Tipy na zajímavé weby: Aby vás nejen o svátcích nebolely zuby

aktualizováno 
Již nemusíte beznadějně pátrat po zubním lékaři či pohotovosti ve vašem okolí, pomůže vám speciální internetová databáze. Nedávno spuštěný portál může najít odpověď na jakoukoliv vaši otázku. Nebo si vytvořte papírovou 3D hračku sami a během chvilky doma.
Ilustrační snímek

Ilustrační fotografie - Čištění zubů, dítě, mléčné zuby, dentální hygiena | foto: Profimedia.cz

Zubní lékaři a pohotovost
Dent.cz – www.dent.cz

Mít zubního lékaře nebo zubní pohotovost blízko svého bydliště. Pro někoho sen, pro jiného realita. Chcete-li změnit lékaře či jste se přestěhovali a žádného nemáte, a tudíž hledáte nového, zavítejte na Dent.cz.

Na těchto stránkách poskytuje Česká stomatologická komora (ČSK) řadu informací pro veřejnost. K dispozici je tak databáze zubařů a ordinací s adresami, telefonními kontakty a údaji o ordinační době. Už se nebudete muset ptát po známých, zda jejich zubař bere nové pacienty, či nikoliv. V databázi se totiž nachází i tato informace. Podle krajů si tak máte možnost zjistit, kde se nachází nejbližší pohotovost. Bohužel ve většině případů jde o roční rozpisy, a tak musíte počítat i s tím, že z různých důvodů (např. onemocnění lékaře apod.) nemusí být otevřeny. Proto ještě než do ordinace vyrazíte, raději zkuste zavolat na uvedené číslo. Seznam nevyčleňuje pohotovosti pro děti, péči jim poskytnou všechna pracoviště. Obě tyto databáze najdete pod odkazem Pro veřejnost.

Dent.cz

Podobné stránky
Help-lic.cz – katalog lékařů
Ordinace.com – seznam lékařů v ČR


Odpovědi na vaše dotazy
Odpovědi.cz – www.odpovedi.cz

Jak správně vybrat zákonné pojištění? Jak vyrobit kachlová kamna? Jak se zbavit molů? Zajímají vás odpovědi na tyto otázky, ale i další, kterých máte celou řadu?

Člověk je tvor zvídavý, ale také se dokáže rychle učit. Bohužel ne vše můžeme nosit v naší hlavě, a tak je nutné někdy požádat o pomoc. Potřebujete-li řešit nějaký problém, již se nemusíte spoléhat na své známé v okolí, využijte službu Odpovědi.cz. Zde uživatelé sdílejí své znalosti a zkušenosti. Máte možnost vyhledat již zodpovězené otázky, které napadly návštěvníky před vámi a to pomocí vyhledávače, nebo položit tu svoji a získat odpověď od ostatních uživatelů. Naopak pokud znáte odpověď na nějakou položenou, odpovězte a pomozte ostatním. Aby se v systému nacházely co možná nejpřesnější informace, funguje zde systém hodnocení odpovědí (symboly palce). Neregistrovaný uživatel musí potvrdit zveřejnění otázky kliknutím na odkaz v e-mailové zprávě, která je mu automaticky zaslána. Jen registrovaní mají možnost vložit odpověď na otázky jiných uživatelů.

Odpovědi.cz

Podobné stránky
Ptejtese.cz – ptejte se na cokoliv
Napověz.cz – odpověď na každou otázku


3D hračky z papíru
Paperinside.com – www.paperinside.com

Papírové skládanky byly hitem časopisu ABC. Jestliže jste si na ty složité netroufli, ale přece jen byste si chtěli nějakou vyrobit, využijte stránku Paperinside.com

Pro jejich výrobu vám postačí barevná (ale i černobílá) tiskárna, nůžky, lepidlo na papír, trochu času a něco málo zručnosti. Z čistého papíru pak vykouzlíte trojrozměrné hračky, třeba pro vaše děti. Na webu si vyberete obrázek, který by se vám líbil. U něj zjistíte, kolik budete potřebovat papírů a jak velkých, dále počet částí, ze kterých se hračka skládá, její velikost, ideální hmotnost papíru a nechybí ani informace o náročnosti skládání. Následně si stáhnete PDF s díly k vytištění a návod. Po vytištění návodu budete postupovat krok za krokem (jednotlivé obrázky v JPG) a hračku máte za chvíli složenou.

PaperInside.com

Podobné stránky
Digitalnavy.com – vystřihovánky lodí
Yamaha-motor.co.jp – vystřihovánky motorek a zvířátek


Uwwwízlo v síti
Vybíráte si novou navigaci a nevíte, jakou značku a vlastně ani typ zvolit? Přijít vhod by vám mohla nějaká rada. Nikdo ve vašem okolí však navigacím nerozumí? Jestli je to vaše situace, pak je tu služba AskAround. Zde najdete lidi, kteří doporučují konkrétní produkty, respektive mají s nimi nějakou zkušenost. Služba je zatím v raném stádiu a tak v ní zatím figuruje pouze několik poradců.

Screenshots-archive.com, jak by se podle názvu služby mohlo zdát, je cizí službou pro archivaci screenshotů. Je to pravda, ale pochází od českého autora. V tomto archívu najdete desítky obrázků pořízených především z různých programů a operačních systémů, které můžete volně využít podle svých potřeb. Samozřejmě můžete přispět i vašimi screenshoty.

Chtěl(a) bych barevné čočky. Jak v nich ale budu vypadat. Nechcete-li si zkoušet různé barvy, pak na Čočkovník.cz najdete nejen elektronický obchod, ale také galerii uživatelů, které některé z nich vyzkoušeli, a pak fotografii svých očí nahráli na tuto službu.

Čočkovník.cz

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Další z rubriky

Tipy na weby: najděte si levný benzin nebo si proklepněte budoucí školu

Mapy.cz

Interaktivní mapa prozradí, kde lze natankovat nejlevněji pohonné hmoty i s pohledem na dosavadní vývoj ceny. Informace...

Facebook se bude muset zpovídat v USA. Málo chránil data

Facebook logo

Kauza Cambridge Analytica je noční můrou společnosti Facebook. Vyšetřovat ji nyní budou i ve Spojených státech.

Nová analýza: Ruská dezinformační kampaň v USA byla plná překvapení

Nové analýzy rozplétají taktiky ruské agentury IRA při dezinformační kampani v...

Před prezidentskými volbami USA 2016 vedli Rusové sofistikovanou dezinformační kampaň. Cílem bylo polarizovat americkou...

Najdete na iDNES.cz