Pondělí 30. listopadu 2020, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

Tipy na e-knihy do vaší nové čtečky nebo tabletu. S 20% slevou

  0:01
Pokud vás pod stromečkem čekala čtečka elektronických knih, nebo šikovný tablet či chytrý telefon, nastává čas hledání obsahu, tedy elektronických knih. Přinášíme tipy, kterými byste čtení e-knih mohli začít.

Naplňte své čtečky na portálu Knihy.iDNES.cz se speciální slevou 20 %. | foto: screenshot Technet.cz

Na našem novém knižním portálu Knihy.iDNES.cz jsme pro vás vybrali knihy, jejichž čtení rozhodně nepovažujeme za ztrátu času. Některé jsme popsali vlastními slovy, u jiných jsme použili části oficiálních anotací. Ve všech případech jsme se však snažili neprozradit více, než by čtenář chtěl.

Zároveň jsme se snažili vynechat aktuální bestsellery, které na vás útočí z výkladních skříní knihkupectví. S výjimkou jednoho. Hned toho prvního. Ale jistě uznáte, že jsme jej vynechat nemohli.

Jako malý dárek nabízíme našim čtenářům 20% slevu na nákup jakýchkoli titulů na portálu Knihy.iDNES.cz. Při platbě stačí použít slevový kód technet-sleva. Sleva platí do konce roku.

Walter IsacsonSteve Jobs

Jméno zakladatele společnosti Apple a vizionáře, který zcela změnil trh IT a spotřební elektroniky, není třeba čtenářům Technetu představovat. Jediný oficiální a dlouho očekávaný životopis vznikl na podkladě více než čtyřiceti rozhovorů se Stevem Jobsem provedených v průběhu dvou let. Na základě více než sta rozhovorů se členy jeho rodiny, s přáteli, konkurenty, soupeři i kolegy pojednává tato kniha o životě plném vrcholů i propastí.

Brian GreeneSkrytá realita

Kniha, která je určená milovníkům všech vesmírů, ovšem pouze ve vší fyzikální počestnosti. Brian Greene je asi nejznámější popularizátor takzvané teorie strun a ještě úžeji teorie, že náš vesmír je pouze jedním z mnoha vesmírů, které existují. "Je to dobře napsaná knížka, ačkoliv ne se vším souhlasím, a doporučuji, zvláště těm, kterým se líbil Elegantní vesmír a Struktura vesmíru od stejného autora," říká její český překladatel a také (strunový) fyzik Luboš Motl. A má pravdu, poutavě a fundovaně píšící Brian Greene je zárukou kvality.

Dan ArielyJak drahé je zdarma?

Při rozhodování nás ovlivňuje spousta skrytých, iracionálních faktorů – od rozbouřených emocí přes společenské zvyklosti a předsudky až po rafinované marketingové triky. Autor této vysoce ceněné knihy vám na konkrétních, překvapivých příkladech, které jsou podloženy jeho výzkumy, předvede, na co si dát při rozhodování pozor a jak nesednout marketingu na vějičku.

Tomáš SedláčekEkonomie dobra a zla

Zatímco předchozí knihu, napsanou jednoduchým a poutavým jazykem, přečte a pochopí nejspíše každý, Ekonomie dobra a zla od Tomáše Sedláčka je složitější materiál plný historických souvislostí a ekonomických tezí.

Kniha ukazuje, jak barvitě uměli o majetku, vlastním užitku a společenském blahu přemýšlet naši předkové. Autor bere čtenáře na dobrodružnou pouť ke kořenům naší civilizace a na příkladech starých Sumerů, Hebrejů, antických myslitelů či filozofa Descarta ilustruje, jak inspirativní je sledovat proměny lidského tázání z hlediska ekonomie, pokud je zasazena do širšího kontextu. Sedláček dává ekonomii nový rozměr, dosah a rozlet a propojuje ji s filozofií, uměním, náboženstvím i současnou filmovou tvorbou - vytrhuje ji ze zajetí pouze technické analýzy.

Vydavatelství Oxford University Press ji komentovalo slovy: Tomáš Sedláček otřásl studiem ekonomie jako málokdo. Moudrost filozofů a básníků má v jeho práci přednost před striktními matematickými modely, což z jeho knihy činí průlomové dílo.

Jaroslav KmentaKmotr Mrázek 1 - 3

Soubor trojice knih je výsledkem dlouholeté investigativní puntičkářské práce novináře Mladé Fronty Dnes Jaroslava Kmenty.

Knihy odhalují tajný život vládce českého podsvětí Františka Mrázka, přibližují období veksláků před rokem 1989, popisují propojení mafie a české politické scény a obsahují autentické přepisy policejních odposlechů Františka Mrázka, které vyděsily politiky natolik, že přijali náhubkový zákon. Pro českého čtenáře a voliče je to poměrně depresivní čtení.

Vlastimil VondruškaPřemyslovská epopej I – IV

Čtyřdílná románová freska českého historika a spisovatele Vlastimila Vondrušky je především výborně napsaná a čte se s napětím a chutí až do poslední stránky. Tyto čtyři romány na sebe volně navazují a sledují počátky české státnosti, dobu Přemyslovskou, jedno z nejslavnějších období našich dějin. Osudy Evropy v době, kdy Přemysl I Otakar usedá na trůn až po panování Václava II (tento díl elektronicky teprve vyjde).

Mimořádným přínosem Vondruškových děl je, že fakta jsou uváděna nejen v logických, historických, společenských, ale navíc psychologických souvislostech. Navíc poutavě popisovaný děj je naplněn množstvím konkrétních soudobých reálií.

Karel KynclGardenparty u královny

Karla Kyncla si jistě pamatujete jako zpravodaje Českého rozhlasu z Velké Británie. Jeho reportážím, komentářům a fejetonům nikdy nechyběl vtip a zajímavé pointy. Kniha Gardenparty u Královny je kniha fejetonů a postřehů z Británie, komentuje například návštěvu anglické královny v Česku i návštěvu Václava Havla v Anglii.

Ladislav ŠpačekDeset let s Václavem Havlem

Životopisy politických osobností zpravidla nepatří mezi zábavné čtení. Kniha tiskového mluvčího Václava Havla je však příjemné čtení. Vtipným vyprávěním se dozvíte postřehy z každodenního života prvního prezidenta České republiky, nakouknete do zákulisí nejvyšší české politiky, zasmějete se nad příběhy a historkami z četných zahraničních návštěv a některé věci uvidíte v jiném světle, než jak je naservírovali někteří bulvární novináři. 

Christopher AndersenMick Jagger

Stouny máme v redakci rádi. Zajímavý životopis novináře z New York Times Christophera Andersena vyšel při příležitosti 50. výročí Rolling Stones. Dočtete se zde zajímavosti z historie a zákulisí kapely, názory slavného zpěváka na současnou hudební scénu a především spoustu (z principu věci poněkud bulvárních) pikantností ze života jedné z nejdůležitějších ikon rockové muziky.  

Svatopluk KášCo se do kapes nevešlo

Český neurolog  Svatopluk Káš je známým sběratelem vtipů, anekdot a historek z lékařského prostředí. V uplynulých letech vydal pětisvazkovou sbírku nazvanou "Z Aeskulapovy kapsy", čímž svůj archiv vyčerpal. Kolegové jej však nadále zásobovali různými humornými příhodami a najednou se ukázalo, že archiv se mezitím naplnil natolik, že bylo možné z něj sestavit ještě jednu, malou sbírku úsměvných perliček. Máte ji téměř před sebou, stačí kliknout.

Miroslav Švandrlík100 nejlepších hororů

Česká oddechová klasika. Miloslav Švandrlík je neobyčejně vynalézavý ve strašení a nahánění husí kůže. Antologie jeho nejlepších hororů je toho přesvědčivým důkazem. Bát se se Švandrlíkem je čtenářským požitkem.

Petr ŠabachHovno hoří

Petr Šabach vstoupil do všeobecné známosti především díky spolupráci se scenáristou Petrem Jarkovským, který jeho povídky přetavuje ve scénáře, podle kterých zase režisér Jan Hřebejk natáčí dnes již takřka zlidovělé filmy. Jmenovat můžeme například Pelíšky, nebo Pupendo.

Filmy však nejsou v tomto případě jen převedené knižní předlohy, proto stojí knížky Petra Šabacha za přečtení, i pokud znáte filmy nazpaměť. Chytré a milé vyprávění má příjemný spád, díky nevelkému rozsahu jej slupnete za sváteční odpoledne.

Hans-Dieter OttoŠokující vítězství

Válečná střetnutí se zcela nečekaným koncem, kdy proti všemu očekávání vyhrál outsider. Docházelo k nim před naším letopočtem, známe takové případy i z doby moderní. I když mělo vojsko výraznou početní převahu, bylo vyzbrojeno lepší technikou a počítalo s jistým vítězstvím, neobstálo. Důvody, proč vyhrál v těchto bitvách David proti Goliášovi, jsou podle fundovaného rozboru překvapující,  přesto často jasné. Jasné však vůbec nebyly těm, kteří se těchto bitev zúčastnili a očekávali opačný výsledek.

Karel RichterOsudový omyl generála Vlasova

Vojenský historik Karel Richter se v knize podrobně zabývá zajímavou kapitolou válečných dějin, takzvanou Ruskou osvobozeneckou armádou, které se podle jména jejich vůdce přezdívá Vlasovci.

V prvních měsících po útoku na Sovětský svaz v létě 1941 nabízeli postupujícím německým jednotkám spolupráci jednotlivci i skupiny obyvatel SSSR. Proti vůli nacistických nejvyšších kruhů tvořili velitelé wehrmachtu z ruských zajatců pomocné oddíly.

Generálporučík Andrej Andrejevič Vlasov (1900 - 1946), zajatý na volchovské frontě v červenci 1942 a úspěšný velitel Rudé armády, objížděl zajatecké tábory. Hledal i nacházel vojáky ochotné vstoupit do Ruské osvobozenecké armády. Vlasovci bojovali na jaře 1945 ve ztracené válce. Stejně jako jejich velitel se dopustili osudového omylu, když nenašli cestu k protihitlerovským mocnostem, které usilovaly o vítězství demokracie. Sehráli dosti významnou roli v bojích Pražského povstání, ale v té chvíli již bylo pozdě...

Autoři:
  • Nejčtenější

Tahák: 20 klávesových zkratek, o nichž jste možná neměli ani potuchy

Uživatelé Windows jistě znají notoricky známé klávesové zkratky jako Alt + F4, Alt + Tab, Windows + E, Windows + C,...

Promoření? Odvážný sen, tragické následky. Stádní imunita funguje jinak

Jak se nejlépe zbavit covidu-19? Už od jara mluvili někteří odborníci o kontroverzní strategii známé jako „promořování“...

Toto umí nově váš Chrome a Firefox. Loučí se s Flashem a jsou rychlejší

Populární internetové prohlížeče Chrome a Firefox byly povýšeny do nových verzí. Pokud jste je ještě neaktualizovali,...

TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jak se „první vlna“ epidemie porovnává s druhou. A zaděláme si na třetí?

V souvislosti s šířením onemocnění covid-19 v České republice se běžně hovoří o „první, jarní vlně epidemie“ a o...

TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

  • Další z rubriky

Pozor na falešné poukázky do Alberta. Útočníci chtějí získat data

Prostřednictvím komunikačních sítí Messenger a WhatsApp se šíří podvodné příspěvky, které lákají na peněžní kupóny do...

Nejste v tom sami. Instagram, Tinder a Uber mají výpadky po celém světě

Populární sociální služba Instagram čelí v posledních hodinách výpadkům. Útěk k Facebooku se nemusí vyplatit, i zde...

Seznamku Lidé.cz čeká vypnutí. Důvodem jsou i sexuální predátoři

Provozovatel seznamovacího portálu Lidé.cz se rozhodl během měsíce ukončit fungování této služby, která byla na...

Co je za znakem červeného blesku, který se šíří po sociálních sítích

Nejen na sociálních sítích můžete v posledních dnech vidět znak červeného blesku. Vzbuzuje kontroverzi. Někteří lidé v...

Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S®. Přihlášení je snadné
Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S®. Přihlášení je snadné

Vyzkoušejte sadu dětské kosmetiky JOHNSON’S® Bedtime™, která je určena pro všechna miminka od 6 měsíců. Složení se speciální esencí NaturalCalm™...

Jsem znechucená, říká Eva Burešová, kterou vyfotili s Forejtem z MasterChefa

Eva Burešová (27) a Přemek Forejt (33) byli společně vyfoceni, jak vycházejí z domu, kde herečka bydlí. Hvězda seriálu...

Tahák: 20 klávesových zkratek, o nichž jste možná neměli ani potuchy

Uživatelé Windows jistě znají notoricky známé klávesové zkratky jako Alt + F4, Alt + Tab, Windows + E, Windows + C,...

Ordinace v růžové zahradě za půl roku skončí, co seriál nahradí?

Po více než patnácti letech od okamžiku, kdy padla první klapka, začal tvůrčí tým seriálu Ordinace v růžové zahradě 2...

Kapitán je na tahu, bude šach mat, oznámil po líbánkách Pavel své ženě

Psycholožka, terapeut a genetička vybrali na základě testů i DNA mezi více než patnácti sty přihlášenými jednotlivci...

Promoření? Odvážný sen, tragické následky. Stádní imunita funguje jinak

Jak se nejlépe zbavit covidu-19? Už od jara mluvili někteří odborníci o kontroverzní strategii známé jako „promořování“...