Souhrn článků: Čím brouzdat internetem?

aktualizováno 
Nechcete vyzkoušet brouzdat v novém? Jak neprodělat kalhoty při sledování VyVolených a Big Brothera on-line? Co se dělo na veletrhu spotřební elektroniky IFA 2005?

Pátek

S novou českou čtečkou RSS vám již žádná informace neunikne

02.09. - Kvalitní a spolehlivý firewall ZoneAlarm se dočkal nové verze. Obsahuje řadu vylepšení, která vás budou ještě lépe chránit před nebezpečím z internetu. Dále vám představíme lapače škodlivých kódů pronikající do PC, službu pro přístup k PC z jakéhokoliv místa na světě a také zcela novou RSS čtečku informačních zdrojů.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Budeme jezdit vysavačem a poslouchat k tomu fazole

02.09. - Ve 35. týdnu roku 2005 nám pan Brouček okusil MP3 fazole Sony a zjistil, že Samsung vrátil technologii CRT život. Samozřejmě vás čekají ještě další zajímavé novinky ze světa techniky a odborné komentáře Matěje Broučka, prvotřídního odborníka Technetu.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál

IFA: Další trojrozměrnou televizi ukázal Grundig

02.09. - Průkopník na poli 3D zobrazení bez použití speciálních brýlí má již několik nástupců. Mezi ty poslední se řadí společnost Grundig.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Monitory

Sobota

Souhrn článků: Velký bratr vás sleduje z oblohy

03.09. - Letadélka ve tvaru ptáků, které budou od skutečných opeřenců na obloze k nerozeznání mohou být osazena kamerami, jež jsou schopny monitorovat okolí. Jaký vliv mají na náš sluch sluchátka? V Berlíně začal veletrh IFA. Sledujte jej on-line.
rubrika: Prakticky

Neděle

Bankovky s vaším portrétem? Proč ne?

04.09. - Do dnešního přehledu zajímavých programů pro práci s grafikou a videem se vešlo hned několik zajímavých nástrojů na konverzi různých formátů videa. Pokud se ale chcete spíš bavit, vyzkoušejte aplikaci FunPhotor, která obsahuje desítky šablon na vytvoření humorných fotomontáží.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Nikon nabízí kompaktní fotoaparát s Wi-Fi připojením

05.09. - Společnost Nikon se rozhodla, že přinese několik zajímavých inovačních prvků do řady nových kompaktních aparátů. Nové modely série P tak přinášejí bezdrátovou komunikaci a technologii pro elektronickou stabilizaci obrazu.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Za 1000 euro promítejte na baterky a naprosto mobilně.

05.09. - Na IFA 2005 je budoucnost promítána na produkčním kousku. Pocket Imager má velikost krabice od mléka a dokáže promítat SVGA obraz až 2,5 hodiny bez sítě. I kontrast je slušný - 1000 : 1. Jas doplácí na úspory - LED diody dodají jenom 25 lumenů, takže lze promítat jen ve velmi tmavých místnostech.
rubrika: Notebooky

Vyražte s palmem na nákupy a evidujte výdaje za domácnost či PHM

05.09. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Nyx Password Storage je správce citlivých údajů, Powerstatus zase opravdu malý indikátor stavu baterie a paměti. S MyHome můžete evidovat své platby, díky Watchmakeru nic nepropásnete.
rubrika: Palmare

Jak neprodělat kalhoty při sledování VyVolených a Big Brothera

05.09. - Na konci minulého týdne již oba hlavní provozovatelé konkurenčních reality show Big Brother a VyVolení nabízeli na svých stránkách možnost sledovat soutěžící prostřednictvím kamer 24 hodin na internetu. Pokud se tuto nabídku chystáte využít, dejte si pozor, abyste nepřišli na buben.
autor: Pavel ŠkopekRoman Všetečka
rubrika: Digitál

Úterý

Přehled prohlížečů webových stránek. Stáhněte si je zdarma

06.09. - Ještě nedávno jsme při prohlížení internetových stránek byli odkázáni především na jeden browser. Avšak díky produktům Mozilla Suite a Firefox dostává prohlížení webů nový rozměr a také vyšší bezpečnost. Z mrtvých vstala i jedna z legend a nové verze se dočkal i nejrychlejší prohlížeč světa. Nechcete vyzkoušet brouzdat v novém?
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Další fotky rolovacího displeje Readius

06.09. - Kupte si Apple Newton a podpořte oběti hurikánu Katrina; HP slibuje upgrade OS novým zákazníkům zdarma; Treo 600 zřejmě definitivně končí; Nové snímky ohebného displeje Readius.
rubrika: Palmare

Drobeček se sedmimegapixelovým srdcem

06.09. - Malý černý digitální fotoaparát nenechá nikoho na pochybách, že může být se svým uživatelem téměř pořád. Nízká hmotnost, malé rozměry však nejsou jediné přednosti testovaného modelu. Co se naopak Nikonu nepovedlo?
rubrika: Digitál

Středa

Ovládejte PDA z počítače bezdrátově

07.09. - Hledáte program, který by vám umožnil ovládat kapesní počítač s PalmOS 5 pomocí klávesnice a myši na vašem PC, aniž byste měli palm připojen USB kabelem? Pak můžete zkusit program TapSmart KeyLink.
rubrika: Palmare

Revoluční vyhledávání v kontaktech či propracované stopky

07.09. - Další přehled programů pro Symbian je zde. ContaStick hledá v kontaktech zcela novým způsobem. IM+Bluetooth umožní chatování mezi modrozubými zařízeními, WorldFacts detailně informuje o téměř 270 zemích světa.
rubrika: Palmare

Koupit super televizi s vysokým rozlišením a obyčejné rádio? Miss IFA říká: Ano

07.09. - Chcete televizi s až pětkrát větším rozlišením než doposud nebo dáte přednost kapesní digitální televizi integrované do fotoaparátu? Víte, že obyčejné rádio prožívá své znovuzrození? Potřebujete si vybavit auto DVD/DVB přehrávačem? Zde jsou naše tipy z veletrhu IFA 2005.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Oživte staré hry a programy na vašem novém počítači. Jednoduše a zdarma

07.09. - Staré programy a hry není snadné spustit na moderních počítačích, pomoci ale mohou softwarové emulátory. Pokud máte potíže se staršími programy pro DOS, můžete vyzkoušet výborný emulátor DOSBox.
rubrika: Software

Epson dodává projektor, DVD a zvuk - vše v jednom

07.09. - Domácí kino jako kompletní a kompaktní řešení - v 7 kilogramech Epson představil systém TWD1, který obsahuje vše. Projektor s technologií 3LCD, DVD přehrávač a zvuková aparatura volitelně včetně subwooferu - a nádavkem je tu tichý provoz, s pouhými 28 decibely.
rubrika: Notebooky


Čtvrtek

Exkluzivně: Rozpůlený fotoaparát Nikon umí netradiční fotografie

08.09. - Asi před rokem začala firma Nikon nabízet modely řady S. Ty se vyznačují optikou zabudovanou v těle přístroje. Firma tehdy patrně netušila, že nabídne i model s 10x optickým zoomem. Horká novinka je však tady a my jsme ji jako jedni z prvních na světě mohli chvíli zkoušet. Co umí a co ne?
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Film z AVI na DVD-Video jedním klikem už i vč. titulků!

08.09. - Vlastníte sbírku videa ve formátu DivX či XviD a chcete ho přehrávat v běžném stolním DVD přehrávači bez podpory AVI a to včetně titulků? Potom není nic snazšího, než ho nechat převést jedním kliknutím myši v šikovném počeštěném programu. Nikde nic nemusíte nastavovat, stačí vybrat film a za několik minut si ho vypalte na DVD disk.
rubrika: Software

Pátek

Budeme sledovat DVD ve sprše a digitální televizi v autobuse

09.09. - Ve 36. týdnu roku 2005 nám pan Brouček představil nová polohovací zařízení od Microsoftu, žasl nad bezdrátovým šestikanálovým systém Logitech, prověřil vodotěsné DVD přehrávače či se vrhl zkoumat připravovanou přenosnou televizi schopnou přijímat DVB signál.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál

Předělejte si Windows XP na Windows Vista

09.09. - Těšíte se na Windows Vista? Chcete tento operační systém již dnes? Nahlédněte do našeho článku a přeměňte svůj systém zdarma na Vista. Víte, kolik času trávíte u PC surfování internetem, hraním her nebo prací v aplikacích? Také pro vás máme nástroj pro sledování provozu počítačové sítě či program pro evidenci domácích financí.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Zahrajte si stolní fotbálek nebo utečte před monstry ve 3D bludišti

09.09. - Další nášup herních novinek čeká na vaše stažení a odzkoušení. Především doporučujeme dva nové stolní fotbálky, které na své kvalitě určitě neztrácejí. Dále si prověříme své reakce v novém díle Turbo Reaction či si zahrajeme předělávku legendární tahové strategie Panzer General.
rubrika: Palmare

Apple odhaluje: iPod nano, Rokr a iTunes 5.0

09.09. - Apple ve středu předvedl hned tři novinky. Konečně představil dlouho očekávaný mobilní telefon ROKR E1 s podporou iTunes. Apple také vypustil novou verzi softwaru iTunes a představil nástupce iPodu mini: iPod nano.
rubrika: Digitál

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Nový doplněk do prohlížeče Chrome vám zkontroluje bezpečnost hesel

Google upozorní na kompromitované heslo v rozšíření, které vám v prohlížeči...

Google připravil nové rozšíření do svého prohlížeče Chrome. Novinka má prozradit, zda vaše heslo nebylo kompromitováno.

Tipy na zajímavé weby: vyzkoušejte Office nebo Photoshop v prohlížeči

Ilustrační foto - cloud

Už není zcela nutné vyzvedávat e-mail v aplikaci, psát dokumenty, vytvářet tabulky v programu instalovaném v PC. Řadu...

Facebook bude muset v Německu omezit zpracování dat uživatelů

Logo Facebooku

Facebook nesmí podle rozhodnutí německých úřadů spojovat data uživatelů, která získal z různých platforem.

Najdete na iDNES.cz