Vypněte podbízivá FM rádia. Zkuste rozhlas, který hraje jen to, co chcete, a bez reklam

aktualizováno 
Šest desítek žánrově tříděných internetových rádií: rock, pop, country, klasika, folk, hip-hop, blues, jazz, grunge - cokoliv si přejete, včetně výběrů Top 20 a Top 100. Poslouchat lze na počítači, mobilu či na některých multimediálních přehrávačích. To vše za necelou tisícovku na rok nebo zdarma s reklamou.

RadioIO - muzika všech žánrů | foto: Technet.cz, s použitím Profimedia.cz

Už žádné rááádio s šíleným hudebním dramaturgem, který ze strachu nepouští nic, co už předtím tisíckrát nepustil. Není ani zdravé poslouchat pořad o hudebních skvostech, kam kdosi z Prahy pod umělce začínající písmenem "S" zařadil místo Santany jakéhosi Tomáše Savku. Pokud nejste v dosahu poslouchatelných FM výjimek nebo vám nestačí, zkuste RádiIO.

RadioIO - od hudebních nadšenců pro hudební nadšence

RadioIO založil před deseti lety hudební a technický nadšenec Mike Roe - vysílal tehdy ze svého počítače v obýváku ve městě Jacksonville na Floridě. Začal s jedinou stanicí, která vysílá dodnes - RadioIO Eclectic.

Z ní se postupně žánrově vyčlenilo celkem 60 hudebních stanic, jejich názvy přesně odpovídají vysílanému obsahu - Classic Rock, Blues, TOP20 Pop Hits, Classical, ... Prakticky nenarazíte na žánr, který by nebyl v programové nabídce. 


U každé stanice najdete stručný popis hudebního zaměření, klíčové interprety, přímý kontakt na DJe a přehled o aktuálně hrané a dříve odehraných skladbách.

Stanice jsou nemoderované, nejste tedy rušeni zpravidla rádoby vtipnými průpovídkami moderátorů.

Hudební set-listy pro každou stanici však sestavují živí lidé, respektive vždy jeden člověk. Toho můžete během vysílání (24 hodin denně, 7 dní v týdnu) pomocí webového formuláře kontaktovat a navrhnout skladbu, kterou byste rádi slyšeli.

Můžete mu také nechat vzkaz, zda jste s jeho výběrem spokojeni, nebo si naopak postěžovat - DJové tak mají stálou zpětnou vazbu. Při téměř jednom milionu pravidelných posluchačů jistě není zanedbatelná.

Zadarmo s reklamou, placeně bez ní

Skoro všechny stanice RadioIO můžete "naladit" i zadarmo - musíte se však smířit s otravnou reklamou, která do vysílání vstupuje, a někdy také s nižším datovým tokem.

Obého se můžete zbavit předplacením takzvaného "Soundpassu". Stojí 50 USD (necelých 1 000 Kč v závislosti na aktuálním kurzu) na rok (365 dní od zakoupení) a dostanete se s ním do zabezpečené sekce stránek s přístupem ke všem vysílaným stanicím, nerušených reklamou, s možností výběru datového toku.


Webový přehrávač informuje o aktuálně přehrávané i odehraných skladbách. Volit si můžete datový tok, WMA od 32 do 128 kbit/s. Nutno podotknout, že 128 kbit/s stream zní překvapivě dobře.


Seznam stanic RadioIO


Rádia můžete poslouchat přímo z webového prohlížeče, stáhnout si aplikaci pro poslech ve vybraných telefonech a PDA či pomocí URL adres jednotlivých streamů naplnit paměť síťového multimediálního přehrávače. Vyzkoušeli jsme, že například na nedávno testovaném Revo Mondo fungují stanice perfektně.

RadioIO jsem si předplatil asi před dvěma týdny ("ukecali" mne často rotující reklamou na Soundpass na RadioIO Blues), poslouchám denně a stále to považuji za dobře investovaných "50 babek". Hudební kolekce stanic je totiž mimořádně rozsáhlá, hrají jak známé hity, tak i raritnější a méně známé nahrávky - poslech nenudí, snadno tak navíc rozšíříte své hudební obzory.

Tip na vánoční dárek

Předplacení soundpassu na RadioIO (spolu s jeho nápaditým zhmotněním - aby bylo co zabalit pod stromek) potěší všechny milovníky hudby, co mají připojení k internetu a slušné reproduktory.

Pro movitější se nabízí možnost navolit jednotlivé stanice přímo do nějakého multimediálního přehrávače a darovat ho coby bezednou hudební skříň.

 Další tipy na internetová rádia
 Digitally Imported
24 kanálů taneční, techno, elektronické, tranceové, chilloutové,... muziky. Za 4,95 USD měsíčně až 192 kbit/s.
 Radio Luxembourg
Legendární rockové rádio znovu ožilo jako internetový stream. Klasická rocková muzika s citlivě sestavenými set-listy.
 Rádio Humor
Čistě "povídací" internetová stanice naplněná humornými scénkami, povídkami a hrami. Poslechněte si Jiřího Grossmana, Jana Wericha, Miroslava Horníčka, Vladimíra Menšíka, Divadlo Járy Cimrmana ... či třeba čteného Saturnina.
 SHOUTcast
Katalog internetových rádií čítající několik milionů kanálů vyhledávatelných dle žánrů, názvů i datových toků.


 Jaké internetové rádio nejčastěji posloucháte vy? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem.


Vánoce na iDNES.cz

Nepřehlédněte:

Nejčtenější

Smrt přišla rychleji než zvuk. První rakety V-2 udeřily 8. září 1944

raketa V-2

Nebylo proti nim obrany a podle planých nadějí návykovými látkami „udržovaného“ vůdce třetí říše měly srazit zarputilé...

Kdy ani ochranný oblek nepomůže. Co dokáže granát nebo zákeřná motýlí puma

Podívejte se s námi k pyrotechnikům PČR

„Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.“ Vtip, který laika pobaví, ale z pohledu pyrotechnika je otřepaný a...

Proč byli někteří dinosauři tak velcí? Měli něco, co savci ne

Jedním z evolučních důvodů gigantických rozměrů sauropodů byla pasivní obrana...

Největší suchozemští tvorové všech dob, pravěcí sauropodi, byli výrazně větší než všechna zvířata, která známe z naší...

Konec krádeží kol? Invoxia představila stopovací zařízení pod sedlo

Invoxia Bike Tracker

Vypadá jako obyčejná odrazka na kolo. Ukrývá však v sobě stopovací zařízení, které vás upozorní, pohne-li se vaše kolo...

Redaktor vibouch! Nevibouch! Jak to bylo v Černobylu podle Oprásků

Opráski z historje svjeta - Černobyl

Od jaderné katastrofy v Černobylu uplynulo letos třicet tři let. Kremelský režim výbuch nejprve tajil a posléze...

Další z rubriky

O2 odškodní diváky, kteří kvůli chybě serverů neviděli fotbalový zápas

Ne každý fanoušek mohl úterní zápas mezi Kluží a Slávií vidět.

Úvodní zápas závěrečného 4. předkola Ligy mistrů mezi Kluží a Slavií vyvolal na sociálních sítích a v diskusích na...

První test v ČR: Sennheiser Ambeo je soundbar z kategorie zázraků

Sennheiser Ambeo

Třináct reproduktorů, třináct zesilovačů, roky vývoje algoritmů a obvodů pro zpracování prostorového zvuku, reprodukce...

Sony představilo parádní sluchátka: do uší, bez drátů, s odhlučněním

Sony WF-1000XM3

Řada 1000X se Sony náramně povedla. Kombinace skvělého zvuku a překvapivě účinného potlačení okolního hluku nás v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz