Tipy na zajímavé weby: navigace pro vodáky nebo levné cestování

aktualizováno 
Na portálu Vodáckánavigace.cz můžete zjistit vše o českých řekách. Vycestovat do oblíbených či vysněných zemí lowcostově máte možnost s webem Cestujlevně.com. A se službou Ctrlv.cz pořídíte screenshot a jednoduše ho nasdílíte.

Vodáckánavigace.cz | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Průvodce po českých řekách

Vodáckánavigace.cz – www.vodackanavigace.cz

Před několika lety vznikl velmi užitečný server pro vodáky. K dispozici je webová verze i aplikace pro smartphony. Obě umožňují plánování a prohlížení řek, výběr jejich úseků s podrobnostmi zobrazenými v interaktivní mapě. Velmi vyhledávané jsou informace o aktuální sjízdnosti čtrnácti nejpopulárnějších řek. Nechybí informace o celkových délkách, počtu jezů, jejich obtížnosti či kde jsou kempy a občerstvení. K dispozici jsou i informace o půjčovnách lodí. 

Na mapě řeky si lze vybrat konkrétní místa a zobrazit o nich podrobnosti. To samé najdete také v itineráři cesty řekou. U nich nechybí detailní informace a fotografie. U jezů se dozvíte, kde a jak máte překonat ty nesjízdné. V případě mobilní verze chválíme použití i bez připojení k internetu – všechna data máte stále s sebou. Díky GPS si můžete zobrazit aktuální polohu na řece.

Vodáckánavigace.cz
Podobné weby
Pádler.cz – web pro všechny s pádlem v ruce
Kanoe.cz – informace pro milovníky kánoe

Cestujte světem za zlomek ceny

Cestujlevně.com – www.cestujlevne.com

Nemusíte naspořit velké peníze, abyste se vydali do vysněné země či procestovali celý svět. Cestujlevně.com je cestovatelský web, který se snaží poskytnout rady a tipy začínajícím, ale i pokročilým cestovatelům, kterým se nedostává potřebného rozpočtu. 

Na webu vychází příspěvky s tipy na akční ceny letenek či jízdenek na vlaky a autobusy. Najdete zde i dalším informace včetně rad na levné ubytování a zapůjčení automobilu. Na jednom místě získáte ucelený balíček informací a někdy i naplánovanou dovolenou od A do Z. K dispozici je fórum pro sdílení informací, nebo poradna, kde se lze s někým na cestování domluvit. 

Před cestou se máte možnost informovat na podrobnosti o vybrané zemi či dopravci a načerpat rady a tipy, jak parkovat na letištích, stáhnout si mapy metra, projít si cestopisy atd. Doporučujeme zaregistrovat svoji e-mailovou adresu, tipy vám budou chodit automaticky do e-mailu podle zvolených preferencí.

Cestujlevně.com
Podobné weby
Cestování.idnes.cz – server pro cestovatele
Akčníletenky.com – nejlevnější letenky

Screenshotněte to a rovnou sdílejte

Ctrlv.cz – www.ctrlv.cz

Jak již napovídá název webu, jde o internetovou službu, která má pomoci sdílet obsah obrazovky počítače s kýmkoliv.

Jistě jste se již někdy dostali do situace, že jste potřebovali pořídit screenshot obrazovky. Potom jste možná použili klávesu PrintScreen, obsah vložili do grafického editoru, uložili a následně poslali. Existují i specializované programy, které toto vše udělají v jednom kroku. 

Nechcete-li či nemůžete-li nic instalovat, potom můžete využít tuto službu. Opět stisknete PrintScreen a následně Ctrl+V. Tím dojde ke vložení zaznamenaného obsahu do webové aplikace. Zobrazí se URL odkazu na snímek obrazovky, který můžete rovnou někomu poslat. Přímo ve službě lze obrázek také oříznout. Snímek na webu vydrží týden od posledního zobrazení, poté bude automaticky smazán.

Chcipráci.cz
Podobné weby
Snag.gy – snadná cesta ke sdílení screenshotů
Web-capture.net – screenshot webové adresy

Uwwwízlo v síti

Chcete-li si pořídit novou hru pro svůj počítač, ale nejste si jisti, zda je na to jeho hardware dostatečně silný, potom zabrouzdejte na stránky Systemrequirementslab.com. Ty dokážou zběžně proklepnout vaši počítačovou sestavu a sdělí, zda hra poběží či nikoliv. Ze seznamu si stačí vybrat požadovanou hru, nainstalovat ActiveX prvek a během chvilky se dozvíte, zda má smysl hru kupovat.

Téměř dvě desítky obchodů s potravinovým zbožím na jednom místě. To je nabídka Atoto.cz – online tržiště, na kterém můžete nakoupit z kamenných obchodů potraviny a nechat si je dopravit po Praze zdarma.

O práci v současnosti není nouze. Chcete-li zkusit štěstí u konkurence, v jiném oboru, či si finančně polepšit, potom se poohlédněte po pracovních nabídkách. Kromě notoricky známých pracovních serverů existují i další. Jedním je například Chcipráci.cz. Stačí zadat obor, ve kterém chcete pracovat, zvolit město a zobrazí se dostupné pracovní pozice. Nechybí ani články věnující se vzdělávání a inspiraci.

Chcipráci.cz

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

Chyběl necelý metr. Parašutisté nekopali v kryptě obležené nacisty marně

Radarový průzkum krypty v únoru 2019

Po 77 letech od atentátu na Heydricha se podařilo prokázat existenci průchozí stoky před kostelem sv. Cyrila a Metoděje...

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Jsou neskutečně levné a jedovaté. Čínské tonery do tiskáren obsazují trh

Jak vybrat náplň do tiskárny, aby do ní padla jako ulitá? Ne každá je vhodná a...

Především kvůli nízké ceně lidé riskují zdraví a kupují ultralevné tonery do laserových tiskáren od neznámých výrobců....

Proč havarovaly Boeingy 737 Max? Firma spěchala a porušila vlastní zásady

Jak vznikly problémy, které vedly k havárii nejnovějších letadel Boeing 737 MAX

Nejnovější letadla Boeing 737 MAX 8 už tři měsíce nelétají. Při dvou jejich nehodách totiž zemřelo 346 lidí. Stopy...

Nečekaný objev. Našli jsme stopy po posledním boji parašutistů

Stopy po výbuchu granátu, který podle dostupných indícií smrtelně zranil Jana...

Osmnáctého června 1942, ve čtyři hodiny deset minut ráno, začal v Resslově ulici v Praze nerovný boj. Stovky esesmanů...

Další z rubriky

Za velký výpadek služeb Google mohl přehmat, vysvětlil viceprezident

Výpadek služeb Google v Česku

Viceprezident společnosti Google se omluvil za výpadek, který postihl služby Google Drive a YouTube v USA a v Evropě....

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Čas rozporcovat Facebook, říká jeho spoluzakladatel. Je „neamerický“

Má Zuckerberg příliš velkou moc? Měl by se Facebook rozporcovat? (ilustrační...

Mark Zuckerberg by neměl mít tak neomezenou moc nad tím, jak komunikují miliardy lidí z celého světa. Myslí si to jeho...

Najdete na iDNES.cz