KVIK: Robot zavoní, když se o vás píše. Dell se omluvil za šovinistu

  14:30aktualizováno  14:30
Robot "pufne" parfém, kdykoli se o vás někdo zmíní na sociální síti, nebo když vám přijde e-mail. Dell má z ostudy kabát, musel se omluvit za moderátora, který na konferenci urážel ženy. K ISS míří nová ruská posádka. KVIK - rychlé zprávy každý den.

Za tweetnutí pamlsek, aneb jak udělat z Miloše Čermáka otesánka | foto: MintDigital - Ollyfactory

Píše se o vás na Facebooku? Robot zavoní, nebo vydá cukrátko

Robot  je pro drobné bílé škatulky Olly a Polly poněkud nadnesené označení. Obě jsou s počítačem propojené USB kabelem a sledují, kde se o vás šustne, například na Facebooku nebo Twitteru, a upozorní vás na to netradičním způsobem. Olly do vzduchu uvolní trochu parfému, Polly vydá cukrátko.

Olly pracuje se dvěma různými vůněmi naráz, snadno tak dle čuchu poznáte, zda vás někdo "retweetoval", nebo přišel nový e-mail.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Novotvar KVIK jsme odvodili z anglického quick (rychle). Můžete si za ním také představit tweet (zpráva na sociální síti Twitter). Slůvkem KVIK označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv.

Firma ještě letos vyrobí neurčité množství netradičních notifikátorů, na svém webu však zdarma nabízí návod, jak si Olly vyrobit svépomocí.

"Sklapni, čubko!" Dell se omluvil za moderátora své konference

A výjimečná troška opravdového bulváru: Zábavný moderátor bývá na konferenci příjemné osvěžení. Nesmí to ale "přepísknout" takovým způsobem, jako Mads Christensen na oficiální konferenci Dellu ve Finsku. Té se účastnil i zakladatel společnosti, Michael Dell.

Již úvod mohl pořadatelům naznačit, že je něco špatně: "IT je jedna z posledních oblastí, kam se ženám nepodařilo proniknout. Poměr žen a mužů je v něm správný a zdravý," prohlásil Christensen.

Dále si dánský moderátor postěžoval, že se ženy snaží ukrást moc v politice, ve vedení společností a také v domácnostech. Ve své šovinistické krasojízdě pokračoval myšlenkou, že "všechny podstatné objevy a vynálezy uskutečnili muži". Posledním hřebíčkem do moderátorské rakve byla závěrečná výzva všem přítomným mužům, aby mu slíbili, že až přijdou domů, řeknou své manželce či partnerce "Sklapni, čubko!".

Po skončení konference se společnost Dell oficiálně omluvila za chování moderátora prostřednictvím zprávy na Google+. "Mads Christensen učinil mnoho nevhodných a necitlivých poznámek o ženách. Dell se za tyto komentáře hluboce omlouvá. Příště budeme mnohem opatrnější při výběru moderátorů svých akcí."

Nová ruská posádka míří na ISS, bude simulovat vesmírné smetí

Ke kosmické stanici ISS v úterý z Kazachstánu vyrazila v modulu Sojuz TMA-04M nová posádka. Je to již druhá skupina, která má zažít historicky první spojení stanice se soukromou lodí Dragon. Firma Space X, která ji vyrobila, po měsících odkladů naplánovala další start na 19. května.

Mezi další úkoly tří nových obyvatel stanice z Ruska a Spojených států (Gennadij Padalka, Sergej Revin a Joseph Acaba) patří biologické experimenty a vypuštění malé družice, která bude simulovat chování kosmického smetí. Na ISS by se měli astronauti dostat ve čtvrtek po půl sedmé ráno našeho času.

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Kafe jako hnůj. Trápení italského stíhače, který zabloudil do Čech

Před 60 lety se letiště v Hradci Králové stalo místem přistání italské stíhačky s mladým pilotem Ernestem De Majem. Ten...

Na cele s Meresjevem. Konec bloudění italského stíhače českou oblohou

K italskému pilotovi, který v roce 1959 zabloudil na naše území, pustily úřady představitele ambasády až po více než...

Programování vám pomůže chápat svět, říká slavný geek. Varuje před AI

Říkat počítači, co má dělat, je naprosto jedinečná činnost. Naučí nás to mnohem víc, než si uvědomujeme. Programovat...

Neházejte 737 Max na piloty, píše legenda „Sully“. Byla to smrtelná past

Chesley Sullenberger varuje před svalováním viny za nehody letadel 737 Max jen na piloty. Slavný „kapitán Sully“,...

Vyvíjený sovětský supertank nepřežil rozpad komunistického impéria

V poslední půldekádě před rozpadem Sovětského svazu vyvíjeli Rusové nový výkonný tank s projektovým označením Objekt...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

  • Další z rubriky

Jak zabít otravný zvuk? Chrome konečně nabízí řešení, je ale schované

Snad nic není na webu otravnější, než nevyžádaný zvuk. O to horší, když nevíte, která z otevřených stránek je za...

YouTube zablokoval zápasy robotů. Rozpoznal v nich týrání zvířat

Zápasy robotů mohou vypadat drsně. Trpí při nich kovy i plasty. Ale určitě k újmě nepřijdou zvířata. Přesto YouTube...

Redakce Technet.cz odhodila přetvářku. Konečně upřímný pohled do zákulisí

Redakce Technet.cz měla v rámci škemrání o vaši přízeň připravené dlouhé video plné speciálních efektů a deepfake...

Tipy na weby: Hudební služba s 53 miliony skladeb nebo cesty za zážitky

Až 53 milionů songů k poslechu nabízí služba Deezer.com. Přemýšlíte-li stále o novém elektromobilu, potom by vás možná...

Najdete na iDNES.cz