Zajímavé weby: Půjčte si auto „od strejdy“ a prozkoumejte statistiky

aktualizováno 
Pokud na chvilku potřebujete dodávku, přívěs, nebo moped, zkuste se dohodnout na Autoodstrejdy.cz. Web TargetMap.com umožňuje prohlížet, ale také vytvářet vlastní mapy s vybranými statistickými údaji. A šikovná domovská stránka Symbaloo.com vám vytvoří perfektní rozcestník.

Nabídka webu bude jistě bohatší, než u běžných autopůjčoven. | foto: Profimedia.cz

Statistické údaje na mapě světa

TargetMap.com – www.targetmap.com

Zajímá vás, ve kterém státě se pije káva z nejmenších a kde naopak z největších šálků? Která země má nejvíce olympijských medailí? Jaké národnosti jsou muži s největším, či nejmenším přirozením? Nejen na tyto otázky najdete odpověď v TargetMap.com.

Služba neobsahuje pouze zajímavé statistické údaje, ale také umožňuje zaznamenávat své vlastní. Jejím cílem je umožnit všem (od jednotlivců až po firmy) vytvářet a sdílet vlastní data na mapovém podkladu od Googlu. Stačí importovat údaje na mapu pomocí souboru z tabulkového procesoru. Pro použití je k dispozici nápověda formou několika obrázků, kde se krok za krokem dozvíte, jak na to.

Pokud budete data především prohlížet, potom doporučujeme použít fulltextové vyhledávání, nebo procházení pomocí kategorií. K dispozici je možnost vytvořit si snímek obrazovky např. pro další použití, získat EMBED kód pro vložení informací na webové stránky a možnost údaje sdílet pomocí sociálních služeb.

TargetMap.com
Podobné
Flightradar24.com – mapa prozradí, co vám letí nad hlavou
Bikemap.net – mapa s cyklotrasami a výlety z celého světa

Auto od jeho majitele

Autoodstrejdy.cz - www.autoodstrejdy.cz

Autoodstrejdy.cz je služba pro půjčování nejen automobilů, ale i motorek, plavidel, karavanů, elektromobilů atd. Slouží lidem, kteří je potřebují půjčit na kratší čas, třeba pouze hodiny, ale i na delší dobu. V současné době je služba aktivní nejen v Česku, ale i v některých dalších státech Evropy. Ceny jsou odlišné pro různé modely "vozítek" a počítají se na den.

U vozidla nechybí informace o spotřebě, výkonu, motoru a také výbavě. Na jeho půjčení se můžete rovnou domluvit s majitelem, protože níže jsou uvedeny kontaktní údaje. A máte-li doma auto, které byste chtěli do služby zapojit a ještě na tom vydělat, tak i pro vás je tento web určen. Stačí zaplatit určitý poplatek a budete vloženi do databáze.

Autoodstrejdy.cz
Podobné
Autonapůl.org – sdílení užívání automobilů
Sharujeme.cz – sdílení užívání aut v Praze

Již si nemusíte pamatovat odkazy na oblíbené stránky

Symbaloo.com – www.symbaloo.com

Tzv. domovské stránky umožňují mít odkazy oblíbených webů hned po ruce na každém počítači po otevření prohlížeče. Webů, které tuto službu nabízejí, existuje řada.

Symbaloo se oproti klasickým domovským stránkám liší uspořádáním odkazů. Nezobrazuje je pouze jako text s proklikem, či případně widgety, ale podobá se novému rozhraní Windows 8, tzv. dlaždicovému stylu. To znamená, že po vložení odkazu se služba automaticky pokusí detekovat ikonu webu a uživateli ji zobrazí. Pokud ji nechce, může vybrat místo ikony obrázek, či nějakou barvu. Takto lze poskládat svoji vlastní stránku raz dva. Odkazy lze navíc pro lepší orientaci třídit do knihoven. Takto vytvořenou stránku lze používat i v tabletech a smartphonech, a tak máte oblíbené odkazy kdykoliv a kdekoliv s sebou.

Symbaloo.com
Podobné
Netvibes.com – domovská stránka s widgety
iGoogle.com – domovská stránka od Google

Uwwwízlo v síti

Freesound.org je web s databází zvuků, které si můžete stáhnout zdarma a použít například pro dokreslení nějakého projektu, videa či třeba vlastní hudby.

Chcete vlastní ikony pro tvorbu článků, ale i jako náhradu za klasické ikony v systému? Potom zkuste web Iconfinder.com, který slouží jako vyhledávač ikon s možností je stáhnout v několika dostupných formátech.

Pro komunikaci využívám jednu verzi dříve oblíbeného klienta. Protože ji však na oficiálních stránkách již nemohu stáhnout, mám dvě možnosti: buď začít používat novou, nebo se podívat na web Oldversion.com. Odtud lze stáhnout starší verze oblíbených programů a her nejen pro Windows, Linux či Mac OS. Vše je roztříděno do kategorií a oštítkováno.

Oldversion.com

CES 2019

Veletrh spotřební elektroniky CES se koná od 8. do 11. ledna. Tradičně se představí novinky ze světa smartphonů, televizí a ostatních IT odvětví. Sledujte dění z veletrhu CES 2019 online.

Mezi žhavá témata letošního veletrhu patří sítě 5G a autonomní automobily. Samsung představil modulární microLED televizi, LG srolovatlenou OLED obrazovku do podstavce. Vyzkoušeli jsme také první smartphone s ohebným displejem.

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Nová analýza: Ruská dezinformační kampaň v USA byla plná překvapení

Nové analýzy rozplétají taktiky ruské agentury IRA při dezinformační kampani v...

Před prezidentskými volbami USA 2016 vedli Rusové sofistikovanou dezinformační kampaň. Cílem bylo polarizovat americkou...

Facebook musel opravit chybu, která dala všanc data milionů uživatelů

Facebook logo

Na konci minulého týdne společnost Facebook oznámila, že v září musela opravit chybu, která zpřístupnila fotografie z...

Tipy na weby: najděte si levný benzin nebo si proklepněte budoucí školu

Mapy.cz

Interaktivní mapa prozradí, kde lze natankovat nejlevněji pohonné hmoty i s pohledem na dosavadní vývoj ceny. Informace...

Najdete na iDNES.cz