Souhrn článků: Nahaté zpravodajství vede nad P2P pirátstvím

aktualizováno 
V tomto týdnu vás nejvíce zaujal lechtivý článek o Nahatém zpravodajství. Na trh vtrhlo několik nadupaných notebooků a ohnivou diskuzi rozpoutal článek o P2P pirátství.

Pátek

Zkuste automatický tuning Firefoxu

29.04. - V článku jsme nachystali plně automatickou optimalizační utilitku pro Firefox, užitečný nástroj pro změnu kontrastu a jasu, odstranění šumu a dalších nedostatků z videa. Nepostradatelným pomocníkem může být alternativní pomůcka k rozhraní Přidat nebo odebrat programy a pro majitele Windows 98 SE CZ tu máme neoficiální servisní balíček.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Souhrn článků: Budeme mít internet z elektrické zásuvky?

29.04. - Na internet ze zásuvky se zřejmě všichni těšíte, protože první informace o testování projektu vás opravdu zaujaly. Podobně na tom byla i kauza papežské domény. Projděte si v klidu přehled článků z minulého týdne na Technet.cz.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Sony chystá HDD videorekordér pro každého

29.04. - Na měsíc srpen má společnost Sony naplánováno uvést na trh hned dvě novinky. Jedná se především o nový harddiskový rekordér, který doplňuje tříkanálový systém domácího kina pro náročné.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Zahrajte si na generála v Blitzkrieg či hledejte páry ve hře Match

29.04. - Dnes vás chceme upozornit na žhavou informaci o připravovaném Wargusu. Že vám tato hra nic neříká? Až shlédnete rubriku V přípravě, dozvíte se víc. Samozřejmě na vás čeká tradiční porce zábavy pro vaše PDAčka!
rubrika: Palmare

Neděle

Stáhněte si grafický editor Gimp a jeho freeware přátele

01.05. - Grafický editor Gimp je universální nástroj na úpravu obrázků. Stáhněte si jej zcela zdarma spolu s mnoha dalšími užitečnými programy.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Změřte si puls a udělejte si z palmu kuchyňské minutky - zdarma

01.05. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Můžete si přečíst například o programu Bookmarks, který pomůže s hledáním vašich oblíbených článků. Ramen jsou šikovné kuchyňské minutky, EasyPulse zase změří váš tep.
rubrika: Palmare

Podpis namísto hesla: biometrická propiska jistí přístup

01.05. - Stačí se podepsat... Britská společnost Secure Signature Systems předvedla tužku, která má výrazně zvýšit ochranu dat na noteboocích. Bio-Pen obsahuje mimo obvyklé propisky i hardware pro biometrické rozeznání identity. Namísto hesla pak má stačit pouhý podpis.
rubrika: Notebooky

Pondělí

Ricoh nabízí další rychlý kompakt, HP rozšiřuje řadu M

02.05. - Dva nové digitální fotoaparáty které ke konci minulého měsíce představily společnosti Ricoh a HP mají společný jen umístění objektivu na těle přístroje. Ricoh do řady rychlých kompaktů přidal 8Mpix model, HP využívá tzv. digitální blesk.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Digitální vysílání? Praha má náskok

02.05. - Obyvatelé Prahy mají oproti zbytku republiky náskok. V čem? Několik let v Praze probíhá zkušební digitální vysílání, které sledují tisíce diváků.
rubrika: Digitální televize

Úterý

Zloděje hudby nikdo netrestá

03.05. - Půjdete za nelegální šíření hudby a filmů do vězení? Za jakých okolností může poskytovatel internetu prozradit vaši identitu? Je anonymita P2P pirátů nedotknutelná?
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Kolibřík mezi projektory má raketový start

03.05. - Epson představil tříčipový LCD projektor Epson EMP-732. Novinka je určena především pro prezentace, ale určitě ho oceníte i ve vašem obýváku.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Monitory

Balík aplikací, pro váš dům, byt i zahradu

03.05. - Připravili jsme pro vás balík programů, díky kterým budete mít velkou zásobu kuchařských receptů, budete moci evidovat výlety na kole či se dozvíte, kde se na obloze nacházejí jaké hvězdy. Během chvilky si můžete navrhnout i svoji zahradu nebo zalistovat v elektronickém herbáři. A čekají na vás ještě další aplikace.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Editujte dokumenty z Wordu či Excelu ve svém telefonu

03.05. - Chcete na svém Symbian OS kompatibilním telefonu či palmu prohlížet dokumenty MS Wordu, Excelu a PowerPointu? A co je takhle na smartphonu ještě navíc rovnou editovat? Quickoffice Premier všechno tohle zvládne.
rubrika: Palmare

Budiž světlo! Na ohebném krčku, napájením přes USB a s regulací jasu...

03.05. - Kensington uvedl světlušku FlyLight 2.0. Lampička pro notebooky, ale i pro domácí stůl, nabízí novinku: regulaci jasu. A v 8 stupních. Mimo to má mimořádně flexibilní krček - a také přežije většinu žárovek: slibuje 100.000 hodin provozu. A vejde se i do nejmenší aktovky či kapsy.
rubrika: Notebooky

Šéf Yahoo!: od filmu přešel k internetu

03.05. - Terry Semel přišel do americké internetové firmy Yahoo! před čtyřmi roky, aby ji dostal z problémů. Tomuto informačnímu portálu začínal hrozit pokles klíčových příjmů z reklam a odcházel jeden člen vedení za druhým.
rubrika: Byznys

Dejte si pozor na nový vir

03.05. - Bezpečnostní firmy varují na novou virovou hrozbou. Tentokrát se jedná o variantu viru Sober, která se pokouší šířit v němčině a angličtině. Uživatele chce nachytat pomocí podvržené adresy a jakoby systémových upozornění.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Středa

Digitální zápisník, který ocení i milovníci starých časů

04.05. - Patříte mezi ty staromilce, kteří nedají dopustit na tužku a papír a nejrůznější kapesní počítače jdou mimo vás? A přesto si potřebujete své poznámky uložit do počítače? Kromě ručního přepsání nebo naskenování existuje ještě třetí možnost: Digitální blok Acecad DigiMemo A501.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Hardware

Biometrický iPaq 5450 – dlouhodobé zkušenosti uživatele

04.05. - V roce 2003 byl iPaq 5450 chápán jako kapesní počítač pro špičkové manažery. Nyní jeho cena klesla natolik, že se stal pro mnohé alternativou nových, lacinějších přístrojů. Jaké nemoci můžeme u tohoto stroje po nějaké době provozu čekat? A čím je i dnes konkurenceschopný?
rubrika: Palmare

Elektronický obojek bude hlídat sexuální delikventy

04.05. - Minimálně pětadvacet let vězení a doživotní soužití s elektronickým obojkem čeká sexuální delikventy v americkém státě Florida.
rubrika: Bezpečnost

Šéf Oraclu umí sám sebe dobře zaplatit

04.05. - Nejlépe placeným manažerem na světě se loni stal šéf internetové firmy Yahoo! Terry Semel. Avšak tím, kdo dostal nejvyšší roční odměnu všech dob, je někdo jiný - i když také z oboru nových technologií - Larry Ellison, spoluzakladatel, akcionář a šéf americké softwarové společnosti Oracle.
rubrika: Byznys

Nový katalog digitálních fotoaparátů startuje na Technetu

04.05. - Možná jste si již stačili všimnout, že na serveru Technet.cz přibyla nová služba - katalog digitálních fotoaparátů. Poradíme vám, jak s ním nakládat a co vše v něm můžete najít.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Čtvrtek

Digitální televize po kabelu se blíží

05.05. - Provozovatel kabelové sítě Karneval spustí v květnu zkušební digitální vysílání. Prostřednictvím speciálních přístrojů, takzvaných set-top boxů, bude mít stovka domácností v Praze a severních Čechách možnost využít výhod, které placené digitální vysílání nabízí.
rubrika: Digitální televize

Jak nalézt otevřené aplikace i po restartu PC?

05.05. - Potřebujete provést restart operačního systému Windows, ale neradi byste opět po jeho opětovném startu otevírali okna a aplikace s rozdělanou prací? Pak vám doporučíme velmi šikovný nástroj, který uloží aktuální stav systému a kompletně ho obnoví, kdykoliv si to vyžádáte.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Sledujte nahaté zpravodajství na internetu

05.05. - Zpravodajský kanál ČT24 vysílá na internetu. Existuje však i lechtivější zpravodajská stanice. Co všechno vysílají televize na internetu? Projděte si s námi malý přehled on-line zpravodajských televizí.
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

Cestujte s průvodcem a zahrajte si ďábelský volejbal

05.05. - Další přehled programů pro Symbian je zde. TravelGuide je cestovní průvodce, který zobrazí čas v dané zemi, aktuální počasí či měnový kurz. Jednoduchá aplikace SitSatSat vás zase upozorní na dlouhé sezení u počítače.
rubrika: Palmare

DVD přehrávač Panasonic nabízí za málo peněz hodně muziky

05.05. - Možná se právě chystáte koupit nový DVD přehrávač a přemýšlíte, zda zvolit značkový nebo neznačkový přístroj. Obě řešení mají jistě své klady i zápory. Jaký si vybrat vám možná napoví i dnešní recenze.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Asus W5600A: perleťových osm hodin provozu s 1,6 kg

05.05. - Bílé notebooky s nevtíravým leskem jsou v kurzu. 3cm Asus s nejnovější sadou Centrino ukryl v 1600 gramech a formátu A4 širokoúhlý displej, přepisovačku DVD a 1,3mpx fotoaparát. Plus kompletní bezdrátové technologie a až 8 hodin provozu. Na takového prcka až neuvěřitelná výbava.
rubrika: Notebooky

Pátek

Další rekord padl. DVD vypalovačky stojí méně než 1 500 Kč s DPH

06.05. - Poslední vývoj cen na hardwarovém poli sice mohl někomu mírně ubrat na optimismu, ale produkty, které tradičně zlevňují se nenechaly příliš zahanbit. Přepisovací DVD mechaniky tak znovu dosáhly nových cenových rekordů a například nejlevnější LCD nyní pořídíte za ceny kolem 6 500 korun s DPH.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Torpédujte ponorky a ovládněte vzdušný prostor

06.05. - První májový týden přinesl velkou porci novinek pro vaše PDA. Především stojí za zmínku vynikající Explode Arena pro PocketPC či zajímavý 3D letecký simulátor Fighters! pro Symbian. V rubrice V přípravě si můžete přečíst informace o nadějném akčním RPG.
rubrika: Palmare

Stáhněte si ZME5 - český nástroj na úpravu digitálních fotografií

06.05. - Společnost ZONER uvolnila ke stažení zdarma svůj program ZME5 a my vám ho nabízíme ke stažení včetně krátkého představení. Dále jsme pro vás připravili nástroj s jehož pomocí setřídíte položky ve Start menu, vytáhnete hudbu z videa či získáte slova až k 10 tisícům písniček.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Panasonic 4x4 ultra: jak vypadá budoucnost již dnes?

06.05. - Nové modely notebooků Panasonic představují svým řešením světovou špičku - aneb inovace a kreativita ještě neumřela ani v hodně masovém průmyslu Hi-Tech. Elitní čtveřici ultralehkých "čtyřek by Panasonic" si v krátkosti představíme prostřednictvím našeho zahraničního okénka.
rubrika: Notebooky

Autor:
 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Zuckerberg má radikální plán: Chce sloučit tři nejoblíbenější kecálky

Mark Zuckerberg, šéf společnosti Facebook, plánuje integraci hlavních...

Mark Zuckerberg chce sjednotit komunikační platformy WhatsApp, Messenger a Instagram, a podtrhnout tak svou dominanci...

Rusko se chce opřít do Facebooku a Twitteru. Nedodržují tamní podmínky

Ilustrační snímek

Roskomnadzor oznámil, že tento týden zahájil správní řízení vůči společnostem Facebook a Twitter, které ve stanovené...

YouTube ztíží použití tlačítka dislike, aby se nezneužívalo

YouTube

YouTube vyzkouší, jak omezit vliv uživatelů, kteří se vyžívají v klikání na tlačítko s palcem dolů.

Najdete na iDNES.cz