Human Transporter - revoluční dvoukolové vozítko konečně v prodeji

aktualizováno 
Málokterý vynález vzbudil ještě před svým oficiálním ohlášením tolik rozruchu jako Human Transporter. Toto geniální vozítko je, i když zatím pouze v počtu třiceti kusů, již v prodeji a podle výrobce jej bude chtít každý. Má to jednu malou vadu, a tou je cena.

Pouhých třicet zájemců má možnost si nyní (oficiální prodej startuje v březnu) zakoupit revoluční dvoukolové vozítko Segway Human Transporter (SHT). Mobilní zařízení závislé na reakcích těla pasažéra je k mání v předprodeji na Amazonu za vyvolávací cenu $4,950.00. Ačkoli je za tyto peníze možné koupit slušnou, pár let starou ojetinu či nový skútr, po vozítku se jen zapráší. Dokonce je očekáváno, že tento vynález století, jak je SHT též nazýván, bude mít brzy každý. Nevěříte?

Segway Human Transporter

Revoluční vynález byl poprvé oficiálně představen počátkem prosince minulého roku. Nicméně Human Transporter vzbudil rozruch již několik měsíců předtím, když byl několikráte spatřen při testování.

Tvůrce i investoři prohlásili, že vozítko bude za pár let všude a každý ho bude chtít.

Segway Human Transporter

Co je však na Human Transporteru tak převratného? Především je to technologie, jakou je vozítko vyrobeno a jak vlastně pracuje. Na první pohled vypadá dopravní prostředek velmi jednoduše, jedná se o dvoustopé vozítko. Jeho stabilitu však zajišťují a vyhodnocují 100x do sekundy čidla a mikropočítače starající se o to, aby pasažér nespadl. Řidič sám také určuje rychlost vozítka, ta je tedy ovládána prostým přenesením váhy člověka. Maximálně dvoukolka jede 27 kilometrů za hodinu. Poháněna je elektromotorkem.

Startování HT je zajištěno elektronickým klíčem, ten v paměti uchová data o svých uživatelích. Váha pasažéra by však neměla překročit 110 kilogramů. Podvozek je 20 centimetrů nad zemí, nehrozí tak jeho poškození.

Human Transporter bere energii z baterií umožňujících ujetí zhruba 30 kilometrů. Nabití baterie se pohybuje v řádu pár korun. Výrobce plánuje uvedení hned několika modelů - do města či do terénu, městský povoz uveze až 35 kilogramů nákladu.

Segway Human Transporter

Využití by mohlo vozítko najít všude, kde je nutné chodit po vlastních, na propagačním videu výrobce je na HT jako doma i lokaj. Práce a puchýřů by byli ušetřeni také pochůzkáři či zdravotní sestry. Ve Spojených státech se plánuje nasazení dvojkolky u pošťáků. Vozítko bylo testováno též vozíčkáři a také oni se s upraveným Human Transporterem sžili.

Pro Human Transporter bylo nutné vyvinout speciální druh pneumatik. Tohoto úkolu se jal Michelin a výsledkem je pneu "Balance", odolná, měkká a především na parketách stopy nezanechávající pryž.

Co na první pohled brání masovému rozšíření vozítka, je jeho cena. Více než 150 tisíc korun je příliš vysoká částka na to, aby se s dvojkolkou prohánělo více lidí než jen vrchních deset tisíc. Cena samozřejmě klesne, je však těžké spekulovat na kolik. Ovšem právě náklady na pořízení rozhodnou o masovějším rozšíření tohoto revolučního vynálezu.

Kompletní specifikaci Human Transporteru naleznete $1#science">zde

Autor:
 

Nejčtenější

Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Nový doplněk do prohlížeče Chrome vám zkontroluje bezpečnost hesel

Google upozorní na kompromitované heslo v rozšíření, které vám v prohlížeči...

Google připravil nové rozšíření do svého prohlížeče Chrome. Novinka má prozradit, zda vaše heslo nebylo kompromitováno.

„Chlape, jsi přece vědec!“ Internetoví šmejdi nabízejí zázrak na počkání

Chcete zhubnout bez námahy? Zbohatnout bez jakýchkoli znalostí? Omládnout o...

Chcete zhubnout bez námahy? Zbohatnout bez jakýchkoli znalostí? Omládnout o patnáct let? Nebo platit méně za benzin...

Některé stránky ruské televize RT zmizely z Facebooku. Síť je zablokovala

Jak zrušit účet na Facebooku?

Sociální síť Facebook v rámci své snahy o boj s dezinformacemi zablokovala několik stránek s napojením na Rusko. Mezi...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz