Které články na Technetu byly v uplynulém roce čteny nejvíce?

aktualizováno 
Konec roku starého i začátek nového patří rekapitulacím. Zajímá vás, jaké články jste vy, čtenáři, četli nejvíce? Nás to zajímalo také. A jaký že je výsledek?

Leden

V prvním měsíci minulého roku jasně dominoval poněkud netradiční článek o trochu zvláštním testu internetologa Jiřího X. Doležala. Ten se rozhodl zpřístupnit svůj počítač a odměnou za jeho hack byla licence na Windows XP. Jak celý experiment dopadl a co bude nechá možná Jiří hackovat příště, se dozvíte ve článku Další test JXD: Příště si hackneme televizor?. Ten si přečetlo do dnešní doby 16024 čtenářů.

Únor

Nejčtenějším únorovým tématem byl Generátor klíčů pro XP produkty: vztek Microsoftu či mnoho povyku pro nic?.Jedná se o program umožňující vytvoření unikátního klíče pro Windows XP či Office XP. Článek vidělo 14868 čtenářů. Jen těsně v závěsu se umístilo téma Dětská pornografie na internetu: existuje!? s 14371 čtenářem. O pár set čtenářů méně mělo srovnání dvou grafických karet. Jak si vedly Na ostří nože: GeForce 4 MX 440 vs GeForce 2 Ti?

Březen

Březnový měsíc patřil viru, že Červivec - nový vir české výroby hromadně útočí! zajímalo téměř 10 tisíc čtenářů. Crackovat lze i pomocí bramborových lupínků. A to se dozvědělo 8590 čtenářů ve článku Čipsy, poslední crackerský hit.

Duben

Duben byl ve znamení exkluzívní recenze přehrávače SlimX. O jeho kvalitách se do dnešního dne přesvědčilo 19220 čtenářů. Hned první dubnový článek byl co do čtenosti ve čtvrtém měsíci uplynulého roku druhým nejúspěšnějším. Článkem Microsoft Linux for Windows: Bill zdraví Linuse se nechalo nachytat téměř deset tisíc čtenářů, stovky z nich si dokonce stáhly a zkoušely nainstalovat právě pro aprílový den vytvořený instalační balík zmiňované aplikace.

Květen

O tom, že čtenáři Technetu mají hlučné počítače, nás přesvědčila čtenost článku Tiché PC: Jak odhlučnit case a zdroj. Ten si totiž do dnešní doby přečetlo skoro 34 tisíc čtenářů. Další díly na tom byly se čteností podobně. Nebývalý zájem byl rovněž o Velký test pevných disků. Každý z dílů si přečetlo hodně přes 12 tisíc návštěvníků. Že s ochranou CD jsou problémy, svědčí 11919 přečtení článku TESTOVÁNO V PRAXI: Jak překonat ochranu Audio CD? Velice jednoduše!.

Červen

S výkonem počítače souvisí i odladění BIOSu. Jak na to a mnoho dalších rad jste se mohli dozvědět v první části seriálu Nastavení BIOSu - jak pracuje a jaké má funkce, který si přečetlo téměř 28 tisíc čtenářů. Druhým seriálem na pokračování byl Dlouhodobý test hardwarového firewallu RoBox - 1. díl: co se vlastně skrývá v té krabičce? s 16905 přečteními.

Červenec

O tom, že Zabiják UMTS dorazil: ČR dostane bezdrátovou WiFi síť, se v červenci přesvědčilo na 18 tisíc čtenářů. Ty dále zajímalo, že Na trhu je další hudební CD, které může poškodit počítače. Článek se dočkal necelých 17 tisíců přečtení. Třetím do party se stalo seriálové téma Co byste měli vědět o obnovovací frekvenci monitoru , k němuž si našlo cestu přes 10 tisíc čtenářů.

Srpen

Povodňový srpen završil článek Nemáte volný vrtulník? Potřebujeme zprovoznit servery. Kolik asi čtenářů z celkových 18 tisíc má vrtulník? :) iRiver je pojem. A že jsou přehrávače této značky rovněž žádané, nás přesvědčila čtenost článku Bomba letošního léta: vynikající MP3 discman iRiver ChromeX - 12 tisíc čtenářů.

Září 

Přehledy občas nejsou na škodu a zářijový první díl článku Podzimní nářez digitálních fotoparátů shlédlo 11102 čtenářů. O tom, že byl Service Pack pro Windows XP prolomen, se přesvědčilo 10823 návštěvníků serveru Technet. Dopustilo se Electrocity klamavé reklamy s nabídkou CD-R médií za 6 korun?, téma zajímající téměř 9 tisíc z vás.

Říjen

V tomto měsíci bylo "vyrovnanách" témat poněkud povícero. Nejvíce vás zajímal článek I počítač má nárok na spánek, aneb jak uspat Windows, aby se jestě probudily s 13 tisíci přečteními. Následovalo téma Virové strašidlo Bugbear likviduje antivirové programy s 12393 přečteními. Dlouhou dobu jediný exemplář přehrávače SlimX2 Česku byl podroben důkladnému otestování a s výsledkem se ve článku Jeho Veličenstvo SlimX 2, král říše MP3 discmanů přesvědčilo téměř 12 tisíc z vás. O tom, že Cenu elektroniky snížili všichni. Nejen Electro World jsme nemuseli říkat více než 10 tisícům čtenářů.

Listopad

Předposlední měsíc v roce měl vyčleněný týden převážně veletrhu Comdex, jemuž speciálně věnovanou přílohu se všemi publikovanými články o akci naleznete na stránkách www.technet.cz/comdex. O tom, že je Human Transporter - revoluční dvoukolové vozítko konečně v prodeji jste se mohli přesvědčit i vy, a bylo vás téměř 9 tisíc. OEM software je znatelně levnější. Ovšem za jakých podmínek? Není to tak jednoduché a možná z toho důvodu se článek dočkal 8574 čtenářů.

Prosinec

Závěru roku dominoval článek Spuštění ADSL naplánováno na 1. 2. 2003 aneb Jak moc nám svět utekl v roce 2002 se 13043 přístupy. Následoval jej test Ještě jste nezkoušeli Wi-Fi od Českého telecomu? My ano! s téměř 11 tisíci přečteními. Jaká je Pravda o pirátství aneb Co se RIAA snažila zatajit se snažilo odtajnit 10229 čtenářů. 

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Facebook bude muset v Německu omezit zpracování dat uživatelů

Logo Facebooku

Facebook nesmí podle rozhodnutí německých úřadů spojovat data uživatelů, která získal z různých platforem.

Tipy na weby: jak parkovat v Praze nebo převedení textu z obrázku

Ilustrační foto - parkování

Parkování v Praze nemusí být peklem na zemi. Pomůže web ParkujVklidu.cz. Texty z obrázků již nemusíte přepisovat ručně....

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Najdete na iDNES.cz