Diskuse k článku

Rok 2029: Všude jsou počítače, neexistuje soukromí

Jaké počítače budeme mít za dvacet let a k čemu je budeme používat? Pro nápovědu se vypravme opačným směrem, dvacet let do minulosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tesarikv

Shoda?

„...křesel, které...“Rv

0/0
2.1.2010 23:38

kuba78

celkem realne..

nicmene je potreba na to kouknout i z globalniho hlediska. tzv vyspele staty jako EU ci staty severni ameriky se pretvori v neco jako novodoby fasismus, tak jak je znamen treba z orwella, ci z V for Vendetta. zaostale budou jeste zaostalejsi a zacnou jim dochazet prirodni zdroje takze bude valka. valka je prirozeny autoregulacni system jak snizovat pocet lidi na planete. zaostale staty potom budou jeste vice ubohe a vyspele jeste vice utahnou srouby svym obcanum. takze bude otazka kdo na tom bude lip - cernoch na sahare umirajici zizni ale svobodny, nebo obcan euroamericke spolecnosti zijici v blahobytu, ale jako anonymni cislo v nesvobodnem systemu bez jakehokoli soukromi.

0/0
18.12.2009 17:24

Krak

Re: celkem realne..

Ty ses ale rozepsal... jen nechapu jestli teda bude anonymní nebo nebude mít soukromí...

0/0
20.12.2009 0:02

Host

hm, co se tyce informacnich technologii

je jiste jen jedno. zatim se nikomu nepodarila slusna prognoza na vice nez par let. takze rok 2029 muze vypadat jakkoliv ;-)

0/0
14.12.2009 15:49

Host

CHIP

budete ovcemi, které již nepotřebují ovčáckého psa, aby je usměrňoval.

Kontrolujete jeden druhého, a vytlačujete ty, kteří vystoupí z řady.

To bude to čipování.

Na Floridě je rodina, která je skutečným prùkopníkem ve společnosti. Jsou prvními dobrovolníky,kteří budou mít identifikační mikročip implantovaný do jejich těl. Říka otec:Nevadilo by mi,když bych mel do své ruky voperovaného neco, co by mě identifikovalo.Nakonec bude každý uzamknutý do jedné monitorované kontrolní sítě kde každý krok,který uděláte,bude zaznamenán.A jakmile vybočíte z řady, mùžou vám jednoduše váš čip vypnout a přestanete existovat.V této době bude každý aspekt společnosti souviset s používáním těchto čipù.Toto je obraz budoucnosti, který uvidíte,když otevřete oči.Centralizovaná světová ekonomika,kde každý pohyb a každá transakce jsou sledovány, monitorovány,a lidé nemají žádná práva.

0/0
14.12.2009 5:31

Host

VALKA

"Jak by to vypadalo kdyby nastala 3. světová válka?" Ta už dávno je :-) Proti udajnému terrorizmu.Slovo terorista je pouze prázdné označení.Bylo vytvořené proto, aby se tak mohla pojmenovat jakákoli osoba nebo skupina,která se rozhodne zpochybnit zaběhnutý systém.Netřeba si to plést s vymyšlenou tzv. Al-Kájdou,co byl ve skutečnosti název počítačové databáze mudžahedínů, které USA podporovala v 90. letech.Skuteční teroristi tohoto světa se nescházejí o půlnoci v přístavech,ani nekřičí "Bůh je velký" před tím, než spáchají nějaký násilný čin.Skuteční teroristi tohoto světa nosí obleky za 100 000 Kč a pracují na nejvyšších pozicích financí, vlády a byznysu.

0/0
14.12.2009 4:46

Host

Re: VALKA

co je to, co nám vlastně zlepšuje náš život.Jsou to peníze? Očividně ne.Peníze se nedají jíst ani natankovat do auta.Je to politika? Jediné, co politici vědí je přijímat zákony, dělat rozpočty a vyhlašovat války.Je to náboženství? Samozřejmě není.Náboženství netvoří nic, jen vágní emoční útěchu pro ty, kteří to vyžadují.Ten pravý dar, který jako lidské bytosti máme, a který byl exkluzivně odpovědný za všechen pokrok je technologie.Politici se ptají: Kolik bude ten projekt stát?Otázkou ale není, kolik peněz to bude stát.Měla by znít: Máme na to zdroje? A dnes máme zdroje na to, aby mohl každý slušně bydlet, na budování nemocnic a škol po celém světě, na špičkové vybavení laboratoří za účelem výuky a lékařského výzkumu.Takže logicky, pokud by byly zdroje a technologie na vytvoření všeho v naší společnosti,jako domů, míst, dopravních systémů, v dostatečné hojnosti, nebyl by důvod nic prodávat.

0/0
14.12.2009 4:51

Host

Re: VALKA

Podobně, pokud by automatizace a stroje byly na tak vysoké úrovni, že by dokázali nahradit lidskou práci, nebyl by důvod mít zaměstnání.A tím, že by se byly vyřešeny tyto aspekty fungování společnosti, nebyl by ani důvod, aby existovaly peníze.Máme na Zemi dostatek zdrojů a technologických znalostí, abychom vytvořili společnost s takovou hojnosti? bez nutnosti podstoupit závazek zaměstnání? bez cenovky? Ano, máme.Americký průmysl je v podstatě fašistická instituce.Pokud to nechápete, ... V momentě kdy si označujete docházkový lístek do práce, vcházíte do diktatur.Slýcháváme o tom, jak je práce důležitá a vážená.

Já se na ni koukám jako na placené otroctví.Chtějí abyste uvěřili, že na živobytí si musíte vydělávat krůpějemi potu na svém čele.To lidi brzdí a drží na špagátu.V naší společnosti, ekonomice založené na zdrojích, stroje lidi osvobozují.Pokud se podíváme do minulosti, vidíme jasný postup automatizace,kde stroje pomalu nahrazují lidskou práci.

0/0
14.12.2009 5:01

Host

Re: VALKA

Faktem je, že jak se technologie rozvíjí, potřeba lidské pracovní síly bude stále menší a menší.V technicky vyspělé společnosti fungující na principu ekonomiky zdrojů by podle konzervativního odhadu mohlo být více než 90% povolání nahrazeny stroji.Náš peněžní systém vyžadující vydělávání peněz prací takový pokrok blokuje.Priklad:Namísto umístění značky "Při dešti nebezpečí smyku",

co tak udělat drsný povrch vozovky, aby za mokra nebyla kluzká.A když opilý člověk sedne do auta, a auto začne jezdit ze strany na stranu,dát tam malé kyvadlo jako indikátor, který aktivuje systém a auto odstaví na kraj silnice.Ne zákon, ale řešení.

Umístit na auta sonar a radar, aby se nemohly srazit.Říkají: Ale musíte mít na všem cenu, co by jinak motivovalo lidi, aby něco dělali?Když člověk má vše co chce, bude jen ležet na slunci.Toto je jen mýtus, který se snaží podporovat.

0/0
14.12.2009 5:04

Host

Re: VALKA

Pokud by lidé měli dostupné věci, které potřebují, proč by chtěli vůbec něco dělat?

Ztratila by se motivace.To vás učí, abyste podporovali peněžní systém.Pokud rádi malujete, budete rádi své malby jiným lidem rozdávat, ne prodávat.Vzdělání...

myslím, že většina dnešního vzdělání je doslova produkce osoby do práce.Je velice zvláštní, vůbec ne všestranné.Lidé toho o různých věcech mnoho nevědí.Vzdělání je většinou rutina. Neučí vás jak řešit problémy, ani dívat se na věci kolem sebe kritickým způsobem.

0/0
14.12.2009 5:07

Host

Re: VALKA

Tyto totalitní prvky nebudou lidem vnuceny. Lidé je budou sami chtít. A to díky manipulaci společnosti, vytváření strachu,nejednotnosti...

"Rozděl a panuj" je model. A dokud lidé uvidí sami sebe oddělené od všeho ostatního,povedou sami sebe do úplného otroctví.

přemýšlejte....

0/0
14.12.2009 5:32

Host

Re: VALKA

No nejdřív jsem si myslel, že to bude jen nějaký paranoidní výblitek, ale po přečtení toho všeho je to vcelku zajímavý názor. Ne, že bych s hned nadšeně souhlasil ale zaujal...R^

0/0
14.12.2009 6:40

erben3

Re: VALKA

Zajímavá úvaha. Ale nebere v potaz to, že ne všechny země na světě jsou stejně vyspělé. Pokud by tento systém začal fungovat ve vyspělých zemích, tj. plná automatizace a žádné peníze, okamžitě by se do nich nahrnuly hordy migrantů ze zaostalých zemí, kteří jsou zvyklí válet se na tom slunci. Proto ty země jsou také zaostalé. A ti by ten systém rozebrali zevnitř. Na atomy. V dnešním světě je něco podobného už pomalu vidět.

0/0
14.12.2009 12:41

Flynn

Re: VALKA

Treba v kanade, kam odletaji nasi naturalizovani obcane, neb v te CA letaji peceni holuby primo do ust a mistni gadzove ochotne prenechavaji penezenky?

0/0
14.12.2009 12:49

Host

Re: VALKA

"Umístit na auta sonar a radar, aby se nemohly srazit."

To neni vubec tak jednoduche - radar bez aktivniho odpovidace ma problem rozpoznat zed domu pred kterym je zatacka ze skutecnou prekazkou v podobe odstaveneho porouchaneho auta.

"co tak udělat drsný povrch vozovky, aby za mokra nebyla kluzká"

Podle mne to nejde a nebo by to znacne nicilo gumy pri suchu !!!

0/0
14.12.2009 17:30

Host

Re: VALKA

"A když opilý člověk sedne do auta, a auto začne jezdit ze strany na stranu,dát tam malé kyvadlo jako indikátor, který aktivuje systém a auto odstaví na kraj silnice.Ne zákon, ale řešení."

Tak okamzite by vznikla spousta nelegalnich dilnicek, kde by nabizeli instalovat skryte vypinac, ktery by opilemu cloveku - ktery CHCE PROSTE SAM JECT AUTEM - umoznilo ten system proste VYPNOUT!!!

TOTO vim zcela bezpecne - proc se objizdeji spadnute zavory - za blikani cervne a i podle zaznamu kamery na tech zavorach tam vlak byl jiz za chvili pote co projeli - je to to SAME - ME JAKO TOMU OPILEMU SE PROSTE NIC NEMUZE  STAT !!!

0/0
14.12.2009 17:34

Host

Re: VALKA

"být více než 90% povolání nahrazeny stroji"

Toto je naprosty nesmysl  - tak velky pocet neni rozhodne zatim mozne nahradit !!!

O automatizaci toho vim dost a tak dobre vim, ze doposud neexistuje mechanicky ekvivalent lidske ruky.

Tyto pohadky si piste nekdy jinde a pokud na nich trvate vic se zajimajte o ruzna lidska povolani a lidske smysli a schopnosti, kterou jsou u nich zapotrebi !!!  

A dale uz jen proto, ze 90% povolani neni u nas jen MANUALNICH !!!

0/0
14.12.2009 17:40

Host

Re: VALKA

"Máme na Zemi dostatek zdrojů a technologických znalostí, abychom vytvořili společnost s takovou hojnosti? bez nutnosti podstoupit závazek zaměstnání? bez cenovky? Ano, máme."

NEMAME !!!

Neopdpovedni jedinci budou chit mit klidne 10 deti a kazde bude chtit v 15 motorku - skutr a v 18 letech mercedes !!!

Pro me by bylo blaho, kdyby zde zila lidi naopak jen polovina nez ted a podle toho by se i velmi vyrzne vylepsilo celkove zivotni prostredi zeme.!!! Krome toho penize rikaji kolik je na vyrobeni ceho treba surovin a umoznuji vybrat OPTIMALNI POSTUP VYROBY - treba jen maxilni autoamtizace a vyroba pro celou Evropu a vozeni kamiony a nebo lokalni, ale zduvodu mensich objemu jiz ne tak automatizovana vyroba.

Jenze to by ste taky musel alepson o tom neco vedet a na opdobnem  rovnostarstvi skoncil socialismus - pokud se jinej flaka a vy makate pro blaho jakehosi celku vytvrale - postupne stratite motivaci !!!

0/0
14.12.2009 17:48

Host

Re: VALKA

A ve 25 letech rozlehlou vilu s bazenem.

Vase utopicka spolecnost se zkousela v Izraelskych komunitach !!!

A tam se to projevilo - pracovitejsi jedinec - chtelo se mu vice pracovat a presto si nemohl zvetsit dum o dalsi mistnost - ani nemohl mit vice deti nez bylo maximalne dane. 

Ci se nemohl podivat kazdorocne k mori, presto ze more miluje !!!

0/0
14.12.2009 17:52

Host

Re: VALKA

Ani si neslo vydelat na cestu do Evropy - presto ze i miluje pametky a  chece je videt - narok tam ma byt az za delsi cas a jen omezene.

0/0
14.12.2009 18:18

Host

Re: VALKA

"Já se na ni koukám jako na placené otroctví.Chtějí abyste uvěřili, že na živobytí si musíte vydělávat krůpějemi potu na svém čele."

Drive jste misto prace dostal za celodeni praci pytel mouky nebo brambor a tak jste zabezpecil svou rodinu !!!

A pokud jste npracoval, tak jste bez zajmu kohokoliv chcipnul hlady.

A rozhdne by vas dost lidi nelitovalo - cim je zde mene lidi tim to je pro nasi palnetu mnohem lespi - kazdy clovek proste zpusobuje zatez a smrt kazdeho tak prispiva kke zlepseni zivotniho prostredi.

A kdyz jsem zacinal pracovat, tak jako castecne telesne postizeny clovek - pracovat jsem mohl normalne - k praci to nevadilo - tak se kolem mne bavili, ze v bajne Sprate se mrzaci a hazeli tygrum a jak to musla byt nadherna podivana..

0/0
14.12.2009 17:59

Host

Re: VALKA

"Peníze se nedají jíst ani natankovat do auta."

Jen naproste nepochopni funkce penez ve spolecnosti !!!

Penize jsou proste zalozeny na duvery - je to proste univerzalni vec, kterou ve smenem obchode kady vzdy prijme, nebot vic, ze ji nejlepe vymeni za cokoliv jineho.

Upozornujui vas, ze kdyby nebyla pravda, ze za penize dostanu v supermarketu plny kosik jidla,zaplatim elektrinu a plyn, najmu remeslniky na opravu sveho domu - tak bych je rozhodne od meho zamestnavatele nechtel - byli by to pro mne jen kusy postisteneho papiru...

Misto toho by jsem dostval pytle mouky nebo pytle brambor, ktery bych jsem pak dal truhlari (cast brambor) a za ne bymi dal novy kus nabytku do domu. Za dalsi brambory by mi drevorubec dal drivi na topeni. A za dalsi pytle mouky by mne stavitel opravil dum a ktomu by privezl maltu a cihli ATD. Misto toho by to bylo obili a pozdeji se tim stalo zlato a dnes jsou to penize !!!

0/0
14.12.2009 18:16

Host

prispedvkum

halo je tu negdo[>-]V[>-]VR^R^;-D;-D;-D

0/0
13.12.2009 20:35

Host

prispetkum

cau jak se mas[>-][>-]VV

0/0
13.12.2009 20:31

Host

michal

cau8-o8-o[>-][>-]

0/0
13.12.2009 20:29

Host

Ochrana je otroctví

Co je komu do toho, co dělám, kde jsem nebo co si myslím? Jestliže nikomu neškodím, tak je to moje čistě věc.  

ČPSR^

0/0
13.12.2009 13:25

HLNOCD3

Re: Ochrana je otroctví

BIS: No vite, nam je lito ze vase rodina vylitla do vzduchu pri bombovem utoku, my o tom vedeli, ale z duvodu ochrany soukromi sme nemohli zasahnout.

0/0
13.12.2009 14:03

fritzek

Re: Ochrana je otroctví

Nech se ocipovat Rv

0/0
13.12.2009 14:06

HLNOCD3

Re: Ochrana je otroctví

kdyby zde byla tak moznost tak rad :) Precti si nekolik nadpisu z cerne kroniky a kazdy treti zivot by zachranil cip podle ktereho by sel clovek rychle nalezt. Reci o tom jak je to zneuzitelne si nechte pro nekoho jineho, zneuzitelne je vsechno. A ze by nekdo mohl zjistit moji polohu? Pche, to ti zjisti kazdy pracovnik operacniho centra u telefoniho operatora.

0/0
13.12.2009 14:20

fritzek

Re: Ochrana je otroctví

Telefon nosis dobrovolne.

0/0
13.12.2009 14:24

HLNOCD3

Re: Ochrana je otroctví

a on te nekdo nuti se nechat cipovat?? Nenuti, tak nepindej. Psal jsem jenom, ze by takovej vystopovatelnej cip dokazal zachranit stovky zivotu. Kolikrat jde doslovo o minuty kdyz se nekdo ztrati na horach a podobne. Ubylo by unosu atd. atd. A reci ze je to zneuzitelne? Co neni?

0/0
13.12.2009 14:31

fritzek

Re: Ochrana je otroctví

Zatim me k tomu nikdo nenuti. Kdyz to ale bude vetsina lidi povazovat za vicemene prinosne opatreni, tak se tim nahradi obcansky prukaz a kdejaky urednik pak bude mit moznost neustale sledovat tvuj pohyb. Jestli ma nekdo v umyslu se ztracet na horach, tak at se klidne ocipovat necha, ja to nechci. Me staci, ze si vezmu mobil a je jen na moji zodpovednosti, abych ho nenechal vybit, nebo navlhnout. Navic by me zajimalo, jak bys to chtel realizovat. Aby se to dalo pouzit pro lokalizaci, tak ten cip bude muset mit zdroj energie. To se budu kazdy tyden dobijet, jinak dostanu pokutu? A unosy? No kdyz se to rozmuze, tak prvni co unosce udela, bude laicke vyjmuti cipu. To je prinos?

0/0
13.12.2009 14:41

HLNOCD3

Re: Ochrana je otroctví

Je nekolik moznosti, ta nejshudnejsi - a jen tak mimochodem ji treba pouzivaji jiste vojenske jednotky - je maly radioaktivni kristal ktery vydava nakou zvlastni a vzacnou radiaci (podrobnosti presne neznam) Dalsi moznosti je klasicky GPS/RPS modul ktery muze byt napajen elektrickym polem ktere generuje telo. US Army treba experimentuje s baterkama ktere se nabiji telesnym teplem. Toto opravdu problem neni. A uprime receno, kdyby mi to nekdy melo zachranit zivot, tak mi bude uplne u zadku, ze naka kancelarska krisa prolejza kudy jsem se pohyboval. Navic nikde neni receno, ze by jsi ten cip nemohl vypnout a zase zapnout podle potreby. Todle je proste zbytecna panika.

0/0
13.12.2009 16:42

fritzek

Re: Ochrana je otroctví

"maly radioaktivni kristal" ... tim ale neodlisis jednoho cloveka od druheho, jenom zjistis, ze "nekde nekdo je"

"Toto opravdu problem neni." hned za vetou "US Army treba experimentuje..." me rozesmala. Problem to proste je a ze jsou nejaka experimentalni reseni jeste neznamena, ze je to vyresene. 

Kdyz je to vyresene, tak si to kup a zasij pod kuzi, proti tomu nic mit nebudu. Vzdycky ale budu proti tomu, aby se to zavadelo plosne(k cemuz pravdepodobne casem dojde(pod zaminkou terorismu, detske pornografie a globalniho oteplovani). 

"Navic nikde neni receno, ze by jsi ten cip nemohl vypnout a zase zapnout podle potreby." Az se to zavede, tak se te na podobne "detaily" nikdo ptat nebude. Navic kdyz se "vypnes", tak budes automaticky podezrely.

Tezko rict, zda je to zbytecna panika, ale lepsi o veci diskutovat s predstihem, nez ve chvili, kdy bude pozde(to uz se totiz budou blokovat weby, kde se budou lide o tomto vydobytku vyjadrovat negativne)

0/0
13.12.2009 16:50

HLNOCD3

Re: Ochrana je otroctví

ty proste zijes v domeni, ze vlada nema nic jineho na praci nez se ti hrabat v soukromi...

0/0
13.12.2009 18:39

Jaroslav Olejár

Re: Ochrana je otroctví

to není domněnka, to je fakt...

0/0
13.12.2009 20:00

fritzek

Re: Ochrana je otroctví

Vlade je u riti moje soukromi. To jim ale nebrani omezovat lidska prava a zvysovat uroven kontroly. Je to zkratka trend zapadniho sveta, ktery asi ty nechces videt. V Britanii treba zavedli zakon, podle ktereho ti za nevydani hesla k zasifrovanemu souboru hrozi az petilete vezeni(tedy zruseni presumpce neviny), na Slovensku chteji zakazat vsechny nastroje, ktere ztezuji tvou identifikaci na internetu, vsude se zavadi cenzura internetu(uz cenzuruji i nekteri z nasich nejvetsich poskytovatelu). Vsechno smeruje k situaci, kdy si ani neuprdnes, aniz by o tom byl uredni zaznam. Tohle neni zadna paranoia, ale realita. Sundej ruzove bryle.

0/0
13.12.2009 20:06

Host

Re: Ochrana je otroctví

"vsude se zavadi cenzura internetu(uz cenzuruji i nekteri z nasich nejvetsich poskytovatelu). "

V ramci beznych zakonu o sireni pornografie a propagace nasili.

0/0
14.12.2009 0:20

fritzek

Re: Ochrana je otroctví

No jiste. A v ramci boje proti terorismu se zakaze sifrovani. Je videt, ze propaganda pusobi...

0/0
14.12.2009 2:37

Host

Re: Ochrana je otroctví

Ty si teda dobre. Lidi je na svete az moc. Radsi risknu ze se obcas nekdo zblazni a vyhodi do luftu nejaky lidi nez aby nekdo vedel kde jsem, s kym jsem, co rikam. Mozna si myslis ze by to mohlo zachranovat zivoty ale casem by se z toho mohla stat vec ktera bude brat zivoty...

0/0
13.12.2009 16:22

HLNOCD3

Re: Ochrana je otroctví

Bavime se tu o jednoduchem navigacnim cipu, ne o odposlouchavacim zarizeni. A trochu nechapu co ti vadi na tom, ze by zde existovala teoreticka moznost, ze nekdo bude zjistovat tvoji polohu?? Trochu egoista ne? Navic nikde neni receno, ze cip nebude mozne vypinat a zapinat tak jak budes chtit.

0/0
13.12.2009 16:44

fritzek

Re: Ochrana je otroctví

Viz vyse: Jakmile se vypnes, tak je jasne, ze delas neco nekaleho. Jo v par pripadech by to mohlo mit opodstatneni, ale jakmile se zavede potrebna infrastruktura, tak by ty mocipany nahore mohlo napadnout, ze by to mohlo byt povinne.

0/0
13.12.2009 16:53

Host

Muzete mi prosim nekdo vysvetlit

proc jsou vsichni tak posedli ztratou soukromi? Vemte si takovou moznost cipovani. Date diteti vystopovatelny cip a v pripade ze se ztrati, nekdo ho unese, zrani se a zustane nekde lezet zranene ho muzete kdykoli vystopovat a behem par minut najit. Kolik by to zachranilo zivotu....stovky rocne? To same moznost nahrat na maly cip vase zdravotni udaje. Lekar by pak v pripade potreby jenom cteckou prejel prez cip a hned by vedel, na co jste alergicti, jakou mate anamnezu atd. atd. ....

0/0
13.12.2009 11:42

Host

Re: Muzete mi prosim nekdo vysvetlit

Autor článku přesně popsal nevyhnutelnost vývoje,ale proč vy to chcete tak uspěchat čipováním lidí,není účelem zachranovat životy,ale to aby přežily jen ti nejsilnější,kontrolovat a mít přehled o všem a všech je ta nejrychlejší cesta do pekla a zániku civilizace jako takové...jsem rád že se ji nedožiju,jestli jste si toho ještě nevšimli tak budoucnost která nás čeká není o lásce,svobodě radosti,kráse ale o závislosti,výrobě pro výrobu,ztrátě svobody,smutku,šedi,neutralitě,atd...

0/0
14.12.2009 0:11

Host

Re: Muzete mi prosim nekdo vysvetlit

Prima, na druhou stranu si pak tento chip přečtou v supermarketu. Jakmile projdeš hlídacím rámem, a budou Ti do mailu (nebo do poštovní schránky) chodit přesně zacílené reklamní letáky. Na léky na alergie, zboží co si pravidelně kupuješ a další věci, které sice máš rád (to vyhodnotí program), ale pro život potřeba nejsou. Toho se trochu bojím. Chipování se může zavést v dobré víře, ale vždycky se najde nějaký koumák co to dovede zneužít.

0/0
14.12.2009 6:55

VlK

Re: určitě by neuhodli, že si na mobilech budeme psát esemes

Ale houby, pane autore - SMS protokol byl v GSM obsažen od samého počátku jako servisní protokol... a už od r.1985 se připravovalo jeho použití pro dnešní SMS. Takže ti vaši odborníci by to zcela jistě odhadli, jen se o konkrétní podobě příliš dlouho hádali... takže první SMS z počítače do mobilu odešla r.1992, z mobilu do mobilu pak r.1993 ;-)

0/0
13.12.2009 9:42

Host

seed

Myslím, že velkou výzvou další generace informatiky budou oblasti bioinformatiky, zmapování 3D rekonstrukce lidského mozku do úrovně molekul, neural computing, paralelní programování, stále těsnější vazby mezi živými tkáněmi a počítačem. Dalším krokem by mohly být kvantové počítače a technika z uhlíkových sloučenin. Velkou pozornost určitě bude nadále mít rozšířená realita a nanotechnologie. toť můj názor. ;)

0/0
13.12.2009 9:40

jeliman

Ale pro lidsvo jako takové přece vůbec nevadí, když se

vývoj informačních technologií trochu zbrzdí, třeba na ůkor výzkumů v lékařství (například pěstování náhrad vlastních tkání z kmenových buněk), nebo biotechnologie (lidi bude třeba uživit, aniž by se zcela zhuntovala planeta), či podstatně vylepšit technologie na schraňování a výrobu energií... Všechny tzto věci mi připadají stejně důležité jako rozvoj IT. A že budeme sledováni na každém kroku? Ale přátelé, velká část z nás už sledována je, aniž by si to uvědomila.

0/0
13.12.2009 7:37

Host

hh

WTB jednu nesfalsovatelnou kartu na vse, otevirat s ni dvere od bytu, startovat auto, platit nakupy atd.

0/0
13.12.2009 1:47

Oldis_rab

o tom se totalitam

ani nezdalo :)

0/0
13.12.2009 0:26

Najdete na iDNES.cz