Čtvrtek 6. října 2022, svátek má Hanuš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 6. října 2022 Hanuš

Zakázané americké on-line služby fungují i v ČR. A spustíte je zdarma

Hola Unblocker je šikovný doplněk pro prohlížeče Chrome a Firefox. S jeho pomocí si vychutnáte pro české uživatele zakázané on-line služby, jako je například chytré rádio Pandora nebo katalogy seriálů a televizních show Hulu a CBS.

Hola Unblocker jako nenápadný doplněk prohlížeče Google Chrome | foto: screenshot Technet.cz

"Omlouváme se, ale tento obsah není ve vašem regionu dostupný." Podobná sdělení na české uživatele internetu čekají vždy, když si zkusí pustit některé služby, které jsou určeny jen třeba pro americký, nebo britský trh.

Typicky jsou to služby hudby nebo videa na přání. I kdybyste za ně chtěli platit, nebo byli rodilý Američan na návštěvě v Česku, s českou IP adresou nemáte šanci. Důvodem omezení jsou autorská práva. Provozovatel služby má licenci na vysílání autorských děl jen na určitém území, a tak musí zajistit, aby nebyly dostupné odjinud.

To znamená, že pokud doletíte do USA a připojíte se k internetu, tak i na vašem počítači bez problémů pojedou. Jakmile se však k síti připojíte přes českého poskytovatele, filtr IP adres k vám obsah nepustí.

Způsobů, jak takové restrikce obejít, je hodně. Zpravidla jsou však placené, nebo mají vedlejší efekty. Například znatelné zpomalení internetu při "tunelování" na proxyserver v USA.

Snadné a funkční řešení

Hola Unbloker nyní umí zpřístupnit tyto služby:

Hulu
Netflix
Pandora
CBS.com
FOX.com
BBC iPlayer
iTV Player

Existuje elegantní řešení, které, zdá se, funguje. Je zdarma a naprosto nenáročné na instalaci a nastavení. Hola Unblocker je k dispozici jako doplněk pro webové prohlížeče Chrome a Firefox.

Stáhnout si můžete i aplikaci pro Windows a MacOS - ta kromě odblokování "zakázaných" služeb funguje jako "akcelerátor" rychlosti připojení, ale moc nadšení jsme z ní nebyli. Tedy pokud nejste v Číně nebo v Íránu a nechcete na zakázaný Facebook. Pak vám aplikace odvede dobrou službu.

V článku se tak budeme věnovat především doplňku pro Chrome.

Hola Unblocker

V obchodu s aplikacemi Chrome vyhledáte "Hola Unblocker" a kliknete na přidat do prohlížeče. A je to. Pak už stačí vyťukat webovou adresu služby, kterou chcete využívat. My začali se skvělou hudební aplikací Pandora.

Pandora: skvělý nástroj na rozšíření hudebních obzorů

Pandora spustila vysílání v roce 2005 a do roku 2007 byla dostupná z celého světa. Poté zasáhly regulační orgány a provozovatel musel IP filtrováním omezit pokrytí na USA, Austrálii a Nový Zéland.

Klíčovou vlastností Pandory je provázanost s algoritmy vzniklými v rámci projektu "Music Genome Project". Každá skladba je díky tomu popsána několika sty atributy, které ji velmi podrobně charakterizují (včetně takových detailů, jako je míra zkreslení elektrické kytary). A z takto dokonale popsaného katalogu Pandora vybírá skladby, které odpovídají posluchačově vkusu i aktuální náladě.

Pandora bez použití doplňku Hola Unblocker

Pandora s použitím doplňku Hola Unblocker

Od posluchače se vyžaduje "vytvoření rádia", což je zadání jména kapely nebo konkrétní skladby, na kterou máte aktuálně chuť. Pandora pak automaticky vybírá skladby, které by se vám mohly také líbit. Pokud se netrefí, můžete dát skladbě "palec dolů" a naopak, a takto si rádio doladíte k obrazu svému. Rádio se vám uloží do seznamu a můžete se k němu kdykoli vrátit. Různých rádií můžete mít vytvořeno více.

Z textu je asi zřejmé, že Pandoru při cestách do USA posloucháme velmi rádi. Výběr skladeb se zpravidla drží zadaných mantinelů a zároveň je dostatečně pestrý, aby nenudil ani při dlouhém poslechu. Kvalita 192 kbit/s není nic pro audiofily, nicméně při práci se sluchátky ve zvukové kartě notebooku, nebo jako podkresová kulisa z domácí sestavy zní rozumně.

Hulu.com: populární seriály, televizní show a filmy

Příkladem služby stále populárnějšího videa na přání (Video on Demand - VOD) je Hulu. Najdete zde prakticky všechny populární seriály a televizní show. Nelze obecně říci, jak rychle se po odvysílání na servery dostanou a jak dlouho na nich zůstanou dostupné. Záleží to na smlouvách mezi provozovatelem Hulu a majitelem konkrétního obsahu.

Hulu bez použití doplňku Hola Unblocker

Hulu s použitím doplňku Hola Unblocker

Na nové díly Modern Family (Taková normální rodinka), nebo Bones (Sběratelé kostí) se tak podíváte mnohem dříve, než se dostanou do vysílání českých televizních stanic. Počítat musíte s tím, že vše je s originálním zvukem a anglickými titulky.

Sledování pořadu je přerušováno reklamami.

Pokud vám základní nabídka nestačí, můžete si zaplatit verzi Hulu Plus. V té pak najdete celé archivy odvysílaných dílů. Reklamy jsou však i v placené verzi.

CBS: seriály, které vám Hulu nepustí

Sice je na Hulu najdete, ale při pokusu o přehrání vás systém přesměruje na přehrávač na stránkách CBS. Ale nemusí vás to trápit. Přehrávač funguje prakticky stejně, pouze reklam je nepříjemně víc. V jednom 45minutovém seriálu to bývá pět bloků po pěti reklamách, což je peklo.

Přehrávač CBS bez použití Hola Unblocker

Přehrávač CBS s použitím Hola Unblocker

CBS je producentem například u nás populárních seriálů Kriminálka New York/Miami/Las Vegas (CSI: New York/Miami/Las Vegas), nebo Námořní vyšetřovací služba (NCIS).

Stejně jako Hulu můžete pořad sledovat v okně prohlížeče nebo jej zvětšit na celou obrazovku. Můžete také zobrazit nebo schovat titulky. Stream je aktuálně nabízen v rozlišeních 360p, 480p, a 720p. Volbu můžete nechat i na přehrávači, který ji zvolí podle aktuální dostupné rychlosti internetové přípojky. Z amerických serverů je cesta daleká, a tak někdy kvalita klesá (a opět stoupá) i na stabilní a prakticky volné 30 Mb/s lince od UPC.

BBC iPlayer: TopGear, dokumenty, zahraniční zpravodajství

Kratší cestu, jen z Británie, bude mít vysílání BBC prostřednictvím přehrávače iPlayer. Zatímco rozhlasové vysílání jeho prostřednictvím naladíte bez omezení, pro zobrazení sekce "TV" Hola Unblocker potřebujete.

BBC iPlayer bez doplňku Hola Unblocker

BBC iPlayer s doplňkem Hola Unblocker

iPlayer nabízí přístup do obřích archivů seriálů, pořadů pro děti, dokumentů, filmů, hudebních pořadů, vzdělávacích programů a zpravodajství z dílny britské veřejnoprávní televize. Vše je samozřejmě v angličtině.

Smí se to?

Služba Hola Unblocker je určena pro obyvatele zemí, které dané služby nabízejí, pokud cestují do zahraničí, kde tyto služby nejsou dostupné. Pracuje na principu P2P sítě.

Redakce Technet.cz v žádném případě nechce nabádat k porušení autorského zákona, ke kterému by mohlo dojít nesprávným použitím Hola Unblocker. Vždy si proto prosím nejprve přečtěte licenční ujednání dané on-line služby.

Dejte si také pozor na porušení autorského zákona, který jako obyvatel/obyvatelka České republiky pravděpodobně porušíte už tím, že Hola Unblocker použijete. Podle §43 tohoto zákona totiž: Do práva autorského neoprávněně zasahuje ten, kdo obchází účinné technické prostředky ochrany práv podle tohoto zákona.

  • Nejčtenější

ANALÝZA: Jak se bude dál vyvíjet válka na Ukrajině?

S tím, jak postupuje čas, se pomalu obnažují důvody účastníků války, pro které do ní šli. Zároveň již odpadly některé...

Proti invazi bojují i české tanky. Máme jen málo munice, říká ukrajinský tankista

Premium Česká republika byla jednou z prvních zemí, které poskytly bojující Ukrajině těžké zbraně, včetně bojových tanků T-72....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nejblíž za 22 let. Vysloužilá sonda pořídila snímky Jupiterova měsíce Europa

Pět let letěla sonda Juno k Jupiteru, aby v roce 2016 u něj začala svou práci. Přestože již má své původní úkoly dávno...

Chcete YouTube ve vysokém rozlišení? Zaplaťte. Uživatelé zuří

Server YouTube začal testovat novou funkci, která však pobouřila diváky. Je totiž možné, že v budoucnu bude nutné za 4K...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Windows 11 dostal balíček vylepšení. Novinky vás mohou nalákat na upgrade

Systém Windows 11 slaví svůj první rok na trhu. Týden před jeho narozeninami vydala společnost Microsoft první velkou...

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Trendy forma videí dobyla Instagram. Může za to tlak konkurence

Sociální síť Instagram se chystá na zásadní změnu. Klasická videa totiž vystřídá modernější formát Reels. Více se tím...

Podívejte se, kteří giganti vládli internetu v minulosti a kdo panuje nyní

Poměrně vysoké procento populace by si svět bez připojení k internetu již nedokázalo představit. Zdá se, že rychlost,...

Microsoft Teams jako malá sociální síť, zatímco Snapchat konkuruje Zoomu

Během tohoto týdne se objevily dvě zajímavé novinky, které ukazují, jak se propojuje svět firemní komunikace a...

Chcete YouTube ve vysokém rozlišení? Zaplaťte. Uživatelé zuří

Server YouTube začal testovat novou funkci, která však pobouřila diváky. Je totiž možné, že v budoucnu bude nutné za 4K...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Nejtěžší bylo Hance v jejích posledních dnech lhát, říká Margita o Zagorové

Je to pět týdnů, co odešla zpěvačka Hana Zagorová (†75), se kterou žil její muž Štefan Margita (66) třicet let. Pěvec...

Z odebrání titulu jsem šokovaný a smutný, říká dánský princ Nikolai

Dánská královna Margrethe II. (82) se tento týden rozhodla odebrat tituly všem potomkům svého druhorozeného syna, kteří...

Rus streamoval plynový hořák, aby se vysmál Evropanům. Twitch zasáhl

Zatímco se Evropané kvůli nedostatku plynu připravují na tuhou zimu, Rusové je provokují tím, že na internet vysílají...

Značka Lindt má ochranu, soud nařídil Lidlu zničit zásoby čokoládových zajíčků

Čokoládoví zajíčci od společnosti Lindt & Sprüngli si zaslouží ochranu před napodobeninami. Rozhodl o tom ve čtvrtek...

Po malých institucích také ČSOB. Banky začínají nabízet úroky podobné ČNB

Na předchozí zvyšování úrokových sazeb České národní banky (ČNB) začínají výrazněji reagovat zvyšováním úročení vkladů...