KVIK: Apple možná chystá malý iPad. NASA odvysílá přímý přenos z Marsu

  10:52aktualizováno  10:52
Apple chystá v první polovině září představení nových produktů. Bude to malý iPad? NASA v přímém přenosu ukáže přistání nového vozítka na Marsu. Nový Chrome využije kameru a mikrofon. A Facebook nabídne funkci na odložení nepřečtených zpráv.

Malý iPad se možná ukáže 12. září

Stále více spekulací vyvolává datum 12. září, kdy má Apple představit nové produkty. Nejpravděpodobnější je představení šesté generace telefonu iPhone, ale prý nezůstane jen u toho. Možná se totiž objeví 7" iPad, o kterém kolují zvěsti více než půl roku.

Pokud to ale nebude nový iPad, mohla by se ukázat nová řada přehrávačů iPod či 13" MacBook Pro. To jsou v kostce očekávání, která se objevují na internetu. Odstartoval to web iMore, jenž získal informaci, že Apple chystá v září speciální představení.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Prudce populární slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost.

Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů.

Připravovaný iPad má být v podstatě zmenšeninou současného 9,7" modelu s tím, že možná bude mít nový systémový konektor. Ten by se měl postupně dostat do dalších přenosných zařízení Apple.

Toho se bojí majitelé příslušenství pro iOS zařízení. Například řidiči s integrovaným rozhraním pro iPod a iPhone v autě by tak byli odsouzeni k nákladné úpravě nebo k používaní současných modelů.

Přistání na Marsu promítne NASA živě na Times Square

Přímý přenos přistání nejmodernějšího lunárního vozidla Curiosity na planetě Mars bude NASA v přímém přenosu promítat na obří obrazovku na slavném newyorském náměstí Times Square. Přenos začne 5. srpna ve 23:30 a skončí šestého srpna ve čtyři hodiny ráno. Curiosity by měl přistát v 1:31 v noci.

O zobrazení se postará obří obrazovka Toshiba Vision dualLED. Diváci na ní uvidí nejen speciální program NASA z řídícího centra, ale také první živé záběry z Marsu po přistání.

Curiosity má za úkol během 687 dní (jeden rok na Marsu) prozkoumat prostor o rozloze 5 x 20 km. Nese desetinásobek vybavení oproti svým předchůdcům Spirit a Opportunity a vědci si od něj slibují mnohem podrobnější a zajímavější data a obrázky.

Chrome 21 dorazí ve středu. Zvládne kameru, mikrofon i Retinu

Nová verze webového prohlížeče Chrome bude podporovat i javascriptové aplikační prostředí GetUserMedia, díky kterému budou on-line aplikace moci využívat vaši kameru a mikrofon. Prohlížeč se vždy zeptá na povolení.

Výhodou je i možnost volby zvukového výstupu. Webové rádio tak můžete přímo z prohlížeče nasměrovat do USB reproduktorů, nebo do sluchátkového výstupu integrované zvukové karty.

Prohlížeč nemusí webovou kameru využívat jen k tomu, abyste byli někde vidět. Obrazová data může webová aplikace použít i jako nástroj pro ovládání gesty.

Nový Chrome je navíc přizpůsoben i pro provoz na Retina displejích nového MacBook Pro. Ve vysokém rozlišení má nyní vypadat lépe.

Facebook integruje funkci read-it-later

Uživatelé facebooku si nyní mohou odložit zajímavé zprávy na pozdější přečtení s nabídkou read-it-later. Firma službu některým testovacím uživatelům zprovoznila tento týden. Až bude systém spuštěn pro všechny, budou jej moci uživatelé najít u textů jako ikonku pro uložení. Uložené zprávy se pak objeví oblíbených složkách.

Systém umožní neztratit přehled o zajímavých informacích, které zrovna v danou dobu nemáte čas číst. Podobné služby fungují v rámci internetu již řadu let, populární je například instapaper.com.

Zdá se tak, že je to další krok k vytváření "facebookového internetu", který se bude snažit udržet uživatele na svých stránkách.

Autoři: ,

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

U Prochorovky to bylo jinak. Němci nám kradou tankovou bitvu, zuří Rusko

U Prochorovky se v červenci 1943 odehrála jedna z největších tankových bitev.

Nejslavnější tanková bitva u Prochorovky je ruská propaganda, napsal Die Welt s odkazem na zjištění německých a...

K síti se připojila největší solární elektrárna. Rekord dlouho nevydrží

Pohled na elektrárnu Nur Abú Zabí ze vzduchu

Ve Spojených arabských emirátech k začátku července spustili největší fotovoltaickou elektrárnu na světě. Má maximální...

Amatérský astronom vyfotografoval supertajný americký raketoplán X-37B

Americký raketoplán X-37B na orbitě

Nizozemský pozorovatel satelitů a vědecký novinář Ralf Vandebergh nejspíš udělal nejlepší fotku svého života. Podařilo...

Jeho formule chtěl každý. Autor slavných vystřihovánek slaví devadesátiny

Richard Vyškovský se svým modelem cisternové stříkačky CAS 32 na podvozku Tatra...

Richard Vyškovský je pro laickou veřejnost nepříliš známé jméno, v modelářské komunitě je však doslova celebritou. S...

Největší dobrodružství 20. století začalo o tři čtvrtě sekundy později

Tři Američané právě odstartovali na misi, kterou bedlivě sleduje celý svět.

Ani ostřílený hlasatel vesmírného střediska na Mysu Canaveral nedokáže zakrýt pohnutí. Je 16. července 1969, 9:32 ráno...

Další z rubriky

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Tipy na weby: interaktivní mapa poštovních schránek či situace v dopravě

Schránky.nastojte.cz

Najít poštovní schránky České pošty pomůže mapa na webu Schránky.nastojte.cz. Vytvořit a zkompletovat vzpomínky o svém...

Tipy na weby: počasí z tisíce domácích meteostanic nebo výběr školky

Weathermap.netatmo.com

Projekt Weathermap.netatmo.com ukazuje data z domácích meteostanic na mapě. Najít školku a vybrat ji podle hodnocení...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz