Mapové podklady pořízené lidmi
Mapillary.com – www.mapillary.com
Google se svým projektem Street View už dlouhá léta pomáhá prozkoumávat vzdálená místa či si je prohlížet z počítače či přenosných zařízení. Existují však i další projekty, které se na podobnou činnost specializují. Jde například o Mapy.cz, Openstreetview.org či Mapillary.com.
Mapillary.com tvoří komunita lidí, která sbírá fotografie po celém světě a následně je přidává do mapových podkladů. Oproti projektu Street View jde o amatérskou obdobu, ale dává další pohled na to, jak vypadají různá místa v naší blízké, ale i větší vzdálenosti. Projekt byl založen v roce 2013 a v současné době nabízí pohled na místa ve více jak 190 zemích.
Nejlepší na tom je, že do komunity se může připojit kdokoliv, a tak přispět nashromážděním obrázků na úrovni ulice pomocí jednoduchých nástrojů.
Na mapě světa si už potom stačí vybrat, kam se chcete virtuálně vydat a zaznamenané si lze prohlížet včetně možnosti nechat snímky posouvat automaticky podle nastavené rychlosti.
Google Street View – panoramatické snímky od Google Mapy.cz – panoramatické snímky od Seznamu |
---|
Objevte své kamarády z vojny
Spolubojovnici.eu – www.spolubojovnici.eu
Pokud jste absolvovali základní vojenský výcvik, nevzali jste si na své spolubojovníky kontakty, tak nezoufejte. Nyní se je můžete pokusit vyhledat na internetu.
Spolubojovnici.eu je projekt s cílem shromáždit bývalé kolegy z dob základní vojenské služby, ale i kolegy z novodobé profesionální armády. Vznikl v roce 2007 a v současné době čítá přes 18 000 spolubojovníků. Databáze obsahuje čísla vojenských útvarů, města útvarů a kraje, do kterých města spadají. Spolubojovníci se tak dají vyhledávat podle konkrétního čísla útvaru, podle lokace (kraj, město) nebo podle jména a příjmení hledaného spolubojovníka.
Pokud naopak znáte své kolegy z výcviku a chtěli byste projektu pomoci, máte možnost je do databáze přidat. Kromě obecných informací o spolubojovnících (útvar, město a rok nástupu do vojenské služby) jsou po přihlášení k dispozici i kontaktní informace (e-mail, telefon) jednotlivých spolubojovníků.
Vojácisobě.cz – vyhledávač vojenských kamarádů Army.cz – armáda ČR |
---|
Stovky faktů
Faktomat.cz – www.faktomat.cz
Tento web obsahuje různá fakta rozdělená do kategorií a opatřená patřičnými štítky.
Díky němu máte možnost se dozvědět odpovědi na otázky typu, zda je v Súdánu více pyramid než v Egyptě, proč vás někdo nenávidí, co odstraňuje deprese, co se nejvíce krade v obchodech atd. Na webu je v tuto chvíli přes tisíc údajů. Lze si je nechat zobrazit nejen podle kategorií, ale i podle toho, zda jsou ověřeny (za což je považováno pět a více lajků).
Vědělijsteže.cz – zajímavosti a fakta Pročproto.cz – neznámý svět kolem nás |
---|
Uwwwízlo v síti
Léto ještě zdaleka neskončilo. Krásných dní, které se dají využít k výletování, bude ještě dostatek. Proč tedy neobjevit něco nového? Pomoci by vám v tom mohl web Rodinnévýlety.cz. Kromě tipů na výlety v něm najdete také kalendář akcí a ještě více.
Spouštíte-li nějaký projekt a potřebujete pro něj vytvořit texty - typicky pro e-shop, webové stránky apod. - potom se obraťte na české copywritery. Jsou to lidé, kteří se živí psaním originálních kvalitních textů na přání podle zadání. Vybrat si můžete z katalogu, zadat poptávku či projít tržiště.
Jestliže vás zajímalo, jak jsou datově propojeny kontinenty, máte jedinečnou možnost tomu přijít nejen na kloub, ale podívat se na mnoho dalších detailů. Oceány jsou totiž protkány kabely. Kde všude se nacházejí, odhaluje projekt Cablemap.info.