Sobota 24. října 2020, svátek má Nina
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 24. října 2020 Nina

Megatest internetových fotoalb. Doporučíme vám to nejlepší

V předchozím článku jsme se podívali, jaké existují možnosti při prezentování fotografií na internetu. Dnes vám přinášíme rozsáhlý test internetových fotoalb. Testovali jsem placené i neplacené, české i zahraniční. Vyberete si mezi nimi to pravé pro vás?
Album.cz - jednoduchá obsluha a velké množství nadstandardních funkcí 

První z dnes testovaných internetových fotoalb naleznete na adrese www.album.cz. Při registraci po vás chce uživatelské jméno, heslo, potvrzení hesla, jméno, příjmení a email. Na další stránce si můžete zvolit, zda chcete založit ukázkové fotoalbum, umožnit ostatním uživatelům, aby vás nalezli podle emailu a přihlásit se odebírání novinek. Kromě toho můžete zde vyplnit další rozšiřující údaje, které zahrnují vaší adresu, telefon, číslo věrnostní karty Fotostar a číslo klienta Fotostar.

Registrací získáte 30 MB volného prostoru pro vaše fotografie. Kromě toho jste limitováni i počtem fotoalb. V základním režimu jich můžete mít maximálně pět. Můžete si však vybrat i ze dvou placených verzí, Album Plus100 nabízí za roční poplatek 79 Kč 100 MB prostoru, neomezený počet fotoalb a pravidelné zálohování. V případě Album Plus300 získáte za roční poplatek 229 Kč 300 MB prostoru, neomezený počet fotoalb a pravidelné zálohování.

 

Při založení fotoalba máte na výběr ze tří typů. Buď může být vaše fotoalbum soukromé, což znamená, že jej uvidíte po přihlášení do systému pouze vy. Další variantou je neveřejné fotoalbum do něhož budou mít přístup pouze uživatelé, kterým dáte přihlašovací jméno a heslo. Poslední možností je veřejné fotoalbum, které uvidí všichni uživatelé. Dále si můžete zvolit, jestli se obrázky mají řadit podle názvu nebo podle data přidání. Pro přidání obrázku máte buď na výběr klasická políčka pro přidávání nebo takzvané snadné přidávání, které je založeno na ActiveX. Do vymezeného místa jednoduše přetáhnete obrázky, které chcete přidat. V případě klasických políček máte na výběr, zda jich chcete zobrazit pět nebo deset. Album podporuje formáty JPEG, TIFF a ZIP. Maximální velikost jednoho přenosu je přitom 10 MB.

Klady
 • příjemný design
 • jednoduché ovládání
 • množství podporovaných formátů
 • nadstandardní funkce
 • Zápory
 • větší kapacita a počet alb za poplatek
 • zmenšování fotografií
 • Vložené fotografie se v albu zobrazují zmenšené se šířkou 395 pixelů a po rozkliknutí se objeví v novém okně se šířkou 600 pixelů. Obrázky můžete ve fotoalbu libovolně otáčet, převést do stupňů šedi, zrcadlit, uložit v plném rozlišení a odeslat jako elektronickou pohlednici. Šikovnou funkcí je možnost zobrazení informací uložených v EXIFu. Pokud zatoužíte udělat si z některých obrázků papírové fotografie, máte možnost využít služeb fotoalbu Fotostar, který kromě klasických fotografií nabízí i vytištění vaší fotografie na hrneček, fólii na tričko, podložku pod myš a další. Součástí fotoalba je i obchod, který nabízí produkty, které by se vám mohli hodit při fotografování nebo následném zpracování v počítači. Jeho nabídka není příliš bohatá. V průběhu našeho testu nabízel dalekohled, nabíječku baterií, software Zoner Photo Studio 7 a dvojbalení barevného kinofilmu.

   

  Hodnocení Album.cz:

  Fotoalbum www.album.cz má příjemný design a nabízí na jedné straně jednoduchou obsluhu pro začínající uživatele, ale na druhou stranu také velké množství možností nastavení, pro ty, kteří si chtějí se svým fotoalbem vyhrát. Mezi jeho další přednosti patří podpora více formátů souborů, možnost snadného přidávání fotografií, integrovaná digisběrna a obchod. Naopak mínusem je zmenšování zobrazovaných fotografií. Dále musíme fotoalbu vytknout, že neomezený počet fotoalb a vyšší kapacita jsou k dispozici pouze za příplatek.

  Foto-Album.cz - Fotoalbum, které nás zklamalo

  Toto fotoalbum, které naleznete na adrese www.foto-album.cz, je zdarma a nabízí  200 MB pro vaše fotografie, přičemž nijak neomezuje počet alb. Jedna fotografie přitom nesmí mít více než 1 MB. Při registraci musíte vyplnit uživatelské uživatelské jméno, heslo, potvrzení hesla, jméno, příjmení, pohlaví, datum narození, email, adresa (ulice č.p., město, PSČ).

  Při založení fotoalba musíte album pojmenovat a kromě toho vybrat jednu z předvolených kategorií, které albu a fotografiím tématicky odpovídá. Navíc musíte zvolit, což je specialitou tohoto serveru, zda se jedná o fotografie na prodej nebo k volnému užití. Kromě toho můžete ještě vyplnit jméno fotoaparátu, datum pořízení, eventuálně připsat podrobnější komentář. Každé fotoalbum je při svém založení veřejně přístupné. Pokud nechcete, aby ho viděli nepovolané oči můžete k němu omezit přístup pomocí oprávnění, které vyžaduje při otevření správné heslo. Můžete si vytvořit libovolný počet oprávnění pro jednotlivé osoby nebo skupiny.

   

  Klady
 • neomezený počet alb
 • rozsáhlá nápověda
 • příjemný design
 • Zápory
 • jediné políčko pro přidávání fotografií
 • při testu fotoalba nešly nahrát fotografie
 • Pro přidání snímku máte pouze jediné políčko, takže pokud přidáváte do fotoalba větší množství fotografií například z dovolené, strávíte nad tím celé odpoledne. Fotografie musí být ve formátu JPG a jak již bylo zmíněno nesmí být větší než 1 MB. U každého snímku musíte vyplnit jeho název, zvolit fotoalbum a zde je nebo není na prodej. Navíc můžete stejně jako u fotoalb doplnit datum pořízení, název fotoaparátu a popis. Všechny údaje můžete u jednotlivých snímků kdykoli změnit, stejně tak je můžete přesouvat mezi jednotlivými fotoalby.

  Bohužel jsme nemohli vyzkoušet práci s jednotlivými fotografiemi, přestože byly naše testovací fotografie ve formátu JPG a menší než 1 MB. Fotoalbum je odmítalo přijmout s tím, že se nejedná o formát JPG.

  Hodnocení Foto-Album.cz:

  Fotoalbum www.foto-album.cz má příjemný přehledný design. Začátečníci ocení jeho rozsáhlou nápovědu, která povede všechny jejich kroky. Další pochvalu zaslouží za velikost prostoru pro vaše fotografie a neomezený počet alb. Pro některé fotoamatéry je rovněž zajímavá možnost nabídnout své fotografie k prodeji. Na druhou stranu musíme vytknout nešikovné a pomalé přidávání fotografií, omezená velikost jednotlivých snímku a nemožnost uložit jiný formát než JPG. Poslední kapkou bylo, když se nemám nepodařilo uložit do fotoalba ani jediný z testovacích snímků, přestože splňovaly všechny podmínky. Proto vám toto fotoalbum nemůžeme doporučit.

  FotoAlbum on line - Nenechte se odradit složitou registrací

  Při registraci do tohoto fotoalba, které naleznete na adrese album.fotoonline.cz, nás překvapilo množství povinných údajů. Musíte zadat uživatelské jméno, heslo, potvrzení hesla, kontaktní údaje (jméno, příjmení, ulice, č.p., město, PSČ) a navíc způsob platby a dodání fotografií. Za poskytnutí všech těchto údajů však získáte fotoalbum, které nabízí zdarma neomezený prostor a neomezený počet fotoalb.

   

  Každé založené fotoalbum je zpočátku privátní, takže ho po přihlášení uvidíte pouze vy. Lze jej však zpřístupnit všem uživatelům nebo pouze těm, kterým sdělíte přístupové heslo. Při zakládání fotoalba musíte vyplnit název a zvolit některou z předpřipravených tématických kategorií. Kromě těchto údajů však můžete zadat i popis fotoalba.

  Klady
 • neomezený prostor, počet alb a velikost fotografií
 • množství podporovaných formátů
 • Zápory
 • příliš složitá registrace
 • jediné políčko pro přidání fotografií
 • zmenšuje snímky
 • Pro přidání snímku máte pouze jediné políčko. Odeslat na server však můžete následně všechny fotky najednou. Fotoalbum podporuje formáty TGA, TIFF, BMP, JPG a nijak neomezuje jejich velikost. Server podporuje pro přidávání fotografií pouze Internet Explorer 5.5 a vyšší, takže uživatelé ostatních prohlížečů mají bohužel smůlu. Fotografie můžete v albu otáčet oběma směry, přesouvat nebo kopírovat do jiného alba nebo nechat udělat v papírové podobě. Po rozkřiknutí z náhledu se vám fotografie zobrazí v novém okně s rozměry 650x488 pixelů respektive 488x650 pixelů. Můžete si je však i zmenšit, aby se vám vešli celé na monitor, což je šikovné především u snímků, které jsou orientované na výšku. Fotografie si bohužel nemůžete uložit z fotoalba v plném rozlišení. Velice praktická je integrovaná digisběrna, jejímž prostřednictvím si můžete ze snímků uložených ve fotoalbu nechat udělat papírové fotografie.

   

  Hodnocení Fotoalbum on line:

  Největšími přednostmi fotoalba album.fotoonline.cz jsou neomezený prostor, neomezený počet fotoalb, neomezená velikost vkládaných fotografií a množství podporovaných formátů. Dále zaslouží pochvalu i integrovaná digisběrna u které si můžete nastavit způsob placení a doručení papírových fotografií. Naopak musíme fotoalbu vytknout příliš povinných údajů při registraci, jediné políčko pro přidávání fotografií a nemožnost uložit si fotografie z fotoalba v plném rozlišení.

  Fotoalbum.servers.cz - U vkládání fotografií strávíte celé odpoledne

  Registrace do fotoalba fotoalbum.servers.cz požaduje zadání přezdívky, emailu, uživatelského jména, hesla a potvrzení hesla. Kromě toho si musíte zvolit, zda chcete nebo nechcete zasílat novinky emailem, a můžete doplnit jméno a příjmení. Fotoalbum nabízí neomezený prostor a neomezený počet fotoalb.

   

  Klady
 • neomezený prostor a počet fotoalb
 • Zápory
 • složité a zdlouhavé ukládání fotografií
 • Založená fotoalba jsou automaticky veřejná, ale můžete ke každému z nich jednotlivě omezit přístup, aby si ji mohl prohlížet pouze ten, kdo zná heslo. Pro přidání snímku máte pouze jediné políčko a u každého musíte napřed odeslat malý náhledový obrázek a poté velký snímek. U obou musíte navíc zadat název. Při větším množství fotografií je to neúnosné. Dalším omezením je velikost snímků, která musí být v řádech stovek kB, a jediný podporovaný formát JPG. Na druhou stranu záleží pouze na vás jakou velikost bude mít náhledový obrázek a skutečný snímek. U každé z fotografií musíte také jednotlivě nastavit, zda bude veřejná nebo přístupná pod heslem. Se svými fotografiemi však již dále nemůžete pracovat. Jedinou nadstandardní funkcí je odeslání fotografie v podobě elektronické pohlednice.

  Hodnocení Fotoalbum.servers.cz:

  Funkčně velice chudé fotoalbum, které má navíc složité a zdlouhavé ukládání fotografií. Je vhodné spíše v případech, kdy se chcete pochlubit několika málo fotografiemi. Na druhou stranu nabízí neomezený prostor a počet fotoalb. Přesto vám toto fotoalbum pro potřeby pochlubení se s fotografiemi z dovolené nedoporučujeme.

  Fotogalerie IDT - uložte si fotografie přímo z internetu

  Tato fotogalerie, kterou naleznete na adrese album.idt.cz, rovněž neomezuje prostor ani počet fotoalb. Při registraci musíte zadat přihlašovací jméno, heslo, potvrzení hesla a email. Jako doplňkové údaje můžete zadat vaše bydliště, zájmy, domácí stránku a povolání. Poté vám bude zaslán email s odkazem, kterým dokončíte registraci.

   

  Každé založené fotoalbum je zpočátku veřejné a mají do něj přístup všichni uživatelé. V nastavení již existujícího fotoalba je však možné omezit přístup na registrované uživatele, nebo pouze na svou osobu. Omezení přístupu jen pro návštěvníky s heslem však bohužel nejde. Kromě toho lze v nastavení zadat zda chcete nebo nechce povolit komentáře a hlasování návštěvníků. U každé fotogalerie si také můžete nastavit libovolný obrázek v ní obsažený jako náhled samotné galerie.

   

  Pro nahrání obrázků z počítače máte k dispozici deset políček a stejný počet máte i pro nahrání obrázků z internetu. V tomto případě stačí zadat www.cokoliv.cz/obrazky/priklad.jpg. Obrázky musí být ve formátu JPG a jejich velikost nesmí přesáhnout 2 MB. Po nahrání musíte ještě jednotlivé snímky zařadit do tématického alba. U každého obrázku můžete kdykoli změnit nadpis, popis, klíčová slova, vynulovat počítadlo zobrazení, hlasy, smazat komentáře nebo samotný obrázek.

   

  Klady
 • neomezený prostor a počet alb
 • nahrávání obrázků z internetu
 • Zápory
 • nepříjemné barvy
 • Neumožňuje zaheslování alba
 • Obrázky jsou ve fotoalbu zobrazovány zmenšené na rozměry 533x400 respektive 300x400 pixelů pokud jsou orientované na výšku. Po rozkliknutí se však objeví v původní velikosti. Pod snímkem naleznete část EXIFu. Snímky si můžete také prohlížet jako slideshow nebo poslat jako elektronickou pohlednici. Fotogalerie IDT také nabízí základní možnosti editace fotografie. Snímky si můžete libovolně otáčet, oříznout, nastavit JPG kompresi v jaké je chcete uložit. Uložit si můžete také jen náhled.

    

  Hodnocení Fotogalerie IDT:

  Co vás u tohoto fotoalba až praští do očí jsou syté odstíny použitých barev, které mohou být až nepříjemné. Za co musíme Fotogalerii IDT pochválit je neomezený prostor, počet alb a množství políček pro přidání fotogalerií. Zvláště možnost nahrát obrázek přímo z internetu se někdy může hodit. Stejně tak oceňuje možnosti editace fotografií a zobrazování v plném rozlišení, což rozhodně není pravidlem. Proto, abyste se přátelům pochlubili s vašimi fotografiemi z dovolené však tento server není nejvhodnější, protože neumožňuje nastavit přístup do fotoalba po zadání hesla.

  Rajče.net - Nahrávání fotografií nemůže být rychlejší

  Nové šikovné internetové fotoalbum naleznete na adrese www.rajce.net. Za rajce.net nestojí žádná z velkých firem, ale je dítkem jediného muže Miroslava Bučka, který o sobě na stránce říká, že je vášnivý fotograf, programátor a rád se dívá na cizí fotky. Vytvořením rajčete tak spojil všechny své koníčků. Spolu s ním na projektu  pracuje ještě několik lidí a další uživatelé, kteří by se chtěli na vývoji fotoalba jsou vítáni. Rajce.net nabízí neomezený prostor pro vaše fotografie a neomezený počet alb. Pouze je doporučeno, aby v albu nebylo více než čtyřicet fotek a uživatelé mazali svá neaktuální alba.

   

  Registrace je velice jednoduchá. Vyplníte přezdívku, email, heslo a potvrdíte heslo. Poté si stáhnete malý prográmek, který slouží k práci s fotoalbem, a přihlásíte se do něj pomocí zaregistrovaného emailu a hesla. Získáte tak fotoalbum s adresou vasejmeno.rajce.net. Nové album si můžete založit buď přímo na internetové stránce nebo přes již zmiňovaný prográmek, což je mnohem pohodlnější. V současnosti nabízí rajce.net pouze veřejné galerie, takže pokud byste chtěli zabránit nepovolaným, aby si prohlíželi vaše fotografie, máte smůlu. Podle fóra však již autor připravuje uzamčené galerie.

   

   

  Klady
 • neomezený prostor a počet alb
 • program pro správu alb a fotografií
 • Zápory
 • zmenšuje snímky
 • neumožňuje zaheslovat alba<
 • neobsahuje nadstandardní funkce 
 • Pro nahrávání fotografií slouží již zmiňovaný prográmek a proti klasickému přidávání přes jednotlivá políčka je to mnohem pohodlnější a jednodušší. Stačí jen vybrat adresář, kde jsou uložené fotografie. Ty mohou být libovolně velké, ale musí být ve formátu JPEG. V dalším okně si můžete jednotlivé fotografie libovolně otáčet a označit, zda se mají nahrát nebo ne. Poté se již program sám postará o nahrání vybraných fotografií. S pomocí programu můžete editovat i již existující alba. Je zde ovšem podmínka, že fotografie budou ve stejné složce, ze které jste je nahrávali, protože složka v počítači a album jsou pevně provázány. I tento problém slibuje autor v brzké době odstranit. Fotografie jsou v albu zmenšené na 700 x 525 pixelů respektive 525 x 700 pixelů. Návštěvníci si jimi mohou pouze listovat. Žádné jiné nadstandardní funkce rajce.net nenabízí.

   

  Hodnocení Rajče:

  Největší předností fotoalba www.rajce.net je program který slouží nejen k zakládání alb a přidávání fotografií, ale i k jejich pozdější správě. Tuto možnost žádný z ostatních českých služeb nenabízí. Dalšími klady fotoalba jsou neomezený prostor, neomezený počet fotoalb a neomezená velikost vkládaných fotografií. Naopak nám na něm vadilo, že nabízí pouze jeden typ alba, provázanost alba se složkou v počítači a zmenšování fotografií. Rajce.net se však stále vyvíjí a do budoucna se můžeme těšit na celou řadu nových funkcí.

  Volný album - šikovný doplněk velkého portálu

  Toto fotoalbum, které naleznete na adrese album.volny.cz, je součástí portálu Volný a při registraci se musíte zaregistrovat do celého portálu. Zadáte uživatelské jméno, heslo a potvrzení hesla. Přitom získáte novou emailovou adresu, která se skládá z vašeho uživatelského hesla a domény volny.cz. Dále si můžete zvolit, zda chcete být členem VOLNÝ klubu a automaticky nastavit připojení k internetu. Kromě samotného fotoalba s adresou http://album.volny.cz/vasejmeno, tak získáte navíc připojení k internetu, prostor pro vaše internetové stránky a emailovou schránku. Fotoalbum nabízí v základním režimu 40 MB pro vaše fotografie a neomezený počet fotoalb. Prostor pro vaše fotografie si můžete navýšit o 30 MB, 80 MB, 180 MB, 480 MB nebo až na 1 GB za měsíční poplatek, který se pohybuje od 35 Kč do 350 Kč bez DPH.

   

   

  Klady
 • podpora archívů ZIP
 • nadstandardní funkce
 • součást portálu Volný
 • integrovaná digisběrna
 • Zápory
 • větší prostor za měsíční poplatek
 • zmenšuje obrázky
 • Při zakládání nového fotoalba si můžete vybrat mezi veřejným a soukromým, které je přístupné pouze po zadání hesla. Navíc si můžete zvolit, zda chcete, aby vaše fotoalbum bylo zobrazováno v seznamu kategorií. Pro vložení fotografií máte k dispozici čtyři políčka pro jednotlivé snímky ve formátu JPG a jedno políčko pro zazipované snímky. Velikost archívu přitom nesmí přesáhnout 8 MB. Fotografie se zobrazují ve fotoalbu v rozlišení 600x450 (450x600) pixelů. Snímky můžete opatřovat popisky, libovolně otáčet, mazat, odeslat jako elektronickou pohlednici nebo zobrazit v plné velikosti. Součástí fotoalba je i integrovaná digisběrna společnosti Fotolab, do které se však musíte registrovat samostatně.

   

  Hodnocení Volný Album:

  Pokud již patříte mezi zákazníky VOLNÝ je pro vás toto fotoalbum jasnou volbou, protože je plně integrované do portálu poskytovatele internetu VOLNÝ. Ostatní by však mohlo odradit pouze 40 MB volného prostoru zdarma a měsíční poplatky za navýšení kapacity. Pochvalu si fotoalbum zaslouží počet políček pro přidání fotografií a podporu archívů ZIP, zobrazování fotografií v plné velikosti nebo digisběrna společnosti Fotolab. VOLNÝ na svých stránkách také píše, že je do fotoalba možné ukládat i krátké videozáznamy. Nikde jsme však nenalezly parametry této služby.

  Picturetrail - množství funkcí, které však nejsou zadarmo

  Abychom se neomezovali pouze na české servery, vyzkoušeli jsme pro vás i jednu zahraniční službu, kterou naleznete na adrese www.picturetrail.com. Při registraci do této služby zadáte uživatelské jméno, heslo, emailovou adresu, PSČ a navíc můžete uvést i rok vašeho narození a pohlaví. Na další stránce se vás server zeptá, zda chcete být uvedeni ve veřejném adresáři nebo zůstat v anonymitě. Na poslední stránce vám Picturetrail nabídne zasílání reklamních emailů od sponzorů serveru.

   

   

  Po zaregistrování máte k dispozici jedno předpřipravené album do kterého můžete rovnou přidat fotky. Při zakládání dalšího alba si můžete zvolit, kde se má zobrazovat, jeho název, popis. Můžete si vybrat z předpřipravených stylů alba a barev pozadí. Přístup do alba můžete omezit heslem. Své album si však můžete i zpestřit hudbou ve formátu midi.

   

  Klady
 • fotoeditor a uploader
 • široké možnosti nastavení a množství nadstandarních funkcí
 • Zápory
 • malý prostor pro fotografie
 • po třiceti dnech je pokud nezaplatíte fotoalbum citelně omezeno
 • pouze v angličtině
 • Pro přidání fotografií do alba nabízí Picturetrail klasická políčka. Můžete si však vybrat, kolik jich chcete zobrazit (5 - 12). Po odeslání se fotografie přesunou do inboxu, kde je můžete libovolně otáčet. Následně musíte každou fotografii jednotlivě přesunout dále tlačítkem Move. V dalším kroku můžete doplnit titulek, popis, zvolit si ze tří velikostí zobrazování (šířka 320, 400, 600 pixelů). Dále si můžete určit, jestli se má náhled fotografie zařadit na začátek nebo konec seznamu. Velice šikovnou funkcí je možnost zakázání používání pravého tlačítka myši, čímž zabráníte, aby si návštěvník fotoalba uložil vaše snímky do svého počítače. Další zajímavými funkcemi jsou přednastavené rámečky, kterými můžete ozvláštnit své snímky. Každý ze snímků můžete navíc linkovat na libovolnou stránku. Nahrávání fotografování do alba je příliš zdlouhavé a obsahuje velké množství kroků, které musíte udělat. Pro usnadnění však Picturetrail nabízí na svých stránkách malý foto editor a uploader se základními funkcemi, díky němuž vám bude k nahrání fotografií poloviční čas.

   

  Při prohlížení fotografií můžete využít také funkce slideshow, kde si můžete nastavit, které snímky chcete zahrnout a po jak velém časovém úseku se mají měnit. SOučástí fotoalba je také digisběrna, kterou ovšem pravděpodobně nevyužijete. Jednotlivé fotografie můžete také odeslat jako elektronickou pohlednici. Picturetrail však nabízí i další funkce se kterými se u českých fotoalb nesetkáte. Příkladem jsou až třicetisekundové hlasové poznámky k jednotlivým fotografiím. Tato služba je však již placená. Za dvacet hlasových poznámek zaplatíte $4,99.

   

  Služba je třicet dní po zaregistrování v režimu Intro, který nabízí 50 MB prostoru nebo 500 fotografií a podporu aukcí fotografií pro první tři fotografie v albu. Po třiceti dnech vám bude omezen prostor a přijdete o podporu aukcí. Obě dvě verze navíc obsahují reklamu. Za roční poplatek $19,95 získáte verzi Premium, která se vyznačuje prostorem 50 MB nebo 500 fotografií, podporou aukcí pro všechny snímky, plně funkční slideshow, dávkovým přesunem z Inboxu, přednostní emailovou podporou a a absencí reklamy.

  Hodnocení Picturetrail:

  Toto fotoalbum nabízí celou řadu funkcí a možností nastavení o kterých se českým fotoalbům ani nezdá. Jako je foto editor a uploader nebo nastavení stylů fotoalb. Uploader sice nabízí z českých služeb Rajče.net, ale bez fotoeditoru. Naopak mu musíme vytknout jednak malý prostor pro fotografie a pak skutečnost, že po třiceti dnech bude vaše fotoalbum dost citelně omezeno, pokud si neaktivujete placenou verzi. Některým uživatelům by mohla dělat problém i angličtina.

  Vítězem testu se stává Album.cz 

  Tip iDnes.cz získalo internetové fotoalbum Album.cz.

  Na internetu existuje celá řada fotoalbu s jejichž pomocí se můžete pochlubit svými fotografiemi celému světu. Otestovali jsme jen několik z mnoha služeb. Jako nejlepší bychom označili www.album.cz a to přesto, že nabízí zdarma pouze 30 MB prostoru a pět alb. Své vítězství si však zaslouží za šíři podporovaných formátů včetně archívu zip. Navíc si můžete zvolit jakým způsobem, chcete vaše snímky nahrát na server. Své fotografie můžete v albu libovolně otáčet, převést do stupně šedi nebo zrcadlit. Škoda jen, že chybí možnost ořezu jako u Alba IDT. Velice praktické je také zobrazení kompletního EXIFu fotografie. Album IDT sice EXIF také podporuje, ale zobrazuje pouze jeho začátek. Rovněž nemůžeme zapomenout na integrovanou digisběrnu. 

  Z alb, které neomezují prostor ani počet alb, bychom vyzdvihli album.fotoonline.cz. Toto fotoalbum kromě toho nijak neomezuje velikost vkládaných fotografií a podporuje formáty TGA, TIFF, BMP, JPG. Pochvalu zaslouží také integrovaná digisběrna u které si můžete nastavit způsob placení a doručení papírových fotografií. Body však ztrácí za vkládání fotografií, které obsahuje jediné políčko a funguje pouze v Internet Exploreru 5.5 a vyšší. Rovněž mu musíme vytknout příliš povinných údajů při registraci a a nemožnost uložit si fotografie z fotoalba v plném rozlišení. Velice šikovné je rovněž fotoalbum Rajče.net, které má velký potenciál stát se opravdu špičkovým fotoalbem.

  Nedoporučujeme: Foto-Album.cz

  Toto fotoalbum nás vyloženě zklamalo. Ačkoli jsme splnili všechny požadované parametry obrázků, s ani jedním si neporadilo.

  Jaké existují možnosti prezentace fotografií na internetu si můžete přečist zde.

  Autor:
  • Nejčtenější

  Tragické a vzácné. Vědci potvrdili první úmrtí na reinfekci koronavirem

  V Nizozemsku vědci zaznamenali případ úmrtí ženy, která se podruhé nakazila virem SARS-CoV-2. Jak naznačují i okolnosti...

  Nenaplněný příběh nejrychlejší stíhačky světa YF-12A ze Skunčích dílen

  Špionážní letoun Lockheed A-12 pro CIA posloužil jako platforma pro připravovanou záchytnou stíhačku létající...

  Dvořáček: Rusko a Čína už proti covidu očkují, v ČR bude vakcína v lednu

  Vakcíny renomovaných západních firem proti covidu-19 budou bezpečné. V Rozstřelu po Skypu to řekl ředitel Asociace...

  Stačí jen pár lidí a riziko nákazy vyletí. Matematika pandemie je zrádná

  Čím víc lidí pohromadě, tím větší riziko nákazy. Tomu zřejmě už rozumí každý. Jak rychle ale roste riziko nákazy s...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Popularizátora LSD Learyho se bál i Nixon, nechal si natočit své umírání

  Kontroverzní americký psycholog Timothy Leary, který se narodil 22. října 1920, proslul zejména jako popularizátor...

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  • Další z rubriky

  Jak moc naše Chytrá karanténa opisovala? Přesvědčte se řádek po řádku

  Seznam rizikových a méně rizikových činností, který vydala centrála české „chytré karantény“, se tomu americkému podobá...

  Kdo vás platí, bude se ptát Instagram svých celebrit v Británii

  Sociální síť Instagram provozovaná Facebookem v Británii přistoupila na změnu podmínek, jimiž své vlivné uživatele...

  Tipy na zajímavé weby: načerpejte krásné oblíbené turistické cíle v ČR

  Fenomén mezi portály cestovního ruchu. To je web KudyzNudy.cz s tipy na výlety a akce různého druhu v tuzemsku....

  Čínské aplikace z USA zatím nezmizí. Trump souhlasí s dohodou TikToku

  Dva zásahy státní moci zabránily tomu, aby o nedělní půlnoci zmizely z nabídky obchodů s aplikacemi Applu a Googlu...

  Cukrářka Iveta Fabešová se rozvádí. Přišla o své provozovny

  Cukrářka Iveta Fabešová (36) se na sociálních sítích svým fanouškům svěřila, že se s manželem rozvádějí. Kvůli tomu...

  V 47 letech zemřela herečka Daniela Krhutová, pohádková Marie Růžička

  Po dlouhé nemoci zemřela herečka a zpěvačka Daniela Krhutová, bylo jí 47 let. Její nejznámější rolí byla Marie Růžička...

  N-word jsem měla vypustit, omluvila se z rasismu nařčená Čvančarová

  Jitka Čvančarová (42) se ocitla pod palbou kritiky mnoha uživatelů sociálních sítí. Při imitování raperky Cardi B v...

  Na porod jsem se těšila, ale všechno bylo jinak, říká Míša z Malých lásek

  Za jedenáct let pomohla porodní asistentka Michaela Malotinová na svět asi sedmi tisícům dětí. První minuty života...

  Tři týdny a konec. Prodloužení restrikcí by nás zničilo, tvrdí obchodníci

  Vládní rozhodnutí o uzavření obchodů a služeb jejich provozovatele rozzlobilo, přestože většina z nich tento krok...