Ilustrační foto - hudba | foto: Creative Commons

Tipy na weby: mixujte skladby na „gramcích“ nebo poznejte Česko

  • 0
Zásoba hudby s možností nahrát svoji, dva gramofony a řada funkcí. To jsou přednosti služby You.dj pro míchání hudby. Kde jste se na internetu prostřednictvím Google pohybovali, prozradí Myactivity.google.com. Vyrážíte rádi za poznáním Česka? Potom je tu server Tipnavýlet.cz, kde si můžete vybrat podle svých potřeb.

Namíchejte si vlastní hudbu

You.dj – www.you.dj

Jestliže máte rádi hudbu a chtěli byste si namíchat nějakou vlastní, potom je tu služba You.dj. Určena je jak pro amatéry, kteří ještě s tvorbou vlastních tracků nemají zkušenosti, tak i pro zkušené nebo dýdžeje.

Služba je jak dělaná pro tvorbu vlastních mixíků. V internetovém prohlížeči, tedy bez nutnosti něco stahovat, nabízí vše potřebné. Hlavním prvkem jsou dva virtuální gramofony, základní sada efektů (zrychlování, zpomalování, ekvalizér, opakování atd.) a především minimum prvků k ovládání. I díky tomu lze snadno vytvořit hudbu třeba k domácí party nebo nějakému večírku. Hudbu přitom není nutno nahrávat (samozřejmě ji však lze importovat a používat), ale nachází se přímo ve službě. Bere ji ze služby Soundclub, YouTube či iWebDJ, ve kterých se nachází obrovské množství songů. Při míchání máte možnost vybrat si i z tanečních mixů a v knihovně nechybí klasické již připravené skladby.

You.dj
Podobné weby
Until.am – on-line DJ pult
Youtube-dj.com – mixujte hudbu na YouTube.com

Zjistěte své aktivity v Google

Myactivity.google.com - https://myactivity.google.com

Google sbírá obrovské množství dat, které potom nejen analyzuje, ale také umožňuje uživatelům nahlédnout do toho, k čemu služby tohoto internetového giganta používáte. Díky tomu dokáže i jednu zajímavost, a to vracet se zpět v čase.

Aby Google a jeho služby mohl sbírat data a přiřadit je k vašim aktivitám, vyžaduje vaše zalogování (stačí provést na stránce s vyhledáváním vpravo nahoře). Následně Google služby začnou ukládat informace, které můžete použít k řadě účelům. Své aktivity najdete pod tímto odkazem. V hlavním okně je k dispozici vyhledávací pole, které pomůže snadno najít aktivitu v časové ose (jsou seřazeny podle data od nejnovější, po nejstarší) s možností použít filtrování (například aktivity pouze na Androidu, Gmail, YouTube apod.), což mimo jiné může posloužit i ke zjištění toho, co pod vaším účtem na Google dělal někdo jiný. Rychle filtrovat lze i u každého dne, a to díky jakési ose, která znázorňuje, jak jste kterou službu využili. Informace lze zobrazit kumulovaně v balíčcích nebo po položkách (přepíná se vlevo nahoře). Záznamy lze také mazat, takže v případě potřeby využijte položku Smazat aktivitu. Odkazem Jiná aktivita na Google máte možnost zobrazit svoji časovou osu (kde a kdy jste se se zařízením připojeným ke Google nacházeli), Informace ze zařízení potom slouží k odhalení toho, co z něj bylo na servery Google synchronizováno, Knihovna Google Play ukáže, o jaké aplikace jste se ve store zajímali a k dispozici jsou podobné informace o YouTube, reklamách apod. Aktivita nabízí celou řadu informací, do kterých můžete v případě potřeby nahlédnout a zjistit, jak Google využíváte.

Myactivity.google.com
Podobné weby
Facebook.com – aktivity na Facebooku (v pravém horním rohu na Facebooku klikněte na trojúhelník a vyberte Záznamy o aktivitách)

Neseďte doma a výletujte

Tipnavýlet.cz – www.tipnavylet.cz

Serverů s tipy na výlety není nikdy moc. Tipnavýlet.cz je cestovatelský portál, který pomáhá lidi vytáhnout z domovů. Dává jim nejlepší tipy na výlety a zážitky.

Díky tomu lze prozkoumat krásy České republiky či naplánovat skutečný výlet ať už za poznáním, zábavou, adrenalinem nebo relaxací. V dostupných podnětech lze vybírat díky vyhledávači, nebo prostřednictvím mapy (stačí kliknout na kraj a zobrazí se pro něj tipy) či případně vlevo prostřednictvím rubrik. Právě poslední možnost v sobě sdružuje rychlou volbu, pokud hledáte adrenalinové aktivity, cyklotrasy, výlety na hrady a zámky, do přírody atd. V detailech článků nechybí jako textový popis, tak fotografie místa a další tipy.

Tipnavýlet.cz
Podobné weby
Výlety-zábava.cz – výlety s dětmi
Kudyznudy.cz – nejen výlety

Uwwwízlo v síti

Počet krádeží vloupáním meziročně klesá. I tak je dobré vědět, jak správně zabezpečit majetek. Nejen to, ale také i další užitečné rady a tipy na moderní způsoby zabezpečení najdete na webu Fab.cz.

Už jste slyšeli o projektu Plakátovna.cz? Že ne? Tak vězte, že jde o první vývěsku tištěných plakátů na internetu. Na ní najdete akce a události ve svém okolí a vylepovací místa již nebudete muset hledat v ulicích.

Plakátovna.cz