Čermák: Kam létají i kosmonauti pěšky... A dalších devět klipů

aktualizováno 
Tentokrát opět tipy, které se sešly v posledních týdnech a "nekvalifikovaly" se na samostatné články. A opět ruční práce, posbíráno pro čtenáře Technetu s péčí a láskou.

Testovací toaleta pro vesmírné lety | foto: NASA

Ve všech případech jde o video, často o klipy, které z nějakého důvodu sbírají statisíce nebo miliony diváků. Většinou nění těžké odhadnout proč.

Panda nebo Chuck Norris?

Že panda umí kung-fu, víme z hollywoodského filmu. Ale že to s dřevěnou tyčí zvládá taky brtník, je celkem novinka. Video pořízené v zoologické zahradě v japonské Hirošimě sbírá miliony shlédnutí na mnoha videoserverech. Hodně dobrá věc! Znalci webu se domnívají, že v medvědí kůži mohl být schovaný Chuck Norris.

Odhalené kosmické tajemství

Nejčastější otázka, kterou dostávají astronauti? Zkuste si tipnout.
A) Je země opravdu kulatá?
B) Viděli jste na oběžné dráze mimozemšťany?
C) Poslyšte, a jak vy to v tom vesmíru vlastně děláte?

C) je správně, samozřejmě

Otázka ještě zní, čím přesně je míněně v dané otázce ono "to". Kdo myslí na sex, tak je samozřejmě na dobré stopě, pohlavní život je ve stavu beztíže komplikovaný a i tímto tématem se už mnozí seriozně zabývali. Nicméně vzhledem k okolnostem není pro tento druh trávení volného času ve vesmíru zase tolik příležitostí.

A tak nejčastěji kladená otázka v přesné formulaci zní: Jak chodíte ve vesmíru na záchod? Podrobnosti ve videu NASA, které odhalí všechno.

Auto snů

Taky nesnášíte ty frajírky, kteří si koupí sporťák a nejbližší víkend ho začnou pulírovat na ulici před domem všem na očích? Jako třeba tenhle chlápek, který šmudlá vypíglovaného veterána ferrari? I když ... možná je to trochu jinak.

Boží dopuštění

Stěžujete si na počasí? Máte pravdu, v posledních týdnech opravdu za moc nestojí. Stále zima, bouřky, pak zase horko, zima, pořád dokola. Někdy padají i kroupy. Až budete na středoevropské počasí vážně nakrklí, podívejte se na jedno menší krupobití v Oklahomě. Pracovní název videa: Oh my God?!

Svatba po japonsku

Když se berou profesor robotiky a zaměstnankyně firmy, která tzv. humanoidní roboty vyrábí, pak je jasné, že nečekají od člověka provádějícího obřad nějaké ... hezké lidské slovo. Ba naopak. Oni lidského v tomto ohledu nečekají nic.

Proč by si také měli svatbu kazit rutinérem, který obřady provádí jak na běžícím pásu? Povolali robota. Neovládám plynně japonštinu, takže neumím říct, jak se to povedlo. Ale zjevně ano. A když manželství v budoucnosti nevyjde? Vždycky bude možné říct, že byla chyba už v programu.

Přeborník

Nevíme, jestli by se například trojskokanka Šárka Kašpárková nebo basketbalista Nice Carter mohli z tohoto videa něco poučit. Každopádně zachycuje mimořádnou techniku, skvělou práci svalů a taky eleganci pohybu. Výsledek? Výskok až do výšky rovnající se desetinásobku výšky tělesné. Neuvěřitelné? Prostě skokani jak se patří.

Povedená reklama

Kdo obvykle účinkuje v reklamě? Hezcí mladí lidé, kterým se všechno daří a nemají žádné problémy. Ale aby právě tyto vlastnosti vynikly, musí být i v reklamě tací, kterým nejde vůbec nic. Nebo kterým to nejde předtím, než jim inzerovaný produkt vyrazí na pomoc. Člověk nemusí být vyloženě škodolibý, aby ho tenhle sestřih z reklam potěšil.

Hudba sfér, pardon, oken

Byla to jedna z nejlepších verzí Windows, které pamatuju. Nebo byla minimálně mnohokrát lepší než Visty, které přišly po ní. Řeč je samozřejmě o Windows XP. Nehledě na to, že jsme ani nevěděli, jak byla tahle wokna muzikální. Aneb i když měla nějaký problém, znělo to jako jazzová improvizace. Těch problémů musí být ve skutečnosti pár set, a ještě ve správném pořadí … ale pak už to rozhodně stojí za poslech.

Noční režim

Zííív ... všechno hezké jednou končí. I vysílání. Klip parodující "konec vysílání", jak si na něj možná ještě vzpomenou pamětníci. Ano, to bylo v dobách, kdy v televizi účinkovaly hlasatelky, pauzy vykrývala hrající si koťátka a v noci byl v budově televize jen noční vrátný. Dobrou noc.

Šokující první pomoc

Absolvovali jste ve škole nebo jinde kurz první pomoci? Jak zachránit člověka bez známek života? Pak asi víte všechno o uvolnění dýchacích cest, umělém dýchání nebo masáži srdce. Tyhle věci se dají naučit, byť jejich trénink a získání praktických zkušeností není zrovna zábava. Nebo ... počkat ... že by ano? Něco nám zatajili. Podívejte se. (Ale až od 18 let)

 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Další z rubriky

Rusko si kvůli válce vyzkouší odpojení od světového internetu

Ilustrační foto - internet

Rusko plánuje operaci, při níž che vyzkoušet, zda se dokáže odstřihnout od světového internetu a zvládne ho provozovat...

Tipy na weby: jak parkovat v Praze nebo převedení textu z obrázku

Ilustrační foto - parkování

Parkování v Praze nemusí být peklem na zemi. Pomůže web ParkujVklidu.cz. Texty z obrázků již nemusíte přepisovat ručně....

Facebook bude muset v Německu omezit zpracování dat uživatelů

Logo Facebooku

Facebook nesmí podle rozhodnutí německých úřadů spojovat data uživatelů, která získal z různých platforem.

Najdete na iDNES.cz