Už i kino se vejde do kapsy. Otestovali jsme čtyři kvalitní MP3 video přehrávače

  0:34aktualizováno  0:34
Nejsou větší než poznámkový blok, dokážou totéž co DVD přehrávač, někdy i víc. Pojmou několik desítek filmů a přehrají vám je v tramvaji i u rybníka. Vybrali jsme čtyři nejzajímavější HDD jukeboxy ze současné nabídky a připravili krátké seznámení.

Filmové HDD jukeboxy

Za filmovým zážitkem už není třeba chodit do kina nebo sedět doma u videa. V angličtině se označují jako PMP (Portable Media Player) - do češtiny přeloženo: přenosné přehrávače médií. Těmi médii pak může být prakticky cokoliv. Od obyčejného textového dokumentu z Wordu přes fotografie přímo stažené z vašeho digitálního fotoaparátu až po filmy z internetu, DivXy, Xvidy nebo zkopírované z DVD. Samozřejmě umějí také reprodukovat hudbu v MP3 a i z tohoto důvodu je nejčastěji naleznete v internetových i kamenných obchodech právě v oddělení MP3.

Vybrali jsme čtyři přehrávače, z nichž každý něčím vyniká nad konkurencí. Eltrinex HD900 je nejlevnější filmový jukebox na trhu. Cowon Q5W je unikátní spojením kancelářských a multimediálních aplikací. Navíc umožňuje připojení k internetu přes wi-fi. Cowon A3 dokáže přehrávat i videa ve vysokém rozlišení, dostanete k němu přijímač digitální televize a funguje i jako videorekordér. Creative Zen W je ne trhu ze všech přístrojů nejdéle. Nabízí čtečku CF paměťových karet a výborný displej.

 Následující pasáže jsou určeny především pro čtenáře, kteří s PMP přehrávači nemají příliš zkušeností.

Základní funkcí PMP je přehrávání filmů. Tomu je uzpůsobena i konstrukce přístroje. Značnou část přední strany zabírá barevný displej, který mívá úhlopříčku 9 až 13 centimetrů. Uvnitř jukeboxu rotuje pevný disk o kapacitě 30 až 250 GB.

Pro zjednodušení lze uvést, že takový prostor stačí na uskladnění 40 až 350 celovečerních filmů.

A co dál? wi-fi, bluetooth, USB host, televize, rádio...

Ke zcela standardní výbavě PMP pak patří FM rádio, diktafon pro nahrávání hlasových poznámek, hodiny, budík, prohlížeč TXT souborů a elektronických knih.

Jednou z nejzajímavějších doplňkových funkcí u PMP přístrojů je USB host. Díky němu můžete i bez asistence počítače k přehrávači připojit digitální fotoaparát a obrázky z něj na disk přístroje zazálohovat. Stejně tak lze do PMP skrze připojenou čtečku vyprázdnit obsah paměťových karet nebo překopírovat data z USB klíčenky. Některé přehrávače umožňují dokonce oboustrannou výměnu dat.

Jeden z přístrojů, Cowon Q5W, je vybaven wi-fi technologií a internetovým prohlížečem. K jinému, Cowon A3, se dá připojit DVB-T modul pro příjem digitální televize. Stále běžnější je bezdrátové rozhraní bluetooth pro připojení sluchátek nebo spárování s mobilním telefonem. Výjimečné PMP (Cowon A3, Eltrinex) lze použít i pro nahrávání videa. Připojíte je k set top boxu, satelitnímu přijímači apod., naprogramujete datum a čas záznamu a o zbytek se postará přístroj. Funguje to úplně stejně jako za časů klasických videí.

Kde ty filmy brát?

Zatímco hudbu a mluvené slovo v digitální podobě už lze v České republice koupit a stáhnout v několika internetových obchodech (ilegalne.cz, radioservis-as.cz, allmusic.cz atd.), filmy jsou distribuovány téměř výhradně na fyzických nosičích DVD, případně Blu-ray.

Pokud máte televizi po internetu (IPTV), můžete si omezené množství filmů, seriálů a původních televizních pořadů půjčit ve virtuální půjčovně. Existují i stránky, které filmy většinou béčkové kvality ke stažení za úplatu nabízejí.

Žádný takto pořízený snímek však nelze jednoduše přehrát v přenosném zařízení typu PMP, musíte je nejprve konvertovat.

Ačkoliv digitální distribuci přes internet podle odborníků patří budoucnost a v zahraničí je již možné seriály i filmy za poplatek z internetu stahovat například přímo do iPodu (obchody iTunes, Amazon. com apod), u nás se v dohledné době nic podobného nechystá. 

Krmivo pro filmové jukeboxy je tedy nutné vyrábět podomácku takzvanou konverzí z DVD. Složité to není, ale převod zabere čas. Postup je velmi podobný jako při převádění audio CD do MP3. Z každého filmového DVD lze na počítači pomocí speciálního programu vyrobit soubor, který PMP zařízení přehraje - viz rámeček vpravo.

Další možností je zápůjčka již překonvertovaných filmů od technicky zdatnějšího kamaráda. Paradoxně zcela nejlehčí a nejrychlejší variantou je stažení filmu z internetu přes P2P sítě nebo prostřednictvím takzvaných torrentů.

Do Googlu stačí zadat heslo "torrenty“ (modří samozřejmě znají i jednodušší postup). Tento způsob pořizování filmů je na hraně zákona a nelze jej doporučit. Ale pokud si dáte práci, na internetu naleznete i řadu videí volně ke stažení zcela legálně. Například krátké filmečky z populárního YouTube nabízí stránka Bestofyoutube. Do Googlu zadejte heslo videopodcast.


Jak dostat film z DVD do přehrávače

Návod na výrobu DivXů


Máte na stole film na DVD a marně spekulujete, jak ho dostanete do svého PMP přehrávače? Není to nic složitého, potřebujete k tomu jen výkonný počítač s DVD mechanikou, příslušný software, například DVDx (stačí název zadat do Googlu) a DivX kodek. Vše je dostupné zcela legálně a zdarma. Poslední verze programu DVDx již však neumí z právních důvodů obejít ochranu proti kopírování, kterou jsou některá DVD vybavena.

Nejprve nainstalujte kodek, nejjednodušší je přímo originální od firmy DivX  (instalátor má cca 17 MB, ke stažení na http://www.divx.com/). Plná verze kodeku je placená, ale my si klidně vystačíme s jednodušší verzí, která je zdarma. Zvolit můžete samozřejmě i jiný kodek, například XviD. Ten je však složitější na nastavení.

Nyní zbývá nainstalovat rippovací software. Na trhu jich je několik, my zvolíme DVDx (ke stažení na Slunečnici zde nebo ze stránky výrobce zde).

Nyní vložte disk s filmem do mechaniky a po načtení spusťte nainstalovaný software DVDx. Klasickým "File -> Open DVD Root“ otevřete filmový disk. Zobrazí se tabulka titulů, film bývá ten s nejdelším časem, vyberte ho.  

Na další obrazovce stačí nastavit jazyk, ve kterém chcete mít zvukový doprovod (Audio), případně vybrat titulky (Subtitles), které budou vykresleny do obrazu. Pro přehrávání na počítači doporučuji titulky do obrazu nemíchat a raději si je stáhnout v textové podobě z internetu (stačí opět zagooglovat heslo titulky pro divx). Pokud váš přehrávač titulky neumí, nechte je vepsat do obrazu.

V dalším kroku jděte na "Settings -> Output settings“ a zde nastavte vystup na "AVI (DivX...)“, audio nastavte na Lame (160 kbit/s, 44,1 kHz, 16Bit, Q1) a video na DivX kodek. Klikněte na "Pass 1 settings“ a klikněte na ikonu kalkulačky. Zde zadejte délku filmu a datový tok zvuku (160 kbit/s) a program vypočítá optimální datový tok, aby bylo dosaženo požadované velikosti souboru – zpravidla 700 MB.

V pravé části boxu nastavte Zoom na "Full“, u Max frame klikněte na "whole“. A to v podstatě stačí. Implicitně je nastaveno rozlišení 352 x 288 obr. bodů, což pro kapesní přehrávače stačí, pro domácí použití je možné nastavit vyšší (pozor na zachování poměru stran). Zbývá nastavit název výstupního souboru (nejlépe název filmu) a kliknout na "encode“.

Za zhruba hodinku až tři (podle rychlosti počítače) bude soubor s filmem hotov.
Minirecenze: čtyři kvalitní filmové jukeboxy

 • Cretaive ZEN VisionW

Přehraje film a zazálohuje fotky z vaší zrcadlovky

Creative disponuje širokoúhlým displejem s úhlopříčkou bezmála 11 cm. Rozlišení zobrazovače je stejné jako u Eltrinexu - 480 x 272 bodů, podání barev má však Creative na vyšší úrovni. To spolu s vysokou hranicí maximálního jasu stačí pro velmi komfortní přehrávání filmů či fotografií na cestách. Video však bohužel nepodporuje české titulky.

Pokud byste se rozhodli koukat na film s přítelem či přítelkyní, po vytažení konektoru sluchátek začne hrát integrovaný reproduktor. Zvuk není extrémně hlasitý, ale pro daný účel dostatečný. Uvnitř přístroje se otáčí 30 nebo 60 GB disk. Na něj lze ukládat data i z vložené paměťové karty typu CF (nejčastěji používaná karta v digitálních zrcadlovkách). Opačným směrem kopírovat nelze. Mezi užitečné doplňkové funkce patří organizér, kalendář, úkolovník a adresář, které je možné pomocí přiloženého programu synchronizovat s Outlookem.

Písničky jako jediný ze čtveřice třídí Creative do hudební knihovny, ve které lze vyhledávat podle jména interpreta, názvu alba, žánru i oblíbenosti skladeb. Výdrží akumulátoru 4,5 hodiny se Creative řadí ke slušnému průměru.

 • Cena: 7 490 Kč za 30 GB
 • Základní vlastnosti: Přehrává nekonvertované filmy ve formátech DivX, Xvid a další bez titulků, hudbu v MP3, WMA, WAV, atd., prohlížeč fotografií JPEG, FM tuner, slot na CF karty, diktafon, hodiny, budík, výdrž akumulátoru pro video až 4,5 hodiny  

Creative Zen W

Creative ZEN W Creative ZEN W Creative ZEN WCreative ZEN W Creative ZEN W

 Klady a zápory

 + čtečka CF karet - ideální pro použití s digitální zrcadlovkou
 + brilantní podání barev, kontrast displeje
 + promyšlené ovládání
 + možnost synchronizace s Outlookem
 + doplňkové funkce kalendář, úkolovník, organizér


- nepodporuje titulky
- pouze monoreproduktor
- pouze průměrná výdrž akumulátoru pro video 4,5 h
- pouze jednosměrné kopírování z karty do přehrávače
- chudá podpora audio formátů (chybí OGG Vorbis apod.) • Eltrinex HD 900

Nejlevnější cestovní kino na trhu

Nejlevnější plnohodnotný filmový jukebox na trhu. Prodává se v několika variantách. Nejlevnější s 80 GB diskem seženete již za 7 900 Kč. Model s největší kapacitou 250 GB stojí 10 500 korun.

Cenově nad konkurencí vítězí na celé čáře. Funkčně přitom příliš nezaostává. Displej (úhlopříčka 11 cm) je viditelně hrubější (rozlišení 480 x 272 obr. bodů), nicméně videa na něm vypadají obstojně. Eltrinex navíc umí (podobně jako Cowon A3) přehrávat i zkopírované soubory z filmových DVD s příponou VOB. Může jej tedy používat i ten, komu připadá náš návod na výrobu DivX filmů v článku složitý. Bez problémů zobrazuje také české titulky ve formátu SRT (tedy v tom nejběžnějším). Bravurně zvládá i českou diakritiku. Šedá barva titulků však způsobuje, že nejsou občas dobře vidět.

Nechybí USB host, který však tentokrát nabízí pouze jednosměrné kopírování dat z připojeného zařízení do paměti přehrávače. Všechna data se kopírují najednou bez možnosti výběru. Kromě čteček paměťových karet, USB klíčenek apod. jsou podporovány přímo i některé digitální fotoaparáty, jejichž seznam naleznete na stránkách dovozce empei.cz - zde. Jako videorekordér se Eltrinex osvědčil. Přiložen je i kabel (3 x cinche - 3,5mm jack) pro připojení set top boxu, satelitního receiveru apod.

Záznam lze dopředu naprogramovat na určený den a čas. Obrazová kvalita je dobrá a i při zpětném promítání na velkou LCD televizi neurazí. Výsledný soubor má koncovku AVI. Devadesátiminutový film zabere na disku cca. 2 GB místa. Slabší je oproti konkurenci výdrž akumulátoru čítající maximálně čtyři hodiny (spíše však 3,5 h).

 • Cena: 7 900 Kč za 80 GB
 • Základní vlastnosti: Přehrává nekonvertované filmy ve formátech DivX, Xvid, soubory VOB a další včetně titulků v SRT, hudbu v MP3, WMA, OGG atd., prohlížeč fotografií JPEG, prohlížeč textů TXT, USB host, FM tuner s nahráváním, diktafon, hodiny, budík, výdrž akumulátoru pro video až 4 hodiny

Eltrinex HD900

Eltrinex HD900 Eltrinex HD900

 Klady a zápory

 + velmi dobrá kvalita obrazu (úhlopříčka 11 cm)
 + podpora SRT titulků včetně diakritiky
 + přehraje i VOB soubory (nagrabované filmy z DVD)
 + přiložený bezdrátový ovladač umí vše kromě přetáčení
 + USB Host automaticky detekuje připojené USB zařízení
 + dobrá kvalita nahrávky přes AV IN (max. rozlišení 720 x 576 obr. bodů) 
 + vestavěné stereo reproduktory vhodné pro poslech hudby (2 x 7 mW)
 + jednoduše vyměnitelný akumulátor


- proti konkurenci krátká výdrž akumulátoru pro video - cca. 3,5 h
- přes USB host je možné kopírovat pouze veškerý obsah zařízení - adresáře a soubory nelze vybírat
- při přehrávání MP3 nezobrazuje ID3 tagy, ale pouze názvy souborů
- chybí uživatelsky nastavitelný ekvalizer
- nedostatečný výkon vestavěných reproduktorů pro sledování filmů  • Cowon A3

Kapesní kino s digitální televizí a výdrží

Momentálně nejlepší kapesní video přehrávač na trhu. Podporuje všechny myslitelné audio i video formáty. Přehraje i filmy ve vysokém rozlišení uložené v kontejneru Matroska (MKV). Podporuje i kodek H.264. K 60GB verzi dostanete v ceně i modul pro příjem digitální televize - DVB-T.

Cowon A3 je přehrávač s nejkvalitnějším širokoúhlým displejem, jaký se dá sehnat. Rozlišení 800 x 480 bodů na úhlopříčce 10,7 cm hovoří za vše. Rozteč pixelů (obr. bodů) je dokonce menší než u LCD televizí. Obraz je tak opravdu velmi jemný.

Bezkonkurenční výdrž akumulátoru dosahuje při přehrávání videa až 7 hodin.

Cowon oproti konkurenci navíc zvládne promítat i filmy ve vysokém rozlišení 1 280 x 720 bodů (označují se jako 720p). Pokud jej tedy připojíte k televizi přibaleným kabelem, promění se v miniaturní domácí kino, které parametry a kvalitou obrazu předčí leckterý DVD přehrávač.

Přístroj se prodává ve dvou verzích s 30 a 60GB diskem. Ten s větší kapacitou je dovybaven externím modulem pro příjem digitální televize DVB-T. Z té dokáže i nahrávat. Stejně tak poslouží i jako videorekordér z jakéhokoliv jiného externího zdroje obrazu. Kvalitu obrazu lze nastavit v několika stupních od nejnižší (320 x 240 obr. bodů, 500 kbps) až po nejvyšší (720 x 480 obr. bodů, 3 Mbps).

Za účelem nahrávání obrazu a zvuku z externího zdroje naleznete v základním balení několik kabelů. K dispozici je komponentní výstup (prokládaný i neprokládaný). Vstup je kompozitní, nebo S-video.

Příjem digitální televize je ve volném prostoru velmi dobrý, za dvojitými vakuovanými okny nemožný (což není vina Cowonu, ale vlastnost šířeného signálu). Bez problémů jsem v panelákovém bytě naladil všechny programy šířené digitálně (včetně TV Noe, Óčka, Public TV, ČT 24, ČT4 Sport atd.) Pochopitelně lze přijímat i nahrávat z digitálně šířených rádií (Radio Česko, Rádio Leonardo, Evropa 2 a další).

Záznam z DVB-T lze naprogramovat na daný den a čas. Nahrávání je možné nechat automaticky opakovat a předem nastavit délku trvání záznamu.

Na špičkové úrovni je reprodukce zvuku podložená nekompromisní podporou audioformátů. V seznamu přehratelných naleznete APE i bezztrátový FLAC. Jinými slovy: co do Cowonu nakopírujete, to také přehraje. Hudba není tříděna do hudební knihovny. K dispozici je pouze adresářový strom. Je možné zobrazit přebal alba. Samozřejmostí je uživatelsky nastavitelný ekvalizer.

Stejně jako ostatní přístroje v přehledu (kromě Creativu) je Cowon vybaven stereoreproduktory pro hlasitý poslech.

Výborně ladí FM tuner, ze kterého lze i nahrávat do formátu WMA (až 192 kbps). Dobře funguje i dikatfon (taktéž WMA).

Na přibaleném CD je kromě vynikajícího softwarového audio/video přehrávače JetAudio i prográmek pro konverzi PDF, DOC, PPT, XLS a HTML souborů do formátu CSD, který Cowon dokáže zobrazit. Jednoduše si tak můžete na jeho obrazovce pročítat elektronické knihy, komixy, návody, atd.

 • Cena: 12 990 Kč za 60 GB včetně DVB-T tuneru
 • Základní vlastnosti: Přehrává nekonvertované filmy ve formátech DivX, Xvid, MKV, H.264 a další včetně titulků v SRT, SUB a SMI, hudbu v MP3, WMA, FLAC, OGG atd., prohlížeč fotografií JPEG, RAW atd., prohlížeč textů TXT, po konverzi i DOC, PDF, PPT, atd., USB host, FM tuner s nahráváním, diktafon, hodiny, budík, výdrž akumulátoru pro video až 7 hodin

Cowon A3

Cowon A3 Cowon A3 - modul na příjem DVB-T Cowon A3 - modul na příjem DVB-TCowon A3 + modul na příjem DVB-T Cowon A3  Cowon A3 Cowon A3  

 Klady a zápory

 + přehrává i filmy ve vysokém rozlišení 720p
 + vynikající kvalita displeje
 + bezkonkurenční výdrž akumulátoru při přehrávání videa - 7 hodin
 + podpora SRT, SMI i SUB titulků (při formátování UNICODE zvládne i diakritiku)
 + možnost připojení DVB-T tuneru
 + nahrává obraz i zvuk z DVB-T tuneru i jakéhokoliv jiného externího zařízení
 + kromě JPG obrázků zobrazí i PNG, GIF, BMP a některé RAW
 + USB Host
 + možnost zobrazení překonvertovaných PDF, XLS a dalších souborů
 + integrované stereo reproduktory
 + vynikající dílenské provedení
 + pravidelná a dlouhodobá aktualizace firmware přes internet- žádné zásadní • Cowon Q5W

Internet, filmy i kancelář na cesty

Cestujete, neobejdete se bez internetu a jste filmový fanoušek? Přehrávač Cowon Q5W by vás mohl zajímat. Univerzální jukebox nabízí kromě kvalitativně bezchybného promítání filmů i přístup na internet přes bezdrátovou síť (wi-fi), možnost spárování s mobilem, sluchátky nebo jakýmkoliv jiným zařízením pomocí technologie Bluetooth. Můžete v něm otevřít a editovat soubory z balíčku Microsoft Office (DOC dokáže otevřít ihned, podporu Excelu je nutno doinstalovat). Čeština není podporována. Ve výbavě nechybí bezdrátové dálkové ovládání.

Díky dotykovému displeji a přiloženému ukazovátku (stylus) je ovládání přístroje velmi jednoduché a intuitivní. Velmi dobře na širokoúhlém zobrazovači (rozlišení 800 x 480 bodů, úhlopříčka 12,7 cm) vypadají také fotografie, které si lze prohlížet podbarvené hudbou.

Díky digitálnímu audiovýstupu a podpoře bezztrátového audiokodeku FLAC mohou fanoušci kvalitního poslechu použít Q5W jako domácí hudební přehrávač. K propojení s aparaturou lze použít již zmíněný SPDIF, ale i kompozitní a komponentní výstup. Veškeré potřebné kabely jsou přiloženy v základním balení.

Q5W na rozdíl od modelu A3 nepřehraje videa ve vysokém rozlišení a nezvládá ani nagrabované filmy z DVD s koncovkou VOB. Vše ostatní je pro něj hračkou. Podporovány jsou i titulky SMI a SRT (nutno použít kódování UNICODE pro korektní zobrazení diakritiky).

Ke Cowonu lze připojit headset s mikrofonem a sluchátky a prostřednictvím kecálka MSN, podobného ICQ, si povídat s přáteli. Výborně je vyřešen USB host, do kterého můžete připojit prakticky jakékoliv USB zařízení včetně klávesnice, digitálního foťáku nebo USB klíčenky. Jedná se o standardní USB konektor, jaký naleznete na každém počítači.

Kopírování dat je možné oběma směry, jak do paměti přehrávače, tak na připojené zařízení. Podporován je pouze systém FAT32 (nikoliv NFTS). Přes USB host lze připojit i třeba klávesnici nebo ovladač na hraní her (ty lze stáhnout z internetu).

Internetový prohlížeč pohodlně stačí pro základní brouzdání sítí. Pozor však na výdrž akumulátoru, který při zapnutém wi-fi rychle bere za své (max 3,5 hodiny). Pro zadávání adres a dalších údajů a povelů je k dispozici virtuální klávesnice, která se vždy zobrazí, když je potřeba.

K ovládání lze využít přiložený stylus i prsty. Zobrazení lze vybranému způsobu patřičně přizpůsobit. Při ovládání rukou je možné zvětšit písmo i jednotlivé položky v seznamu. 

Součástí je i Microsoft Office s Wordem a Excelem. Internetový kecálek MSN. Prohlížeč textů TXT a flashových animací.

Podrobnější informace o přehrávači naleznete v tomto článku.

 • Cena: 14 990 Kč za 60 GB
 • Základní vlastnosti: Přehrává nekonvertované filmy ve formátech DivX, Xvid a další včetně titulků v SMI, hudbu v MP3, WMA, FLAC, OGG, prohlížeč fotografií, prohlížeč textů TXT, DOC, XLS, PDF, PPT, Internet Explorer, IM MSN, USB host, FM tuner bez nahrávání, diktafon, hodiny, kalendář, budík, výdrž akumulátoru pro video až 6 hodin

Cowon Q5W - nejočekávanější MP3 video jukebox

Cowon Q5W - nejočekávanější MP3 video jukebox Cowon Q5W - nejočekávanější MP3 video jukebox Cowon Q5W - nejočekávanější MP3 video jukeboxCowon Q5W - nejočekávanější MP3 video jukebox Cowon Q5W - nejočekávanější MP3 video jukebox Cowon Q5W - nejočekávanější MP3 video jukebox

 Klady a zápory

 + vynikající obraz
 + široká podpora audio kodeků - digitální audio výstup
 + wi-fi, bluetooth, webový prohlížeč
 + díky Win CE 5.0 Pro - možnost doinstalovat další aplikace
 + možnost editace dokumentů ve formátech DOC a po doinstalaci i XLS 
 + přesný dotykový displej, pohodlné ovládání přiloženým stylusem i prsty
 + pravidelná a dlouhodobá aktualizace firmware přes internet
 + vynikající dílenské provedení


- na slunci se dotykový displej zrcadlí více než ostatní nedotykové displeje
- vysoká cena Podrobné technické specifikace      
    Eltrinex HD900   Cowon A3  Cowon Q5W  Creative ZEN W
 Cena Kč   7 900  9 990, 12 990  14 990  7 550
 Formáty - foto    JPEG, BMP BMP - max. 2,1 Mpix, GIF, PNG - max. 2,1 Mpix, TIF, JPG - max. 15 Mpix, RAW  JPG, BMP, PNG, RAW s max. velikostí 10 MB  JPG
 Formáty - audio    MP3, WMA, OGG Vorbis, AC3 MP3,WMA, ASF,OGG Vorbis, FLAC, AAC, WAV, AC3, APE, PCM 
MP3, WMA, OGG Vorbis, Wave, FLAC, MusePack, APE, AC3  MP3, WMA, WAV
 Formáty, kodeky - video    MPEG1/2/4, DIVX 3.11/4/5/6, Xvid, VOB, AVI, DAT + české titulky SRT, SMI DivX 3.11/4/5/6, XviD, MPEG4 SP/ASP, WMV9/8/7, AVI, ASF, MP4, MVK, VOB, DAT, MTV, H.264 MP, max. 1280×720, 30 fps + titulky v SMI, SRT, SUB DivX 3.11/4/5/6, XviD, MPEG4, WMV 7/8/9 - AVI, ASF, WMV, MPG, OGM - max. rozlišení 720 x 480 + titulky SRT, SMI  WMV9, MPEG1, MPEG2, MPEG4-SP, MJPEG, DivX 3/4/5, XviD-SP
 Další formáty    e-knihy  TXT, po konverzi do CSD: PDF, DOC, XLS, HTML, PPT, HWP, GUL  TXT, DOC, (XLS), prohlížeč webových stránek, flashové hry + animace,  -
 Kapacita(y)  GB  80  30, 60 včetně DVB-T  60  30
 Displej - typ/ úhlopříčka/ rozlišení   LCD / 11 cm / 480 x 272 obr. bodů,16,7 milionu barev  TFT LCD / 11 cm / 800 x 480 obr. bodů, 16 milionů barev  TFT LCD, dotykový / 800 x 480 obr. bodů /  12,7 cm, 16 milionů barev, kontrast 500:1  LCD / 11 cm / LCD 480 x 272 obr. bodů, 262 tisíc barev
 Typ akumulátoru    Li-ion  Li-ion  Li-ion  Li-ion
 Maximální výdrž (výrobce/test)  h  8 h pro audio, 4 h pro video / 7 h, 3,5 h 10 h pro audio, 7 h pro video /  10 h, 7 h  13 h pro audio, 7 h pro video / 12 h, 6 h  13 h pro audio, 4,5 h pro video / 11,5 h , 4 h
 Další výbava    kabeláž, integrované stereo reproduktory, USB Host, linkový audio/video vstup pro nahrávání zvuku i obrazu, diktafon, adaptér pro nabíjení ze sítě kabeláž, poutko na ruku, DVB-T tuner s nahráváním u 60GB verze, integrované stereo reproduktory, FM tuner s nahráváním, diktafon, linkový audio vstup, video vstup - kompozitní, S-video, USB Host, budík, hodiny, adaptér pro nabíjení ze sítě  kabeláž, integrované stereo reproduktory, stylus na dotykové ovládání, FM tuner bez nahrávání, diktafon, WiFi, Bluetooth, webový prohlížeč, USB Host, Kompozitní a komponentní výstup, SPDIF výstup, budík, hodiny, kalendář, karetní hry, adaaptér pro napájení ze sítě  slot na CF karty typu I a II, poznámky, kontakty, kalendář - možnost synchroniazce s Outlookem, FM tuner, diktafon, hodiny, budík, kompozitní video výstup, pouzdro
 Rozměry  mm  141 x 82 x 25  133 x 78 x 22 mm  139 x 88 x 20  134 x 75 x 22
 Hmotnost  g  300  298  380  276


 

Nejčtenější

Ochranka prezidenta Putina mate GPS. Lodě se přemístily na pevninu

Obrázek ukazuje pozice rušených lodí na letišti ruského města Gelendžik, ležící...

Americká nezisková organizace C4ADS si všimla, že když se ruský prezident Vladimir Putin přiblíží k přístavu, satelitní...

Hodinky, které zachránily astronautům život, když vše ostatní selhalo

Budoucí legenda. Omega Speedmaster za nedlouho těmto hodinkám nikdo neřekne...

Před čtyřiceti devíti lety se ve vesmíru odehrála jedna z nejnapínavějších událostí. Havárie Apolla 13 mohla lehce...

Neuvěřitelné množství chyb! Jako zázrakem většina lidí havárii přežila

Pohled na kokpit, patrný je splasklý skluz. Boeing 707 společnosti BOAC...

Piloti letu BA712 společnosti BOAC udělali koncem šedesátých let jednu fatální chybu. Neaktivovali hasicí zařízení...

Černé díry mohou ovlivnit celé galaxie, řekl astrofyzik v Rozstřelu

Astronom Jiří Svoboda v diskusním pořadu Rozstřel (12. dubna 2019)

Ve středu astronomové z projektu Event Horizon Telescope ukázali vůbec první fotografii černé díry. Co to pro vědu...

OBRAZEM: „Největší“ letadlo světa se vydalo na svůj první let

První let stroje Stratolaunch (13. duben 2019)

Speciální letadlo Stratolaunch, které bude sloužit jako platforma pro vypouštění kosmických raket, absolvovalo v sobotu...

Další z rubriky

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Ze studií do obýváku: vyzkoušeli jsme prototyp českého zvukového procesoru

Aural Neuronics Exquisite

Má zlepšovat zvukovou kvalitu při tichém poslechu, zmírňovat následky nešetrné digitální komprese a oživovat staré...

Samsung končí s Blu-ray přehrávači, v televizích však uvede nové služby

Nývlt Václav: online #6281

Loňské modely Blu-ray a UltraHD Blu-ray přehrávačů Samsung byly podle informací společnosti poslední. Místo toho chce...

Najdete na iDNES.cz