Tipy na zajímavé weby: Namíchejte si podle chuti knihovnu i müsli

aktualizováno 
BookFan je česká sociální síť určená pro milovníky knih. Stránka Mixit cílí na milovníky zdravé výživy. První uživatelům pomáhá objevit nové zajímavé knížky, druhá vám doveze až domů müsli na míru.

Foto: SXC.hu | foto: SXC.hu

Vlastní směs cereálií až domů

Mixit.cz – www.mixit.cz

Mixit.cz není pouze e-shop, ale nabízí funkci, kde si každý návštěvník může namíchat svou vlastní směs müsli.

Projekt spustili dva kamarádi z vysoké školy Tomáš Huber a Martin Wallner v červnu 2010. Hledali díru na trhu a individualizované potraviny byly něco, co tu chybělo.

Jak směs namixovat? Nejprve vybereme cereální základ, pak můžeme přidat sušené ovoce a ořechy. V posledním kroku třeba i něco navíc, jako skořici, lentilky, kávová zrna apod.

Po celou dobu mixování přitom máme možnost kontrolovat nejen obsah našeho mixu ve virtuálním mixeru vpravo, ale především dostáváme informace o nutričních hodnotách a podílu přísad. Celý proces míchání je hlídán, a tak pokud bychom třeba do mixeru vložili dva stejné základy, budeme na to upozorněni. Na závěr máme možnost si směs pojmenovat, sdílet na Facebooku a samozřejmě zakoupit.

Namíchanou cereální směs lze vyzvednout buď na Praze 2, případně si ji necháme zaslat poštou domů. A pokud bychom si nevěděli rady se správným namícháním, součástí nabídky jsou i předpřipravené směsi vytvořené výživovými specialisty.

Mixit.cz

Mixit.cz

Podobné
Míchanénápoje.cz – recepty na míchané nápoje

Místo, kde se scházejí milovníci knih

BookFan.cz – www.bookfan.eu

Zorientovat se v záplavě stávajících, ale především nových knih pomáhá projekt BookFan: sociální síť, která fandí knihám.

Projekt propojuje české a slovenské čtenáře knih a e-knih a přináší jim knižní doporučení na základě osobních preferencí, sleduje literární dění jak doma, tak ve světě. Máme možnost vytvořit si vlastní virtuální knihovnu. Lze označit knihy, které jsme četli, které právě čteme, nebo které se chystáme číst. Je zde i jejich hodnocení. Systém na základě toho co čteme doporučuje uživatele, kteří čtou podobné knihy.

BookFan.cz

BookFan.cz

Podobné
Databázeknih.cz – knižní svět
CBDB.cz – česká bibliografická databáze

Poradci pro naše finance

Vašiporadci.cz – www.vasiporadci.cz

Finanční poradenství není pouze pro osoby s vysokými příjmy. Lidé, kteří službu nabízejí, se snaží poradit s hypotékami, pojištěním či investováním.

Ať už chceme bydlet ve vlastním, koupit si nové auto, finančně zabezpečit sebe a rodinu či někam investovat, stačí zdarma vložit poptávku na portálu a čekat. Zadáním poptávky nás provede průvodce. Vybereme typ produktu a lokalitu, kde bydlíme. Stručně uvedeme své požadavky a potřeby, případně přiložíme přílohu a vyplníme kontaktní údaje (zobrazí se až poradci, kterého si sami vybereme).

Poptávku odešleme a čekáme na odpovědi od poradců (maximálně jich přijde 15). Pak si můžeme, ale nemusíme některou vybrat. Jestliže si vybereme, poradce nás bude kontaktovat a domluvíme se s ním na konkrétním postupu řešení. Poradce lze na stránkách vybrat rovnou prostřednictvím jejich databáze a v nabídce jsou i specializované firmy, zabývající se komplexními službami. Služba je pro poptávající zdarma. Pokud by se chtěl připojit nějaký finanční poradce, tak pro něj je služba zpoplatněna.

Vašiporadci.cz

Vašiporadci.cz

Podobné
Finance.idnes.cz – finanční rádce
Úspory.cz – snaží se ušetřit peníze a čas

Uwwwízlo v síti

Web Bustaname.com pomůže najít název domény pro internetové stránky. Stačí zadat klíčová slova a on nejenže je zkombinuje, ale také zjistí, zda je název volný v doméně prvního řádku (com, net, org, info a biz).

Úschovna.cz není jediným serverem, pro zasílání souborů na českém internetu. Dobře fungující je i Depo.bluetone.cz od Českých radiokomunikací. Poslat lze soubor až do velikosti 100 MB.

Web Giveawayoftheday.com přináší každý den jednu placenou aplikaci zdarma. Na serveru se ke stažení a užívání zdarma (pro nekomerční užití) objeví vždy pouze na 24 hodin. Kromě méně známých aplikací lze občas narazit na opravdu užitečné.

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

VIDEO: Do nezdaru na Měsíci zbývaly sekundy, astronauty zachránila propiska

K 50. výročí přistání na Měsíci připravilo Planetárium Praha maketu modulu...

Jen příprava na start z Měsíce trvala astronautům čtyři hodiny. Tak složitá byla situace dvojice Američanů, kteří...

„Stanuli jsme na Měsíci jménem celého lidstva.“ Nové fotky z Apolla 11

Přistání člověka na Měsíci bylo nejsledovanější událostí v historii lidstva....

Přistání člověka na Měsíci bylo nejsledovanější událostí v historii lidstva. Přesto se najdou fotografie, které jste...

Největší dobrodružství 20. století začalo o tři čtvrtě sekundy později

Tři Američané právě odstartovali na misi, kterou bedlivě sleduje celý svět.

Ani ostřílený hlasatel vesmírného střediska na Mysu Canaveral nedokáže zakrýt pohnutí. Je 16. července 1969, 9:32 ráno...

Co kdyby posádka Apolla 11 zemřela na Měsíci? Bílý dům s tím počítal

Pohled na veškeré vybavení, které astronauti na povrchu zanechali: vlajka,...

Pro případ neúspěchu mise Apollo 11 měl prezident Nixon připravený smuteční projev, který by přečetl světu. Těla...

Americký „neviditelný“ bombardér B-2 Spirit stál majlant a nemá ocas

Bombardér B-2 Spirit

Legendární „neviditelný“ bombardér Northrop B-2 Spirit se poprvé odlepil od země 17. července 1989. Vynaložené finanční...

Další z rubriky

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Tipy na weby: interaktivní mapa poštovních schránek či situace v dopravě

Schránky.nastojte.cz

Najít poštovní schránky České pošty pomůže mapa na webu Schránky.nastojte.cz. Vytvořit a zkompletovat vzpomínky o svém...

Facebook a spol. postihl velký výpadek. Problémy měli lidé v Evropě a USA

Logo Facebooku

Sociální síť Facebook postihl výpadek. Problémy měly tisíce uživatelů po celém světě. Nejvíce potíží hlásili uživatelé...

Najdete na iDNES.cz