Tipy na zajímavé weby: přes 900 rozvíjejících aktivit pro děti

aktualizováno 
O tom, že čas s dětmi se dá trávit zábavně a smysluplně, vás přesvědčí web Testovánonadětech.com. Rádi objevujete,či se jen chcete podívat na technické památky, co již zanikly, potom navštivte stránky Technicképamátky.cz. A web plný zajímavých tipů a návodů najdete na Jaktak.cz.

Ilustrační foto - děti | foto: Creative Commons

Místo pro inspiraci rodičů

Testovánonadětech.com – www.testovanonadetech.com

Dvě ženy, maminky a kamarádky, si řekly, že si založí web, kde budou dávat tipy různého druhu. A tak píší o tom, jak tvořit s dětmi za minimální náklady, jak zdravěji uvařit s dětmi i pro děti, hledají cesty, jak se i s malými dětmi dál rozvíjet a utrhnout si kousek času pro sebe, a také rády objevují nové české výrobky a služby pro děti. Energii na to vše získávají díky tanci, muzicírování nebo tvoření keramiky. Vyrážejí i do terénu, kde realizují kreativní dětské dílny na festivalech, jarmarcích i svatbách. Na jejich webu se tak nachází přes 900 různorodých rozvíjejících aktivit pro děti, nápady na tvoření, hry a vychytávky, které již otestovaly na svých dětech. Hry doplňují přehlednými návody, kreslí autorské šablony, které si můžete zdarma stáhnout, najdete u nich zábavné a výtvarné činnosti, aktivity podporující rozvoj a zvídavost dětí, recepty na zdravá jídla a tipy na knihy pro děti, na výlety, kulturní akce, baby friendly kavárny, otestované hřiště a vychytané produkty pro děti, které si samy oblíbily. Hodně je baví zprostředkovávat testování kvalitních výrobků a služeb malých českých výrobců. I vy sami si můžete zdarma vyzkoušet s dětmi zajímavé produkty a předat dalším rodičům své nezávislé reference prostřednictvím tohoto webu.

Testovánonadětech.com
Podobné weby
Matkatereza.cz – recenze dětského zboží
Akčnírodiče.cz – buďte akční i po narození dětí

Databáze technických památek

Technicképamátky.cz – www.technickepamatky.cz

Jste-li nadšenci do technických věcí, potom byste měli zabrouzdat na tento web. Dostaveníčko si zde dávají všichni, kteří objevují či mapují skvělý svět technických památek z celé ČR a okolí. Pojďte se ohlédnout do minulosti a pokochat se či zavzpomínat na památky, které již třeba nejsou k vidění.

Web mapuje celou řadu míst a staveb. Po některých z nich už možná nezbylo nic, ale zde své místo mají. U záznamů nechybí fotografie, popis, kde se nachází, či komentáře návštěvníků. Pomáhat přitom můžete i vy. Stačí se zaregistrovat a můžete začít vkládat své fotografie a informace.

Technicképamátky.cz
Podobné weby
Hrady.cz – hrady a zámky v ČR
Fabriky.cz – virtuální toulky po průmyslových budovách

Know-how web s inspirativními návody

Jaktak.cz – www.jaktak.cz

Zajímá vás, jak zavařit meruňky? Vyrobit nejchutnější marmeládu? Nebo jak vyrobit kachlová kamna? Či se zbavit molů? Jestliže vás zajímají odpovědi na tyto otázky, ale i další, kterých máte celou řadu, pak vyzkoušejte tento web.

Na rozdíl od podobných projektů se tento nesoustředí na odpovídání položených dotazů jinými návštěvníky webu. To je na jednu stranu sice škoda (s vaším problémem, na který není dosud k dispozici odpověď, nepochodíte), ale na tu druhou zde většinou najdete opravdu kvalitní odpovědi. Pro hledání návodů slouží hlavní menu rozdělené do několika kategorií. Ty dále obsahují podkategorie, klíčová slova, ukazatel míry složitosti pro řešení problému atd. Lehce tak upřesníte svůj dotaz. Využít lze i fulltextové vyhledávání. K dispozici jsou i některé postupy na videích.

Jaktak.cz
Podobné weby
Odpovědi.cz – odpovědi na otázky
Ptejtese.cz – zeptej se na to, co tě zajímá

Uwwwízlo v síti

Cestujete často po světě a rádi byste se podělili o to, ve kterých nejkurióznějších hotelech jste kdy spali? Nebo se chcete naopak inspirovat? Co spát na vodě, v parku či na stromě? Potom se podívejte na Unusualhotelsoftheworld.com.

Umíte-li anglicky, tak již nebudete muset opakovaně navštěvovat různé zpravodajské weby. Postačí vám nyní pouze jeden. Zkuste Newser.com a budete vědět, co se děje na naší planetě.

Jste-li fanoušci kombajnů, traktorů a další těžké techniky pomáhající farmářům, potom nesmíte minout web Farmweb.cz. Stroje si díky fotografiím můžete prohlédnout z různých stran a nechybí ani různé údaje.

Farmweb.cz

CES 2019

Veletrh spotřební elektroniky CES se koná od 8. do 11. ledna. Tradičně se představí novinky ze světa smartphonů, televizí a ostatních IT odvětví. Sledujte dění z veletrhu CES 2019 online.

Mezi žhavá témata letošního veletrhu patří sítě 5G a autonomní automobily. Samsung představil modulární microLED televizi, LG srolovatlenou OLED obrazovku do podstavce. Vyzkoušeli jsme také první smartphone s ohebným displejem.

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Šéf Googlu tvrdí, že nyní neplánuje spuštění vyhledávače v Číně

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Již několik měsíců se spekuluje, že by se společnost Google mohla se svým vyhledávačem vrátit na čínský trh, ale se...

Zemřel jeden z „otců internetu“. V 29 letech nakreslil schéma první sítě

Lawrence Roberts (1937 - 2018) v roce 2001 získal Cenu Charlese Drapera za...

Lawrence Roberts, jeden z vědců, kteří velkou měrou přispěli k rozvoji počítačové sítě internet, zemřel. Bylo mu 81...

Pozor na e-mail s VydanaFaktura.zip. Chce vám ukrást peníze

Ochraňte si počítač před virem

Českem se šíří vlna podvodných e-mailů, které prostřednictvím zavirované přílohy dokážou přes internetové bankovnictví...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz