Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Tipy na zajímavé weby: výhodnější pronájem bytu nebo kontrola potravin

Správné služby pro pronájem garantují stav bytu, hlídají zda nájemník platí a nedělá škody. Výkon procesoru v PC ukáže a případně s jiným porovná služba CPUBoss.com. FérPotravina.cz ukáže, které potraviny jsou bez zbytečných přidaných látek a navíc nabídne pohodlné čtení jejich etiket.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Creative Commons

Pronájem bytu nemusí být dřina

Ideálnínajemce.cz – www.idealninajemce.cz

Ekonomika funguje, lidé mají dobrou práci a bohatnou. Není tak divu, že byty jdou na dračku, a to i jako případná investice. Následně dochází k jejich pronájmům, a tak vydělávají další peníze. S pronájmy však mohou být spojené také starosti, rizika a případné další nepříjemnosti. Pokud chcete z pronájmu získávat každý měsíc peníze na účet a o nic se nestarat, možná by se vám mohla hodit tato služba.

Server Idealnínájemce.cz je určen všem majitelům bytů, kteří ho chtějí pronajmout. Po vyplnění formuláře se někdo z nich ozve, ujasní s vámi detaily o pronájmu a odehraje se schůzka. Následně dojde k prohlédnutí bytu, a na základě tržních dat se určí cena nájmu, aby byla co nejvýhodnější a zároveň bylo realistické byt pronajmout. Po odsouhlasení nabídky se podepíše nájemní smlouva a byt převezme službou. Od tohoto momentu se o nic nemusíte starat – už žádné starosti a rizika a vy si užíváte bezstarostný příjem. Každý měsíc vám přijdou peníze na účet. Služba do bytu sežene podnájemníka, byt bude pravidelně kontrolovat, řešit případné opravy a jednou za půl roku pošle report o jeho stavu. Naopak ti, kteří chtějí bydlet, mají dostupné nabídky bytu v sekci pronájem. Nacházejí se zde všechny potřebné informace, včetně fotografií a ceny za pronájem.

Ideálnínajemce.cz
Podobné weby
Dokonalýnájemník.cz – pronájem bytu bez starostí
GarantovanýNájem.cz – pronajměte byt výhodně

Zjistěte, jak výkonný je váš procesor

CPUBoss.com – www.cpuboss.com

Procesory jsou srdcem počítačů. Jejich výkon v tandemu s operační pamětí určuje, jak rychlý PC bude a kolik toho zvládne odpracovat v nejkratším čase. Který procesor však do nového PC vybrat, a přitom nezaplatit zbytečně více? Nebo vás zajímá, jak si vede výkonově ten váš, a třeba ho i chcete porovnat s jinými, papírově výkonnějšími?

Tak jak na trh přicházejí postupně nové generace procesorů, ty staré zlevňují, někdy však nejnovější verze nemusí být nutně rychlejší než ta předchozí. Může se tak stát, že pomalejší nová verze, bude méně výkonná než ta starší, která je přitom levnější díky snížení ceny. Abyste v tom měli jasno a třeba i odhalili, zda má cenu připlácet za výkon, je tu web CPUBoss.com. Je to databáze procesorů Intel a AMD. V ní jsou zaneseny jednotlivé modely s popisy CPU, technologiemi, funkcemi a dalšími detaily. To podstatné se skrývá v testech, kterým byly podrobeny, a pomocí srovnávače je možné nechat zobrazit rozdíly mezi vybranými modely. Snadno tak zjistíte, co který procesor umí a jak je na tom s výkonem v různých testech.

CPUBoss.com
Podobné weby
CpuBenchmark.net – přes 3,1 milionu modelů CPU v testech
Primatelabs.com – žebříček výkonů procesorů

Zbavte se louskání složení potravin z etiket

FérPotravina.cz – www.ferpotravina.cz

Občanské sdružení FérPotravina.cz označuje svým logem potraviny bez zbytečné chemie, respektive aditiv a s adresným původem. Na jejich webu tak máte možnost najít opravdu kvalitní potraviny – ty, které od sdružení získaly toto ocenění.

Při udělování této ochranné známky se zohledňuje vliv potraviny nejen na zdraví, ale i přírodu. Potraviny musí splňovat základní nutriční předpoklady, nesmí obsahovat éčka ani umělá aromata. Hodnocení se uděluje na základě informací na etiketách, takže pokud je někde skryté éčko, dozvíte se to i vy. Výhoda tohoto ocenění tak spočívá v tom, že etikety nemusíte číst vy, ale někdo jiný to udělá za vás. Logo se uděluje na jeden rok a za poplatek 5 tisíc korun za výrobek. V detailu záznamu navíc zjistíte informace jako například délku trvanlivosti, hmotnost, orientační cenu, výrobce, zemi původu, kalorie, nutriční hodnoty, složení, alergeny a další informace.

Vyhledávat v databázi lze nejen na základě názvu a popisu, ale také prostřednictvím EAN kódu. Výhodou je, že zde najdete přehledně informace, které bývají obvykle v méně čitelné podobě na etiketě – napsány například malým písmem. A protože většina lidí chce informace o tom, zda jsou potraviny zdravé, vědět v obchodě, nechybí ani mobilní aplikace pro Android a iOS.

FérPotravina.cz
Podobné weby
Klasa.cz – národní značka kvality
RegionálníPotravina.cz – poznejte regionální potraviny

Uwwwízlo v síti

Online kalkulaček na internetu najdete celou řadu. Chcete-li si však zařídit hypotéku či ji refinancovat, podívat se, jak by vycházela ta americká anebo porovnat ostatní dostupné varianty, potom by vám mohla přijít vhod stránka Hypotečníkalkulačka.cz. Najdete zde nejen toto, ale také možnost poradit se s makléřem či si úvěr předjednat.

Nejfotografovanější místa na Zemi odhalí projekt Sightsmap.com. V interaktivní podobě a reálném čase přináší informace o tom, co fotografují uživatelé nejčastěji. Data pocházejí z portálu Panoramio, na kterém fotografie uživatelé sdílejí. Praha patří mezi jednoho z těchto míst a konkrétně tím nejfotografovanějším objektem je orloj.

Úložiště pro sdílení souborů vznikají a také zanikají. Jedním z těch déle sloužících českých je také Sdílej.cz. Lze na něm najít nejen různý obsah (legální i nelegální), ale také jeho služby využít pro nasdílení svých souborů.

Sdílej.cz
  • Nejčtenější

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

v diskusi je 96 příspěvků

20. června 2024  7:32

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate....

Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

v diskusi je 108 příspěvků

17. června 2024

V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

v diskusi je 7 příspěvků

19. června 2024

Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

v diskusi je 57 příspěvků

15. června 2024

Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

v diskusi je 25 příspěvků

18. června 2024

Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

Kabelka nemusí být jen vak na věci. Český prototyp zažene útočníka

v diskusi je 6 příspěvků

21. června 2024

Kabelka nemusí být pouhým vakem na věci, může plnit spoustu funkcí sama o sobě. S touto tezí vznikl...

Největším lákadlem Historical Airshow 2024 byl americký zavalitý stíhač

v diskusi nejsou příspěvky

21. června 2024

Mladoboleslavská Historical Airshow patří již dlouho mezi nejvýznamnější letecké dny v České...

Může to být tikající bomba, říká česká vědkyně o metanu ukrytém v ledovcích

v diskusi jsou 4 příspěvky

20. června 2024

Premium Co se dělo ve vnitrozemských vodách před tisíci lety? To se skrze analýzu sedimentů na dně jezer...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

v diskusi je 96 příspěvků

20. června 2024  7:32

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...