Ačkoli soudní proces skončil vyrovnáním v přepočtu ve výši 1,6 miliardy korun a dohodou o implementaci filtrovacích mechanismů, provozovatelé služby její provoz bez varování ukončili. Připravili tím o uložená data všechny uživatele bez ohledu na to, zda šlo o (ať legální, či nelegální) filmové, hudební či softwarové kopie nebo osobní, případně firemní data.
Podle serveru torrentfreak.com zkomplikovalo uzavření služby život například společnosti SamMobile, která zajišťuje distribuci nových firmwarů do elektroniky Samsung. Všechna data musela být znovu nahrána k jinému poskytovateli úložného prostoru, celý systém musel být překonfigurován, a firmwarové aktualizace tak postihl zhruba dvoudenní výpadek.
Porušení autorských práv
Jádrem sporu bylo samozřejmě nelegální sdílení autorským právem chráněných filmových děl. Ačkoli se Hotfile v rámci ujednání DMCA (Digital Millenium Copiration Act) zavázal ke spolupráci s majiteli autorských práv na odstraňování nelegálních kopií jejich děl, podle žalující strany tak nečinil. Olej do ohně přilily motivační programy, které zvýhodňovaly ty uživatele, kteří nahrávali hodně dat.
Provozovatelé Hotfile se k soudu dostali i v roli žalující strany. Od konce roku 2011 vedli soudní spor se společností Warner Brothers, která měla zneužívat jejich "protipirátský" nástroj pro mazání nelegálních souborů. Filmová společnost měla podle žaloby tento nástroj zneužívat i k mazání jiných děl, včetně volně šiřitelného softwaru.
Na stránce hotfile.com tak již uvidíte jen zprávu: "Podle usnesení federálního soudu porušoval Hotfile.com autorská práva, v důsledku čehož byl provoz serveru natrvalo ukončen. Pokud hledáte své oblíbené filmy a seriály, nikdy neexistovalo více způsobů, jak je získat ve vysoké kvalitě legální cestou.
V České republice si po přečtení vzkazu můžeme jen povzdechnout: škoda, že nemáme přístupné služby jako Netflix nebo Hulu.