Tipy na zajímavé weby: Chcete se stát rybářem či poznat naše nářečí?

aktualizováno 
Seznamte se s rybářským serverem, stránkami obsahujícími informace o různých objevech a vynálezech či serverem o cukrařině. Podívat se můžete i na mapu nářečí v ČR a ještě více.

Vltavu ovládnou rybáři | foto: Robert RambousekMF DNES

Stále na rybách
Mrk.cz – www.mrk.cz

Článků pro rybáře a technikách, jak chytat, je mnoho. Jejich milovníci jistě ví, kam pro radu zajít. Avšak ti z vás, kteří by chtěli s rybařením začít, možná neví kam nebo na koho se obrátit. Zkuste využít služeb internetu a podívejte se na specializovaný web o rybaření.

Na stránkách Mrk.cz se nachází zpravodajsko-diskusní web pro rybáře. Jeho obsah je tvořen jak jeho redaktory a spolupracovníky, tak z velké části samotnými čtenáři, kteří mohou zapisovat do mnoha rubrik bez jakéhokoliv omezení či kontroly. Samotná zkratka znamená Moravský rybářský klub. Web dnes patří k tahounům české rybářské mediální scény. Před mnoha lety nikdo nevěděl, jak má takový rybářský web vypadat a nebylo ani od koho se to naučit. Proto jsou tyto stránky připravovány v úzké spolupráci s jejich návštěvníky. Na Mrk.cz přitom naleznete celou řadu článků, aktualit, fotografií, otázek a k nim i odpovědí, ale také videa, kalendář rybářských akcí, atlasy či dokonce recenze na rybářské náčiní. Ať už tedy chytáte, či se chcete k této komunitě přidat, jistě vám má server co nabídnout.

Mrk.cz

Podobné stránky

Rybolov.com – stránky pro rybáře
Chytej.cz – rybaření


Objevy a vynálezy
Quido.cz – www.quido.cz/Objevy

Především díky různým objevům a vynálezům se svět vyvíjí, mění a nám tak zpříjemňují každodenní život. Dokážete si však představit, jak byste se dnes obešli bez aspirinu, nylonu, šroubováku, telefonu či chladničky? Bez něčeho jistě ano, ale v řadě případů to jsou věci, na které jsme si zvykli a používáme je pomalu dnes a denně. Ale víte, kdy se objevily a kdo je vynalezl? Pokud ne, podívejte se na server Quido.cz.

Zde totiž naleznete osudy věcí kolem nás, které považujeme za tak samozřejmou součást našeho života, jako kdyby tu byly odjakživa. A přece je někdo musel vymyslet, vyrobit. Osudy těchto objevů a vynálezů jsou spojeny s výhrami i prohrami. S výhrami a prohrami nejen technickými, ale často i lidskými, neboť i zde mnohdy nevítězí to nejlepší. Často vítězí ten chytřejší, mocnější, bohatší a bezohlednější. Přesto lidé přemýšlejí a vytvářejí věci nové. Podívejte se na mnohdy drobné objevy a vynálezy, které změnily svět kolem nás. Čeká na vás přes 250 různých objevů a vynálezů.

Quido.cz

Podobné stránky

Inovace.cz – chcete inovovat?
Czech.cz – nejdůležitější objevy současnosti


Server ze světa cukrařiny
Cukrář.cz – www.cukrar.cz
Již sedmým rokem funguje web Cukrář.cz, který je určen nejen mlsným jazýčkům, ale také všem, kteří by se chtěli v tomto oboru nějak zdokonalit. Naleznete zde totiž řadu cukrářských receptů, postupů nebo návodů a informací o dění v oboru.

Web je rozdělen do devíti kategorií – zprávy, dodavatelé, bazar, zaměstnání, poradna, recepty, fotogalerie, pohlednice a chat. Své speciální místo zde mají i informace o hygieně, kávě, perníkaření, cukrařině a především surovinách. Lehce se tak o vybrané surovině můžete dozvědět celou řadu užitečných informací. Pak ji můžete zakoupit a v celé řadě receptů zkusit upéct sladkou pochutinu. A pokud by se vám nedařilo, zkuste ještě zavítat do sekce tipy a triky, kde se dozvíte zaručené fígle, které usnadní práci a zároveň pomohou.

Cukrář.cz

Podobné stránky

Čokoládička.cz – informace o čokoládě
Pečení.info – stránky o pečení a vaření


Uwwwízlo v síti

Na Carspider.cz najdete nejen přehledný katalog nových vozů a kde si je lze ihned pořídit, ale také katalog skladových vozů, předváděcích vozů či těch ojetých. Vyhledávejte modely podle automobilky, třídy, karosérie atd.
Jste-li majiteli vozu škoda Fabia, pak navštivte stránky Škoda-fabia.firespace.eu. Zde je totiž soustředěna řada zkušeností ostatních uživatelů a majitelů tohoto modelu Mladoboleslavské škodovky. Na jednom místě máte k dispozici řadu informací z diskusních fór a serverů a třeba tak pomohou vyřešit i váš problém s Fabií.
Nářečí je nespisovný jazykový útvar užívaný pouze mluvčími z určité geografické oblasti, případně oblasti sociální. Podívejte se na mapu nářečí v ČR a hned budete vědět, kde se jak mluví.

Mapa nářečí v ČR

 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Facebook se bude muset zpovídat v USA. Málo chránil data

Facebook logo

Kauza Cambridge Analytica je noční můrou společnosti Facebook. Vyšetřovat ji nyní budou i ve Spojených státech.

Facebook musel opravit chybu, která dala všanc data milionů uživatelů

Facebook logo

Na konci minulého týdne společnost Facebook oznámila, že v září musela opravit chybu, která zpřístupnila fotografie z...

Zemřel jeden z „otců internetu“. V 29 letech nakreslil schéma první sítě

Lawrence Roberts (1937 - 2018) v roce 2001 získal Cenu Charlese Drapera za...

Lawrence Roberts, jeden z vědců, kteří velkou měrou přispěli k rozvoji počítačové sítě internet, zemřel. Bylo mu 81...

Najdete na iDNES.cz