Přijímačky na VŠ? Žádný problém. Stáhněte si, co potřebujete

  • 6
Již v roce 2003 byl zahájen jedinečný projekt Massachusettské univerzity, která na svých stránkách začala postupně zveřejňovat všechny studijní materiály ke stovkám svých předmětů. Skripta jsou přístupná naprosto všem zájemcům o technické i humanitní vědecké obory.

Asi nejprestižnější „vysoké učení technické“ na světě zveřejnilo studijní materiály, poznámky, videa, animace a další dokumenty k většině svých studijních oborů.

Z ohromného seznamu přednášek si můžete vybírat na těchto stránkách

Jak funguje autopilot v letadle?

Studovat můžete stabilitu a ovládání letadel, navrhování samostatných robotů, ale také úvod do fotografie, teorii tance, ekonomiku, psychologii nebo třeba Hip hop. A to jsou jen některé z velkého množství předmětů, se kterými se můžete seznámit v pohodlí svého oblíbeného křesla.

K veškerým studijním materiálům se dostanete bez jakékoliv registrace a zcela zdarma. Některé jsou nachystány pro tisk, jiné využívají i multimédií a interaktivních appletů.

Je samozřejmé, že ke studiu na Massachusettské univerzitě musíte umět anglicky. Potom, až si pročtete skripta, se můžete u velké části předmětů podívat také na závěrečné projekty, které vypracovali studenti univerzity. Někdy se jedná o opravdu zajímavé a překvapivé nápady. Hned vám bude také jasné, zdali byste se mezi mladými génii neztratili.

Než si podáte přihlášku na školu

Bohužel (pro některé bohudík), zkoušky po internetu skládat nemůžete, a prestižní diplom vám z Massachusetts také nepošlou. Možná, že je to u tak progresivní univerzity jen otázkou času. Pokud se vás to týká, přihlášku na některou českou vysokou školu tento měsíc poslat nezapomeňte. Zveřejněná skripta se vám budou jistojistě hodit už při jarní přípravě na přijímací zkoušky.



Massachusetts Institute of Technology, často jen „MIT“, patří mezi nejprestižnější univerzity na světě. V současnosti na ní působí šedesát jedna nositelů Nobelovy ceny. Právě tam vzniklo v šedesátých letech hnutí hackerů. Jednou z velkých postav MIT je i John Nash, schizofrenní matematik, podle jehož životního příběhu byl natočen oscarový film Čistá duše (více zde...).

„Zbývá jen, aby se ostatní skvělé univerzity přidaly,“ komentoval zveřejnění skript jeden z nadšených návštěvníků.