Tipy na zajímavé weby: Český nástroj pro úpravu fotografií přímo na internetu

aktualizováno 
Kromě on-line fotoeditoru, který nemusíte instalovat, máte možnost seznámit se s webem obsahující informace o českých vodopádech, ale také plánovačem autotras a můžete prohlížet plány měst.

Dívka s digitálním fotoaparátem | foto: Profimedia.cz

Český on-line fotoeditor
Photoeditor.cz – www.photoeditor.cz

Asi každý z nás zná program typu XnView, IrfanView, Picasa či Zoner Photo Studio. Ty slouží pro jednodušší či pokročilejší úpravy fotografií a jejich prohlížení. Ovšem, jestliže pracujete na počítači, kde ani jeden z těchto či podobných programů není k dispozici, pak by se vám mohla hodit skvělá česká on-line služba, která tyto produkty dokáže zastoupit i bez instalace na PC.

Jmenuje se Photoeditor.cz a umožňuje přímo v internetovém prohlížeči provádět veškeré operace jako klasické fotoaplikace. Podporuje přitom formáty GIF, JPG a PNG. Obrázky mohou být vkládány jak přímo z PC (např. HDD), tak importem z nějaké internetové stránky zadáním URL adresy. A jaké nástroje pro úpravu můžete používat? Tak třeba ořez, otáčení, úpravu jasu a kontrastu, převod na negativ, vložení textu, zaoblení rohů, zarámování atd.

Upravené foto pak je možné uložit zpět na disk anebo odeslat někomu e-mailem. Nechybí však ani export na speciální server ImageShack.com (zde jsou obrázky k dispozici k nahlédnutí všem po zadání URL odkazu) a speciální wapový server pro snadné uložení obrázku do mobilního telefonu. On-line verze pracuje s omezením nahrávaného obrázku do velikosti 2 MB. Třešničkou na dortu je potom rozhraní API, takže editor máte možnost provozovat na vašich stránkách a doplněk pro Firefox a IE (s ním obrázek zobrazený v prohlížeči otevřete přímo v Photoeditoru).

Photoeditor.cz

Podobné stránky
Rajče.idnes.cz - místo pro vaše fotografie
Picnik.com
– editor pracující i s fotkami přímo z Flickr, Picasa apod.
Pixlr.com – editor fotografií pro nenáročné úpravy


Vodopády České republiky
Vodopády.cz – www.vodopady.info

Věděli jste, že i v České republice máme hezké vodopády? Pokud nějaké znáte, ale rádi byste se podívali i na další, zkuste web Vodopády.cz.

Cílem serveru je totiž představit všechny vodopády, které se nacházejí na území České republiky. Přitom se píše o vodopádech splňujících určitá kritéria. Tak například vodopád musel vzniknout přirozeně, jeho sklon musí být větší než 45° a musí mít i určitý průtok. Na stránkách se v současné chvíli nachází přes 180 přírodních vodopádů. Ty jsou vyobrazeny na více než 360 obrázcích. Na serveru se dále dozvíte o vzniku vodopádů, jak vznikají ty nepravé, načerpat máte možnost i informace o destruktivních vodopádech atd. Pro lepší hledání jsou zaznamenané vodopády roztříděny do rubrik podle oblastí ČR (České středohoří, Jizerské hory, Krkonoše apod.). Navíc jsou zaneseny do mapy, takže je máte možnost snadněji najít a poté navštívit přímo v přírodě.

Vodopády.cz

Podobné stránky
Portal.gov.cz – seznam hygienických stanic obsahující informace o kvalitě vody ke koupání


Plánovač tras a mapy měst
Mappy.com – www.mappy.com

Nemůžete-li stále najít pro vaše potřeby nejvhodnější internetovou mapu, pak zkuste tuto. Mappy.com totiž podobně jako Mapy.cz, Google mapy, ViaMichelin.com umožňuje uživatelům hledat různá místa a plánovat trasy.

Pro cesty po Evropě je nepostradatelným pomocníkem. Jde o obsáhlého průvodce adresami v Česku, Evropě, ale i zámoří. Kromě toho obsahuje itinerář pro motoristy, ale i pěší a dále plány vybraných měst a nejdůležitějších orientačních bodů. Ovládání přitom není nikterak složité. Web je pomocí tří záložek (Map, Itinerary a Weather) rozdělen do sekcí. V první máte možnost najít mapy vybraného města a v něm uživatelské body zájmu (hotely, čerpací stanice, parkoviště apod.).

Druhá s názvem Itinerary slouží k plánování trasy z místa A do místa B včetně podrobného itineráře (jak pro automobilisty, tak i pěší). Nechybí ani informace o počtu kilometrů, době trvání cesty, nákladech na pohonné hmoty a silničních poplatcích. Poslední záložka s názvem Weather již slouží k vyhledání informací o počasí. Někdy je možné hledaná místa zadávat tak, jak je používáme u nás, u některých však budete muset použít mezinárodní tvar.

Mappy.com

Podobné stránky
Mapy.idnes.cz – auto- a cykloplánovač tras
Viamichelin.com – plánovač nejen autotras


Uwwwízlo v síti

Na stránkách Finformation.eu lze srovnávat finanční produkty českých bank a dalších společností. Web má na svědomí Sdružení obrany spotřebitelů (SOS). V současné době umožňuje portál porovnávat běžné účty, kreditní karty a hypotéky. SOS chce ale brzy rozšířit nabídku o další dva finanční produkty.

Tak jako my lidi máme nějaký vlastní životopis, tak i doména má svůj příběh. Pokud se chcete na tu svoji či zcela jinou třeba vámi oblíbenou podívat, zavítejte na stránky Doménopis.cz. Zde jsou celkem vtipným způsobem zakomponovány informace vycházející z údajů zjištěných při procházení zadaného webu.

Hrajete-li na piáno či jiný klávesový hudební nástroj, zabrouzdejte na server Pianko.cz. Najdete na něm články a především noty ke stažení, hudební nauku, skladby, písničky, nahrávky a mnoho dalšího pro začínající, ale i pokročilé hráče.

Pianko.cz

 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: tvorba moderních on-line dotazníků

Ilustrační foto - formuláře

Naklikáním vytvořit grafický dotazník, a tak snadno zjistit třeba názor z lidu, umožní služba Click4survey.cz. Položit...

Nová analýza: Ruská dezinformační kampaň v USA byla plná překvapení

Nové analýzy rozplétají taktiky ruské agentury IRA při dezinformační kampani v...

Před prezidentskými volbami USA 2016 vedli Rusové sofistikovanou dezinformační kampaň. Cílem bylo polarizovat americkou...

Facebook dal velkým firmám přístup i k vašim jménům a soukromým zprávám

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Microsoft, Amazon, Spotify a další velké firmy měly přístup k soukromým údajům uživatelů Facebooku. A to i poté, co...

Najdete na iDNES.cz