Aktuální situace v městské hromadné dopravě a kde se lidé milují

aktualizováno 
WWW tipy - Výluky metra, tramvají, autobusů či trolejbusů máte možnost si prohlédnout na živém schématu veřejné dopravy. Na jakých místech se lidé milují, uvidíte ve speciální mapě světa a vlastního avatara si pro profil vytvoříte raz dva.

Kde a jak? Dejte to vědět všem | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Interaktivní dopravní plán MHD
Plánydopravy.cz – www.planydopravy.cz
Cestující MHD mají novou možnost, jak vyhledávat spoje či se informovat o stavu integrované dopravy a to na webu Plánydopravy.cz.

Najdou tam interaktivní plány dopravy některých měst ČR. Například pražskou MHD najdete pod adresou praha.planydopravy.cz. V podstatě je to živé schéma veřejné dopravy, zobrazující aktuální situaci na komunikacích sledovaného území. Poradí vám odkud, kam, v kolik hodin a za jak dlouho se dostanete. Mimo to vám ještě navíc poskytne spoustu dalších užitečných informací z oblasti cestovního ruchu včetně kompletních mapových podkladů k zastávkám, linkám, obcím, bodům zájmu a ostatním objektům. Stačí na objekt kliknout a nebo nad ním pouze přejet myší.

Aktuálnost zajišťuje průběžné zanášením trvalých změn i výluk, horké aktuality v dopravě (dopravní nehody, aktuální uzavírky, mimořádnosti vlivem počasí) se zobrazují přímo v mapě. Pro vyhledání konkrétního spojení není navíc nutné znát název zastávky, jednoduše zadáte přesnou adresu a vyhledávač už sám určí nejbližší zastávku pro nejrychlejší spojení veřejnou dopravou.

Plánydopravy.cz

Podobné stránky
Jízdnířády.idnes.cz – vyhledávání v jízdních řádech
Dopravní.net – web o veřejné dopravě

Kde jste se milovali
Ijustmadelove.com – www.ijustmadelove.com
Projekt I Just Made Love pomocí Web 2.0 aplikací ukazuje na mapě světa místa, kde všude se lidé milovali. Prásknete ta svoje i vy, nebo se necháte inspirovat?

Celý projekt je jednoduchý a přitom geniální. Pomocí API rozhraní mapy Google se na stránkách zobrazuje mapa světa. V ní jsou zaneseny ikonky. Po kliknutí na některou z nich zjistíte bližší popis milování, jaké pohlaví ho vykonávalo, jaké pozice byly vystřídány a také pomocí ikonky vyjádření v jakém prostředí se akt odehrál. Přijde-li vám milování na tomto místě natolik zajímavé,máte možnost odkaz na něj poslat e-mailem komu budete chtít. Akty lze i komentovat či je hledat podle kritérií.

Jejich přidávání je potom snadnou záležitostí. Vyberte místo a klikněte pravým tlačítkem myši. Vyplňte formulář a odešlete ho. Zanášet místa milování máte možnost i přímo z mobilů iPhone nebo těch vybavených Androidem. Tento způsob záznamu má tu výhodu, že z integrované GPS rovnou bez nutnosti vaší asistence rovnou vyplní zeměpisnou polohu.

Ijustmadelove.com

Podobné stránky
Poraď.cz – internetová poradna
Ehow.com – jak na to

Tvorba vlastního avatara
Messdudes.com – www.messdudes.com
Pro rychlou tvorbu karikatur, či chcete-li avatara, vám víc než dobře poslouží web Messdudes.com. Přestože nenabízí mnoho voleb co se oblečení a obličejových rysů týče, postavička bude zase opravdu originální.

V prvním kroku si vyberete, zda chcete tvořit chlapečka či holčičku. V dalším okně se načte editor, díky kterému se mění vzhled, oblečení, doplňky postavičky a také pozadí. Postupně si tak lze upravit hlavu (uši, nos, oči, vlasy atd.), přidat tričko kalhoty a boty (lze měnit barvy a styly), nebo doplňky, co bude držet v ruce či se budou nacházet kolem postavy. Výběr pozadí je pak třešničkou na dortu.

Po dokončení stačí kliknout na odkaz Click here to download. V okně si vyberete rozlišení obrázku (předvybrat lze i jako tapetu pro mobilní telefony) a tlačítkem Get download se dostanete do posledního okna, kde se obrázek zobrazí a vy na něj klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte volbu uložit obrázek. Nyní ho můžete použít třeba pro zobrazování ve vašich profilech na Facebooku, Lide.cz, instant messengeru, diskusním fóru apod.

Messdudes.com

Podobné stránky
Moeruavatar.com – Otaku avatar
Southparkstudios.com – vlastní postavička ze South Parku

Uwwwízlo v síti
Svět pod mikroskopem, tak se volně nazývá web Exploratorium.edu. Najdete na něm snímky a videa tak, jako byste je dali pod mikroskop. Podívejte se třeba na žabí vajíčka, plankton atd.

Co se stalo v roce vašeho narození? Na to vám odpoví speciální projekt Whathappenedinmybirthyear.com. Stačí zadat rok a odeslat. Během několika okamžiků se přesunete zpátky v čase a objeví se anglické věty popisující, co se v tomto roce odehrálo.

Pokud byste u někoho potřebovali zjistit živnostenské oprávnění (jeho IČ), nebo zjistit, jestli je skutečně ten, kdo se za ním skrývá, případně zda má oprávnění vykonávat tu a tu živnost, pak by vám mohla pomoci stránka RZP.cz. Obsahuje funkci pro vyhledání konkrétního podnikatelského subjektu se zobrazením jeho údajů z veřejné části živnostenského rejstříku. Nechybějí ani zajímavé statistické údaje o podnikání v ČR.

RZP.cz

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Další z rubriky

Tipy na weby: najděte si levný benzin nebo si proklepněte budoucí školu

Mapy.cz

Interaktivní mapa prozradí, kde lze natankovat nejlevněji pohonné hmoty i s pohledem na dosavadní vývoj ceny. Informace...

Tipy na zajímavé weby: tvorba moderních on-line dotazníků

Ilustrační foto - formuláře

Naklikáním vytvořit grafický dotazník, a tak snadno zjistit třeba názor z lidu, umožní služba Click4survey.cz. Položit...

Hity, které přežily: výběr nejlepších článků Technet.cz za rok 2018

Muskův kabriolet Tesla Roadster s figurínou Starman se vznáší ve vesmírném...

Elon Musk, rudý Měsíc a Stephen Hawking. Co mají společného? Kromě vesmíru také to, že tato témata v roce 2018...

Najdete na iDNES.cz