iDot: V prosinci byla návštěvnost českého internetu historicky největší

aktualizováno 
Které weby navštěvovali čeští uživatelé v minulém měsíci nejvíce? Nebylo to zpravodajství, nehledala se práce ani se nekupovala auta. V návštěvnosti vylétly "pohlednicové" servery a sněhová zpravodajství.

Ačkoliv to zní možná paradoxně, čeští internetoví návštěvníci brouzdali v prosinci nejvíce za poslední léta. Na servery zavítalo 2,78 milionu různých uživatelů. Je to o procento více oproti dosud rekordní návštěvě 2,75 milionu uživatelů v říjnu. Návštěvnosti napomohly především svátky a s nimi související posílání přání či vyhledávání informací o zimní dovolené - vyplývá ze statistik iDot, které jsou zveřejňovány každý měsíc. 

Na prvních pěti pozicích se oproti minulému měsíci žádné změny nekonaly. První místo suverénně obhájil Seznam (téměř 1,966 miliónu unikátních návštěvníků - UV). Také na druhém a třetím místě se umístily portály - Atlas s 892 tisíci UV a Centrum s počtem o 60 tisíc UV nižším. Prosinec ovšem pro některé portály zaznamenal v porovnání s listopadem pokles, u Atlasu -2,64 procent. 
Čtvrtý v uplynulém měsíci skončil iDNES s 767 tisíci UV a meziměsíčním poklesem 4,43 procenta. Páté skončily jízdní řády IDOS (531 tisíc UV, +14,31 procenta).
Zajímavé bude sledovat v nejbližších měsících návštěvnost webu SMS.cz. Ten je živ především díky začlenění SMS bran všech tří českých mobilních operátorů. Po zpoplatnění odesílání textovek z webu jednoho z nich budou statistiky za přespříští měsíc jistě zajímavé (prosinec 404 tisíc UV, 0,02 nárůst).

O několik (někdy i desítek) procent šly dolů v unikátních přístupech za den prakticky všechny freemaily. Mujmail patřící Atlasu si pohoršil o 15 procent (8500 UV/den), email.centrum.cz (31200 UV/den) a Seznam E-mail (95900 UV/den) navštívilo denně shodně o 8 procent uživatelů méně než v listopadu. Schránku na Volny.cz (12300 UV/den) si vybralo oproti předchozímu měsíci o 30 procent uživatelů méně.

Vánoční období nesvědčilo ani zpravodajství - zpravy.idnes.cz šly dolů o celých 32 procent (16800 UV/den). České noviny spadly o 20 procent na 7300 UV/den, Lidovky o procent 15 (7500 UV/den), iHNed o 25 procent (4900 UV/den) a Mojenoviny.cz (3100 UV/den) o 14 procent . Bulvární Blesk ani další weby v auditu zveřejněny nebyly. Uvidíme, jak si povedou Novinky.cz, které se přetransformovaly ve zpravodajský web. Ten připravují i Lidové noviny, a tak by každý přední český deník mohl mít vlastní zpravodajský portál.

Po několika měsících začaly být auditovány servery společnosti CPress. Živě mělo měsíčně téměř 94 tisíc UV (Technet 87500), Mobilmania 79300 tisíc (Mobil.cz 170 tisíc). Herní server Doupě ukořistil za měsíc necelých 40 tisíc UV (BonusWeb téměř 272 tisíc).

Zájem nebyl v prosinci o auta (AAA auto -25,96 procent oproti listopadu) a práci (volna-mista.cz -44,48 procent). Asi nejnavštěvovanější Jobs.cz ve statistikách zastoupen není.

Tradiční boom v auditovaném období zažívají dva typy serverů: první se věnují sněhovému zpravodajství - Snih.atlas.cz poskočil o více než 500 procent, druhé slouží k zasílání virtuálních pohlednic. Této kategorii dominoval s téměř dvousetprocentním nárůstem web pohlednice.centrum.cz.

V prosinci vzrostl meziměsíčně i počet českých uživatelů internetu, a to o 2,85 procenta na 2,6 milionu návštěvníků. Průměrný návštěvník strávil na síti za měsíc dvě hodiny a 37 minut, což je o 21 minut méně než v listopadu. V průměru si v prosinci prohlédl 146 stran, tedy o 11 procent méně než předchozí měsíc.

Nejpoužívanějším poskytovatelem internetového připojení byl Internet OnLine s 463 594 uživateli (21,45 procent všech uživatelů). Následuje Czech OnLine s 372 117 uživateli a Tiscali s 345 501 aktivními klienty v prosinci.

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Google věnoval miliony dolarů Wikipedii. Ví, že ji bude potřebovat

Společnost Google věnovala otevřené internetové encyklopedii Wikipedia miliony...

Firma Google věnovala další tři miliony dolarů (přes 67 milionů korun) neziskové organizaci Wikimedia, provozovateli...

Nový doplněk do prohlížeče Chrome vám zkontroluje bezpečnost hesel

Google upozorní na kompromitované heslo v rozšíření, které vám v prohlížeči...

Google připravil nové rozšíření do svého prohlížeče Chrome. Novinka má prozradit, zda vaše heslo nebylo kompromitováno.

Rusko se chce opřít do Facebooku a Twitteru. Nedodržují tamní podmínky

Ilustrační snímek

Roskomnadzor oznámil, že tento týden zahájil správní řízení vůči společnostem Facebook a Twitter, které ve stanovené...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz