Poprvé zahraje i na zahradě. Sonos představil přenosnou reprosoustavu Move

  15:00aktualizováno  15:00
Berlín (Od zpravodajů Technet.cz) - Kalifornská společnost Sonos je známá především díky své šikovné multiroomové platformě, se kterou snadno ozvučíte celý byt nebo dům. Tyto možnosti se právě rozrostly i o exteriéry - Sonos na IFA 2019 představil přenosnou reprosoustavu Move.

O značce Sonos jsme psali nedávno - IKEA na jejich technologii postavila „hrající“ lampu a poličku. Hlavní výhodou platformy Sonos – mimo velmi slušně hrajících aktivních bezdrátových reprosoustav – je stejnojmenná aplikace. V té jsou sdruženy všechny streamovací hudební služby, které používáte, a funguje i společné vyhledávání. Přehrávanou hudbu můžete snadno pustit na libovolné Sonos reprosoustavě v síti nebo i na více reprosoustavách najednou, a to v naprosto přesné synchronizaci. Pokud máte dvě stejné reprosoustavy, stačí kliknout a vytvoříte z nich stereofonní pár. 

Nový reproduktor Sonos Move

Nový reproduktor Sonos Move

Tohle vše zatím bylo možné dělat jen v rámci domácnosti a dosahu elektrického rozvodu. Nově představená reprosoustava Move to mění. Doma funguje jako jakákoli jiná reprosoustava Sonos, ale za vybrání v zadní části ji můžete zvednout, čímž se odpojí od nabíjecí stanice. Díky vestavěnému akumulátoru hraje dál. Díky čtveřici antén a výkonnému rádiu má být schopna udržet spojení s vaším wi-fi routerem i tam, kde jiná zařízení již váhají. 

Jakmile ztratí spojení s vaší domácí sítí, můžete ji, jako první reprosoustavu od Sonosu, přepnout do režimu pro připojení přes Bluetooth. Co je však zklamáním – v tu chvíli ji nemůžete používat s aplikací Sonos, ale funguje jako každá jiná Bluetooth reprosoustava.

Na akumulátor vydrží hrát až deset hodin, díky krytí IP56 může hrát i v dešti nebo v prašném prostředí. Díky nízkému těžišti vydrží stát i na poměrně šikmé podložce.

Podle výrobce je reproduktor extrémně odolný a neuškodí mu ani pád (z ruky nebo z výšky stolu) na tvrdou podložku. Tomu mimo pevného plastového šasi s podílem skelných vláken pomáhá i měkké silikonové pokrytí na spodní straně. Zajímavou finesou je integrace koše středobasového reproduktoru přímo do šasi - koš je jeho nedílnou součástí a reproduktor se tak nemůže při nárazu od šasi utrhnout. Díky odolnosti vůči vysokým teplotám a UV záření může hrát i na slunci.

Fotogalerie

Move obsahuje dva reproduktory – středobasový je umístěn ve spodní polovině soustavy a hraje dopředu, výškový je netradičně umístěn vodorovně a hraje dospodu, dovnitř reprosoustavy proti speciálnímu „zvukovodu“, který zvuk výšek rozprostře rovnoměrně po obvodu soustavy a zvuk je tak snadněji poslouchatelný ze všech směrů.

Nepodařilo se nám spárovat vlastní telefon s vlastní hudbou – mezi asi 120 Bluetooth zařízeními jsme reproduktor prostě nenašli. To, co jsme ale slyšeli, bylo vzhledem k velikosti působivé – v tom dobrém slova smyslu. 

Reprosoustavy Sonos lze tradičně kalibrovat systémem TruePlay v iOS aplikaci, což by podle tvůrců přenosného Move dost dobře nešlo – při každém přenesení by bylo nutné kalibraci opakovat. Move je tak vybaven automatickou kalibrací, která pomocí mikrofonů porovnává reprodukovaný signál s reprodukovaným zvukem a kalibraci tomu průběžně přizpůsobuje. 

Reprosoustavu lze ovládat i hlasovými asistentkami Alexa a Google Assistant, ty však v Česku ještě oficiálně nefungují. 

Cena by se měla pohybovat kolem jedenácti tisíc korun.

Nepřehlédněte:

Témata: IFA 2019, Sonos, IKEA, WLAN

Nejčtenější

Miliony uživatelů řeší problémy s Windows 10. Někomu i zrudla obrazovka

Aktualizace Windows 10

Kontrola aktualizací Windows se v poslední době Microsoftu nedaří tak, jak by měla. Nové aktualizace přinášejí řadě...

USA by mohly prohrát omezený konflikt s Čínou, soudí vědci ze Sydney

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Vojenská nadřazenost Američanů v Jihočínském a Východočínském moři je věcí minulosti. Jejich ozbrojené síly jsou...

Proč byli někteří dinosauři tak velcí? Měli něco, co savci ne

Jedním z evolučních důvodů gigantických rozměrů sauropodů byla pasivní obrana...

Největší suchozemští tvorové všech dob, pravěcí sauropodi, byli výrazně větší než všechna zvířata, která známe z naší...

Firma chtěla krávy bez rohů. Na zvláštní chybu přišli, než zvíře snědli

Geneticky modifikovaný organismus (v tomto případě kráva)

Americká společnost se pokusila genetickou úpravou skotu zbavit krávy bolesti a chovatele práce. Vytvořila plemeno bez...

Dosud neprozkoumaný hrad Karla IV. vydá tajemství. Jsme na samém začátku

3D model Karlova hrádku

Archeologové, historici, památkáři, architekti a geofyzici odhalují první tajemství Karlova hrádku. Nechal si ho pro...

Další z rubriky

Opletená sluchátka do posilovny odvádějí pot, potahy lze vyprat

Adidas RPT-01

Adidas ve spolupráci se švédskou společností Zhound Industries na veletrhu IFA 2019 ukázal speciální sluchátka do...

Lampa a police z Ikey zaplní váš domov zvukem. A překvapivě kvalitním

Ikea Symfonisk - lampa a polička

Do regálů obchodních domů Ikea míří nová řada Symfonisk čítající dva produkty, lampičku a nástěnnou polici. Vznikly ve...

Poprvé zahraje i na zahradě. Sonos představil přenosnou reprosoustavu Move

Nový reproduktor Sonos Move

Kalifornská společnost Sonos je známá především díky své šikovné multiroomové platformě, se kterou snadno ozvučíte celý...

První test v ČR: Sennheiser Ambeo je soundbar z kategorie zázraků

Sennheiser Ambeo

Třináct reproduktorů, třináct zesilovačů, roky vývoje algoritmů a obvodů pro zpracování prostorového zvuku, reprodukce...

Najdete na iDNES.cz