Mapy.cz

Mapy.cz | foto: Creative Commons

Tipy na weby: najděte si levný benzin nebo si proklepněte budoucí školu

  • 3
Interaktivní mapa prozradí, kde lze natankovat nejlevněji pohonné hmoty i s pohledem na dosavadní vývoj ceny. Informace o potravinách, které mohou být závadné či snad nebezpečné, přináší web Potravinynapranýři.cz s možností nechat si je zasílat. A ČŠIČR.cz referuje o stavu škol a mateřských škol.

Ceny pohonných hmot na dosah ruky

Mapy.cz – www.mapy.cz

Chcete-li při dotankování nádrže ušetřit, mohla by vám pomoci pomůcka od tvůrců služby Mapy.cz.

Na jejich oblíbené interaktivní mapě se zobrazuje hodně informací a už přes dva roky dokonce i cena PHM. Stačí do vyhledávacího pole zadat klíčové slovo čerpací stanice a tankovací stanice se zobrazí na mapě. K dispozici jsou údaje nejen pro ČR, SR, ale i další státy. Tím tak získáte přehled o tom, kde všude se pumpy nacházejí a za kolik je u nich možné natankovat – zobrazují se informace o nejpoužívanějších palivech, tedy naftě a benzinu natural 95 a také otevírací době. Možná tak objevíte i čerpací stanice, které jsou ve vašem okolí a ani jste o nich neměli tušení. Výhodné je, že si můžete naplánovat trasu, kam jedete, a rovnou do trasy přidat stanici, kde chcete doplnit nejen PHM, ale třeba se i občerstvit. U detailu záznamu o čerpačce se potom nacházejí další informace jako kompletní otevírací doba, adresa, kontakty apod.

Mapy.cz
Podobné weby
Pumpdroid.com – ceny pohonných hmot na mapě
Mbenzín.cz – vyhledávaní čerpacích stanic a zobrazení cen PHM

Na které potraviny si dát pozor

Potravinynapranýři.cz – www.potravinynapranyri.cz

Na internetu je projekt, který pomáhá informovat širokou veřejnost o závadných potravinách. Existuje přes šest let a provozuje ho Státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Web tak dokázal zkvalitnit informování o potravinářském dozoru a výsledcích kontrolní činnosti. Návštěvníci se na stránkách dozvědí detailní údaje o zjištěných pochybeních. U každé závadné potraviny je zveřejněn název, výrobce, místo prodeje, výrobní šarže a typ pochybení. Nechybí fotografie a přesné zhodnocení nevyhovujících parametrů. Kromě přehledu je možné použít vyhledávač, anebo si filtrovat potraviny podle stupně závažnosti (nejakostní, falšované či nebezpečné). K dispozici je také mapa, na které je možné se také dozvědět, kde se závadné potraviny nacházejí. Abyste byli okamžitě informováni, máte možnost nastavit si odběr novinek a nechybí ani mobilní aplikace.

Potravinynapranýři.cz
Podobné weby
Férpotravina.cz – význam éček v potravinách
Vímcojím.cz – usnadní vhodnou volbu potravin

Školní zařízení pod drobnohledem

ČŠIČR.cz – www.csicr.cz

Portál umožňující hledat informace o školách všech zřizovatelů od mateřských až po vyšší odborné. 

Portál provozuje Česká školní inspekce (ČŠI) a vedle informací zahrnutých v rejstříku školských zařízení dostupném na stránkách ministerstva školství obsahuje i další podrobnosti. Na jednom místě jsou soustředěny důležité a užitečné informace o školách, doplněné o inspekční zprávy či další výstupy ČŠI. Získané informace mají pomoci při výběru té nejvhodnější školy pro děti a také umožňují přistupovat k zajímavým dokumentům souvisejícím se vzděláváním. Česká školní inspekce má kromě hodnoticí činnosti na starosti též činnost kontrolní, a to kontrolu dodržování právních předpisů vztahujících se k poskytování vzdělávání a školských služeb, a dále pak veřejnosprávní kontrolu využívání finančních prostředků státního rozpočtu.

ČŠIČR.cz
Podobné weby
Středníškoly.cz – vyhledávač středních škol
Atlasškolství.cz – seznam většiny škol v ČR

Uwwwízlo v síti

Známé pořekadlo „sejde z očí, sejde z mysli“ lze použít také v případě webů. Schválně, kolik z nás si pamatuje, jak vypadaly naše oblíbené stránky před 5 či snad 10 lety? A co teprve vůbec první stránka MSN.com, Facebook, Google či jiné? Není nutné pátrat v paměti, na této stránce se nachází 20 populárních webů, jak byly zachyceny při svém vzniku.

Půjčit si peníze od banky, pochybných společností anebo spíše od známého člověka? Asi většina z nás zvolí známého či nějakou osobu, které může věřit. Kde ji však najít? Třeba na webu Bankerat.cz. Ve své podstatě funguje jako běžná aukce (trvá 21 dnů). Věřitel nabízí půjčku a budoucí dlužník žádá o peníze. Obě strany si vyberou úrok a splátky. Tímto způsobem máte možnost vyhnout se nesmyslným poplatkům a investor naopak může zúročit své peníze více, než kdyby je nechal ležet v bance.

Jak vypadaly některá místa, světové metropole a co z nich dnes zůstalo, anebo jak vypadají v současnosti? Pokud to zajímá i vás, podívat se můžete na historické mapy na webu Sepiatown.com, který odhalí pravdu o vybraných místech. Českých záznamů je prozatím bohužel poskrovnu.

Sepiatown.com