Vražedný Kinect, nigerijský Google a mazliví programátoři. 25 aprílů

aktualizováno 
V době virálních videí, agresivního marketingu a neomezených možností techniky se musí aprílové žertíky opravdu činit, aby si jich vůbec někdo všiml. Vybrali jsme tři desítky nejlepších prvodubnových internetových vtípků.

Fantastická upoutávka na neexistující hru Assassin’s Creed for Kinect krásně ukazuje výhody i nevýhody pohybového ovládání.

Přestože žádný z letošních aprílů se zřejmě nedostane do síně slávy nejlepších aprílů všech dob, neděle 1. dubna 2012 připravila mnoho vtipných překvapení z celého světa. Žádné sice nijak zvlášť nepřekvapilo a málokterý apríl byl opravdu zaměnitelný se skutečností, ale zasmáli jsme se, a totéž slibujeme vám.

Hitem letošního CESu byly ultrabooky - lehké tenké počítače. Sony to ale u modelu VAIO Q trochu přehnalo - budou rádi, když se do něj vejde aspoň baterka...

Sony se pochlubilo opravdu malým ultrabookem Vaio - těžko se do něj vejde i ta...
Sony se pochlubilo opravdu malým ultrabookem Vaio - těžko se do něj vejde i ta...

Sony se pochlubilo opravdu malým ultrabookem Vaio

Profesionálně sestavená fanouškovská reklama na (zatím) fiktivní hru Assassin's Creed opravdu stojí za podívání. Záběry jsou ze skutečné hry, za videem ovšem nestojí žádná z uvedených firem.

Fantastická upoutávka na neexistující hru Assassin’s Creed for Kinect krásně...
Fantastická upoutávka na neexistující hru Assassin’s Creed for Kinect krásně...

Fantastická upoutávka na neexistující hru Assassin’s Creed for Kinect krásně ukazuje výhody i nevýhody pohybového ovládání

Z opačného konce herních parodií je tu populární kytarovka RockBand, tentokrát ale jako desková hra. Možná ztratí trochu na dynamice, ale co na tom, můžete si ji zase zdarma a legálně stáhnout z webu.

Google tradičně patří k hlavním hráčům na poli aprílových vtípků. Letos jich má na svědomí přinejmenším patnáct. Tím nejméně nápadným, ale poměrně vynalézavým, je rozbor přijímacího řízení pro mazlíčky, které si zaměstnanci mohou přivést do kanceláří. "Nebojte se ukázat svou osobnost," radí HR (nebo vlastně CST - Canine Staffing Team). "Je to nakonec jako u lidí - nejlepší kandidáti jsou přátelští, energičtí a hraví - a nekoušou."

Fork = vidlička. Forking = odbočka od hlavní vývojové verze projektu.

Spoon = lžíce. Spooning = forma tulení, kdy se oba k sobě přitisknutí partneři dívají jedním směrem a leží za sebou.

Návod pro programátory, jak lépe spolupracovat díky

Návod pro programátory, jak lépe spolupracovat díky "spooningu"

A teď už by slovní hříčka a krásně "neobratně" natočené video programátorů z bitbucket.org mělo dávat smysl...

8bitová verze Map Google je dost možná nejpopulárnějším aprílovým žertíkem roku 2012. Zaslouženě - graficky povedená, do detailu propracovaná a ještě ke všemu s perfektně nostalgickým videem. V retro barvách je dokonce i Street View.

Mapy Google v 8bitové edici
Google Mapy v zobrazení

Google Mapy v zobrazení "Quest" pro 8bitové herní konzole

Populární americký komik Conan O'Brien šéfredaktorem serveru Mashable? Bohužel, nebo naštěstí, je to jen na jeden den.

Conan O'Brien šéfredaktorem Mashable? Na apríla je možné všechno

Conan O'Brien šéfredaktorem Mashable? Na apríla je možné všechno

Vypadl vám internet? Nevadí. Kamion týdně vám doručí všechna videa, zabalená do krabic podle kategorií, takže máte všechny klipy stále k dispozici. Nevěříte?

YouTube přišlo s dlouho očekávanou nabídkou DVD edice. Důmyslný krabicový...

YouTube přišlo s dlouho očekávanou nabídkou DVD edice - důmyslný krabicový systém zajistí snadnou prohledávatelnost

Nemyslete si, že vás Google nechá na holičkách - k hromadě DVDček dostanete i přístrešek, kde je všechny schováte... Cloud najednou nevypadá tak neprakticky, že?

Pojem Umwelt lze přeložit jako "svět kolem nás", a vyjadřuje sebestředné vnímání světa, ovlivněné mnoha predispozicemi - kulturou, úhlem pohledu, jazykem... A v tomto případě třeba tím, jaký prohlížeč používáte nebo jaké široké máte okno.

Populární geekovský komiks XKCD.com se každému zobrazil jinak, podle jeho...

Populární geekovský komiks XKCD.com se každému zobrazil jinak, podle jeho prohlížeče, velikosti okna a možní i dalších parametrů - takhle vypadal v IE a Opeře

XKCD v širokém okně Chrome

XKCD v širokém okně Chrome

XKCD.com ve Firefoxu

XKCD.com ve Firefoxu

Pokud si stěžujete na příliš mnoho ovládacích a klikatelných prvků u služeb Microsoftu, pak se při pohledu na příkazovou řádku Skycmd.com jistě zaradujete. Přestože se tváří jako vtip, skutečně se může napojit na vaše soubory v cloudu.

Microsoft SkyDrive představil opravdu rychlé ovládání přes příkazovou řádku

Microsoft SkyDrive představil opravdu rychlé ovládání přes příkazovou řádku

Pitomost? Ano. Ale taky pěkná parodie na éru "chci všechno a chci to teď hned".

Věřili byste, že i v dnešní době může někdo naletět tzv. nigerijským dopisům? Jeden z nejznámějších e-mailových podvodů si stále nachází svou cílovou skupinu nezkušených důvěřivců. Na to naráží i parodie na vyhledávač Google (dříve na nigeriagoogle.com, teď již nedostupný).

Parodie na nigerijské dopisy o milionových dědictvích - za stránkou...

Parodie na nigerijské dopisy o milionových dědictvích - za stránkou nigeriagoogle.com ale nestojí Google, ale soukromý podnikatel Shed Simove

Jestli jsem u některého aprílu váhal, zda je o apríl, byl to tento. Google totiž skutečně vyvinul auta, která nepotřebují řidiče, a to, co tato auta zvládnou na testovacím okruhu je rozhodně víc, než dvě otočení volantem potřebná pro okruh NASCAR (díky, Onion). Ale Google nám potvrdil, že jde o vtip. To, co ale automatická auta bez řidičů předvádějí v amerických ulicích (zvláště v Nevadě a Kalifornii) za plného provozu si zaslouží větší obdiv.

Auta, která nepotřebují řidiče, Google skutečně má. Ale jejich zapojení do...

Auta, která nepotřebují řidiče, Google skutečně má. Ale jejich zapojení do závodů NASCAR je jeden z mnoha aprílových vtípků

Ani Richard Branson není v aprílech žádným nováčkem, a Virgin má každý rok něco přichystaného. Tentokrát je to skutečně žhavá nabídka...

Bransonova Virgin se vydá k jádru Země a vezme vás i Toma Honkse s sebou

Bransonova Virgin se vydá k jádru Země a vezme vás i Toma Honkse s sebou

Proč Microsoft koupil Skype? Přece kvůli inovacím... Spojení prý nevypadává zdaleka tak často, není nutná registrace a stačí P2P propojení.

Skype modernizuje...

Skype modernizuje...

Reklamy jsou přítulné skoro jako kočičky, přesto si ale majitelé AdBlocku mohli přejmenování na CatBlock všimnout celkem rychle.

Roztomilé využití memu LOLcats k přejmenování populárního doplňku AdBlock se...

Roztomilé využití memu LOLcats k přejmenování populárního doplňku AdBlock se nespokojilo jen s vtipným blogovým zápiskem

Dvě ruce, dvě myši, dva kurzory a produktivitě už nestojí nic v cestě. Multitasking v Chrome najde použití nejen při intenzivním brouzdání, ale dává možnost oběma partnerům prohlížet poštu současně na jedné obrazov... "Kdo je to ten David?"

Google Chrome Multitask Mode nabízí díky dvěma možnostem a dvěma kurzorům...

Google Chrome Multitask Mode nabízí díky dvěma možnostem a dvěma kurzorům možnost pro dvě ruce

MS Office samozřejmě na GNU/Linuxu běží ve své cloudové verzi, ale na desktopovou aplikaci neskočíme...

Microsoft Office pro Linux? Že by si softwarový gigant podkopával svůj...

Microsoft Office pro Linux? Že by si softwarový gigant podkopával svůj nejsilnější strom příjmů?

Fanouškové této klasické strategie si rádi zavzpomínají u popisu nově přidané civilizace neandrtálců.

Skautky a skauti pozor. Nemusíte už svoje vyťukávací schopnosti schovávat pro šifrovací hry - Google uvedl novou klávesnici pro moresovkové zadávání textu.

Pokud by se vám něco takového náhodou opravdu hodilo, příslušné, zcela vážně míněné aplikace, pro Android skutečně existují.

Všechny tablety vypadají stejně - tenká obdélníková placička™ s velkým dotykovým displejem. Teprve Toshiba se odvážila vnést do tvarů trochu kreativity. Tedy když nepočítám Sabre Pyramid.

Toshiba se konečně vzepřela nudným obdélníkovým tabletům

Toshiba se konečně vzepřela nudným obdélníkovým tabletům

Ideálem vyhledávače Google je jednoduchá použitelnost - vyhledávač by měl vědět, na co se ptáte a jak vám má odpovědět. Jak by to vypadalo, kdyby ideálem byla naprostá přesnost zadání? Šíleně.

Opravdu, ale opravdu pokročilé hledání Google

Opravdu, ale opravdu pokročilé hledání Google

Jednoduchý vtípek, ale taky jeden z těch, na které se možná mohl někdo nachytat (i když jen proto, že blogy opravdu vymírají po desítkách...).

Samsung na blogu oznámil ukončení činnosti (zvýraznění prvních písmen jsme...

Samsung na blogu oznámil ukončení činnosti (zvýraznění prvních písmen jsme dodali my)

To, že meziplanetární internet je reálný projekt, nám Vinton Cerf potvrdil už před pěti lety. Ale že by se na něj tým Google Analytics připravil už teď?

Oblíbený geekovský obchod využil trvající poblouznění iPadem a zviditelnil se nepřehlédnutelnou hračkou -iPadovou bárbínkou. Tedy aspoň doufáme, že je to vtip.

Jak vylepšit hračku za 500 dolarů?

Jak vylepšit hračku za 500 dolarů?

Autor:

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

Nepochopil, co po něm chlípný esesák chtěl. Přežil pochod smrti

Tetovaná předloktí rodiny Taussigů.

Když bylo jeho synovi 11, uvědomil si, že ve stejném věku on musel do koncentráku. Proto se rozhodl své vzpomínky vydat...

U Prochorovky to bylo jinak. Němci nám kradou tankovou bitvu, zuří Rusko

U Prochorovky se v červenci 1943 odehrála jedna z největších tankových bitev.

Nejslavnější tanková bitva u Prochorovky je ruská propaganda, napsal Die Welt s odkazem na zjištění německých a...

Evropský regulátor objevil nový problém Boeingu 737 Max s autopilotem

Zaparkované Boeingy 737 MAX v továrně ve městě Renton na severovýchodě USA

Evropský úřad pro bezpečnost v letectví odhalil nový problém s uzemněnými letouny Boeing 737 Max. Chyba se týká funkce...

K síti se připojila největší solární elektrárna. Rekord dlouho nevydrží

Pohled na elektrárnu Nur Abú Zabí ze vzduchu

Ve Spojených arabských emirátech k začátku července spustili největší fotovoltaickou elektrárnu na světě. Má maximální...

Amatérský astronom vyfotografoval supertajný americký raketoplán X-37B

Americký raketoplán X-37B na orbitě

Nizozemský pozorovatel satelitů a vědecký novinář Ralf Vandebergh nejspíš udělal nejlepší fotku svého života. Podařilo...

Další z rubriky

Webové stránky prodejce CZC.cz šířily vir. Mohl za to reklamní systém

Ransomware je velmi nepříjemným druhem virů.

Návštěvníci webových stránek prodejce elektroniky CZC.cz mohli za určitých okolností čelit útoku vyděračského viru....

Tipy na weby: interaktivní mapa poštovních schránek či situace v dopravě

Schránky.nastojte.cz

Najít poštovní schránky České pošty pomůže mapa na webu Schránky.nastojte.cz. Vytvořit a zkompletovat vzpomínky o svém...

Facebook a spol. postihl velký výpadek. Problémy měli lidé v Evropě a USA

Logo Facebooku

Sociální síť Facebook postihl výpadek. Problémy měly tisíce uživatelů po celém světě. Nejvíce potíží hlásili uživatelé...

Najdete na iDNES.cz