Uživatelé servisu pro knižní vyhledávání si tak podle sdělení firmy zveřejněném ČTK budou moci stahovat ve formátu PDF soubory knih pro pozdější čtení, prohledávání za pomoci klíčových slov i pro vytištění. Pod tento program však nespadají žádné knihy chráněné copyrightem. U nich Book Search pouze ukazuje základní bibliografické informace, popřípadě drobné úryvky textu, pokud nemá Google s vydavateli dohodnutu možnost zveřejnění obsáhlejších pasáží.
Zdá se, že firma tak využije svůj projekt print.google.com, na kterém Google spolupracuje se s New York Public Library a čtyřmi univerzitními knihovnami ve Stanfordu, Harvardu, Michiganu a Oxfordu. V jeho rámci firma skenuje knihy v těchto univerzitích knihovnách, které již nejsou copyrightem chráněny.
V nabídce mimo jiné naleznete historii Občanské války v USA, romány Henryho Jamese, biografie nejbohatších obyvatel New Yorku a vládní dokumenty. Během příštích několika let chce Google do své knihovny naskenovat několik milionů knih.
Původní projekt společnosti Google na vyhledávání v elektronických knihách narážel na odpor vlastníků autorských práv a firma hodlala dokonce zprovoznit jejich půjčovnu. Google chtěl knihu půjčit na týden. Největší problém však byl ve vytvoření dostatečné ochrany, která by měla zamezit knihu využívat i po vypršení výpůjční doby