Internetová mapa ukáže místa, kde se dobře jí a nakupuje

aktualizováno 
Nová služba vám řekne o restauraci ve vašem městě, kde kuchař nemá své hosty za blbce, nebo kde koupit čerstvou zeleninu a maso. Pustit na internetu si můžete i stovky on-line TV včetně těch českých. A zeměpis procvičíte rychle a lehce zábavnou formou na speciálním webu.
Scuk.cz - ilustrační foto

Scuk.cz - ilustrační foto | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Kde dobře jíst a nakupovat
Scuk.cz – www.scuk.cz

Nedávno spuštěná služba Scuk.cz si klade za cíl mapovat podniky s jídlem v tuzemsku. Na stránkách byste měli najít průvodce po místech, kde se dobře jí a nakupuje. Nejde přitom pouze o nějaký rejstřík nejen restauračních zařízení.

Založil ji a vede Martin Kuciel, který je znám spíše jako Cuketka. Společně s ním informace tvoří další foodblogeři a specialisté nejen na jídlo. Jeho cílem je vytvořit spolehlivého a skutečně nezávislého průvodce po dobrém jídle a pití. Služba neumožňuje, aby se ke kvalitě podniků mohl vyjádřit kdokoliv, ale návštěvníci mohou udělovat palce.

Průvodce ukazuje pouze místa, která překročí základní úroveň kvality. Všechna doporučení jsou podložena autentickými recenzemi na základě návštěv podniků. Kvalita a poctivost hodnocení je kontrolována hned na několika úrovních.

Návštěvníci výsledek zjistí známkou a to pro personál, prostředí a kvalitu. Nechybí ani cenová relace. Zatím je slušně zmapovaná Praha a větší města. Pro přehlednost a rychlou navigaci slouží hlavní lišta. V ní se přepnete rychle na různá zařízení jako kavárny, cukrárny, lahůdky apod.

Scuk.cz

Podobné stránky
Českéhospudky.cz – restaurace z celé ČR
Czechpubs.cz – české hospody


TV on-line
Zapni.tv – www.zapni.tv

Nemáte-li TV a ani televizní tuner v počítači a notebooku a přitom byste se rádi podívali na nějaký program, co budou naše, slovenské, ale i jiné zahraniční televize vysílat, stačí vám rychlé připojení k internetu, webových prohlížeč a znát adresu Zapnit.tv.

Tato služba totiž nabízí téměř tisíc televizních stanic z celého světa vysílajících zdarma on-line. Nejde přitom pouze o alternativu ke klasické TV, ale zároveň umožňuje přehrávat i archívy, anebo přehrávat výhradně internetové TV.

Vyhledávat lze dle států nebo žánrů. U každého kanálu nechybí informace o potřebné přenosové rychlosti. Zapnit.tv také nabízí možnost přehrávat rádia a chatovat s ostatními návštěvníky služby.

Zapni.tv

Podobné stránky
Myp2p.eu – on-line torrent streamy nejen TV
TVlink.cz – on-line TV z celého světa


Zeměpisné testy
Travelpod.com - www.travelpod.com/traveler-iq
Jestliže se domníváte, že máte dobré zeměpisní znalosti, otestujte si je. Pokud jsou naopak mizerné, tak si je vylepšete. Nejen toto umožňuje tato služba.

Travelpod.com je jakousi zábavnou vzdělávací hrou. Na stránce najdete zajímavou možnost jak si otestovat, zda víte a správně určíte, kde se asi nachází vybraná města různých států či kulturní místa apod. Po načtení stránky si nahoře vyberte část světa.

Pak budete postupně dostávat otázky typu, kde leží Paříž, kde Bukurešť apod. Vy pomocí myši umístíte kurzor na místo, o kterém si myslíte, že je správné a kliknete. Na rozhodnutí máte přibližně deset sekund. Hodnotí se přesnost, s jakou odhadnete polohu hledaného místa (města). Jinými slovy: jak přesně zabodnete vlaječku do slepé mapy.

Body se však přičítají i podle toho, jak rychle na otázku reagujete. Pokud se netrefíte přesně, zobrazí se i informace o kolik kilometrů jste se spletli. Kromě měst a míst se můžete nechat vyzkoušet i z vlajek států, ale také ze známých míst, které se budou zobrazovat na fotografiích.

Zkoušení je postupně těší. Hra má totiž několik úrovní. Pro postup do další přitom musíte dosáhnout požadovaného počtu bodů. Otázky se postupně opakují, takže pokud budete cvičit, můžete se stát mistry.

Travelpod.com

Podobné stránky
Ilike2learn.com – test ze zeměpisu
Tým.cz – zeměpisné grafické hra a testy


Uwwwízlo v síti

Být na obálce Cosmopolitanu, Time či časopise s titulkem Muž roku? Tak to vám umožní Photo505.com. Vyberte si šablonu, nahrajete obrázek obličeje a služba vám během chvilky vytvoří působivou fotografii. Tu si můžete stáhnout, sdílet na Facebooku, Twitteru či získat EMBED kód nebo odkaz na fotografii.

Co se dnes či v minulých dnech stalo, zjistíte snadno na celé řadě zpravodajských serverů. Chcete-li však získat informace co se stalo v aktuální den před několika lety, pak zavítejte na web Neaktuality.cz.

Vezměte grafiku vyhledávače Google, své jméno a rozměr vizitky. Pomocí těchto tří věcí vyrobíte během chvilky zajímavou a hlavně vtipnou navštívenku. Tedy za předpokladu, že informace o vás Google indexuje – např. po zadání vašeho jména a třeba názvu firmy se objevíte na první pozici.

Ale pozor, má to i nevýhody. Za prvé byste museli Google zažádat o schválení používání jejich loga, a pak nějaký SEO expert by vás z první pozice mohl během několika dnů či týdnů z první pozice "vyšoupnout". Vizuál papírové vizitky najdete zde.

Google me card

Nejčtenější

Na Měsíci je život. Pochází ze Země, zanesla jej tam izraelská havárie

Na Měsíci je nyní tisíce želvušek (Milnesium tardigradum), které přežijí...

Člověk na Měsíc nevkročil od roku 1972. Přesto lze říci, že na něm je pozemský život. Izraelská sonda Berešit totiž na...

Družici se marně snažili dostat pod kontrolu. Jaderný reaktor zasáhl Kanadu

Druhý největší nalezený díl Kosmosu 954 na zamrzlém Velkém Otročím jezeře....

Co se stane, když satelit s jaderným reaktorem na palubě spadne na Zem? O tom se mohli nejlépe přesvědčit Kanaďané v...

Byl mocný a vlivný. Poprvé můžete vidět, jak se v Evropě zatýká diktátor

Zadržení Slobodana Miloševiče

Když přistáli v Bosně, Milošević si demonstrativně utřel kapesníkem boty, jakoby mu je tento stát zamazal něčím...

První test v ČR: Sennheiser Ambeo je soundbar z kategorie zázraků

Sennheiser Ambeo

Třináct reproduktorů, třináct zesilovačů, roky vývoje algoritmů a obvodů pro zpracování prostorového zvuku, reprodukce...

Na prahu objevu. Hledali středověký příkop, narazili na neznámé podzemí

Nejen na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Na snímku odhalený průhled do...

Mohla to být jen zavezená díra nebo bezcenné zbytky pobořeného zdiva. Na místě georadarem nalezené anomálie se však...

Další z rubriky

Apple chystá pořady za šest miliard dolarů, podpoří vlastní TV platformu

Streamovací služba Apple se jmenuje TV+

Společnost Apple se chystá vydat přes šest miliard dolarů (140 miliard Kč) na výrobu vlastních pořadů. Ty se mají...

Střelec vyvěsil manifest na „doupě zločinu“. Bylo správné 8chan smazat?

Web 8chan zmizel z internetu poté, co byl opakovaně spojen s americkým „domácím...

Společnost Cloudflare, která zajišťuje webové služby, vypověděla po útocích v El Pasu služby diskusnímu fóru 8chan. Na...

Jak prodělat miliardu dolarů? Gigant se s ostudou zbavuje blogové platformy

Cena služby Tumblr klesla mezi lety 2013 a 2019 o 99 %

Americká společnost Verizon prodává blogovací službu Tumblr. Ještě před šesti lety měl Tumblr hodnotu 1,1 miliardy...

Najdete na iDNES.cz