Logo služby Slack

Logo služby Slack | foto: Slack, Technet.cz

Pracovní začátek roku zasáhl komunikátor Slack masivním výpadkem

  • 10
Komunikační program určený pro týmovou spolupráci Slack měl v pondělí odpoledne a večer výpadek. Především pro pracovní skupiny v Severní Americe to mohl být problém, protože tam pracovní den teprve začínal.

Krátce po čtvrté hodině odpoledne našeho času začali uživatelé hlásit problémy se Slackem. Někomu se nenačítala vlákna, jiní neměli přístup k nové konverzaci a další se nemohli ani přihlásit. 

Server DownDetector, který schraňuje zprávy o nedostupnosti webů a služeb, byl také plný hlášení o výpadcích tohoto programu. Ta se soustřeďovala především do velkých měst a jejich okolí.  

Firma následně potvrdila, že bojuje s technickými problémy. Ty postihovaly uživatele v různých oblastech světa a na různých platformách. 

V době psaní zprávy byla statusová stránka Salcku plná varování před nedostupností všech funkcí, přihlášením počínaje přes posílání zpráv a souborů až po vyhledávání a upozornění.

Informace o nedostupnosti služby Slack.

Informace o nedostupnosti služby Slack.

Zatím nejsou k dispozici žádné informace o tom, co je příčinou výpadku.

Zhruba v osmnáct hodin firma oznámila, že doposud není jasné, co stojí za výpadkem. „Stále zkoumáme příčinu problému. Děkujeme, že jste trpěliví,“ napsali zástupci firmy na Twitteru.

O hodinu později pak technický tým Slacku hlásil, že by se měla aplikace pomalu navracet k normální funkčnosti. „Někteří zákazníci se již mohou připojit, ale mohou také zaznamenat snížený výkon. Pokračujeme v práci na vyřešení problému,“ popisují situaci na webu.

V pondělí večer po deváté hodině by již měla většina problémů být vyřešena. 

„U všech zákazníků, kteří nemají přístup k Slacku, doporučujeme znovu načíst aplikaci(CTRL/CMD + R) nebo Slack restartovat. Pokud narazíte na jakýkoli problém, dejte nám prosím vědět na feedback@slack.com. Je nám opravdu líto dnešních problémů,“ radí a omlouvá se technický tým Slacku. 

Avšak ještě není vše v pořádku. Určité problémy mohou být u kalendářových aplikací a e-mailových oznámení.

Aktualizace 18:31 : Doplnili jsme informace o pomalém náběhu funkcí

Aktualizace 21:40 : Převedli jsme text do minulého času a přidali zprávu o zprovoznění většiny funkcí.