Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 2. prosince 2023 Blanka

Starý baron Prášil má obraz skoro jako Spider-Man. Testujeme filmové Blu-ray disky.

  1:00
Tentokrát redakčními Blu-ray přehrávači prošla trilogie Spider-Man, koncert Celine Dion a remaster filmové klasiky Dobrodružství barona Prášila. Od dnešního dne se budete s technickými recenzemi filmů na Blu-ray discích setkávat na Technetu pravidelně.

Blu-ray filmy vol.1 | foto: Václav Nývlt - Technet.cz

Vysoké rozlišení a filmové Blu-ray disky přináší v domácích podmínkách zatím nepoznanou kvalitu obrazu. Stejně jako jsme před několika málo lety obdivovali čistotu, stabilitu a ostrost obrazu formátu DVD oproti starým VHS kazetám, nyní žasneme nad kvalitativním potenciálem Blu-ray a formátů vysokého rozlišení obecně. Rozdíl je totiž opět výrazný, a ačkoli ho nejvíce oceníte na velkých úhlopříčkách (42 a vícepalcové ploché obrazovky, projekční plátna), zcela zřetelný je i na malém displeji notebooku.

Jistě si řeknete, že za pár let budeme v úplně stejné situaci zase s jiným médiem s ještě vyšším rozlišením, lépe vykresleným obrazem a více zvukovými kanály. Ano, je to velmi pravděpodobné. Je ale na uvážení každého, zda další kvalitativní skok využije a vlastně vůbec chce.

I na relativně velkých úhlopříčkách, tedy u televizorů a pláten s úhlopříčkou kolem dvou metrů, nabízí současné rozlišení 1 080p obraz, který svojí kvalitou "předčí realitu" - nabízí více detailů a obrazových podrobností, než kolik byste při pohledu na stejnou scénu ve skutečnosti zaznamenali. Další nárůst rozlišení v budoucnosti tedy bude nejzajímavější u obřích zobrazovačů s úhlopříčkou nad tři metry, případně u systémů s 3D zobrazením.

Dovolíme si proto tvrdit, že budování domácí videotéky v současném HD rozlišení smysl má, a že pokud si doma neplánujete vybudovat kinosál s osmimetrovým plátnem, bude vám spokojeně dostačovat i ve vzdálenější budoucnosti. Zajímavější spíše bude opouštění fyzických médií a distribuce filmů skrze internetovou síť. Ta současná v České republice (a ve většině světa) však pro takový nápor dat není ani vzdáleně připravena.

Filmy na Blu-ray discích

Nabídka filmů na Blu-ray discích se i v České republice příjemně rozrůstá. Protože však ani samotné vysoké rozlišení, ani vysoká kapacita Blu-ray disku, a tedy potencionálně vysoký datový tok, nutně nemusí znamenat perfektní obraz, rozhodli jsme se technickou kvalitu u nás prodávaných Blu-ray disků testovat. Byla by přece škoda přesedlat na High-Definition s nekvalitně vyrobenými disky.

Zajímat nás bude kvalita obrazu a zvuku, výběr zvukových prostorových formátů a vybavení disku. Pojďme se podívat na první pětici. 


Dobrodružství barona Prášila

Film

Tento film inspirovaný knihou Rudolpha Ericha Raspeho z roku 1785 je skutečnou pastvou pro oči, uši a mysl. Příběh začíná v XVIII. století v malém městečku, které je neustále okupováno Turky a kde hraje malá herecká společnost na zakázku pro ministra války a jeho přátele hru o fiktivních dobrodružstvích barona Prášila. Během představení však do sálu vstoupí starý voják, který o sobě tvrdí, že je pravým baronem Prášilem. Tento baron Prášil pak začne předváděnou hru uvádět na správnou míru. Vyprávění barona Prášila tak spojuje jednotlivá pozoruhodná dobrodružství, která baron prožil společně se svými kamarády. V nádherné pravě a s použitím filmových triků se tak vypravíme horkovzdušným balonem na Měsíc, ocitneme se v žaludku mořské obludy nebo poznáme stromy okurkovníky a vínová moře. (oficiální text distributora)

Obraz a zvuk

Obrazová kvalita tohoto skoro dvě desítky let starého remasterovaného díla nás velmi mile překvapila. Obraz je ostrý, detailní, se sytými a výraznými barvami. Nedosahuje sice parametrů nových záznamů, ale i tak je na podívané vysoké rozlišení prostě znát. Dojem trochu kazí výrazné filmové zrno a šum patrný především na jednolitých plochách.

Zvuk zní velmi dobře. Ačkoli při střelbách z děl si basové reproduktory docela zacvičí, celkově je produkce spíše plošší. Dialogům je však dobře rozumět, ruchy jsou výrazné a rozsáhlé hudební koláže zní dostatečně mohutně a plasticky, aby navodily správnou atmosféru.
Producenti to však trochu "přepískli“ s náročností menu, při aktivnějším proklikávání občas přestalo fungovat a vyžádalo si restart přehrávání. Delší byl i čas jeho načtení.

Bonusy

Komentář režiséra, story-boardy, vymazané scény. Vzhledem k povaze a době vzniku filmu zajímavé. Ale pouze ve standardním rozlišení.

baron prasil


 Blu-ray disk  hodnoty
 název:  Dobrodružství barona Prášila/The Adventures of Baron Munchausen
 stopáž:  126 min.
 titulky:  české, arabské, bulharské, chorvatské, dánské, anglické, finské, řecké, hebrejské, hindi,  maďarské, inslandské, norské, polské, portugalské, rumunské, slovenské, španělské, švédské, turecké
 jazykové mutace:  anglické, maďarské, španělské
 zvukové formáty:  5.1 Dolby TrueHD (AJ, SP), 5.1 Dolby Digital (MAD)
 obrazový formát:  širokoúhlý 1,85:1/AVC MPEG4/1 080p
 počet disků:  1
 doporučená cena:  899 Kč

  

Spider-Man

Film

Petr Parker (Tobey Maguire) je hodný a inteligentní, ale nenápadný kluk, který žije se svojí tetou a strýcem, rád fotí a je zamilován do své spolužačky Mary Jane (která chodí s jiným spolužákem s velkými svaly a malým mozkem). Při jedné školní exkurzi ho kousne geneticky upravený pavouk a Petr začne získávat nadlidské schopnosti. Umí lézt po stěnách, skáče na stometrové vzdáleností, je mimořádně ohebný a ze zápěstí vystřeluje pavučinu. Stane se z něho Spider-Man.

S příchodem jeho sil však přichází na svět i jeho úhlavní nepřítel - robotický létající zvrhlík Green Goblin (Willem Dafoe), který má v plánu podrobit si celý svět. Aby to měl jednodušší, snaží se jedinečného Spider-Mana získat na svoji stranu. Jenže ten využívá své schopnosti výhradně pro konání dobra, a tak se mu postaví na odpor. Souboj titánů je rozveden na popředí Petrova vysněného, ale komplikovaného vztahu s Mary Jane (Kirsten Dunst). To vše s velkým digitálním ohňostrojem 139milionového komixového hyperblockbusteru.

Obraz a zvuk

Zde nás naopak obraz mírně zklamal, protože je sice velmi dobrý, ale není nijak dramaticky lepší než u stařičkého barona Prášila, což bychom vzhledem k věkovému rozdílu předpokládali. Barvy jsou syté a výrazné, šum mírný, ostrost jen průměrná. V některých švencích kamery nás zarazil ne úplně plynulý pohyb. Zvuk je velmi slušný, ale efekty a dynamičnost by mohly být lepší.

Bonusy

Při vydání celé trilogie byly bohužel z prvních dvou disků bonusy kompletně odstraněny. Škoda. Zbyla jen trojice trailerů.

spider-man trilogie


 Blu-ray disk  hodnoty
 název:  Spider-Man
 stopáž:  121 min.
 titulky:  české, arabské, bulharské, chorvatské, dánské, anglické, finské, řecké, hebrejské, hindi, maďarské, inslandské, norské, polské, rumunské, slovenské, švédské, turecké
 jazykové mutace:  české, anglické, maďarské, ruské
 zvukové formáty:  5.1 Dolby TrueHD (AJ), 5.1 Dolby Digital (CZ, MAD, RU)
obrazový formát/ rozlišení:  1,85:1/AVC MPEG-4/1 080p
 počet disků:  1
 cena:  2 499 Kč (jako součást kompletní trilogie 3 Blu-ray)

  

Spider-Man 2

Film

Od chvíle, kdy se Peter Parker (TOBEY MAGUIRE) rozhodl opustit svou dlouholetou lásku Mary Jane Watson (KIRSTEN DUNST), aby se mohl v kostýmu Spider-Mana i nadále zodpovědně věnovat svému povolání superhrdiny, uplynuly dva roky. Jeho touha po milované M. J. se ale postupem času stala ještě silnější, a proto si nyní pohrává s myšlenkou, že by se tajného života superhrdiny na důkaz své lásky vzdal. M. J. se však mezitím rozhodla jít dál, vydala se na dráhu filmové herečky a v jejím životě figuruje nový muž.

Peter má problémy i se svým nejlepším přítelem Harrym Osbornem (JAMES FRANCO). Jejich kamarádský vztah začíná být stále více zastíněn Harryho záští vůči Spider-Manovi, jehož viní ze smrti svého otce. Když už se zdá, že se situace nemůže změnit k horšímu, je Peter postaven tváří v tvář mocnému Dr. Octopusovi (ALFRED MOLINA), ďábelské stvůře s dvěma páry smrtících chapadel, která je mu více než důstojným protivníkem. Aby dokázal jeho řádění zastavit, musí se naučit žít se svým osudem a využít všech svých schopností, které jsou mu zároveň darem i prokletím. 

Obraz a zvuk

Technická kvalita sequelu je o poznání lepší než u prvního "pavoučího muže", především je zřetelně ostřejší a o trochu čistější. Moc příjemný "pokuk".

Po zvukové stránce se jedná o velmi slušný standard, efekty jsou výrazné, dynamika razantní. Razancí a lokalizací zvuků sice nedosahuje kvalit trojky, ale rozhodně neurazí.

Bonusy

Při vydání celé trilogie byly bohužel z prvních dvou disků bonusy kompletně odstraněny. Škoda. Zbyla jen trojice trailerů.

spider-man trilogie


 Blu-ray disk  hodnoty
 název:  Spider-Man 2
 stopáž:  127 min.
 titulky:  české, arabské, bulharské, chorvatské, anglické, řecké, hebrejské, hindi, inslandské, polské, rumunské, slovenské, turecké
 jazykové mutace:  česká, anglická, polská
 zvukové formáty:  5.1 Dolby TrueHD (AJ), 5.1 Dolby Digital (CZ, PO), Dolby Stereo (komentář režiséra AJ)
obrazový formát / rozlišení:  1,85:1/AVC MPEG-4/1 080p
 počet disků:  1
 cena:  2 499 Kč (jako součást kompletní trilogie 3 Blu-ray)

  

Spider-man 3

Film

Peter Parker si opět oblékne pavoučí kostým a pustí se do ochraňování nevinných, jenže jak se zdá, tentokrát to nebude mít vůbec jednoduché. Když porazil šíleného Green Goblina, a znepřátelil si tak svého nejlepšího přítele Harryho Osborna, zdálo se, že by se mohl začít věnovat lovení obyčejných pouličních zločinců a zachraňování starých žen, které se rozhodly nepřecházet silnici na vyznačených místech. Jenže pak přišel Dr. Octopus, který se ukázal být velice silným soupeřem, a zdálo se, že jeho likvidace nebude ani pro takového hrdinu jako je Spider-Man jednoduchá.

Klidný život je přerušen útěkem nebezpečného muže, který dokáže své tělo přeměnit v písek, z přísně střeženého vězení. Newyorskými ulicemi se začne ozývat houkání policejních hlídek, které pročesávají město, aby zločince poslaly tam, kam patří. Peter Parker se jako reportér dostane k policejnímu vyšetřování a seznámí se s půvabnou Gwen Stacy, dcerou jednoho policisty. Jenže mezitím tajemný uprchlík uzavře spojenectví s Harrym Osbornem a přislíbí mu, že pořádně znepříjemní Spider-Manův život. Ovšem není jediný, kdo mladého hrdinu znepokojuje. Eddie Brock, dotěrný reportér najatý Jonahanem Jamesonem, totiž podrobně zkoumá Peterův život a snaží se zjistit, co je na něm tak zajímavého, že kvůli němu nechala Mary Jane svého přítele. A aby toho nebylo málo, na Spider-Manově těle se usídlí záhadný symbiont, který mu také pořádně zavaří... (oficiální text distributora)

Obraz a zvuk

Perfektně čistý a ostrý obraz s velmi mírným filmovým zrnem. Spousta detailů, lesku, podrobností a výborně prokreslených efektů. Syté výrazné barvy. Prostě skvělá podívaná naplno využívající možnosti vysokého rozlišení.

Zvuk je dynamický, mohutný, s výborně prokresleným cinkáním, tříštěním skla a dalšími ruchy. Výborný tip na první večer s novým domácím kinem.

Bonusy

Mimořádně bohaté. Na prvním disku je komentář režiséra a filmařů, galerie přeřeků, fotogalerie a jeden hudební klip. Na druhém disku je nepřeberné množství různých dokumentů o natáčení, tvorbě efektů a virtuálních postav, představení lokace natáčení, trailery a další várka přeřeků.Vše bohužel ve standardním rozlišení.


 Blu-ray disk  hodnoty
 název:  Spider-Man 3
 stopáž:  139 min.
 titulky:  české, arabské, bulharské, chorvatské, dánské, anglické, finské, řecké, hebrejské, hindi, maďarské, inslandské, norské, polské, portugalské, rumunské, slovenské, španělské, švédské, turecké
 jazykové mutace:  česká, anglická, polská
 zvukové formáty:  5.1 Dolby TrueHD (AJ), 5.1 PCM (AJ), 5.1 Dolby Digital (CZ, MAD, PO, RU)
 obrazový formát/rozlišení:   1,85:1/AVC MPEG-4/1 080p
 počet disků:  2
 cena:  2 490 Kč (jako součást kompletní trilogie 3 Blu-ray), 790 Kč samostatně

Celine Dion - Live in Las Vegas

Film

Záznam, který vznikl při jednom ze sedmi set koncertů během jejího pětiletého vystupování v Las Vegas, ztělesňuje pojem showbyznys.

Bombastická výprava, spousta barev a efektů, jedno obrovské pozlátko. Líbivá a dosti kýčovitá produkce funguje s výběrem nejznámějších zpěvaččiných skladeb velmi dobře, a ačkoli se zpěvačka zdá občas trochu toporná či unavená, jde pro fanoušky o výbornou podívanou. My občas sáhli po rychloposuvu...

Obraz a zvuk

Po technické stránce je disk lahůdkou, se kterou důkladně prověříte obrazové i zvukové dovednosti svého domácího kina. Pestrobarevná a neustále se dynamicky měnící scéna plná světel, rekvizit, projekcí a tanečníků byla zaznamenána HD kamerami a perfektně masterována na Blu-ray disk. Tisíce drobných detailů, syté barvy, perfektní ostrost a jen minimální šum i v tmavých plochách (mají na svědomí snímače kamer). Prostě záznam jednadvacátého století.

Zvuk je bombastický, na můj vkus až příliš - ve studiu si s ním evidentně pohráli a dodali mu na líbivosti, barevnosti, zdůraznili výšky i basy. Horším sestavám to pomůže, na těch lepších zní Celine zbytečně "naboostovaně". Užijí si tak vaše membrány, vy a případně i sousedé. Nicméně to celkem sedí k celkovému pojetí koncertu.

Bonusy

Disk je na bonusy mimořádně bohatý a především - mají smysl, a to nejen pro fanoušky. V dvouhodinovém dokumentu zažijete sestřih z celého koncertního dne, od probuzení až po "večerku". Užijete si záběry ze zákulisí, líčení a příprav, Celine je zde dokonce i téměř nahá. Uvěřitelně a překvapivě skromně pak spolu s dalšími členy týmu vypráví i "historky z natáčení".

Další dva bonusy ocení především fanoušci, jde o záznamy z cest Celine po celém světě a dokument o nich - tedy o fanoušcích.

CD


 Blu-ray disk  hodnoty
 název:  Celine Dion - Live in Las Vegas
 stopáž:  93 minut koncert, 41 + 120 + 53 minut bonusy
 titulky:  
 jazykové mutace:  anglicky
 zvukové formáty:  PCM Stereo (96 kHz, 24 bit), Dolby Digital 5.1 (448 kbit/s)
 obrazový formát / rozlišení:  
 počet disků:  2
 cena:  
   

DVD, které také stojí za pozornost

Císařův pekař, pekařův císař

Film

Historická veselohra o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi.
Tento příběh neodpovídá přesně historické pravdě, ale je zato nadmíru poučný.
Příběh filmu nás zavádí do Prahy na císařský dvůr Rudolfa II. Císaře však víc než vladaření zajímá umění, krásné ženy a alchymistická dílna. Ze všeho nejvíc touží objevit elixír mládí a najít legendárního Golema. Zatímco se věnuje svým zálibám, nejvyšší dvořané v čele s komořím Langem se spojí s Rudolfovým bratrem Matyášem, který usiluje o jeho trůn. Díky nechtěné záměně se úlohy vladaře ujme pekař Matěj Kotrba, který je císaři velmi podobný, jen je o 25 let mladší. Ten si poradí s proradnými dvořany, vydá užitečná nařízení a Golemovu sílu využije pro blaho všech.

Dvoudílná historická komedie o stárnoucím císaři Rudolfovi II. a pekaři Matějovi v podání Jana Wericha. (oficiální text distributora)

Obraz a zvuk

Obraz prošel rekonstrukcí v Národním filmovém archivu a nutno podotknout, že nedopadl špatně. Slušné barvy i čistota... Kvitujeme s povděkem, že nedošlo k násilnému odstranění některých filmových dropů a drobných kazů filmu. Bez určité patiny by to nebylo ono. Ve srovnání s VHS, kam jsem tento film kdysi nahrál, jde však pochopitelně o velmi citelné zlepšení.

Zvuk je poplatný době vzniku, ale je perfektně srozumitelný a bez výraznějších šumů.

Bonusy

Na tuzemské poměry velmi bohaté bonusy. Na samostatném DVD najdete slovo historika PhDr. Ivana Klimeše, rozhovory s pamětníky (Chytilová, Janečková,
Krejčík, Lipský), fotografie, filmografie a biografie tvůrců a dokumentaci pořízenou k filmu. Nechybí ani příloha v podobě CD-ROMu se soudobou dokumentací. Vyprávění o hledání Golema, povídání o tom, jak probíhalo restaurování filmu, o Werichovi, o alchymii atd.

Špičkově vybavené DVD vyšlo jako jubilejní 100. film z kolekce "Zlatý fond české filmové kinematografie". Povinný nákup téměř pro každého.

Císařův pekař - Pekařův císař

 DVD  hodnoty
 název:  Císařův pekař, Pekařův císař
 stopáž:  80 + 64 minut + bonusy
 titulky:  české pro neslyšící, anglické
 jazykové mutace:  česky
 zvukové formáty:  DD
 obrazový formát/rozlišení:  PAL, MPEG2
 počet disků:  2
 cena:  299 Kč
   
  • Za laskavé zapůjčení filmů na Blu-ray discích děkujeme firmě Bontonfilm a organizaci Blu-ray Forum.cz.
  • Film Císařův pekař, Pekařův císař poskytl Filmexport. Taktéž děkujeme.

 Referenční testovací sestava:  
 televizory:  

 Samsung LE40F71B


S Full HD LCD televizorem Samsung s úhlopříčkou 40" nám při testování filmů ve vysokém rozlišení neunikne žádný detail.

 Gogen LCD TV 42831


Druhý alternující televizor Gogen zastupuje třídu levných, ale přesto kvalitních LCD televizorů s úhlopříčkou 42".

 Blu-ray přehrávače:  

 Samsung BD-P1000

Na tomto stroji přehráváme Blu-ray a DVD disky. Oceňujeme především špičkový obrazový a velmi dobrý zvukový výstup.

 Sony PlayStation 3

Redakčním Blu-ray přehrávačem je herní konzole Play-station 3. Ačkoliv je určena primárně na hry, nabízí funkce, které konkurenční BD přehrávače nemají (včetně např. BD Live). Navíc patří k nejlevnějším přístrojům na trhu. 

 reprosoustavy:  zesilovač:

 Xavian XN-185II
 

Špičkové české dvoupásmové reprosoustavy Xavian XN-185II konstruktéra Roberta Barletty nám při testech pomáhají svým bohatým, a přesto neutrálním přednesem.

 Yamaha AX-892

Starší, ale stále vynikající zesilovač má dostatek výkonu na nezkreslenou reprodukci při vysoké hlasitosti, glanc ale neztratí ani při tichém hraní. A to se u testů hodí.

 sluchátka:

 Beyerdynamic DT-880
 

High-endová circumaurální sluchátka odhalí v nahrávce každou nectnost a nechají vyniknout jen kvalitním záznamům.

  • Nejčtenější

Při soukromé misi Axiom-3 do vesmíru poletí dosud nejevropštější posádka

v diskusi nejsou příspěvky

2. prosince 2023

Americká společnost Axiom Space zajišťuje pro soukromé zákazníky návštěvu Mezinárodní kosmické...

OBRAZEM: První proudový dopravní letoun s motory nad křídlem měl smůlu

v diskusi je 10 příspěvků

1. prosince 2023

Typu VFW-Fokker 614 můžeme udělit velké plus za konstrukční nevšednost, ale zároveň i nemenší minus...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Saturnu v roce 2025 zmizí prstence, pak se však zase vrátí

v diskusi je 11 příspěvků

1. prosince 2023

Šestá planeta Sluneční soustavy přitahuje lidstvo i proto, že její prstence jsou zajímavé na...

Navštivte svůj Google účet, než ho firma smaže. Už nyní však mizí data

v diskusi je 34 příspěvků

30. listopadu 2023

Společnost Google se rozhodla vyčistit své servery od účtů, které již nějakou dobu jejich uživatelé...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Prohlížeč Edge skrývá zábavnou hru. A odhalujeme i další hrátky s Windows

v diskusi nejsou příspěvky

29. listopadu 2023

Premium Objevte zajímavé tipy pro využití internetového prohlížeče a počítače. Podívejte se, jak na skryté...

O peníze přijdou tak či tak. Jaká past se chystá na důchodce spořící v penzijku

Premium Novinky v penzijním spoření jsou v legislativním běhu. Stát chce zvýšit příspěvky a přimět lidi, aby na penzi spořili...

Životabudič pro desetitisíce pacientů: infuze železa do žíly. Málo se o něm ví

Premium Nemohou dýchat, jsou unavení, otékají jim nohy, trpí arytmií, nadváhou, někdy i zmateností či depresí. Někteří netuší,...

Divoká, velká jízda, říká sestra o životě skokanky a pornoherečky Absolonové

Premium Disciplinovaná sportovkyně, soustředěná na výkony v bazénu a zlaté medaile, ale též holka, která si užívá život bez...

Při soukromé misi Axiom-3 do vesmíru poletí dosud nejevropštější posádka

v diskusi nejsou příspěvky

2. prosince 2023

Americká společnost Axiom Space zajišťuje pro soukromé zákazníky návštěvu Mezinárodní kosmické...

Saturnu v roce 2025 zmizí prstence, pak se však zase vrátí

v diskusi je 11 příspěvků

1. prosince 2023

Šestá planeta Sluneční soustavy přitahuje lidstvo i proto, že její prstence jsou zajímavé na...

OBRAZEM: První proudový dopravní letoun s motory nad křídlem měl smůlu

v diskusi je 10 příspěvků

1. prosince 2023

Typu VFW-Fokker 614 můžeme udělit velké plus za konstrukční nevšednost, ale zároveň i nemenší minus...

Navštivte svůj Google účet, než ho firma smaže. Už nyní však mizí data

v diskusi je 34 příspěvků

30. listopadu 2023

Společnost Google se rozhodla vyčistit své servery od účtů, které již nějakou dobu jejich uživatelé...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Vyhráli čtvrt miliardy ve Sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...

Žádný div, že berou útokem naše obchody. Poláci prověřili české ceny

Stejný řetězec obchodů, stejné výrobky, a naprosto propastný rozdíl mezi cenami. Polský portál Fakt ze zaměřil na ceny...