Nenechte se okrást přes internet až vyhrajete v naší soutěži

aktualizováno 
Pokud jste to stále ještě nestihli, ještě máte šanci zúčastnit se na stránkách Technet.cz soutěže o tři MP3 přehrávače, které se vám rozhodně budou hodit nejen o prázdninách. Seznamte se riziky internetového bankovnictví a nezapomeňte si na internetu najít plán na zbytek víkendu.

Pátek

Hudba zdarma a legálně aneb Výlety pana Broučka do 21. století

03.06. - Ve 22. týdnu nám Matěj předvedl, jak stahovat legálně hudbu, aniž bychom za ní museli platit, z Německa přivezl informace o novém PVP přehrávači a až z dalekého Japonska zase zprávičku o robopsovi, který vám klidně zavolá na mobil. My se s vámi nyní o jeho postřehy a zjištění chceme podělit.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál

Jaký telefonní tarif je pro vás ten nejvhodnější?

03.06. - V článku se podíváme na stálici mezi programy pro úpravu/prohlížení obrázků a tvorbu fotoalb, nebude chybět ani specialita, která prověří zabezpečení PC v síti. Na závěr se podíváme na produkt, jenž prozradí, který mobilní operátor vám nabízí nejvýhodnější tarif.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

HP Compaq nc 4200 aneb Hewlett Packard v ultralehkém provedení

03.06. - Společnost HP má ve své nabídce slušnou řádku modelů notebooků, jen několik z nich ale lze označit jako ultrapřenosné. Jedním z takových notebooků je model HP Compaq nc4200 s technologií Intel Centrino a hmotností 1,8 kg, který si dnes představíme formou souhrnného preview.
rubrika: Notebooky

Zahrajte si 3D tenis, a pak chvíli dobývejte planety

03.06. - Tento týden se doslova roztrhl pytel s předělávkami starých desktopových pecek pro naše PDA. Za zmínku stojí akční Midtown Madness 3 či postarší 3D akce Shadow Warrior. Pro vyznavače sportu doporučujeme vyzkoušet i nový Smart Tennis.
rubrika: Palmare

Souhrn článků: Nové ochrany proti kopírování přicházejí

04.06. - Tento týden jste si mohli nechat poradit od profesionála F. A. Brabce, jak správně používat kameru. Víte co dokáží lepší přijímače digitálního televizního vysílání? A jak uchráníte svá data před nenechavci?
rubrika: Prakticky

Neděle

Přehrajte si 250 hudebních formátů

05.06. - V dnešním přehledu zajímavých aplikací pro práci s hudbou vyniká zejména výborné Awave Studio, které přehrává neuvěřitelných 250 typů hudebních souborů a do 150 z nich umí také hudbu ukládat. Nechybí ani obvyklá dávka hudebních konvertorů, grabovacích programů a dalších užitečných aplikací.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Změřte si sílu svého infraportu

06.06. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. FIFA Confederations Cup pomůže s evidencí fotbalových zápasů. ThermoSwitch převede teploty na různé jednotky, AllExport zazálohuje důležité údaje a IR Monitor změří sílu signálu infraportu.
rubrika: Palmare

Levnější verze zrcadlovky Pentax *ist přichází

06.06. - Společnost Pentax se rozhodla, že přiblíží svou digitální jednookou zrcadlovku většímu okruhu zákazníků. Upravila na ní některé funkce, a rozhodla se pro snížení ceny. HP zase rozšířilo svou řadu kompaktních aparátů R.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Konečně digitální tuner USB včetně integrované antény

06.06. - Není to úplně nejmenší tuner, ale za to má integrovanou anténu. Díky ní by měl být příjem signálu DVB-T podstatně snadnější, nežli u konkurence. Především pro vlastníky notebooků se zde nabízí jedno zajímavé řešení pro příjem a záznam velmi kvalitního televizního signálu.
rubrika: Notebooky

Vyhrajte stylové MP3 přehrávače Panasonic

06.06. - Server Technet.cz vám ve spolupráci se společností Panasonic nabízí možnost vyhrát jeden ze tří MP3 přehrávačů a navrch 1GB SD kartu. Během následujícího týdne se bude soutěžit o celkem pět věcných cen.
rubrika: Byznys

Úterý

Přesný čas na vaše PC snadno a rychle

07.06. - Připravili jsme pro vás paletu programů, které se starají o automatické seřízení času v PC s časovými servery v internetu. Ty vám zaručí, že vaše hodiny budou vždy nastaveny na co možná nejpřesnější čas nejen v časovém pásmu, kde se aktuálně nacházíte.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Odborníci radí, jak se bránit rizikům internetového bankovnictví

07.06. - Internetové bankovnictví doslova láká různé nekalé živly, které využívají jakékoliv skulinky v zabezpečení počítače či pozornosti uživatele, aby pronikly k jeho účtu. Víte, co na vás v internetové džungli čeká a co proti tomuto nebezpečí můžete dělat?
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Která banka vám nabídne nejlepší obranu?

07.06. - Internetové bankovnictví, tak jako každá jiný produkt má své klady i zápory. Mezi klady patří bezesporu možnost mít aktuální přístup ke svému účtu 24 hodin denně. Zápory pak spočívají ve zvýšené míře rizika při práci s účtem prostřednictvím sítě internet. Jak na něj banky reagují?
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Palm M125 - Stařík s měsíční výdrží na AAA baterie

07.06. - Přinášíme vám další článek o dlouhodobých zkušenostech s kapesním počítačem. Tentokrát se jedná o Palm M125, který sice nevyniká po stránce technické, na baterie však vydrží několik týdnů a navíc svým majitelům připraví spoustu adrenalinové zábavy.
rubrika: Palmare

Prezentujte elegantně s Keytec: namísto myši laserové ukazovátko

07.06. - Tajwanský KeyTec představil náhražku myši dosud nutné při prezentování. A nahradil ji něčím dávno používaným. Nyní namísto myši stačí jen inteligentní laserové ukazovátko. Světelný senzor vyhodnocuje polohu laserového bodu a s jeho pomocí simuluje pohyb myši.
rubrika: Notebooky

Středa

Microsoft táhne do boje proti nelegálnímu software

08.06. - Microsoft každý týden navštíví několik prodejců hardwaru v přestrojení za obyčejného zákazníka. Jak vypadá mystery shopping na vlastní kůži? Hlavní snahou mystery shoppingu je snížit nabídku i poptávku po nelegálních programech.
autor: Dita Eckhardtová
rubrika: Byznys

V Praze můžete vidět první procesor Intel z roku 1971

08.06. - Letos si připomínáme čtyřicáté výročí Mooreova zákona, který charakterizuje vývoj počítačů a je aktuální i dnes. Při té příležitosti připravila společnost Intel ve spolupráci s Národním technickým muzeem ojedinělou výstavu, která představuje historii a vývoj mikroprocesorů.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Hardware

Malý a levný set-top box, který nadchne nejen nenáročné uživatele

08.06. - Digitální vysílání se i přes svůj zkušební provoz dostává stále více do popředí. Přinášíme vám další test set-top boxu, který je nejen miniaturní, ale také se snadno ovládá. Může za to především kompletní počeštění a jednoduché ovládání.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitální televize

Slovníky pro kapesní zařízení (1.) - PocketLingo

08.06. - Slovníky potřebuje ke své práci skoro každý, od studentů po technické pracovníky. Proto postupně vznikla celá řada aplikací a slovníkových databází a tak je poměrně těžké si vybrat. Nejznámější česko-cokoliv slovníky si proto postupně představíme.
rubrika: Palmare

ATI znovu překonává Nvidii

08.06. - Jeden z největších výrobců grafických čipů, kanadská společnost ATI, hodlá v červenci 2005 uvolnit pro hráčský trh svou první víceprocesorovou platformu pod názvem CrossFire. Podle všeho bude disponovat lepším výkonem, obrazovou kvalitou a vyšší kompatibilitou než konkurenční Nvidia SLI.
rubrika: Hardware

Čtvrtek

Spoje MHD ve 300 městech zdarma či evidence výdajů

09.06. - Další přehled programů pro Symbian je zde. Datrys vám pomůže s luštěním křížovek. S MetreM vám již neujede žádný dopravní spoj, XpenseTravel se zase postará o evidenci vašich výdajů.
rubrika: Palmare

MP3 přehrávač, který nebudete schovávat

09.06. - Nový stylový přehrávač K7 od Qoolqee kombinuje netradiční design i maximální výbavu. Zaujmout proto může i ty, kteří místo všemožných blikátek a pěkných ikon v přehrávači, ocení věci jako podpora 3D zvuku, přítomnost line-in či kvalitní ekvalizér.
autor: Ondřej Zach
rubrika: Digitál

Zbavte se Ctrl+Alt+Del při přihlašování do Windows

09.06. - Víte, kde lze povolit automatické stahování souboru z webu v Internet Exploreru? Jak rychle zjistíte používanou verzi Windows? Ukážeme, jak vypnete požadavek na Ctrl+Alt+Delete při přihlášení k systému a nebudou chybět ani postupy pro vrácení dříve instalovaného ovladače.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Levný notebook s rychlou ATI X700 a AMD: Acer Aspire 3020 se představuje

09.06. - Aspire je klasickou ukázkou notebooku, který může mít rychlou grafickou kartu, ale nemusí být vůbec drahý. Kombinace Mobile AMD Sempron a ATI Mobility Radeon X600 nebo X700 dávají se sadou ATI i náročným uživatelům solidně rychlý hardware se zajímavým poměrem cena/výkon.
rubrika: Notebooky

Pátek

Značkové domácí kino nemusí být vždy drahé

10.06. - Společnost Pioneer je obecně známá svou špičkovou kvalitou svých výrobků jejichž koupí rozhodně neprohloupíte. Ačkoli platí, že za známou značku a špičkovou kvalitu je nutné si pořádně připlatit. Výjimka potvrzuje pravidlo a nové systémy domácího kina Pioneer řady DCS jsou toho jasným důkazem.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Přečtěte si vaše oblíbené rádio

10.06. - Chytl vás zajímavý způsob rozhlasového vysílání s označením Podcast? Máme pro vás čtečku na jeho přijímání. Co byste řekli na nástroj pro převod pošty v Outlooku do PDF, HTML apod? Nechybí vám produkt na hromadné přejmenování souborů či snímání obrázků z aplikací? Užitečné nástroje naleznete v článku.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

iTunes poráží P2P sítě

10.06. - V 23. týdnu roku 2005 nám mr. Brouček přinesl do redakce zprávy o tom, že portál iTunes pro legální stahování hudby, začíná šlapat na paty některým peer2peer sítím, přinesl nám informace o novém robotovi na sekání zahrady, Bluetooth MP3 přehrávači či úžasném univerzálním dálkovém ovladači Philips.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál

Vyberte si víkendový program na internetu

10.06. - Počasí už se umoudřilo a venkovní teploty se začínají blížit těm tradičním letním. Pučící příroda nás láká ven, poznávat její letošní krásy. Protože už začala sezona venkovních sportů a turistiky, připravili jsme pro vás výběr stránek, které vám mohou pomoci při rozhodování, co s načatým víkendem.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Rozsviťte žárovky a vyčistěte vesmír od ufonů

10.06. - Máme před sebou příjemný víkend a jelikož nám počasí moc nepřeje, je o to víc času na odzkoušení nových her pro handheldy. Dnes se vydáme na lov kachen, poohlédneme se po jedné akční legendě a samozřejmě celou přílohu uzavřeme rubrikou Klasika.
rubrika: Palmare

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Další z rubriky

Šéf Googlu tvrdí, že nyní neplánuje spuštění vyhledávače v Číně

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Již několik měsíců se spekuluje, že by se společnost Google mohla se svým vyhledávačem vrátit na čínský trh, ale se...

Facebook se bude muset zpovídat v USA. Málo chránil data

Facebook logo

Kauza Cambridge Analytica je noční můrou společnosti Facebook. Vyšetřovat ji nyní budou i ve Spojených státech.

Tipy na weby: najděte si levný benzin nebo si proklepněte budoucí školu

Mapy.cz

Interaktivní mapa prozradí, kde lze natankovat nejlevněji pohonné hmoty i s pohledem na dosavadní vývoj ceny. Informace...

Najdete na iDNES.cz