Před dvěma roky se v rámci veletrhu CES oficiálně objevila v televizorech technologie kvantových teček, které umožňují vytvořit velmi jemný rastr, zrychlují rychlost překreslení obrazu a nabízejí také vyšší propustnost světla (lepší bílá i barvy) a především menší „průsak“ světla při zobrazení černé. Jejím hlavním propagátorem byla jihokorejská společnost Samsung spolu se Sony a LG.
Po po dvou letech přichází LG s technologií označovanou jako Nano Cell (nano buňka). Obě technologie mají společného to, že pracují s nanočásticemi. Nano Cell je však speciální vrstva, která podle výrobce pomáhá s vytvořením jemnějších a přesnějších barev, které mohou být pozorovány z širších úhlů než u jiných televizorů. Změnu v barevnosti by tak neměl pocítit ani divák sledující zobrazovací plochu televizoru z úhlu 60 stupňů.
Toho Nano Cell dosahuje tak, že absorbuje přebytek vlnových délek, čímž zvýší barevnou čistotu. Zároveň tyto schopnosti umožňují novým LCD displejům filtrovat odlišné barvy s mnohem větší přesností a renderovat každou barvu přesněji. LG uvádí příklad, kdy se zelená barva konvenčních televizorů může míchat s jinými barvami na blízkých vlnových délkách, jako je například žlutá nebo modrá. To způsobí, že barva slábne a může získat nádech do žlutavé nebo azurové barvy. Nano Cell má také udržovat vysokou kvalitu obrazu, i když je obrazovka obklopena intenzivním okolním osvětlením.
Bližší popis technologie zatím není k dispozici, a tak se musíme spokojit s informacemi z tiskové zprávy. V průběhu veletrhu se však pokusíme přímo na stánku LG zjistit podrobnosti.
I z těchto informací je však patrné, že se výrobce snaží technologii LCD co nejvíce přiblížit vlastnostem OLED displejů a za tímto účelem vyvíjí stále nové systémy, které to mají umožnit.