat na jaře roku 2000, podklady však byly shromažďovány již od konce šedesátých let dvacátého století. Stránky se staly zdrojem informací pro řadu dalších českých i zahraničních automobilových serverů. V jedinečném autokatalogu naleznete většinu automobilových značek setříděných podle abecedy. Nejenže si tak o automobilce můžete přečíst zajímavé informace o vzniku, minulosti a současnosti, ale také si prohlédnout jejich vyráběné modely a ještě více. Nechybí však ani rubriky, které se věnují historii, závodům, srazům, představení nových typů aut, modelům atd. Svoje místo tu mají i neznámé automobily. Pokud poznáte, o jaký vůz jde, můžete autorům stránek pomoci je popsat a zařadit.

Auta5P

Podobné stránky

Auto-veterán.cz – historické automobily
Škodaps – vše o škodovkách


Pomůcky a nářadí pro leváky
Proleváky.cz – www.prolevaky.cz
Pokud jste praváci, potom si možná neuvědomujete, jaké problémy musí v některých případech řešit leváci. Samozřejmě nejde o žádné nepřekonatelné úkoly, ale přece jen škrábat brambory škrabkou pro praváky, otvírat konzervu otvírákem pro praváky, stříhat s nůžkami pro praváky je pro leváky značným oříškem. Avšak nemusí tomu tak být. Pokud ví, kde nakoupit pomůcky, které jsou určeny pro leváky.

Kamenných obchodů pro leváky v ČR moc není. A ty co existují, se nacházejí většinou pouze ve velkých městech. Avšak ještě, že existuje internet. Na něm můžete nalézt jak obchody se vším možným, tak i s předměty pro leváky. Stránky Proleváky.cz nabízejí nejen pomůcky (od těch pro malování, stříhání, psaní, přes pomocníky do kuchyně až po pomocníky pro hobby), ale také řadu článků, které pomáhají nejen levákům přežít mezi praváky. Připojit se můžete také do klubu leváků a požádat o pomoc, pokud si nevíte s něčím rady. A pamatujte, být levákem nemusí být na levačku.

Proleváky.cz

Podobné stránky

Leváruka.cz – internetový obchod pro levoruké


Uwwwízlo v síti

ZaVolantem.cz je nový nezávislý projekt, který vznikl pod záštitou Sdružení novinářů. Svým čtenářům slibuje informace z automobilového průmyslu a dění okolo něj. Auta nezkouší jen jeden redaktor, ale rovnou celá rodina. Najdete zde také zajímavé články, komentáře a novinky. Nechybí ani sekce pro milovníky motorek nebo trabantů.
Chcete sázet na internet? Že nevíte jak na to? Tak v tom případě zamiřte na stránky Sázení.mysteria.cz. Ty jsou totiž věnované on-line sázení a hraní her na internetu. Naleznete zde popis a odkazy na on-line sázkové kanceláře, on-line kasína a on-line karetní hry. Nechybí ani rady a návody jak sázet a hrát.
Chcete udělat nějakou akci pro své kamarády, přátele či spolužáky, ale nejste si jisti, zda přijdou a kolik z nich má o akci zájem? Tak právě pro vás jsou určeny stránky Výpitci.net. Stačí dva kliky a vaše akce visí na všech nástěnkách vaší Vypít skupiny. Každý rozhodne o své účasti jedním klikem a výsledek vidí ihned všichni členové Vypít skupiny.

Výpitci.net

 
Témata: Google, Google+

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Exkluzivní síť pro 2,3 miliardy. 15 let Facebooku očima Zuckerberga

Facebook slaví desáté narozeniny. Podívejte se s námi na to nejdůležitější z...

Už patnáct let uplynulo od spuštění sociální sítě TheFacebook.com na Harvardově univerzitě. Dříve exkluzivní síť se...

Některé stránky ruské televize RT zmizely z Facebooku. Síť je zablokovala

Jak zrušit účet na Facebooku?

Sociální síť Facebook v rámci své snahy o boj s dezinformacemi zablokovala několik stránek s napojením na Rusko. Mezi...

Tipy na weby: jak parkovat v Praze nebo převedení textu z obrázku

Ilustrační foto - parkování

Parkování v Praze nemusí být peklem na zemi. Pomůže web ParkujVklidu.cz. Texty z obrázků již nemusíte přepisovat ručně....

Najdete na iDNES.cz