Šestnáct filmů na Blu-ray, které dokonale otestují vaše domácí kino

aktualizováno 
Nemusí patřit mezi výkvět světové kinematografie, ale jejich obrazová a zvuková kvalita je na špičkové úrovni. Hitman, Temný rytíř, Star Trek, koncert Pink ... Vybrali jsme šestnáct špičkových Blu-ray titulů, které musíte vidět. A také tři odstrašující příklady.

Vybrali jsme 15 skvělých titulů pro vaše Blu-ray přehrávače | foto: iDNES.cz

Blu-ray se úspěšně zabydluje i na českém trhu a kousek po kousíčku vytlačuje technicky zastaralý formát DVD. Samozřejmě, na analogovém televizoru se jako obrazově skvělé jeví i běžné DVD, ale u plazmových a LCD televizorů s více než metrovými úhlopříčkami je standardní PAL rozlišení příliš nízké. U domácích kin s projektorem a několikametrovým plátnem se bez vysokého rozlišení prakticky neobejdete.  

Obraz ve vysokém rozlišení (neboli HD - High Definition) je totiž složen ze čtyřnásobku obrazových bodů, než má standardní rozlišení PAL na DVD disku. Vidíte tak každý vlas, každý pór kůže a tři tisíce komparzistů na bitevním poli se neslévají do jedné masy, ale každý je vykreslen přesně a sám. Blu-ray však není jen o vysokém rozlišení obrazu, ale také o zvuku.

Digitalizace kin v ČR

Technická mizérie českých kamenných kin se snad pomalu blíží ke konci. Od 2. prosince je digitální 4K projekcí vybaveno kino Světozor.

Nejlepším obrazem v ČR se může pochlubit díky projektoru Sony CineAlta 4K SRX-R220 s rozlišením 4096x2160 pixelů. Skvělé. Zase bude mít smysl chodit do kina ...

Multikanálové formáty DTS HD a Dolby True HD nabízí nekompromisní zvukovou kvalitu až v osmi zvukových kanálech. V případně multikanálového systému LPCM pak do domácnosti dostáváte čistě studiovou kvalitu. Oceníte to jak u filmů, tak především u koncertů.

S domácím kinem a Blu-ray přehrávačem získáte doma dramaticky lepší obraz a zpravidla i lepší zvuk než v drtivé většině současných českých kamenných kin. Sami jsme si to na vlastní uši a oči vyzkoušeli například na výstavě HomeCinema Praha 2009, kde byl v kinosálu Village Cinemas instalován high-endový 3LCD projektor EPSON EB-Z8000 a herní konzole PlayStation 3 sloužící coby Blu-ray přehrávač. Tak prokreslený, ostrý a čistý obraz ten sál ještě neviděl.

Ne všechny Blu-ray tituly však využívají kvalitativní potenciál tohoto média. Přinášíme výběr šestnácti titulů, se kterými opravdu poznáte, co formáty ve vysokém rozlišení přináší.

Blu-ray disky jsme testovali na LCD televizoru Sony Bravia KDL46W4500, Blu-ray přehrávači Samsung DB-P3600 (alternativně i Sony PS3), AV receiveru Pioneer SC-LX71 a setu reprosestav ELAC řady 240.

Hitman

bd hitmanPokud pod stromečkem objevíte domácí kino s Blu-ray přehrávačem, tohle je ideální film pro silvestrovské odpoledne s kamarády. Akční řežba s tajemným "hrdinou záporákem" ani chvilku nenudí a zvuk je jedním slovem perfektní. Výborně prokreslený prostor navodí atmosféru již v úvodní bouřce, dokonale vykreslené cinkání řetězů a kovové břinkání mačet nažene hrůzu. Hudba i efekty plně zaměstnávají subwoofer, na referenční sestavě byly některé efekty nejen slyšet, ale i cítit. Exploze, střelba a údery se předvedou s brutální dynamikou a strhující razancí. Opravdu skvělé. Obraz bohužel zůstává malinko pozadu za zvukem, je sice výborný a v detailech velmi ostrý, v celcích však někdy mírně ztrácí kresbu. Na akční film má taky nezvykle patrné filmové zrno. Na zážitku to však nic nemění, tento film vám ukáže, co vaše kino skutečně umí.

Star Trek

bd star trekFilmová sci-fi novinka, u které byla skvělá kvalita disku víceméně premisou. A naštěstí bezezbytku naplněnou. Obrazu není co vytknout, je zcela čistý, perfektně ostrý, vidíte spoustu detailů a podrobností a perfektně syté barvy. Zvuk má špičkovou kvalitu, ani chvilku v klidu nezůstávají zadní reprosoustavy i subwoofer, efekty jsou dynamické a ruchy výborně namíchané. Často se otočíte dozadu, leknutím trhnete a syčící pára za zády vás rozhodně znervózní. Pochvalu si zaslouží kvalita stopy pro dialogovou reprosoustavu, hlasy jsou nasnímány naprosto ukázkově. Rozhodně, jako u většiny filmů, ale& doporučujeme poslouchat originální zvukovou stopu. Ta je totiž v Dolby TrueHD, zatímco český dabing jen v běžném Dolby Digital.

Spiderman 3

bd spiderman3Závěr trilogie akčních filmů o pavoučím muži je opravdovou technickou lahůdkou. Zvuková stopa je totiž nejen v Dolby TrueHD, ale také v nekomprimovaném PCM. Perfektně čistý a ostrý obraz s velmi mírným filmovým zrnem nabízí spoustu detailů, lesku, podrobností a výborně prokreslených efektů. Barvy jsou syté a výrazné. Prostě skvělá podívaná naplno využívající možnosti vysokého rozlišení. Zvuk je dynamický, mohutný, s výborně prokresleným cinkáním, tříštěním skla a dalšími ruchy. Poskakování mezi domy, průlety ulicemi, létající trosky, skřípějící kola a plechy aut ... Vše je skvěle prostorově namícháno a žádný reproduktor ani chvíli nezahálí.

Watchmen

bd watchmenLetošní novinka vyšla hned ve dvoudiskové speciální verzi. Watchmen je jedním z filmů, které si, ač se vám třeba nebudou líbit po obsahové stránce, budete občas pouštět kvůli nádhernému obrazu a zvuku. Film je doslova ponořen do stínů a tmy. Přeci jen jej točil Zack Snyder. Kdo viděl 300: Bitva u Thermopyl, ví, co má čekat. Kultovní komiks Alana Moorea začíná nálezem mrtvého superhrdiny… Všechny detaily, které mají být vidět, jsou opravdu vidět a ani v těch nejtmavších scénách se neztrácí. Obraz je spíše civilní, detaily nejsou explicitně zvýrazňovány, jako tomu bývá u některých jiných filmů - ale je to spíše krok k přirozenosti, než technický kompromis. Stejně to platí o barvách, saturace není přehnaně zvýrazněna. I na velké obrazovce působí výborným dojmem. V obrazu nepřehlédneme jemné filmové zrno (svědčí o citlivém masteringu), neostrost (ani pohybová) zde naopak žádné místo nemá. Zvuk je zároveň vynikající a zároveň civilní. Nenabízí takovou akustickou exhibici jako Temný Rytíř, ale přesto si zadní kanály užijí. A vy s nimi. Atmosféra deštivých scén, tříštícího se skla, jemných ruchů - vše je citlivě namícháno do prostoru. Nechybí bonusy v HD kvalitě a BD Live, kde najdete několik trailerů na jiné filmy. V době uvedení filmu v USA si zde bylo možné i popovídat přímo s režisérem.

Pink- Funhouse Tour: Live In Australia

bd pinkNemusíte být členy fanklubu této zpěvačky, ale tento Blu-ray mít ve sbírce prostě musíte. Je totiž parádní ve všech směrech. Naprosto strhující show je na disku zaznamenána skvělými záběry kamer a skvělým střihem, který dává dost času a prostoru si vše prohlédnout a vychutnat. Obraz je špičkový, velmi ostrý, velmi čistý, s perfektními barvami a pouze jemným šumem na černých pozadích. Zvuk je výborný, v hlasu slyšíte spoustu odstínů a podrobností, u kytary skoro cítíte chvění strun, bicí jsou razantní a dynamické. Nikde nic nechybí a nepřebývá. Pink zde zpívá na špičkové mikrofony Sennheiser SKM-2000, které měla na testování ještě před jejich uvedením na trh.

BB King - Live

Blu-ray B. B. King LiveZáznam z koncertního turné legendárního bluesmana B.B Kinga pořídily HD kamery během představení v klubech v Nashvillu a Memphisu. I díky skvělému nasvícení pódia je obraz bezchybný a referenčně ostrý. Spočítáte vrásky na Kingově čele stejně dobře jako pruhy na americké vlajce, kterou má jako odznak na klopě svého koncertního saka. U některých záběrů je toho vysokého rozlišení skoro až moc, například detail zpoceného čela trumpetisty působí na sto dvaceti centimetrech referenčního televizoru skoro hrozivě. Zvuk je skvělý. Kingův hlas zcela zřetelně zní nad všemi nástroji. Ty jsou přitom perfektně rozeznatelné. Když hraje King na svoji Lucille, slyšíte každý pohyb. Pokud využijete 5.1 DTS-HD mix, užijete si dokonale i atmosféru klubu. Ze zadních reproduktorů se ozývají výkřiky nadšení, potlesk, ale i šum davu během produkce. Nejlepší volbou pro vychutnání hudby je ale stereo 2.0 LPCM.

Sweeney Todd – Ďábelský holič z Fleet street

bd sweeney toddPatří k filmům, při jehož sledování na velkoplošné a opravdu kvalitní televizi přijdete na to, že v kině jste viděli sotva půlku. Prakticky celý se odehrává ve tmě nebo alespoň v šeru. Naprosto výjimečné jsou scény, kde svítí slunce nebo je vidět modrá obloha. O to lépe poznáte, zda vaše aparatura dokáže zobrazit všechny ty detaily ponořené ve stínech. Ty detaily a drobné obrazové hrátky, které jsou pro režiséra Tima Burtona tak typické. V některých záběrech je "krásně" vidět, jak má Johny Depp nalepené kotlety. Disk je hojně doplněn bonusy, z nichž nejlepší jsou dokument o skutečném Sweeney Toddovi, průvodce Londýnem devatenáctého století a záběry z nacvičování krvavých scén.

Batman: Temný rytíř

bd dark knightTemný rytíř prověří, co vaše domácí kino opravdu dovede. Ruchy akčních scén jsou efektně míchány do všech kanálů tak, že opravdu vytvoří bezprostřední pocit účasti. Ať se jedná o střelbu, nárazy kamiónu o mostní pilíře nebo tříštění skla. Kresba prostoru je naprosto ukázková, před střelbou rychlopalných zbraní budete instinktivně uhýbat. Obraz je dokonale ostrý, skvěle čistý, jen s mírným filmovým zrnem. Barvy přirozeně saturované, obrazu opravdu není co vytknout. Snad jen trochu zvláštní přepínání různých širokoúhlých formátů v průběhu filmu.

Valkýra

bd valkyraKomorní válečný film, který je napínavější než většina současných akčních thrillerů. Opět je zde mnoho tmavých scén, která však někdy trpí viditelnou zrnitostí. Po většinu snímku si však užijete dokonalý obraz i zvuk. Ten je na válečný film spíše nenápadný, ale o to efektnější a realističtější. V úvodní scéně z Afriky nic nenaznačuje útok Spojenců. Když se však rozezní kanonáda protiletecké obrany, nadskočíte z pohovky. Zvukové efekty jsou opravdu reálné a dají zvukové aparatuře zabrat. Je zajímavé, že auta, která uvidíte v této scéně vybuchovat, patří (patřila) české armádě. Další podrobnosti o natáčení i přehledného průvodce pohnutými událostmi naleznete v bonusech. Jedním dokumentem diváky dokonce provede vnuk skutečného plukovníka Stauffenberga, hlavní postavy filmu.

Tobruk

bd tobrukHned na začátku je nutné zmínit smutný fakt, že zatímco na DVD vyšla i speciální edice s mnoha bonusy, na Blu-ray nenajdete ani jediný. Ovšem obrazová a zvuková kvalita vám to vynahradí. O kvalitách samotného filmu nemluvě. Obraz je naprosto perfektní s výrazným prostorovým podáním a vysokým kontrastem. Jasně patrné je i filmové zrno, což svědčí o kvalitním a citlivém zpracování natočeného materiálu. Barvy jsou schválně méně saturované, obraz má v detailech měkčí kresbu. Doslova vidíte realitu starou více než 60 let. Zvuk za obrazem nijak nepokulhává. Svědčí o tom i ocenění Českým lvem. Formát DTS HD Audio si Tobruk opravdu zaslouží. Perfektně srozumitelné dialogy (to nebývá u českých filmů pravidlem), efektní šum pouště a dynamické ruchy v podobě střelby nebo výbuchů neustále zaměstnávají všechny reproduktory.

Bourne Trilogy

bd bourneV prvním díle ztratí paměť, v druhém i přítelkyni a ve třetím se všemi zúčtuje. Příběh agenta Jasona Bourna patří k těm nejnapínavějším a nejlepším trilogiím, jaké kdy byly natočeny. Není bez zajímavosti, že první díl se točil v Praze. Poznáte v něm například Pečkův palác a další místa v centru hlavního města. Každý film lze koupit zvlášť i v rámci speciální kolekce. Bonusů je na každém disku mnoho. Tvoří je převážně vystříhané a nepoužité scény, které jsou bohužel prezentovány pouze v SD rozlišení, stejně jako krátké dokumenty k jednotlivým aspektům filmu. Jsou to pouze čtyř, maximálně šestiminutové filmečky, kterých však na disku najdete vždy několik. Díky funkci U-Control a picture in picture můžete během filmu sledovat záběry z natáčení, ale i třeba sledovat GPS pozici jednotlivých lokací, kde se děj odehrává.

Sněhurka a sedm trpaslíků

Sněhurka a sedm trpaslíkůTento film samozřejmě kvality vašeho kina neprověří, ale je ukázkovým příkladem skvělého re-masteringu starého filmového titulu na Blu-ray disk. Legendární kreslený film byl prvním celovečerním mluveným snímkem v kinech. Disney na něm vydělal tolik, že si mohl postavit zcela nové studio. Z filmu zbylo mnoho nepoužitých scén a filmaři uvažovali o natočení druhého dílu. Nikdy k tomu nedošlo, ale vystřižené scény i hrubý nákres druhého dílu si můžete prohlédnout díky bonusům na jednom ze dvou Blu-ray disků. Kromě toho si lze udělat virtuální procházku studiem, seznámit se s autory, dozvíte se, jak Disney motivoval autory, aby ve filmu bylo co nejvíce vtipů a v neposlední řadě je zde i prastarý animovaný kraťas Babes in the Woods. Bonusů je velké množství a více než polovina jich je v HD rozlišení. Zrestaurovaný obraz hlavního filmu je nečekaně dobrý, zcela čistý s perfektně saturovanými barvami. Stáří 72 let byste hádali stěží. Součástí platinové edice je i DVD verze.

Krvavý diamant

bd australiaDocela krvavý, ale také inteligentní film o pašerákovi diamantů, který není až tak zlý. Jak by také mohl, když jej hraje Leonardo di Caprio. Krvavý diamant rozhodně nepatří mezi filmy, na kterých budete známým dokazovat, jak vaše kino skvěle hraje. Po zvukové stránce je vše v pořádku a v excelentní kvalitě bez jediné chyby. Surroundové reproduktory jedou naplno téměř pořád. Vychutnáte si dynamickou hudbu plnou afrických bubnů, výbuchy i střelbu. Dolby TrueHD jak má být. Obraz však bohužel pokulhává. Zejména v tmavých scénách je velmi zrnitý a zklamáním je i barevnost. Naopak denní venkovní obrazy jsou ostré jako břitva a plné detailů, jak se na Full HD sluší.

Já legenda

bd legendVelmi dobré hororové sci-fi, na kterém mnozí kritizovali příliš optimistický konec. Na Blu-ray proto naleznete i konec alternativní a zdaleka ne optimistický. Disk je doslova prošpikován bonusy. Hlavní část tvoří film o filmu (cca. 50 minut), který je logicky rozdělen do mnoha částí (evakuace města, vypuknutí epidemie, atd.). Ty si můžete pustit zvlášť nebo všechny dohromady. Ve vysokém rozlišení je pouze dokument o smrtelných virových infekcích a několik animovaných krátkých filmů inspirovaných smrtí. Obrazu ani zvuku (Dolby TrueHD) není co vytknout. Patrné je to hned v úvodní scéně, kdy kamera poletuje vylidněným a zpustošeným New Yorkem. Rozlišíte každý detail, přečtete každý nápis. Skvělé je podání detailů a i ve tmavých scénách, kterých je ve filmu požehnaně. Zvuk se pyšní skvostným prostorovým mixem, nádherně lokalizujete všechny jemné ruchy opuštěného NewYorku, u každé běžící laně slyšíte vlastní trajektorii jejích kopýtek. Velmi působivé.

Rolling Stones – Shine A Light

bd rsOscarový režisér Martin Scorsese (Letec, Zuřící býk, Taxikář, atd.) natočil komorní koncert pro několik desítek šťastlivců v newyorském Beacon Theatre. Záznam vznikl v rámci turné Bigger bang. Špičkový obraz, nekompromisní zvuk, zajímavý výběr skladeb, nové aranže, plivající Keith Richards, mluvící Charlie Watts (řekne jedno slovo), sexy a skvěle pějící Christina Aguilera, velký hlas Buddyho Guye a Mick Jagger na dosah ruky. Počet kamer je na záznamu znát. Záběry se příliš neopakují a detailní pohledy (ve výši očí ze vzdálenosti několika desítek centimetrů) do zvrásněné tváře Micka Jaggera, které snímá kamera na jeřábu nad diváky, hned tak jinde neuvidíte. Obraz je velmi dobrý, občas ale trochu šumí a na tmavých pozadích vidíte šum a stopy komprese. Celkově však vynikající disk, který stojí za vidění.

Austrálie

bd australiaFilm začíná takovými kamerovými orgiemi, že nebudete stíhat číst titulky. Nápaditý záběr střídá ještě nápaditější a divák si může naplno užívat opravdu špičkového obrazu. Celkový dojem kazí záběry, které byly dotáčeny na zeleném pozadí. Na velké obrazovce a ve vysokém rozlišení jsou tyto umělé exteriéry nemilosrdně vidět. Když sledujete Nicole Kidmanovou, jak chvíli předstírá, že je v australské buši, v příštím záběru tam skutečně je a o dvě sekundy později už zase ne, nabudete dojmu, že film byl podivně sestříhán a dotáčen. Celkově však jde o skvělou podívanou včetně bohatých bonusů: podrobného filmu o filmu včetně popisu kostýmů, funkce fotografa, dobových záběrů, atd. Všechny bonusy mají české titulky. Některé jsou dokonce v HD.Určitě si na Blu-ray NEkupujte

Mimo těch technicky špičkových a technicky "normálních" disků naleznete na trhu i tituly, jejichž pořízení by vás moc nepotěšilo. Buďto nevyužívají potenciálu média, někdo odflákl mastering staršího filmu, nebo produkční společnost vybrala na Blu-ray záznam, který na médium s vysokým rozlišením prostě nepatří. Tak či tak - ruce raději pryč.

Lara Croft - Tomb Raider

bd laraFilm z roku 2001 obrazově opravdu zaostává, což vzhledem k obrazově výbornému původnímu DVD přinejmenším překvapí. V době, kdy v HD slušně občas vysílá i televize Nova, je vypuštění takhle obrazově nevyrovnaného Blu-ray disku odvážné. Nejhorší na tom je, že chvílemi je vše naprosto v pořádku, ale najednou začne obraz zrnit. Ztrácí se kresba a snímek je neostrý. V první části jsou dokonce vidět nečistoty na filmu. Druhá půle filmu pak působí už velmi dobře. Nejzajímavější základ bonusů tvoří filmy o filmu, které mají dohromady 75 minut. Nechybí ani vymazané scény, které bych po jejich zhlédnutí rád viděl i přímo ve filmu. Za podívání stojí i alternativní dvouminutová úvodní sekvence filmu.

Mamma Mia

bd laraSpíš by se chtělo zvolat: "Madonna mia!" Muzikálový film postavený na písničkách ABBY s Meryl Streep v hlavní roli netřeba představovat. U největší muzikálové události loňského roku bychom čekali řemeslně dokonale zpracovaný obraz i zvuk. No, nedočkáte se jej. Obrazu chybí ostrost i jemná kresba, u které jsme na Blu-ray zvyklí. Je čistý, barevně hezky saturovaný, ale stejně vypadá jen jako dobře namasterované DVD. Takže můžete ušetřit a koupit si film na DVD... Zvuk je jiná liga. Původní znění je v DTS-HD, česká verze v obyčejném DTS. A i když zní obě dobře, volbu původní stopy můžeme jen doporučit. Taneční hity ABBY jsou namíchány do všech kanálů, mají šťávu a drive, vtáhnou vás do děje a i flegmatik s kocovinou si bude podupávat do rytmu. Rozčarování přináší zpěv, dívka běží po kopcovitém pobřeží, sluníčko svítí a cikády cikají. Jenže zpěv má sterilní studiové podání, které obrazové části absolutně neodpovídá. Zavřete oči a nevidíte tanec, pláž, léto. Vidíte studio, mikrofon ve stojanu a molitanové trojhránky na zdech. Škoda.

AC/DC Live at Donington

bd csdcSpustíte-li na svém drahém BD přehrávači a obřím plochém televizoru koncert AC/DC Live at Donington (jeden z nejprodávanějších BD disků u nás), budete nejspíš přemýšlet o tom, proč celý film točili mobilním telefonem. Je to pochopitelně nedorozumění. Osmnáct let starý záznam byl pořízen nejspíše na VHS kamery a kazetám se nedostalo správného uložení. Jinak si to nejde vysvětlit. Koncert na BD v této podobě vůbec neměl vyjít. Stačilo by obyčejné DVD a to ještě s upozorněním na technickou kvalitu záznamu. Takto může nosič sloužit jako odstrašující příklad a neznalého diváka, natěšeného na ostrý obraz bez vad, může dokonce od technologie Blu-ray úplně odradit. Ne, takhle prosím ne.

.

 Testovací referenční sestava:  kompletní přehled
 set reprosoustav pro domácí kino  Elac série 240
 

Zbrusu nový high-endový set reprosoustav německého výrobce je osazen speciálními ručně vyráběnými výškovými JET měniči a reproduktory se sendvičovými Crystal membránami. Spolu s 300W subwooferem jsou ideální pro testování jak zvukových formátů s vysokým rozlišením, tak i komponentů pro domácí kino i stereofonní poslech prakticky všech cenových tříd. 
www.panter-praha.cz

 multikanálový AV zesilovač  Pioneer SC-LX71
Naprosto nekompromisní AV zesilovač si poradí i s novými formáty DTS HD Master Audio a Dolby TrueHD. Sedm 180W koncových zesilovačů s ICE Power technology přenese i ty největší dynamické špičky, zvukový projev byl doladěn v londýnských AIR Studios a je certifikovýn THX. Přizpůsobení místnosti i reprosoustavám zajistí devítipásmová MCACC kalibrace. 
www.basys.cz
 LCD televizor  Sony KDL46W4500
  100Hz LCD televizor s úhlopříčkou 46" a obrazovým procesorem Bravia Engine 2 nabízí DVB-T i DVB-C tunery s podporou HD vysílání v MPEG 4 AVC. Samozřejmostí je x.v.Color pro zpracování signálu s rozšířeným barevným gamutem a konektivita podle specifikace DLNA.
 www.sony.cz
 herní konzole / Blu-ray přehrávač  Sony PlayStation 3
 

Herní konzole s gigantickým grafickým a výpočetním výkonem devítijádrového procesoru IBM Cell slouží také jako výborný Blu-ray přehrávač s podporou multimediálního obsahu BD-Live. Žádná interaktivní funkce nových Blu-ray titulů nám tak nezůstane skryta.
 www.sony.cz

 reprosoustavy (2.0 sestava)  Xavian XN-185II
 

Mezi milovníky špičkového zvuku vysoce ceněné reprosoustavy konstruktéra Roberto Barletty. Dvoupásmová bassreflexová ozvučnice je osazena elektroakustickými měniči Scan-Speak a vyniká čistým, analytickým a zároveň muzikálním přenosem v celém frekvenčním spektru. Snadno s nimi poznáme přednosti i nedostatky nahrávek, přehrávačů i zesilovačů.
www.xavian.cz

 sluchátka  Beyerdynamic DT-880
 

Polootevřená circumaurální sluchátka patřící ke kvalitativní špičce. Velice neutrální přednes nechá vyniknout zvukovému charakteru nahrávky i reprodukčního zařízení, frekvenční rozsah 5 - 35 000 Hz oceníme u hudebních formátů s vysokým rozlišením.
www.horakelektro.cz

 Blu-ray vypalovací mechanika (USB)  LG BE-06
 

Externí počítačová mechanika si poradí se čtením Blu-ray i HD DVD disků a vypalováním Blu-ray médií. Potíže jí nečiní jednovrstvé 25GB i dvouvrstvé 50GB jednorázové BD-R i přepisovatelné BD-RE disky. Testujeme s ní kompatibilitu nových filmových BD titulů se softwarovými přehrávači a zkoumáme možnosti zálohování a komprese filmových Blu-ray disků. 
www.lge.cz 

 zvuková karta (eXpress Card)  Creative X-Fi Extreme Audio
 

Externí zvuková karta pro notebooky s X-Fi procesorem. Funkce X-Fi Crystaliter obnovuje detaily a hudební informace ztracené při kompresi, pomocí adaptéru lze získat i prostorový 7.1 zvuk - karta umí dekódovat Dolby Digital EX a DTS. Je výborná například na testy aktivních počítačových reprosestav, reprodukujeme s ní prostorový zvuk Blu-ray titulů. 
http://cz.europe.creative.com/

 paměťové karty  Kingston
  Redakce má k dispozici flotilu paměťových karet Kingston - SD karty s kapacitami 2, 8 a 32 GB (Class 2, Class 4, Class 6), CF kartu s kapacitou 32 GB, MicroSD kartu s kapacitou 8 GB a USB stick DataTraveler Blackbox 8 GB s šifrováním obsahu. Používáme je především při testech fotoaparátů, videokamer a multimediálních přehrávačů.
 LCD televizor  Gogen 42F83TFT

42" zástupce levných LCD televizorů s Full HD panelem doplňuje naši sestavu zobrazovačů.
www.gogen.cz

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Další z rubriky

Televizor z Plzně potěšil, nabízí velmi dobrý obraz za příznivou cenu

Televizor Hisense H55U7A

Otestovali jsme v Plzni vyráběný televizor čínské značky Hisense. Za rozumnou částku nabízí výborný 120Hz LCD...

Uživatelé bluetooth sluchátek se musí spokojit s horší kvalitou

Bose QuietComfort 35 a Sony MDR-1000X v redakčním testu

Stále populárnější bezdrátová sluchátka připojená přes bluetooth zatím nemohou přinést tak kvalitní zvuk jako ta...

Už i za pár stokorun pořídíte skvělá sluchátka. Otestovali jsme 20 modelů

Otestovali jsme hromadu sluchátek, špatná mezi nimi díky předvýběru nenajdete.

Za pár stovek i několik tisíc. Překvapivě dobře hrající sluchátka lze pořídit již za několik stokorun a snadno se mohou...

Najdete na iDNES.cz