Tipy na zajímavé weby: Databáze napoví, jak je řemeslník dobrý

aktualizováno 
Najít spolehlivého řemeslníka či cestovku by měl pomoci speciální server, kterému tyto informace můžete i vy sami po vašich zkušenostech předávat. Vhod by vám však mohla přijít i stránka informující o kvalitě vodních ploch či kdy, kde a kam zajít na kulturní akci.

Mít nářadí v pořádku je základ úspěchu každého řemeslníka. | foto: Stanley

Banka referencí firem
Banref.cz – www.banref.cz

Sehnat dnes kvalitního řemeslníka, firmu na přestavbu, finančního poradce či spolehlivou cestovní kancelář je stále složitější. Napomoci by tomu však mohla tzv. banka referencí.

Není problém sehnat subjekt, kterému byste za vámi vybrané služby zaplatili, ale je problém pak z nich dostat to, co jste si opravdu objednali, v požadované kvalitě. Něco si můžete udělat sami, ale ne vše. Pak je nejlepší spolehnout se na doporučení a rady svých známých. Reference jsou totiž jedním z nejlepších vodítek o nabízené kvalitě služeb daného subjektu. Jestliže však s konkrétním subjektem ještě nikdo z vašeho okolí nemá zkušenosti, podívejte se do banky referencí na internetu.

Služba Banref.cz je nezávislý systém, který umožňuje sbírat, uchovávat a prezentovat reference zákazníků na firmy a hodnotit tak kvalitu jejich služeb. V současnosti server obsahuje přes 2,5 milionu záznamů o subjektech. Reference se posílají prostřednictvím SMS (cena 30 Kč). Tento způsob je použit, aby se předešlo zneužití. Referenci máte možnost nalézt přes alias, IČO či název subjektu. Projekt běží necelé dva měsíce a je nutné dodat ještě hodně referencí, aby sloužil k účelům, pro který byl vytvořen. Pokud se to však povede, může se stát užitečnou službou, která tu doposud chyběla.

Banref.cz

Podobné stránky
NeČestně.cz – nedejte podvodníkům šanci
Opravy.cz – nechte si najít řemeslnickou firmu


Kvalita vod v přírodě
Europa.eu – http://eoe.eea.europa.eu

Vydat se k vodě, sjet si vodní tok či jen tak se projet na lodičce láká nejednoho z nás. Avšak kromě starosti, zda vám vyjde počasí, je zapotřebí si ohlídat i další faktory. Tak například vodáci musí vědět, zda je daná část řeky vůbec sjízdná – aby někde neuvízli, podceňovat by se neměla ani kvalita vody či pláží u moře. A právě s kvalitou vodních ploch by měla pomoci služba Water Watch.

Umožňuje komukoliv kontrolovat kvalitu a stav turistických vodních ploch přímo na internetu a to ve více jak 22 tisících přímořských i vnitrozemských lokalitách EU. Spravuje ji Evropská agentura pro životní prostředí, bohužel není nijak zvlášť často aktualizována. Water Watch umožňuje detailní přiblížení vybrané části pobřeží nebo vodní plochy a to jak v zobrazení klasické mapy, tak i fotomapy, takže máte možnost se na pláž podívat virtuálně.

Kvalita vody podle hodnocení Evropské agentury pro životní prostředí je zobrazována v barvách semaforu a návštěvníci mají zároveň možnost připojit i svůj vlastní komentář a hodnocení. Pracuje se s ní přitom velmi lehce – i přesto, že není v češtině. Stačí na mapě kliknout na místo, kde vás informace o stavu vody zajímá, či si mapu skrolovacím kolečkem myši přiblížit. Prakticky ihned se pak dozvíte, zda je voda vhodná ke koupání, či nikoliv.

Eyeonearth.eu

Podobné stránky
Raft.cz – aktuální sjízdnost řek
Elchron.cz – kvalita vody na přírodních koupalištích


Kdy se kde a co děje
Kdykde.cz – www.kdykde.cz

O tom, že různé domácí akce získávají stále více na popularitě, a tudíž že jich přibývá, svědčí nejen plakáty na ulicích, ale také stále nově vznikající servery, které se tyto informace snaží předávat internetovým uživatelům.

Mezi ně patří i hezky udělaný portál Kdykde.cz, který každý den přináší v přehledném formátu informace o kulturních tipech, programech kin, koncertech, festivalech, klubech a galeriích z celé ČR. Akce jsou rozděleny do kategorií: Kina, Divadla, Výstavy, Koncerty, Festivaly, Kluby, Výlety, Tipy a každá kategorie má ještě několik podkategorií (divadla jsou například rozdělena ještě do podkategorií: činohra - opera - balet - tanec - muzikály). Obsah je dále doplněn o popis filmů, přehled filmových premiér, rozhovory s umělci, fotogalerie a další zajímavosti z oblasti kultury. Nechybí fulltextové vyhledávání či filtrování podle toho, pro koho je akce vhodná (všechny, dospělé, rodiče s dětmi či mládež). Akce lze vyhledat i pro konkrétní datum a konkrétní oblast ČR.

Kdykde.cz

Podobné stránky
Akce.cz – informace o akcích v ČR
Nepropásni.cz – kulturní akce


Uwwwízlo v síti

Chystáte se procestovat automobilem Spojené státy americké a přišla by vám vhod informace o benzinových stanicích? Zastavte se na serveru Twincitiesgasprices.com. Nejenže máte možnost shlédnout mapu benzinových pump v USA, ale také vidět cenovou mapu s informacemi, za kolik natankujete benzin či naftu.

Poraď.cz je projekt, který si klade za cíl pomáhat s problémy lidí. Každý tak má možnost položit, či naopak zodpovědět položenou otázku a tím poradit návštěvníkům stránek. Problémy jsou pro přehlednost roztříděny do kategorií a nechybí ani seznam těch nejčastějších.

Sdílejte a synchronizujte data u služby od Microsoftu. Jestliže jste si ani dosud ještě nevybrali svůj internetový pevný disk, zkuste třeba Live Mesh od Microsoftu. K dispozici máte 5 GB volného prostoru pro cokoliv. Data lze synchronizovat nejen mezi zařízeními, ale také mezi uživateli a to včetně oblíbených internetový záložek apod. Služba je zatím dostupná jako beta.

Mesh.com

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: vyzkoušejte Office nebo Photoshop v prohlížeči

Ilustrační foto - cloud

Už není zcela nutné vyzvedávat e-mail v aplikaci, psát dokumenty, vytvářet tabulky v programu instalovaném v PC. Řadu...

YouTube ztíží použití tlačítka dislike, aby se nezneužívalo

YouTube

YouTube vyzkouší, jak omezit vliv uživatelů, kteří se vyžívají v klikání na tlačítko s palcem dolů.

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Najdete na iDNES.cz