Středa 2. prosince 2020, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 2. prosince 2020 Blanka

Zakázané americké on-line služby fungují i v ČR. A spustíte je zdarma

Hola Unblocker je šikovný doplněk pro prohlížeče Chrome a Firefox. S jeho pomocí si vychutnáte pro české uživatele zakázané on-line služby, jako je například chytré rádio Pandora nebo katalogy seriálů a televizních show Hulu a CBS.

Hola Unblocker jako nenápadný doplněk prohlížeče Google Chrome | foto: screenshot Technet.cz

"Omlouváme se, ale tento obsah není ve vašem regionu dostupný." Podobná sdělení na české uživatele internetu čekají vždy, když si zkusí pustit některé služby, které jsou určeny jen třeba pro americký, nebo britský trh.

Typicky jsou to služby hudby nebo videa na přání. I kdybyste za ně chtěli platit, nebo byli rodilý Američan na návštěvě v Česku, s českou IP adresou nemáte šanci. Důvodem omezení jsou autorská práva. Provozovatel služby má licenci na vysílání autorských děl jen na určitém území, a tak musí zajistit, aby nebyly dostupné odjinud.

To znamená, že pokud doletíte do USA a připojíte se k internetu, tak i na vašem počítači bez problémů pojedou. Jakmile se však k síti připojíte přes českého poskytovatele, filtr IP adres k vám obsah nepustí.

Způsobů, jak takové restrikce obejít, je hodně. Zpravidla jsou však placené, nebo mají vedlejší efekty. Například znatelné zpomalení internetu při "tunelování" na proxyserver v USA.

Snadné a funkční řešení

Hola Unbloker nyní umí zpřístupnit tyto služby:

Hulu
Netflix
Pandora
CBS.com
FOX.com
BBC iPlayer
iTV Player

Existuje elegantní řešení, které, zdá se, funguje. Je zdarma a naprosto nenáročné na instalaci a nastavení. Hola Unblocker je k dispozici jako doplněk pro webové prohlížeče Chrome a Firefox.

Stáhnout si můžete i aplikaci pro Windows a MacOS - ta kromě odblokování "zakázaných" služeb funguje jako "akcelerátor" rychlosti připojení, ale moc nadšení jsme z ní nebyli. Tedy pokud nejste v Číně nebo v Íránu a nechcete na zakázaný Facebook. Pak vám aplikace odvede dobrou službu.

V článku se tak budeme věnovat především doplňku pro Chrome.

Hola Unblocker

V obchodu s aplikacemi Chrome vyhledáte "Hola Unblocker" a kliknete na přidat do prohlížeče. A je to. Pak už stačí vyťukat webovou adresu služby, kterou chcete využívat. My začali se skvělou hudební aplikací Pandora.

Pandora: skvělý nástroj na rozšíření hudebních obzorů

Pandora spustila vysílání v roce 2005 a do roku 2007 byla dostupná z celého světa. Poté zasáhly regulační orgány a provozovatel musel IP filtrováním omezit pokrytí na USA, Austrálii a Nový Zéland.

Klíčovou vlastností Pandory je provázanost s algoritmy vzniklými v rámci projektu "Music Genome Project". Každá skladba je díky tomu popsána několika sty atributy, které ji velmi podrobně charakterizují (včetně takových detailů, jako je míra zkreslení elektrické kytary). A z takto dokonale popsaného katalogu Pandora vybírá skladby, které odpovídají posluchačově vkusu i aktuální náladě.

Pandora bez použití doplňku Hola Unblocker

Pandora bez použití doplňku Hola Unblocker

Pandora s použitím doplňku Hola Unblocker

Pandora s použitím doplňku Hola Unblocker

Od posluchače se vyžaduje "vytvoření rádia", což je zadání jména kapely nebo konkrétní skladby, na kterou máte aktuálně chuť. Pandora pak automaticky vybírá skladby, které by se vám mohly také líbit. Pokud se netrefí, můžete dát skladbě "palec dolů" a naopak, a takto si rádio doladíte k obrazu svému. Rádio se vám uloží do seznamu a můžete se k němu kdykoli vrátit. Různých rádií můžete mít vytvořeno více.

Z textu je asi zřejmé, že Pandoru při cestách do USA posloucháme velmi rádi. Výběr skladeb se zpravidla drží zadaných mantinelů a zároveň je dostatečně pestrý, aby nenudil ani při dlouhém poslechu. Kvalita 192 kbit/s není nic pro audiofily, nicméně při práci se sluchátky ve zvukové kartě notebooku, nebo jako podkresová kulisa z domácí sestavy zní rozumně.

Hulu.com: populární seriály, televizní show a filmy

Příkladem služby stále populárnějšího videa na přání (Video on Demand - VOD) je Hulu. Najdete zde prakticky všechny populární seriály a televizní show. Nelze obecně říci, jak rychle se po odvysílání na servery dostanou a jak dlouho na nich zůstanou dostupné. Záleží to na smlouvách mezi provozovatelem Hulu a majitelem konkrétního obsahu.

Hulu bez použití doplňku Hola Unblocker

Hulu bez použití doplňku Hola Unblocker

Hulu s použitím doplňku Hola Unblocker

Hulu s použitím doplňku Hola Unblocker

Na nové díly Modern Family (Taková normální rodinka), nebo Bones (Sběratelé kostí) se tak podíváte mnohem dříve, než se dostanou do vysílání českých televizních stanic. Počítat musíte s tím, že vše je s originálním zvukem a anglickými titulky.

Sledování pořadu je přerušováno reklamami.

Pokud vám základní nabídka nestačí, můžete si zaplatit verzi Hulu Plus. V té pak najdete celé archivy odvysílaných dílů. Reklamy jsou však i v placené verzi.

CBS: seriály, které vám Hulu nepustí

Sice je na Hulu najdete, ale při pokusu o přehrání vás systém přesměruje na přehrávač na stránkách CBS. Ale nemusí vás to trápit. Přehrávač funguje prakticky stejně, pouze reklam je nepříjemně víc. V jednom 45minutovém seriálu to bývá pět bloků po pěti reklamách, což je peklo.

Přehrávač CBS bez použití doplňku Hola Unblocker

Přehrávač CBS bez použití Hola Unblocker

Přehrávač CBS s doplňkem Hola Unblocker

Přehrávač CBS s použitím Hola Unblocker

CBS je producentem například u nás populárních seriálů Kriminálka New York/Miami/Las Vegas (CSI: New York/Miami/Las Vegas), nebo Námořní vyšetřovací služba (NCIS).

Stejně jako Hulu můžete pořad sledovat v okně prohlížeče nebo jej zvětšit na celou obrazovku. Můžete také zobrazit nebo schovat titulky. Stream je aktuálně nabízen v rozlišeních 360p, 480p, a 720p. Volbu můžete nechat i na přehrávači, který ji zvolí podle aktuální dostupné rychlosti internetové přípojky. Z amerických serverů je cesta daleká, a tak někdy kvalita klesá (a opět stoupá) i na stabilní a prakticky volné 30 Mb/s lince od UPC.

BBC iPlayer: TopGear, dokumenty, zahraniční zpravodajství

Kratší cestu, jen z Británie, bude mít vysílání BBC prostřednictvím přehrávače iPlayer. Zatímco rozhlasové vysílání jeho prostřednictvím naladíte bez omezení, pro zobrazení sekce "TV" Hola Unblocker potřebujete.

BBC iPlayer bez doplňku Hola Unblocker

BBC iPlayer bez doplňku Hola Unblocker

BBC iPlayer s doplňkem Hola Unblocker

BBC iPlayer s doplňkem Hola Unblocker

iPlayer nabízí přístup do obřích archivů seriálů, pořadů pro děti, dokumentů, filmů, hudebních pořadů, vzdělávacích programů a zpravodajství z dílny britské veřejnoprávní televize. Vše je samozřejmě v angličtině.

Smí se to?

Služba Hola Unblocker je určena pro obyvatele zemí, které dané služby nabízejí, pokud cestují do zahraničí, kde tyto služby nejsou dostupné. Pracuje na principu P2P sítě.

Redakce Technet.cz v žádném případě nechce nabádat k porušení autorského zákona, ke kterému by mohlo dojít nesprávným použitím Hola Unblocker. Vždy si proto prosím nejprve přečtěte licenční ujednání dané on-line služby.

Dejte si také pozor na porušení autorského zákona, který jako obyvatel/obyvatelka České republiky pravděpodobně porušíte už tím, že Hola Unblocker použijete. Podle §43 tohoto zákona totiž: Do práva autorského neoprávněně zasahuje ten, kdo obchází účinné technické prostředky ochrany práv podle tohoto zákona.

  • Nejčtenější

Tahák: 20 klávesových zkratek, o nichž jste možná neměli ani potuchy

Uživatelé Windows jistě znají notoricky známé klávesové zkratky jako Alt + F4, Alt + Tab, Windows + E, Windows + C,...

Promoření? Odvážný sen, tragické následky. Stádní imunita funguje jinak

Jak se nejlépe zbavit covidu-19? Už od jara mluvili někteří odborníci o kontroverzní strategii známé jako „promořování“...

U nás je zeleno, zašpiní se jinde. Pařížská dohoda ignoruje obří problém

Jedním z nejvýraznějších nedostatků Pařížské dohody o klimatu je fakt, že neřeší přesun emisí mezi státy. To, že si...

Stíhačky na silnicích. České silnice a dálnice měly sloužit letectvu

Socialistické Československo má pro případ války málo letišť, zjistilo v 70. letech tehdejší ministerstvo obrany. A...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  • Další z rubriky

YouTube chystá reklamu všude. O peníze se ale nerozdělí se všemi tvůrci

Velké změny chystá videoportál YouTube v pravidlech pro uživatele ve Spojených státech. Nově bude zveřejňovat reklamu u...

Facebook pustil vlastní seznamku už i do Česka

Více než rok poté, co sociální síť Facebook zprovoznila svou seznamku, míří tato nová služba i do Česka. Facebook...

Kdo vás platí, bude se ptát Instagram svých celebrit v Británii

Sociální síť Instagram provozovaná Facebookem v Británii přistoupila na změnu podmínek, jimiž své vlivné uživatele...

Seznamku Lidé.cz čeká vypnutí. Důvodem jsou i sexuální predátoři

Provozovatel seznamovacího portálu Lidé.cz se rozhodl během měsíce ukončit fungování této služby, která byla na...

Svůj nový vztah jsem radši šla ohlásit řediteli, říká zamilovaná Witowská

Premium Její život se letos pořádně otočil. Možná ještě víc, než když předloni bravurně zvládla prezidentskou debatu. Aby měla...

Bahamské úřady zveřejnily příčinu smrti Seana Conneryho

Bahamské úřady zveřejnily oficiální pitevní zprávu k úmrtí herce Seana Conneryho. První a nejdéle sloužící James Bond...

Promoření? Odvážný sen, tragické následky. Stádní imunita funguje jinak

Jak se nejlépe zbavit covidu-19? Už od jara mluvili někteří odborníci o kontroverzní strategii známé jako „promořování“...

Kapitán je na tahu, bude šach mat, oznámil po líbánkách Pavel své ženě

Psycholožka, terapeut a genetička vybrali na základě testů i DNA mezi více než patnácti sty přihlášenými jednotlivci...

Tři nemoci, které ohrožují mladé lidi s hektickým životem

Začínají často nenápadně, ale jejich následky mohou být fatální. Nemoci, které mladým lidem mohou vzít i život. Prvotní...